Bitcoin Forum
March 19, 2024, 04:22:29 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 »
  Print  
Author Topic: Merit Sistemi  (Read 700005 times)
muteahhit
Member
**

Activity: 364
Merit: 20

View Profile
February 01, 2018, 10:52:57 AM

Merit sisteminde ıp kontrolü olmadığı sürece her türlü hile ve manüpile yapılır net.

ip kontrolü şart fakat ip kontrolü olmadan da sistemde hile yapmak sıkar. neden diyeceksen

https://bitcointalk.org/index.php?action=merit;u=1230786 bana gelen ve benim gönderdiğim bütün meritler burada. EFS 2 tane merit göndermiş ben de  1 tane merit göndermişim dannybrown adlı arkadaşa. meriti hangi mesaja gönderdiğin hangi mesajlarıma merit geldiği kayıt altında. artniyetli bir merit gönderimi olduğu taktirde zıbam diye banı yer =) hem gönderen hem alanlar.

ha imkansız değil ama tamamen risk unsuru bu. bu şekilde yapmaya çalışanlar ve yapanlar diken üstünde. rahat rahat oturamazlar.
1710822149
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1710822149
Reply with quote  #2

1710822149
Report to moderator
1710822149
Hero Member
*

Ignore
1710822149
Reply with quote  #2

1710822149
Report to moderator
1710822149
Hero Member
*

Ignore
1710822149
Reply with quote  #2

1710822149
Report to moderator
Bitcoin mining is now a specialized and very risky industry, just like gold mining. Amateur miners are unlikely to make much money, and may even lose money. Bitcoin is much more than just mining, though!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1710822149
Hero Member
*

Ignore
1710822149
Reply with quote  #2

1710822149
Report to moderator
scorpionso
Newbie
*

Activity: 89
Merit: 0

View Profile
February 01, 2018, 12:04:13 PM

her ne kadar jr.member olarak işime gelmese de forumun daha kalite olması açısından gerekli bir sistem. sadece bu forum değil genel olarak forumlarda kullanılması gereken bir sistem. bilgilendirme için teşekkürler.
Mr|Creativ4
Member
**

Activity: 106
Merit: 11

IPV6 Proxy | AWS Account

View Profile
February 01, 2018, 02:08:52 PM

Her ne kadar takas yasağı olsa da eminim yine de saman altından engellenemeyecektir, umarım bir kullanıcıya gelen ani merit puanı veya aynı kullanıcılardna durmadan gelen meritler buna özel algoritma / script tarzı bir eylem yapıldıysa şahet eminim takılırlar.

Merit sistemi bence gayet güzel eline sağlık emeği geçenlerin böylelikle imza için 6-7 hesap açıp kasanları eminim durdurucaktır bu sistem.

IPV6 Proxy | AWS Account (for rent pm)
thetis
Member
**

Activity: 322
Merit: 14

View Profile WWW
February 01, 2018, 02:29:41 PM

herkesi aynı anda mutlu edecek bir sistem getirmek imkansız zaten. bir alanda fayda sağlarken diğer taraftan da üzecek bir sistem merit sistemi. bir taraftan bakıyorum konular daha dolu. mesajlar daha dolu. diğer taraftan rank atlamak için daha ciddi olmak gerekiyor. sadece mesaj ve belli bir zamanın geçmesi yeterli olmayacak.

herşeye rağmen insanların faydasına oldu. nasıl merit kazanacağız biz diyenler için de artık soru sorduklarında eskisine göre daha açıklayıcı cevap aldıkları kesin.

▀▀▄▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   SOBIT   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▄▀▀
█    the FIRST USER-OWNED DIGITAL ASSETS EXCHANGE    █
Markets  ]   Telegram   Twitter   Facebook   Whitepaper   [  Free Token  ]
YILDIZ
Newbie
*

Activity: 1

View Profile
February 01, 2018, 06:33:35 PM

Hayırlısı olsun
mlkkrkmz
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
February 01, 2018, 06:52:55 PM

Benim gibi forumu yeni keşfedenler için merit kazanmak oldukça zor olacağı kanatindeyim. Forumun jargonunu kurallarını öğrenmek için epey bir zamana ihtiyaç var. Başarılı bir sistem olduğu aşikar, ama suistimallere açık. Takibini kim yapacak bilemiyorum ama, kullanıcı arası transferleri iyi incelemeri gerekiyor.

"Nice project" yazan bir mesaja merit veriyorsa bir kullanıcı onun akasında kesin bir bit yeniği vardır bence.
muteahhit
Member
**

View Profile
February 01, 2018, 06:57:04 PM

Benim gibi forumu yeni keşfedenler için merit kazanmak oldukça zor olacağı kanatindeyim. Forumun jargonunu kurallarını öğrenmek için epey bir zamana ihtiyaç var. Başarılı bir sistem olduğu aşikar, ama suistimallere açık. Takibini kim yapacak bilemiyorum ama, kullanıcı arası transferleri iyi incelemeri gerekiyor.

"Nice project" yazan bir mesaja merit veriyorsa bir kullanıcı onun akasında kesin bir bit yeniği vardır bence.

onlara dikkat edilmesi gerekiyor zaten sistemin suiistimal edilmemesi için. yine de gözden kaçanlar olacak. burada göre modaratörlere düşüyor.
mlkkrkmz
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
February 01, 2018, 07:18:57 PM

onlara dikkat edilmesi gerekiyor zaten sistemin suiistimal edilmemesi için. yine de gözden kaçanlar olacak. burada göre modaratörlere düşüyor.

Baktığım kadarıyla forumda çok fazla moderatör yok, ben mi yanlış gördüm acaba? Merit için oldukça fazla zaman harcamamız gerekecek anladığım kadarıyla.  Smiley
coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
February 02, 2018, 03:01:03 AM

meritleri satmak verken neden bana versinler ki?
cemaluzan
Jr. Member
*

Activity: 196
Merit: 1

View Profile WWW
February 02, 2018, 09:08:22 AM

İlk başta çok korkutmustu beni meritin gelmesi. Member olacağım ne güzel diyordum . Merit gelince Member olmak kolayda ondan sonra ne yapacağım diye düşünüyordum. Merit kazanmak hala zor ama insanların attıkları yorumlarda az da olsa kalite artışı olmaya başladı . Gereksiz, saçma, konu ile alakası olmayan, insana bilgi vermektense kafa karıştıran yorumlar yavaş yavaş azalmaya başladı. Merit kazanmak için de biraz daha araştırıp dikkatli yazmak lazım zamanla gelmeye başlayacaktır . Fazla korkmayın biz işimizi doğru yapalım onlarda doğru yapıyordur .
Cgrbb
Member
**

Activity: 96
Merit: 10

View Profile
February 02, 2018, 10:56:35 AM

Forumun düzelmesi için kaliteli içeriklerin artması için gerçekten çok güzel olmuş. Bir sonraki dönem rank değişikliği olacak kişiler için çok kötü oldu.

Benim gibi rütbe geçişine çok az zaman kalanlar için biraz üzücü oldu. Çünkü; 120 Activity olana da 100 merit verildi, 238 Activity olana da 100 merit verildi. Önceki sisteme göre 15 gün sonra geçebilecek bir Full Member, yeni kayıt olan bir Full Member'a oranla avantajını kaybetmiş oldu. Burada default merit puanlar verilirken, kişilerin rütbe içersindeki Activity seviyesine göre dağıtılsaydı daha mantıklı olurdu.

Şüphesiz ki; daha kaliteli mesajların çıkmasını sağlayacaktır. Hayırlı olsun.

aynen öyle. senle beni vurmuş bu durum. en azından rütbeye göre değilde activity sayısı kadar merit verselerdi daha iyi olurdu.

edit:bu arada bug var sistemde. az önce yukarıdaki bir üyeye merit yolladım. ''merit sent'' yazısı geldikten sonra sayfayı yeniledim ve yine merit yolladı.ve smerit'im yine azaldı. 2 meritim gitti aynı mesaja sanırım.

Tersten baktığımızda da bahsedilen" kalite " ne ise bu kaliteye önem vermeden sadece mesaj atarak sr., hero vs olmuş bir sürü hesabın avantajına oldu uygulama. Gecekondu dikip ilk seçimde tapu sahibi olmak gibi bir şey adeta Smiley
Bitinator
Sr. Member

Activity: 746
Merit: 251

View Profile
February 02, 2018, 11:08:13 AM

Forumun düzelmesi için kaliteli içeriklerin artması için gerçekten çok güzel olmuş. Bir sonraki dönem rank değişikliği olacak kişiler için çok kötü oldu.

Benim gibi rütbe geçişine çok az zaman kalanlar için biraz üzücü oldu. Çünkü; 120 Activity olana da 100 merit verildi, 238 Activity olana da 100 merit verildi. Önceki sisteme göre 15 gün sonra geçebilecek bir Full Member, yeni kayıt olan bir Full Member'a oranla avantajını kaybetmiş oldu. Burada default merit puanlar verilirken, kişilerin rütbe içersindeki Activity seviyesine göre dağıtılsaydı daha mantıklı olurdu.

aynen öyle. senle beni vurmuş bu durum. en azından rütbeye göre değilde activity sayısı kadar merit verselerdi daha iyi olurdu.

edit:bu arada bug var sistemde. az önce yukarıdaki bir üyeye merit yolladım. ''merit sent'' yazısı geldikten sonra sayfayı yeniledim ve yine merit yolladı.ve smerit'im yine azaldı. 2 meritim gitti aynı mesaja sanırım.

Tersten baktığımızda da bahsedilen" kalite " ne ise bu kaliteye önem vermeden sadece mesaj atarak sr., hero vs olmuş bir sürü hesabın avantajına oldu uygulama. Gecekondu dikip ilk seçimde tapu sahibi olmak gibi bir şey adeta Smiley

Hero olan kişiler bu foruma 480 gün mesaj attı ve para için değil sadece Bitcoin ile ilgili olduğu için.. Bugün sen daha member olur olmaz imzaya girmişsin, kimse sana girme demiyor ama nasıl oluyorda eski üyelere gecekondu dikti diyorsunuz anlamıyorum. Resmen milletin malına göz dikiyosunuz, Allah akıl fikir versin.

INVALID BBCODE: close of unopened tag in table (1)
Cgrbb
Member
**

Activity: 96

View Profile
February 02, 2018, 01:25:33 PM

Hero olan kişiler bu foruma 480 gün mesaj attı ve para için değil sadece Bitcoin ile ilgili olduğu için.. Bugün sen daha member olur olmaz imzaya girmişsin, kimse sana girme demiyor ama nasıl oluyorda eski üyelere gecekondu dikti diyorsunuz anlamıyorum. Resmen milletin malına göz dikiyosunuz, Allah akıl fikir versin.

böyle bir genelleme keisnlikle yapmadım ben, sizse tüm heroların merit olmamasına rağmen müthiş kaliteli paylaşımlar yaptığı anlamına çıkar ki eşyanın tabiatına aykırı bu.
"milletin malına göz dikmek" tabirini bu konuya nasıl uyarladınız o da anlaşılır gibi değil. Ek olarak imzaya katılmakla merit sistemini tartışmanın da hiç bir alakası olduğunu zannetmiyorum.
Ben sadece bakılmayan bir açıdan baktım konuya. yoksa aynı şey benim için de geçerli ben de merit yokken member olmuştum sonuçta.
ama şu an yüksek rütbelerde olan bazı hesapların da meritli sistem olsaydı bu rütbelere gelemeyeceğini görmemek için de çok iyi niyetli olmak gerek.
Güzel dilekleriniz için ayrıca teşekkür ediyorum.
muteahhit
Member
**

View Profile
February 02, 2018, 02:11:39 PM

meritleri satmak verken neden bana versinler ki?

he ya benimde param azdı 3 tane alabildim. biraz daha param olsun az daha alacağım  Grin
ankara44
Member
**

Activity: 434
Merit: 14

View Profile
February 02, 2018, 07:08:23 PM
Last edit: February 02, 2018, 07:20:16 PM by ankara44

Merit uygulaması üyelerin son rütbelerine uygulanmadan daha sonraki rütbelerine uygulansa çok daha adaletli olurdu. Örnek olarak bir full member sr member olmasına bir hafta var iken bu sisteme dahil edildiğinde 150 merit almadıkça sr member olamayacak. Bunun yerine eski sistem son rütbede iken uygulansa, yeni rütbesini aldığında da merit sistemine dahil olsa çok daha adaletli olurdu. Böylece bir nebze olsun sistem değişikliğinden üyeler çok daha az etkilenmiş olurdu.
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
February 02, 2018, 07:22:37 PM

Merit uygulaması üyelerin son rütbelerine uygulanmadan daha sonraki rütbelerine uygulansa çok daha adaletli olurdu. Örnek olarak bir full member sr member olmasına bir hafta var iken bu sisteme dahil edildiğinde 150 merit almadıkça sr member olamayacak. Bunun yerine eski sistem son rütbede iken uygulansa, yeni rütbesini aldığında da merit sistemine dahil olsa çok daha adaletli olurdu. Böylece bir nebze olsun sistem değişikliğinden üyeler çok daha az etkilenmiş olurdu.

meritin en büyük sıkıntısı oydu işte. activity 112 son gün merit sistemi geliyor ve full olabilmesi için 90 activitiye ihtiyaç duyuyor. bu insanlara büyük haksızlık oldu. o meritleri elde edinceye kadar rütbe atlayamayacak. belki birkaç ay çalışması gerekiyor.

umarım bu konuda bir düzenlemeye gidilir.
Nasit uygun
Member
**

Activity: 140

View Profile
February 02, 2018, 10:32:47 PM

meritin en büyük sıkıntısı oydu işte. activity 112 son gün merit sistemi geliyor ve full olabilmesi için 90 activitiye ihtiyaç duyuyor. bu insanlara büyük haksızlık oldu. o meritleri elde edinceye kadar rütbe atlayamayacak. belki birkaç ay çalışması gerekiyor.

umarım bu konuda bir düzenlemeye gidilir.

Açıkcası bu konuda düzenleme geleceğini düşünmüyorum ayrıca çok büyük haksızlık olduğunu düşünmüyorum forumda hero memder'a geçiş için 3-4 günü kalan bir arkadaş bile forum düzelecekse ben sr.member kalmaya razıyım dedi.O arkadaşın hero olması için 750 merit kazanması gerekiyor düşünün. Grin
Orhans
Member
**

Activity: 546

View Profile WWW
February 03, 2018, 03:04:41 AM
Merited by EFS (1)

Her ne kadar sistem zorlaştı desekte bir bakıma iyi oldu. Rütbe yükselmek zorlaştığı için hem bir sürü hesap açılmayacak hem açan adam bilecek ki adam akıllı yazı yazmazsa rütbe alamayacak. Bazı kişiler vardı sırf post kasmak için yazdıkları akıl alır cinsten değildi. 100 karakteri dahi dolduramayıp sürekli aynı şeyleri yazan adamın zaten bir faydası olmayacak yükselmesin daha iyi rütbesi. Benim günüm yetiyorken mesaj yazmadım Member olmadım şimdi bu sistem geldi diye bekliyorum. Yine de düşen kalite yükselecektir.
seje
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 256

View Profile
February 03, 2018, 12:50:28 PM

Her ne kadar sistem zorlaştı desekte bir bakıma iyi oldu. Rütbe yükselmek zorlaştığı için hem bir sürü hesap açılmayacak hem açan adam bilecek ki adam akıllı yazı yazmazsa rütbe alamayacak. Bazı kişiler vardı sırf post kasmak için yazdıkları akıl alır cinsten değildi. 100 karakteri dahi dolduramayıp sürekli aynı şeyleri yazan adamın zaten bir faydası olmayacak yükselmesin daha iyi rütbesi. Benim günüm yetiyorken mesaj yazmadım Member olmadım şimdi bu sistem geldi diye bekliyorum. Yine de düşen kalite yükselecektir.

Eksi merit verilmesi cok daha iyi olur kanaatindeyim Smiley
emreunsal10
Sr. Member

Activity: 854
Merit: 256

View Profile
February 03, 2018, 01:20:20 PM

Eksi merit verilmesi cok daha iyi olur kanaatindeyim Smiley

Eski merit olursa bounty kampanyaları sebebiyle herkes hesap açıp birbirine eksi vermeye falan başlar. çok tehlikeli bir yol bence.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 [23] 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 »
  Print  

Jump to: