Bitcoin Forum
March 19, 2024, 03:18:49 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 »
  Print  
Author Topic: Merit Sistemi  (Read 699967 times)
ylmz611
Newbie
*

Activity: 31
Merit: 0

View Profile
February 21, 2018, 12:29:33 AM

bountyler için merit gerekicekmi bilgisi olan varmı ?
1710818329
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1710818329
Reply with quote  #2

1710818329
Report to moderator
1710818329
Hero Member
*

Ignore
1710818329
Reply with quote  #2

1710818329
Report to moderator
If you want to be a moderator, report many posts with accuracy. You will be noticed.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1710818329
Hero Member
*

Ignore
1710818329
Reply with quote  #2

1710818329
Report to moderator
1710818329
Hero Member
*

Ignore
1710818329
Reply with quote  #2

1710818329
Report to moderator
gileri
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
February 21, 2018, 05:30:48 AM

bountyler için herhangi bir merit şartı yok şu anda. fakat bazı kampanya managerler şimdiden imza kampanyaları için JR'ı kabul etmemeye başladı bile.
Metazen
Member
**

Activity: 213
Merit: 11

View Profile
February 21, 2018, 11:02:36 AM

Bountyler için merit şartı yok ama - Ama bountylere katılmak için merit şart çünkü meritsiz rütbe alamıyorsun.Al şimdi ben memberım 11 meritteyim milletteki merit sayısı da azaldı . Zaten normal zamanda da birbirine merit veren beğense bile yazısını yoktu kolay kolay. Ee şimdi 90 meriti nerden bulacağız. Rütbeni member da durdurduk senin der gibi bir şey. Daha önce de yazdım hiçbir kısa mesajım ya da boş yazım yok. Hatta katıldığım imza kampanyası filan da yok şu ana kadar. Gerekirse milletin mesajını kontrol edip saymasınlar ya da adminler dağıtsın flan meriti ..ama bu sistemle insanlar sistemden de soğuyor.Allahtanki tek olayımız bu değil ama can sıkıcı
RaltcoinsB
Legendary
*

Activity: 2072
Merit: 1033

View Profile
February 21, 2018, 04:30:33 PM

Merit sistemi geldiğinden beri alternatif kriptoparalar bolümünde gözle görülür bir değişiklik var. Junior member dan tutun senior'una kadar herkes merit alabilmek için değişik çalışmalar içine girdiler. Örneğin ico listeleri tutulmaya başlandı, bounty için excel dosyalari olusturuldu. Önceden kim hangi imzaya girerse girsindi. Simdi insanlar kazansin diye bildiginiz ince eleyip sik dokuyan arkadaslarimiz var. Sebebi nedir? Işte tam burda aradigimiz cevap devreye giriyor :  Merit.

Meritin aslinda kurulum amaci buydu. Yavas yavas meyvelerini vermeye başlıyor. Hatta top merit listesinde 4. Arkadas bir turk : pitipawn. Resmen turk forumunun gururu oldu. Agzi biraz bozuk belki ama insanlara merit uygulamasi gelmeden once onerdigi kampanyalarla birsuru paralar kazadirmis bir kardesimiz kendisi. Hos hesabina negatif trust atmislar ama bu kadar merit alan bir arkadas icin oda sorun teskil etmez diye dusunuyorum..

Arkadaslar rutbe atlama gercekten cok zorlasti. Insanlar cabaliyor elinden geleni yapiyor. Geriye tek kalan sMerit kaynaklarinin sayilarinin artmasi ve ozellikle rutbe atlamada sinirdaki kisilerin magduriyetlerin giderilmesi icin adil ve bolca dagitilmasi gerekiyor. Gelecek ama arkadaslar inanin. Gerekirse konu disina yazin gerekirse alternatif kriptoparalar bolumune. Insanlar sizin yazinizdan kendilerine pay bulabiliyorlarsa esirgemeyecektir eminim.

Umarim kalan 120 meriti de  tamamlarim ama ozgun bir proje disinda bir anda o kadar meriti bir allahin kulu atmaz, atmamali da insanlar kendinden birsey bulmuyorsa merit atmasinlar. Su sira populer olaylardan biride merite merit oldu zaten. Merit atan kisiye siz de merit atmak icin gecmis postlarina goz atiyorsunuz. Dolgun bir mesajda da gelen yari meritleri gonderiyorsunuz...

Umariz forum kalitesinden daha asagi dusmeden, merit sisteminin faydalarini goruruz. Ve hakeden herkes rutbesini atlar.

Bol meritler, iyi kazançlar  Wink

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Suleiman the Magnificent
Full Member

Activity: 504
Merit: 120

View Profile WWW
February 21, 2018, 05:34:36 PM

Merit sistemi geleli nerdeyse 1 ay oldu. Eğer istatistik kısmındaki veri doğruysa şu ana kadar toplam gönderilen merit 78279. Merit kaynaklarının her ay yaklaşık 12k merit üreteceğini düşünürsek fena da değil gibi.

Bir de sistemi çok ilginç kullananlar var. Tamam meritlerinizi başkalarına vermek istemiyorsunuz anlıyorum da çok göstere göstere yapmayın işi Cheesy Sonu çok iyi yerlere gitmez bunun.

sagul
Jr. Member
*

Activity: 420
Merit: 1

View Profile WWW
February 21, 2018, 05:37:16 PM

Cheesy yeni başlayanlar için çok kötü olmuş bu sistem. Ben meritleri toplamak için çok uğraşmam lazım Cheesy yok mu bir babayiğit   Roll Eyes

BankDex.io  / Decentralized Exchange
F_ala
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile
February 21, 2018, 08:54:23 PM

Merit sistemi geleli nerdeyse 1 ay oldu. Eğer istatistik kısmındaki veri doğruysa şu ana kadar toplam gönderilen merit 78279. Merit kaynaklarının her ay yaklaşık 12k merit üreteceğini düşünürsek fena da değil gibi.

Bir de sistemi çok ilginç kullananlar var. Tamam meritlerinizi başkalarına vermek istemiyorsunuz anlıyorum da çok göstere göstere yapmayın işi Cheesy Sonu çok iyi yerlere gitmez bunun.

vermeyenlerin üstüne bir de toplu halde dağıtanlar var. onların hesaplarına da yazık oluyor. Lauda kim 30 40 merit verirse veya alırsa hemen takibe çekip sorgusuz sualsiz negatifi basıyor.
Piratte
Full Member

Activity: 840
Merit: 103

View Profile
February 21, 2018, 11:39:28 PM

vermeyenlerin üstüne bir de toplu halde dağıtanlar var. onların hesaplarına da yazık oluyor. Lauda kim 30 40 merit verirse veya alırsa hemen takibe çekip sorgusuz sualsiz negatifi basıyor.
Yuksek miktarda merit vermek yasaksa ozaman sinir koysunlar. Uyduruk bir sistem olmus tamamen ve bu sekliyle forum uzerinde pek etkisi yok.
CryptoBey
Full Member

Activity: 448
Merit: 107

View Profile WWW
February 21, 2018, 11:57:16 PM

Yuksek miktarda merit vermek yasaksa ozaman sinir koysunlar. Uyduruk bir sistem olmus tamamen ve bu sekliyle forum uzerinde pek etkisi yok.

Milleti tuzağa düşürdüler resmen. Madem yüksek merit göndermek suçtu, neden serbest bıraktılar? Neden millete negatif trust atıyorlar yüksek merit verdi diye? Bir sürü yüksek rütbeli hesap gümledi..

Yolu bilmek ile yolda gitmek arasında büyük bir fark vardır. Morpheus
ZENC
Full Member

Activity: 336
Merit: 154

View Profile
February 22, 2018, 12:03:57 AM

Milleti tuzağa düşürdüler resmen. Madem yüksek merit göndermek suçtu, neden serbest bıraktılar? Neden millete negatif trust atıyorlar yüksek merit verdi diye? Bir sürü yüksek rütbeli hesap gümledi..

Hocam senin bu yorumuna 30 merit gelirse normal olarak bunda bir art niyet aranır. Mesela şu link emek harcanmış ve uğraşılmış. Gelen en yüksek merit 6. O da EFS'den. https://bitcointalk.org/index.php?topic=2961292.msg30402649#msg30402649

Benim şuan 30 40 sMeritim olsa bir kere de şu forumda hiç bir konuya vermem. 3er 5er yararlı bulduklarıma dağıtırım.

Ayrıca forum kurallarında şöyle bir mantık var. Kimseyi kolay kolay banlamıyorlar ve kullanıcıların kurallara uymayanları dışlamalarının daha doğru olduğunu düşünüyorlar. Lauda'da kurallara uymayanları damgalıyor. Doğru mu yapıyor tartışılır. Lauda için modluktan atılmış diyorlar ama bana kalırsa modlar kendileri negative trust vermiyor bu görevi ona vermişler. Tam bir tetikçi.
CryptoBey
Full Member

Activity: 448
Merit: 107

View Profile WWW
February 22, 2018, 12:20:28 AM

Hocam senin bu yorumuna 30 merit gelirse normal olarak bunda bir art niyet aranır. Mesela şu link emek harcanmış ve uğraşılmış. Gelen en yüksek merit 6. O da EFS'den. https://bitcointalk.org/index.php?topic=2961292.msg30402649#msg30402649

Benim şuan 30 40 sMeritim olsa bir kere de şu forumda hiç bir konuya vermem. 3er 5er yararlı bulduklarıma dağıtırım.

Ayrıca forum kurallarında şöyle bir mantık var. Kimseyi kolay kolay banlamıyorlar ve kullanıcıların kurallara uymayanları dışlamalarının daha doğru olduğunu düşünüyorlar. Lauda'da kurallara uymayanları damgalıyor. Doğru mu yapıyor tartışılır. Lauda için modluktan atılmış diyorlar ama bana kalırsa modlar kendileri negative trust vermiyor bu görevi ona vermişler. Tam bir tetikçi.
Aynen adam eğer keyfi negatif verseydi Admin buna engel olurdu. Ama adam serbest yapıyor bu işi. Admin bunu görmüyor mu? Görüyor. Demek ki bişey demiyor.
Evet işte emek kalite kime göre neye göre. Kimi var 2 satır yazıya 50 merit alıyor, kimi var 100 satır yazıya 6 merit alıyor. Sonra insanlar isyan ediyor, haksızlık olduğunu düşünüyor ve bu insanları incitiyor. Bişey söylemiyorum artık izliyorum olanı biteni kafam karıştı iyice Smiley iyi yanları da var kötü yanları da.

Yolu bilmek ile yolda gitmek arasında büyük bir fark vardır. Morpheus
Mali.sak
Member
**

Activity: 238
Merit: 10

View Profile
February 22, 2018, 12:38:38 AM

Aynen adam eğer keyfi negatif verseydi Admin buna engel olurdu. Ama adam serbest yapıyor bu işi. Admin bunu görmüyor mu? Görüyor. Demek ki bişey demiyor.
Evet işte emek kalite kime göre neye göre. Kimi var 2 satır yazıya 50 merit alıyor, kimi var 100 satır yazıya 6 merit alıyor. Sonra insanlar isyan ediyor, haksızlık olduğunu düşünüyor ve bu insanları incitiyor. Bişey söylemiyorum artık izliyorum olanı biteni kafam karıştı iyice Smiley iyi yanları da var kötü yanları da.

bana niye merit verilmedi diye sorgulamıyorum ben verir verir vermez vermez. şahsen ben olsam ben de kendime merit vermezdim zaten. fakat 20şer 20 şer dağıtılan meritlerle adam sistemin suistimal edildiğini düşünüyor. haksızlık mı değil adamın kendi meriti istediği şekilde dağıtır. bilgiye 2 merit verir sevdiği bir adamdır keyfine 50  merit verir.

ben başından beridir izliyorum izlemeye devam Smiley
intotherain
Hero Member

Merit: 532

View Profile
February 22, 2018, 01:04:35 AM

Valla meriti bile kendi hesaplarıyla paylaşacak kadar aç gözlü olan adamlar bir zahmet banlansın. Tamam bizde biliyoruz herkesin birden fazla hesabı var ama zaten ne kadar merit verirsen ver rütbe atlaman çok zor adam bedavaya kazandığı meriti bile yan hesabına veriyor ya.. Ben merite değer konu görürsem veririm meriti zaten sınırlı olduğu için sadece çok iyi konulara saklıyorum.
polatcelil
Member
**

Activity: 322
Merit: 31

View Profile
February 22, 2018, 11:40:47 AM

Forumda o kadar çok gereksiz konulara ve cevaplara ilk haftalarda merit verildi ki, şimdi insanlar emek harcayıp konu açtıklarında kimse merit ver(e)miyor.

Şu post için çok zaman harcadım ancak gelen merit "0". https://bitcointalk.org/index.php?topic=2962611.0

Bu merit olayının tek çaresi aylık olarak rütbelere göre activity gibi sMerit verilmesi. Böyle devam ettiği sürece rütbe atlamak çok zor hatta imkansız olacak.

karasaplisekerr
Member
**

Activity: 88
Merit: 12

View Profile
February 22, 2018, 04:00:58 PM

Newbie üye olarak sıkıcı bir durum olsa bile; genel anlamda tüm forumun kalitesinin yükselmesini sağlar.
Feyk profillerin temizlenmesi açısından faydalı olur .
Kaliteli içerik doğmasına sebep verir !

Sonuçta buraya gönül vermiş insanlar, btc btc değilken uğraşan ve çabalayan insanlar.
Bu tarz aşamalar mantıklı o yüzden.

Hatta icolar da ki gibi kyc sistemi getirseler keşke Smiley

Gerçi kimlerin işine gelmez bilmiyorum ama adam akıllı bir yönetim olduktan sonra, yani ottan sebepler
ile profile ban atmayacak bir mekanizma sağlanırsa, herkese 1 profil yeterde artar .
Piratte
Full Member

Merit: 103

View Profile
February 22, 2018, 06:34:40 PM

Newbie üye olarak sıkıcı bir durum olsa bile; genel anlamda tüm forumun kalitesinin yükselmesini sağlar.
Feyk profillerin temizlenmesi açısından faydalı olur .
Kaliteli içerik doğmasına sebep verir !

Sonuçta buraya gönül vermiş insanlar, btc btc değilken uğraşan ve çabalayan insanlar.
Bu tarz aşamalar mantıklı o yüzden.

Hatta icolar da ki gibi kyc sistemi getirseler keşke Smiley

Gerçi kimlerin işine gelmez bilmiyorum ama adam akıllı bir yönetim olduktan sonra, yani ottan sebepler
ile profile ban atmayacak bir mekanizma sağlanırsa, herkese 1 profil yeterde artar .
Sen daha yeni kayitlisin ama burda coklu hesap yasak degil sadece adil dagitim icin kampanya yoneticileri yasakliyor. Spam yasaktir. Ayrica istedigin kadar kimlik satin alabiliyorsun rus ve global markette Smiley
O.capan
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 5

View Profile
February 22, 2018, 06:36:23 PM

Forumda o kadar çok gereksiz konulara ve cevaplara ilk haftalarda merit verildi ki, şimdi insanlar emek harcayıp konu açtıklarında kimse merit ver(e)miyor.

Şu post için çok zaman harcadım ancak gelen merit "0". https://bitcointalk.org/index.php?topic=2962611.0

Bu merit olayının tek çaresi aylık olarak rütbelere göre activity gibi sMerit verilmesi. Böyle devam ettiği sürece rütbe atlamak çok zor hatta imkansız olacak.

sMerit azaldı artık gelmediği için verilmiyor verilmediği için gelmiyor. Bu saatten sonra düzenlemeye gidilmezse işler daha da zorlaşır.
GalaWan
Sr. Member

Activity: 700
Merit: 270

View Profile
February 22, 2018, 09:41:07 PM

Smerit neredeyse bitti gibi benimde yeni smerit kaynakları olmaz ise ilerde sıkıntılara yol açacak gibi duruyor.
by rallier
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
February 22, 2018, 09:51:58 PM

Smerit neredeyse bitti gibi benimde yeni smerit kaynakları olmaz ise ilerde sıkıntılara yol açacak gibi duruyor.

benimde azalıyor aynı şekilde ama şu merit source ların işlevliğini ancak bir iki ay gibi sürede anlayabilir yöneticilerde. bakalım revize olabiliryada merit source sayısı arttırilabilir

signature not found.
gileri
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
February 22, 2018, 11:10:41 PM

benimde azalıyor aynı şekilde ama şu merit source ların işlevliğini ancak bir iki ay gibi sürede anlayabilir yöneticilerde. bakalım revize olabiliryada merit source sayısı arttırilabilir

sMerit sistemi güncellenir veya güncellenmez. şu şartlarda yapılması gereken en mantıklısı kaliteli 10 tane konusu olan kullanıcıların merit source olmak için başvuru yapması. Localde bizi sadece bu kurtarır.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 [31] 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 »
  Print  

Jump to: