Bitcoin Forum
March 19, 2024, 08:53:19 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 »
  Print  
Author Topic: Merit Sistemi  (Read 700190 times)
J-hoon
Member
**

Activity: 104
Merit: 19

View Profile WWW
February 03, 2018, 04:46:39 PM

Merit kazanmak için kaliteli içerik üretmek amacıyla yapılmış ancak merit yollayan yok. Ayrıca meriti satmak varken niye meriti atasın ki? Hattabu işin ticareti bile yapılmaya başlanmış. Benim gibi yeni başlayan üyeler için çok kötü oldu. Maalesef merit alıp rütbe almakta çok zorlanacağız. Ki daha bunun multi hesap olup kendi arasında merit döndürecek bir sürü hesap var.

1710838399
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1710838399
Reply with quote  #2

1710838399
Report to moderator
1710838399
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1710838399
Reply with quote  #2

1710838399
Report to moderator
TalkImg was created especially for hosting images on bitcointalk.org: try it next time you want to post an image
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Druvax
Full Member

Activity: 364
Merit: 100

View Profile
February 03, 2018, 04:56:59 PM

yani şurda Sr.Member olmama sayılı günler kalmışken bu uygulamayla karşılaşmış olmak gerçekten üzüntü verici. neden derseniz yeni bir full memberin 150 merit toplamak için yaklaşık 4 ayı varken. bizim şimdi 10 günde 150 merit almamız bekleniyor bir üst rütbe için.

sözün bittiği nokta.
Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
February 03, 2018, 05:06:42 PM

Her ne kadar sistem zorlaştı desekte bir bakıma iyi oldu. Rütbe yükselmek zorlaştığı için hem bir sürü hesap açılmayacak hem açan adam bilecek ki adam akıllı yazı yazmazsa rütbe alamayacak. Bazı kişiler vardı sırf post kasmak için yazdıkları akıl alır cinsten değildi. 100 karakteri dahi dolduramayıp sürekli aynı şeyleri yazan adamın zaten bir faydası olmayacak yükselmesin daha iyi rütbesi. Benim günüm yetiyorken mesaj yazmadım Member olmadım şimdi bu sistem geldi diye bekliyorum. Yine de düşen kalite yükselecektir.

Eksi merit verilmesi cok daha iyi olur kanaatindeyim Smiley

Eski merit olursa bounty kampanyaları sebebiyle herkes hesap açıp birbirine eksi vermeye falan başlar. çok tehlikeli bir yol bence.

Yalnız Eksi merit olayı oldumu yeni açılan hesaplarda smerit olmayacak buda demektir ki eksi merit veremeyecekler. Ama eksi merit olayı diğer türlü smerit olayına bakmıyorsa bu dediğiniz olabilir.
dumrul88
Member
**

Activity: 322
Merit: 15

View Profile
February 03, 2018, 05:34:09 PM

Her ne kadar sistem zorlaştı desekte bir bakıma iyi oldu. Rütbe yükselmek zorlaştığı için hem bir sürü hesap açılmayacak hem açan adam bilecek ki adam akıllı yazı yazmazsa rütbe alamayacak. Bazı kişiler vardı sırf post kasmak için yazdıkları akıl alır cinsten değildi. 100 karakteri dahi dolduramayıp sürekli aynı şeyleri yazan adamın zaten bir faydası olmayacak yükselmesin daha iyi rütbesi. Benim günüm yetiyorken mesaj yazmadım Member olmadım şimdi bu sistem geldi diye bekliyorum. Yine de düşen kalite yükselecektir.

Eksi merit verilmesi cok daha iyi olur kanaatindeyim Smiley

eksi merit sıkıntı yaratır forumda ne legandary kalır ne hero. herkes Jr Jr dolaşır.
Leonbtc
Full Member

Activity: 266
Merit: 190

View Profile
February 03, 2018, 07:11:00 PM

Sevgili türk community'si neden meritlerinizi dagitmiyorsunuz? gönlü bol iki kisi disinda daha merit alamadim, Kötü mesajda yazmiyorum yahu isimde gücümdeyim hatta arkadaslarim bile var forumda  onlardan dahi atmayan var ayiptir! Smiley Bu arada bana merit yollayan kisiler diger hesaplarim degil vallahi billahi degil. agitin meritlerinizi, bene kalmadi bilmiyordum bukadar zor kazanilan bise oldugunu ilk gün geldigi gibi yolladim hepsini :/ cok dilenci gibi oldum sanirim ama rank atlicam oyüzden bu hevesim Smiley

iyi günler.

cptwalker
Jr. Member
*

Activity: 116
Merit: 4

Simple Liquidity – Fueled by NEO

View Profile
February 03, 2018, 10:12:13 PM

Artısı varsa eksisi de olmalı. Ben o kanaatteyim. Daha güzel sistemler getirilebilirdi aslında. Anket sistemi kullanılabilirdi bunun için. Hayırlısı olsun.  Roll Eyes

●●▬▬  Spotcoin: Simple Liquidity. [ICO: MAY 1]  ▬▬●●
We make Digital Currencies work for Everyone [Fueled by NEO]
https://spotcoin.com/]
Elysio
Full Member

Activity: 658
Merit: 153

View Profile
February 03, 2018, 10:30:00 PM

Modaratör EFS

Merhaba

Bu merit olayı forumda göründüğü üzere o kadar bilgili araştırmalı paylaşımlar yapılmasına rağmen merit sistemi formumuzda çalışmıyor.
Neden?
Milletimiz standart tanıdığına veya kendisine merit atana merit veriyor.
Bu merit sisteminde düzlenmeye gidilemez mi?
Mesela her ay ranklara göre belli miktarlarda smerit veya merit yüklense bu daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.
Ayrıyetten Legendary olmuş birisine Merit verilmesi saçma geliyor çünkü bu arkadaşlar zaten en üst ranktalar giden meritler çöpe gitmiş gibi geliyor.
Bunların düzenlenmesiyle ilgili bir projeniz varmı. Cevaplandırabilirseniz minnettar oluruz.

Arkadaşlar lütfen destek olalım yoksa bu sistem kimseye rank aldırmayacak ne kadar çok emek harcasakta emeğimizin karşılığını alamayacağız gibi geliyor.
avalonn
Full Member

Activity: 728
Merit: 151

View Profile
February 03, 2018, 10:34:51 PM

düzgün yazılan ve güzel bilgiler içeren bir çok mesaj var türkçe forumda ancak hiçbiri merit almıyor..millet kendi yan hesaplarına merit atmakla meşgul galiba...ölücü forumlardan gelen zombi akımını sekteye uğratmış oldunuz güzel ama kurunun yanında yaşta yandı...emek veren insanların emekleri havada kalacak
Death Note
Member
**

Activity: 98
Merit: 10

The future is your Genome

View Profile
February 03, 2018, 11:02:58 PM

Sevgili türk community'si neden meritlerinizi dagitmiyorsunuz? gönlü bol iki kisi disinda daha merit alamadim, Kötü mesajda yazmiyorum yahu isimde gücümdeyim hatta arkadaslarim bile var forumda  onlardan dahi atmayan var ayiptir! Smiley Bu arada bana merit yollayan kisiler diger hesaplarim degil vallahi billahi degil. agitin meritlerinizi, bene kalmadi bilmiyordum bukadar zor kazanilan bise oldugunu ilk gün geldigi gibi yolladim hepsini :/ cok dilenci gibi oldum sanirim ama rank atlicam oyüzden bu hevesim Smiley

iyi günler.

Zaten çok fazla sayıda merit kazanmışsınız bu kadar kısa sürede tebrik ederim hocam.Bu arada dilenci gibi oldum cümlenizdeki gibi kelimesi bile fazla olmuş bu mesajınızla insanlardan merit dileniyorsunuz.Forumun kalitesinin artması için getirilmiş bir sistem arkadaşlarınız bence iyi yapmış merit atmayarak size umarım arkadaşlarınız meritlerini kaliteli mesajlar için harcar.

ZENC
Full Member

Activity: 336
Merit: 154

View Profile
February 03, 2018, 11:18:36 PM

Eksi merit konusunda ben şöyle düşünüyorum. Sr. member ve üzeri eksi merit sınırla sayıda kullanım hakkı verilebilir. Böylelikle takibi de kolay olur. Haksız eksi merit direkt göze çarpar ki küfür ve hakaret dışında kimse kimseye eksi merit vermez diye düşünüyorum.
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
February 04, 2018, 09:40:38 AM
Last edit: February 04, 2018, 03:17:31 PM by AlyattesLydia
Merited by xRaVeNx (2), cabsav (1)

Açılın, Merit sisteminin Türkler arasında da gayet iyi işleyebildiğini ispat etmeye geldim.

Merit sistemi gelmeseydi, ilk güncellemede Senior Member olmam gerekirken, bugün 150 Merit toplaması gereken Full Member olarak anlatıyorum.

Açtığım bir konu en fazla Merit verilen konular listesinde, peki neden böyle oldu? Gelin madde madde anlatayım;

• Açtığım konuyu günde 4-5 kere kontrol ediyorum,
  • Eğer bir soru sorulmuşsa, en kısa sürede yanıt vermeye çalışıyorum,
  • Açtığım konu ile ilgili global forumu sürekli takip ederek, oradaki yenilikleri localdaki konuya taşıyorum,
  • Konuya Merit verildikçe benim kazandığım sMeritlerin tamamını yine aynı konuda kaliteli paylaşım yapanlara veriyorum,
  • Hem sMerit ödülü hem de kaliteli içerik nedeniyle birçok "müthiş" tavsiyeler geliyor,
  • Konu içinde paylaşılanlar kaliteli mesajlar olduğu için diğer üyeler tarafından da sMerit kazanıyorlar.

Sonuç olarak; "Güzel bir paylaşım, ben de X coinine yatırım yaptım" şeklinde kısa cevaplar yerine, konu içersinde "Neden yatırım yapmalıyız?", "Projesi nedir?" gibi sorulara cevap verecek şekilde yanıtlar atılmaya başlandı. Sadece 9 gün içerisinde, 101 yanıt ve 1029 görüntülenme ile dolu dolu bir konuya sahip olduk.

Bu hafta 14 sMerit dağıtımı yapılacak, destekleyenlerin artması durumunda takip eden haftalarda çok daha fazla sMerit dağıtılabilir. Kimse karşılıksız sMerit vermez diyenler için biz de karşılıksız vermiyoruz ama içeriği dolu bir mesaj atmanız, sMerit kazanmanız için yeterli olabilir.

Merit sisteminin başarılı bir meyvesi olarak, ICO'lar hakkında en güncel bilgiyi almak isteyenleri her gün bekliyoruz; https://bitcointalk.org/index.php?topic=2828904.0

Yeni açılan ve geçmişte zarar ettiğiniz tradeler hakkında üyelere bilgi paylaşımında bulunarak da, Merit kazanabilirsiniz; https://bitcointalk.org/index.php?topic=2880203.0

Bonus: by rallier tarafından açılan konuda da, herhangi bir konuda yazdığınız kaliteli başlıklar için sMerit kazanabilirsiniz. Onlarda yine aynı mantıkla Merit sistemini kaliteli postların çıkmasında teşvik için kullanıyorlar. Konuya aşağıdan ulaşabilirsiniz;
https://bitcointalk.org/index.php?topic=2820637.0
xRaVeNx
Legendary
*

Activity: 980
Merit: 1011

View Profile
February 04, 2018, 11:41:37 AM
Last edit: February 04, 2018, 12:49:28 PM by xRaVeNx

Konudaki tüm yazıları okumadım fakat fark ettiğim bir durumu belirtmek istiyorum. Merit sisteminde eski kullanıcıların merit miktarı "Activity" e göre verilmiş rütbesine göre değil. Açıklayıcı olması açısından kendimden örnek vereceğim. Ben Hero rütbeli üyeyim ve 798 activity puanım var. Merit sistemi devreye girdiğinde Hero Member için gerekli merit miktarı 500 olduğu belirtilmiş ve genel itibari sistem aktif edildikten sonra rütbeye göre merit puanları atanmış gibi gözüküyor. Legendary Member olmak için gereken activity puanını yerine getirdiğim için olsa gerek benim hesabıma 1000 merit puanı eklenmiş. Bir açıdan karlı çıktım desem yeridir, legendary olmak için merit puanına ihtiyaç duymayacağım. Bu durumu sistem açığı olarak değerlendirmek ne kadar doğru bilmiyorum fakat hero member olmama rağmen legendary olmam için gereken merit bana zaten verilmiş oldu, yani legendary olmak için yararlı mesajlar atmama gerek yok boş mesajlar atarak acivity kasıp legendary olmam da mümkün.

Edit : İmla ve ek bilgi.
BitSharke135
Sr. Member

Activity: 392
Merit: 252

View Profile
February 04, 2018, 01:13:08 PM

Konudaki tüm yazıları okumadım fakat fark ettiğim bir durumu belirtmek istiyorum. Merit sisteminde eski kullanıcıların merit miktarı "Activity" e göre verilmiş rütbesine göre değil. Açıklayıcı olması açısından kendimden örnek vereceğim. Ben Hero rütbeli üyeyim ve 798 activity puanım var. Merit sistemi devreye girdiğinde Hero Member için gerekli merit miktarı 500 olduğu belirtilmiş ve genel itibari sistem aktif edildikten sonra rütbeye göre merit puanları atanmış gibi gözüküyor. Legendary Member olmak için gereken activity puanını yerine getirdiğim için olsa gerek benim hesabıma 1000 merit puanı eklenmiş. Bir açıdan karlı çıktım desem yeridir, legendary olmak için merit puanına ihtiyaç duymayacağım. Bu durumu sistem açığı olarak değerlendirmek ne kadar doğru bilmiyorum fakat hero member olmama rağmen legendary olmam için gereken merit bana zaten verilmiş oldu, yani legendary olmak için yararlı mesajlar atmama gerek yok boş mesajlar atarak acivity kasıp legendary olmam da mümkün.

Edit : İmla ve ek bilgi.

Herhangi bir sistem açığı söz konusu değil, acrivity 775'den sonra legendary olmaya musait dolayisiyla 775 üstüne 1000 merit vermişler, bana öyle geldi.
oguzhangazi
Member
**

Activity: 308

View Profile
February 04, 2018, 07:44:22 PM

önceden küçük bir duyuru yapılmaması kötü oldu. Jr diye bişey kalmadı artık. Tam projelerde iyi stake kazanacam dedim yine en alt seviyede kaldım
Quite
Full Member

Activity: 448
Merit: 157

View Profile WWW
February 05, 2018, 11:55:45 AM
Merited by Necroface (1)

Modaratör EFS

Merhaba

Bu merit olayı forumda göründüğü üzere o kadar bilgili araştırmalı paylaşımlar yapılmasına rağmen merit sistemi formumuzda çalışmıyor.
Neden?
Mesela her ay ranklara göre belli miktarlarda smerit veya merit yüklense bu daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.
Ayrıyetten Legendary olmuş birisine Merit verilmesi saçma geliyor çünkü bu arkadaşlar zaten en üst ranktalar giden meritler çöpe gitmiş gibi geliyor.
Bunların düzenlenmesiyle ilgili bir projeniz varmı. Cevaplandırabilirseniz minnettar oluruz.

Arkadaşlar lütfen destek olalım yoksa bu sistem kimseye rank aldırmayacak ne kadar çok emek harcasakta emeğimizin karşılığını alamayacağız gibi geliyor.

Arkadaşın yazdıklarını harfiyen katılıyorum. Burada bir toplulukla yürüyen kişiler meritleri alacaktır ve hesapları yükselecektir. Ancak biz Türkler cimri milletiz, bu sebeple elimiz korkaktır. Merit verince birisi yakamıza yapışacak sanırız. Oysa ki vermiş olduğumuz meritin yarısı karşı tarafa yansıyor. Bence insanlar herşeyden önce yardımlaşmayı öğrenmeli.

Mali.sak
Member
**

Activity: 238

View Profile
February 05, 2018, 01:18:21 PM

Modaratör EFS

Merhaba

Neden?

Arkadaşın yazdıklarını harfiyen katılıyorum. Burada bir toplulukla yürüyen kişiler meritleri alacaktır ve hesapları yükselecektir. Ancak biz Türkler cimri milletiz, bu sebeple elimiz korkaktır. Merit verince birisi yakamıza yapışacak sanırız. Oysa ki vermiş olduğumuz meritin yarısı karşı tarafa yansıyor. Bence insanlar herşeyden önce yardımlaşmayı öğrenmeli.

aynı düşünceye bende katılıyorum. activity ile beraber rütbeye göre sMerit verilse çok daha sağlıklı işler sistem.
Sagaris
Jr. Member
*

Activity: 267
Merit: 6

Crypto Worker

View Profile
February 05, 2018, 02:04:07 PM

Forum kalitesi açısından çok güzel bir sistem. Bununla birlikte farklı kriterler de getirilebilir. Bir konuyu anlamadım yeni üyeler Merit veremiyor sanırım?

If you like it, you can give Merit!
pkblgn
Member
**

Activity: 180

Risk takes great win or die.

View Profile
February 05, 2018, 03:51:44 PM

Bir başlık açıyorsun yarım saat 1 saat başında uğraşıyorsun karşılığı olmayınca insanın hevesi kırılıyor. Geçen arkadaslarımızdan birisi Arcblock projesini detaylarıyla incelemiş saatler süren bir çalışmaya ve iyi bir ingilizce sahip olmadan yapılamayacak birşey. Ona rağmen 1 Merit alabilmiş tamamen hayal kırıklığı.

____dock.io____
Decentralized professional data exchange powered by Ethereum

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  ● ⚫ ●  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬[
kayzersoze
Member
**

Activity: 238

View Profile
February 05, 2018, 05:23:40 PM

yani şurda Sr.Member olmama sayılı günler kalmışken bu uygulamayla karşılaşmış olmak gerçekten üzüntü verici. neden derseniz yeni bir full memberin 150 merit toplamak için yaklaşık 4 ayı varken. bizim şimdi 10 günde 150 merit almamız bekleniyor bir üst rütbe için.

sözün bittiği nokta.
Dediğiniz konuya katılıyorum ben de. Böyle olması çok saçma olmuş. Bir üst rütbeye kadar sınır verilebilirdi bence daha mantıklı olurdu. Durumunuza üzüldüm açıkçası o kadar zamanda 100 merit kazandınız ama birkaç gün için 150 merit kazanmanız gerekecek geçmiş olsun Sad
Sakaleyn_40
Member
**

Activity: 322
Merit: 23

View Profile WWW
February 05, 2018, 07:44:58 PM

Merit sistemi konusunda yapılan büyük haksızlık var. Bitcointalk site yönetimine yakışmayan bir karar.
Herkes gruplaşmış tanıdıklarına basıyor meriti. Forumda cevresi olmayanlar ağzıyla kuş tutsa beş merit etmezler..

Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 [24] 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 »
  Print  

Jump to: