Bitcoin Forum
March 19, 2024, 07:34:45 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 »
  Print  
Author Topic: Merit Sistemi  (Read 700142 times)
k4ys3rs0z3
Member
**

Activity: 101
Merit: 17

View Profile
April 15, 2018, 01:23:14 PM

Forumda yeni sayılabilecek, hiç bir arkadaşlığı, bağlantısı/bağıntısı olmayan birisi olarak ilk meritlerimi moderatör EFS'den aldım. Çok teşekkür ederim. Nasıl aldım; kullandığım dile, üsluba dikkat ettim, imla kurallarına uygun yazmaya çalıştım. Samimi bir üslupla kendimi tanıttım, çok duyulan, aşina olunan ama derin düşünülmeyen FUD konularında başka kaynaklardan yararlanarak, kopyala-yapıştır yapmadan, kendi cümlelerimle FUD'u anlatmaya çalıştım. Merit puanları buradan geldi. Önerim bu stratejide devam etmeniz, kızgınlık, eleştiri boyutunu makul boyutlarda tutmamız gerek sanırım. Bu sistem kaliteli bir forum için gelmişse biz de o kalite kıstaslarına göre hareket edeceğiz demektir, başlarda böyle değildi evet ama başlarda pasta da bu kadar tatlı gelmiyordu kimseye, kimse önemsemiyordu. Artık durum bu...

Bu arada yabancı dildeki forumlarda fazladan dağıtılan meritler muhtemelen oradaki moderatörlerin "merit dağıtıcısı" statüsünde olmasından, yüklü miktarda merit verilen temsilciler var. Türkçe forumda da moderatörlere bu imkan verilirse eminim onlar da cömertçe dağıtacaktır, bu konuda yapabileceğimiz bir şeyler varsa yapalım...

Ayrıca bir eklemede ben yapayım. EFS kendi çok fazla yazmadığı ve konulara dahil olmadığı için kendi yazmayı istediği bir yazıyı başkası yazınca da merit veriyor. EFS'nin bugını bulmuşsun  Smiley

Valla merit'i falan geçtim, kinaye yoksa bu benim için şöyle güzel bir şey; benzer düşünümsel süreçlerden, akıl yürütmelerden geçiyor olmamız muhtemelse, önüm açık :d

❍ Treon ❍ │▌▌▌  TwitterTelegram  │▌▌▌ ❍ Treon ❍
Utilities payments made  simple
███ Telecom, Electricity, Gas and Water  ███
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1710833685
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1710833685
Reply with quote  #2

1710833685
Report to moderator
ZENC
Full Member

Activity: 336
Merit: 154

View Profile
April 15, 2018, 01:29:57 PM

Forumda yeni sayılabilecek, hiç bir arkadaşlığı, bağlantısı/bağıntısı olmayan birisi olarak ilk meritlerimi moderatör EFS'den aldım. Çok teşekkür ederim. Nasıl aldım; kullandığım dile, üsluba dikkat ettim, imla kurallarına uygun yazmaya çalıştım. Samimi bir üslupla kendimi tanıttım, çok duyulan, aşina olunan ama derin düşünülmeyen FUD konularında başka kaynaklardan yararlanarak, kopyala-yapıştır yapmadan, kendi cümlelerimle FUD'u anlatmaya çalıştım. Merit puanları buradan geldi. Önerim bu stratejide devam etmeniz, kızgınlık, eleştiri boyutunu makul boyutlarda tutmamız gerek sanırım. Bu sistem kaliteli bir forum için gelmişse biz de o kalite kıstaslarına göre hareket edeceğiz demektir, başlarda böyle değildi evet ama başlarda pasta da bu kadar tatlı gelmiyordu kimseye, kimse önemsemiyordu. Artık durum bu...

Bu arada yabancı dildeki forumlarda fazladan dağıtılan meritler muhtemelen oradaki moderatörlerin "merit dağıtıcısı" statüsünde olmasından, yüklü miktarda merit verilen temsilciler var. Türkçe forumda da moderatörlere bu imkan verilirse eminim onlar da cömertçe dağıtacaktır, bu konuda yapabileceğimiz bir şeyler varsa yapalım...

Ayrıca bir eklemede ben yapayım. EFS kendi çok fazla yazmadığı ve konulara dahil olmadığı için kendi yazmayı istediği bir yazıyı başkası yazınca da merit veriyor. EFS'nin bugını bulmuşsun  Smiley

Valla merit'i falan geçtim, kinaye yoksa bu benim için şöyle güzel bir şey; benzer düşünümsel süreçlerden, akıl yürütmelerden geçiyor olmamız muhtemelse, önüm açık :d

Kinaye yapmadım. Siz samimi olun yeter bence.
k4ys3rs0z3
Member
**

View Profile
April 15, 2018, 01:42:20 PM

Kinaye yapmadım. Siz samimi olun yeter bence.

Çok teşekkürler...

usakli64
Full Member

Activity: 938
Merit: 140

View Profile WWW
April 16, 2018, 05:07:00 PM
Merited by EFS (1)

Gercekten yararli bir bilgi paylasirsaniz merit kesinlikle alirsiniz.  Bu bayagi bir zor oluyor ama oluyor.  Simdi benim uyeligim full member Sr. Member olabilmem icin 250 merit toplamam lazim. Mevcut sisteme gecildiginde 100 merit ile baslanildi uzerine 150 merit kazanmam lazim.  Bu gercekten cok cok zor.  Hele ki meritleri gondermeyip saklamayi marifet sanan bir kitle icinde bu neredeyse imkansiz.  

Ama bu yinede benim gerek uslubumda gerekse paylasim veya gonderi kalitemde herhangi bir degisiklige yol acmadi. Full Member olmayi kabullendim,  okumaya devam ediyorum.  

Benden tavsiye okumadam post yazmayin.  Gereksiz yazilari okumak insani gercekten yoruyor.  Arada degerli yazilar kayniyor.  

NE MUTLU TÜRK'ÜM DIYENE
GalaWan
Sr. Member

Activity: 700
Merit: 270

View Profile
April 17, 2018, 09:14:21 PM

Merit sistemi çok enteresan bir durum aslında bazen çok iyi yazılar olup da arada kaynayanlar da olabiliyor. Ama Local de bu kazanma olayı çok zor bana göre.
melekseverce
Member
**

Activity: 140
Merit: 13

View Profile
April 17, 2018, 11:34:06 PM
Merited by k4ys3rs0z3 (1)

aylardır member olamıyorum 1 tane meriti alamadım bir türlü. çok zor gerçekten.
k4ys3rs0z3
Member
**

View Profile
April 18, 2018, 12:17:25 AM

aylardır member olamıyorum 1 tane meriti alamadım bir türlü. çok zor gerçekten.

Hakikaten epey beklemişsiniz, verdim ben 1 merit Smiley

İnsanlar sMeritleri neden ellerinde tutar anlamıyorum, böyle kritik durumlarda, iyi bulunan postlarda kullanılmayacaksa, ne yapacaklar sMeritleri? Ticari amaç için kullanılıyorsa, er geç ortaya çıkar ve yaptırım uygulanır. sMeritlerin kullanım süreci rütbeye göre 1 güne hatta saatlere indirilmeli. Merit dağıtıcılarında dursun elbette, onun dışında biriktirmenin manası yok...

mrmanyaks
Jr. Member
*

Activity: 168
Merit: 1

View Profile
April 18, 2018, 05:32:33 AM

Burda merit mi dağıtılıyor, benmi yanlış anladım Smiley) bir meritte bana yollayın arkadaşlar orda sıfır yazdikca moralman cöküyorum, hala bu merit sisteminde ne yapmamız gerektiğini kavrayamadim, kavrayan varsa surda bı açıklama yapsın bizde üç ay olsun beş ay olsun merit alalım ama böyle hep sıfır çekeceğiz saygilar
hiziridiyunusidi
Jr. Member
*

Activity: 308

View Profile WWW
April 18, 2018, 06:24:47 AM

Şimdi bu sistemi savunanlar var iyi güzel, fakat forumda bazı başlıklar var. Multi hesapla milyonlar çarpan bi takım tiplerin onlarca belki yüzlerce merit dolu hesapları var. Çok komik yani aslında, adamların hepsi banlanmış, şimdi bakıyorum başka bi başlıkta fake hesaplarla yorumlar yazıp kavga ediyolar yine. Multiciler multi meritlerle fake hesaplarına meritler doldurmuş. Merit sayısı 250 300 bu fake hesapların. HAHHAHA Habire post atıyolar farklı ismlerle. Acaip adil bi sistemmiş bu merit saygı duydum.  Kiss

JAVVY   │  An All-in-one Crypto Exchange
Ferahnuma
Jr. Member
*

Activity: 264

View Profile
April 18, 2018, 04:45:59 PM

'Rüzgar bizi sürükleyecek' Şuan için merit kendi açımdan çok mühim bulmayarak uzaktan uzaktan seyrettiğim bir olay. Yeni düzenlemeler gelirse yeni üyelerin pastanın payını bölmesine izin verilir mi izleyeceğiz bakalım.
Bitcoin-Turkiye
Sr. Member

Activity: 1664
Merit: 271

View Profile
April 18, 2018, 09:54:09 PM

Elimden geldiğince özgün başlıklar açmaya çalışıyorum lakin Türkçe bölümünde kimse kimseye pek merit vermiyor..
Bazende tam tersine 30 40 50 merit verilen alakasız mesajlar görüyorum... ( Arkadaşına kıyak veya, yan hesap olması muhtemel..)   
İnsanlara faydalı olacak konu ve mesajlara teşvik amaçlı getirildiyse merit, buna uygun olarak kullanılması gerektiğini düşünüyorum.
Birde her konu altında küfür eden, spam yapan, trollük yapan, insanlarada Eksi merit gibi bir şey verilebilse herkes mesajlarında daha dikkatli olur düşüncesindeyim.

Turkey Asic miner Best Seller Telegram @Miningci
Sagaris
Jr. Member
*

Activity: 267
Merit: 6

Crypto Worker

View Profile
April 18, 2018, 10:20:07 PM

Merit kazanmak çok zor. Forumda bulunan Merit kaynaklarının artması gerek, özellikle Türkçe bölümünde aktif olanlar için. Türkçe kaliteli içerik oluşturulmasını teşvik etmek, kaliteli mesajlar yazılmasını sağlamak için Merit'e ihtiyaç var. Forumda çok fazla kaliteli içeriği denk geliyorum fakat hiçbir şekilde Merit verilmiyor. Merit kazanamayınca insanların hevesi kırılıyor, forumu sadece "içerik tüketmek" için kullanıyor. Çok fazla cevher Merit yüzünden heba olup gidiyor.

If you like it, you can give Merit!
k4ys3rs0z3
Member
**

View Profile
April 18, 2018, 11:22:57 PM
Merited by EFS (1)

Merit kazanmak çok zor. Forumda bulunan Merit kaynaklarının artması gerek, özellikle Türkçe bölümünde aktif olanlar için. Türkçe kaliteli içerik oluşturulmasını teşvik etmek, kaliteli mesajlar yazılmasını sağlamak için Merit'e ihtiyaç var. Forumda çok fazla kaliteli içeriği denk geliyorum fakat hiçbir şekilde Merit verilmiyor. Merit kazanamayınca insanların hevesi kırılıyor, forumu sadece "içerik tüketmek" için kullanıyor. Çok fazla cevher Merit yüzünden heba olup gidiyor.

Kopyala-yapıştır da yapılmaması gerek hocam dimi  Grin Ben sizin bu gönderinize başka bir başlıkta merit vermiştim mesela, şimdi copy-paste yaptığınızı görünce üzüldüm. Onun yerine bu başlığa özgü yorumlar yazıp, diğer metni "şurada da şöyle yazmıştım" diye alıntılayabilirdiniz.

Şu içerikten bahsediyorum;

Merit kaynaklarının artması gerek, özellikle Türkçe bölümünde aktif olanlar için. Türkçe kaliteli içerik oluşturulmasını teşvik etmek, kaliteli mesajlar yazılmasını sağlamak için Merit'e ihtiyaç var. Forumda çok fazla kaliteli içeriği denk geliyorum fakat hiçbir şekilde Merit verilmiyor. Birkaç defadan sonra insanların hevesi kırılıyor, forumu sadece "içerik tüketmek" için kullanıyor. Çok fazla cevher Merit yüzünden heba olup gidiyor.

Sercanplayerz1
Newbie
*

Activity: 133
Merit: 0

View Profile
April 19, 2018, 03:58:41 AM

Bilgi için teşekkürler
mrmanyaks
Jr. Member
*

View Profile
April 19, 2018, 09:18:26 AM

Valla arkadaşlar sizi negatif etkilemeyim ama  merit kazanmak gerçekten çok zor, ekip olmadan merit falan kazanamazsiniz ya çok şanslı olmanız lazım yada sağlam yabancı dil ve sağlam yazılar yapmanız lazım bunlarda yapmanız beklediginizin çok altında bir merit kazandırır boşa küreğe devam bol kazançlar Smiley
huzurdangolgeler
Jr. Member
*

Activity: 92
Merit: 4

View Profile
April 19, 2018, 06:39:05 PM
Merited by EFS (1)

Bu merit sistemi oldukça mantıklı gözüküyor, ama ben onca yapıcı, faydalı olmaya çalışan, açıklayıcı ve duru postlar atmaya çalışmama rağmen daha 1 adet merit alamadım, yani bence forumdaki EFS hariç kimse hakkaniyetli şekilde merit vermiyor diye düşünüyorum, yani bilmiyorum biraz sitemliyim diye böyle düşünüyorum belkide. çünkü aylardır forumdayım 1 meritim bile yok,

Beğendiğim çok değerli postlar var, çıkarıp ben de merit vermek istiyorum o kişilere, ödüllendirmek için ki aynı şekilde devam etsin diye, bakıyorsunuz 1 smerit bile yok.

inşallah ileride smeritim olurda takdir ettiğim konulara veririm.
complexity7
Member
**

Activity: 252
Merit: 10

View Profile
April 19, 2018, 09:53:05 PM

çok ihtiyacım var merit gönderebilecek kardeşimiz var mı?yardımcı olur musunuz.

rastnik91
Newbie
*

View Profile WWW
April 20, 2018, 07:08:09 AM

formun kalitesinin artması için güzel olmuş . merit kazanmak zor ama suistimal eden çok olur
yasin0538
Newbie
*

Activity: 70

View Profile
April 20, 2018, 04:58:05 PM

merit kardeşliği yapan kişilerin hakkımızı yediklerini düşünüyorum, bu kardeşliği tespit edip şikayette bulunun kişilerin ödüllendirmesi yapılan merit kardeşliğini azaltılıcağını düşünüyorum.
coincini23
Newbie
*

Activity: 79

View Profile
April 20, 2018, 07:29:25 PM

bu işin sonu nereye gider merakla bekliyorum bende. ama zor gibi.herkes şikayetçi şimdilik. @EFS merit al sat serbestmi bu arada?
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 [42] 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 »
  Print  

Jump to: