Bitcoin Forum
April 25, 2024, 06:07:52 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... 65 »
  Print  
Author Topic: Merit Sistemi  (Read 742732 times)
Xday123
Member
**

Activity: 490
Merit: 16

View Profile
January 25, 2018, 06:33:12 AM
Merited by RaltcoinsB (3)

Jr uyelikten member icin 10 tamam hani ulasilabilir rahatca ama memberdan full membera 100 nedir abi biz 100 merit nasil kasicaz tr localinde hele ki 98 activityde full member hayalleri kururken subat ayında . Benim icin cok ama cok uzucu bir haber oldu bu merit olayi. Umarim merit bagiscilari cikarda tek tek boyle rutbe atlayamayan garibanlara bagislarlar  Grin
1714025272
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714025272
Reply with quote  #2

1714025272
Report to moderator
1714025272
Hero Member
*

Ignore
1714025272
Reply with quote  #2

1714025272
Report to moderator
"I'm sure that in 20 years there will either be very large transaction volume or no volume." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714025272
Hero Member
*

Ignore
1714025272
Reply with quote  #2

1714025272
Report to moderator
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
January 25, 2018, 06:37:07 AM
Merited by EFS (1)

benim fikrim rütbe atlaması için merit sisteminin olmamasıdır. Sr. member olmama 1 ay kalmışken ben 150 merit nasıl toplayayım. Bir üye bana merit gönderdiğinde kendisinde düşüş olacak.

Önerim ise merit üyelik rütbesini etkilemesin. ayrı bir kulvarı olsun. Üyelik rütbesini tek belirleyen activity puanı olmaya devam etsin.

ikincisi ise eksi merit geldiği zaman suistimal olacaktır. Bilerek eksi merit verilerek üyelerin imza kampanyalarından düşürülmesi bile söz konusu olabilir. Örneğin hero member olan birisi 500'den 250 merite kadar suistimale uğrarsa uzun bir süre imza kampanyalarına katılamaz.

Merit sistemi üyelik rütbesini etkilemezse gerçekten verimli olur. hangi üye daha paylaşımcı, diğer üyelerden taktir toplamış görmüş oluruz.

Nacizeden önerimdir.

edit: bence her gönderdiğimiz 1 mesaj için küçük de olsa artı merite etki etsin. en azından bu şekilde suistimallerin önüne bir nebze olsun geçebiliriz.
Zaten rütbe olayında suistimaller olduğu için böyle birşey getirmişler. Bu forumda para dönüyor. merit dagıttıkca  kendi meritin düşmüyor. sadece dağıtabileceğim smerit miktarım var örnegin benim suan 200smeritim vardı 1 verdim 199 kaldı ama meritim 1001.(1 meritte bana baska uye tarafından verildi)
eskiden konu dışında sağda solda mesaj kasılıp 1 yılda sıfırdan sr a gelmek mümkündü. şimdi diyorlarki sen kaliteli yazmassan kalırsın geride istersen 1000 activity olsun full member bile olamayabilirsin.
chickenfried12
Legendary
*

Activity: 1120
Merit: 1003

View Profile
January 25, 2018, 06:40:52 AM

bir kaç güne kadar tam oturur ve sonuçlarını yavaş yavaş görmeye başlarız artık multi hesabı olanlar , post kasamaya çalışanlar alakasız konu başlıklarına alakasız yorum yapanlar ve ne getirecek henüz bilmiyoruz ama bounty manager'ların vereceği kararlar doğrultusunda merit sistemi bizim için ( kendi görüşüm ) iyi olacaktır.

Şartları ne kadar zorlarsak okunma ve yazı kalitesi artar , bilgi kirliliğinin önüne geçilir forum forum olmaya devam eder .. umarım bundan nemalanacak değişik fikir ve projeler üremez Smiley

hadi hayırlısı olsun .
xzone
Legendary
*

Activity: 2562
Merit: 1481

View Profile
January 25, 2018, 06:41:35 AM
Merited by EFS (1)

Varsın biz rank atlamayalım, son haftalarda çöplüğe dönüşen şu forum biraz olsun rahatlasın. Adamlar tek kelimelik yüzlerce mesaj atıyor, imzalardan para kazanıyor, biz de 100 dolar gelsin ama düzgün mesaj olsun yapıcı olsun diye boş yere uğraşıyoruz.
Forum yönetimini tebrik ederim, umarım meritleri kendi çıkarları için kullanan bir grup görmeyiz. Trust sistemindeki gibi eşkıyalaşan bir grup görmediğimiz sürece bu sistem bizim faydamıza olacaktır Smiley

███████████████████████████
███████▄████████████▄██████
████████▄████████▄████████
███▀█████▀▄███▄▀█████▀███
█████▀█▀▄██▀▀▀██▄▀█▀█████
███████▄███████████▄███████
███████▀███████████▀███████
████▄██▄▀██▄▄▄██▀▄██▄████
████▄████▄▀███▀▄████▄████
██▄███▀▀█▀██████▀█▀███▄███
██▀█▀████████████████▀█▀███
.
.Duelbits.
..........UNLEASH..........
THE ULTIMATE
GAMING EXPERIENCE
DUELBITS
FANTASY
SPORTS
████▄▄█████▄▄
░▄████
███████████▄
▐███
███████████████▄
███
████████████████
███
████████████████▌
███
██████████████████
████████████████▀▀▀
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
.
▬▬
VS
▬▬
████▄▄▄█████▄▄▄
░▄████████████████▄
▐██████████████████▄
████████████████████
████████████████████▌
█████████████████████
███████████████████
███████████████▌
███████████████▌
████████████████
████████████████
████████████████
████▀▀███████▀▀
/// PLAY FOR  FREE  ///
WIN FOR REAL
..PLAY NOW..
Honte
Member
**

Activity: 168
Merit: 10

View Profile
January 25, 2018, 06:43:05 AM

Merit puanı size gelen puanlarken smerit puanı sizin diger kullanıcıları planlamanız için gönderilmiş puanlardır. Smerit puanınızı sizden başkası göremiyor.

Açıklama için teşekkür ederim. Son olarak dağıtılacak olan smerit puanları da yine Rank sistemindeki üyelik durumumuza göre mi bizlere gönderilecektir?
Xday123
Member
**

View Profile
January 25, 2018, 06:43:30 AM

benim fikrim rütbe atlaması için merit sisteminin olmamasıdır. Sr. member olmama 1 ay kalmışken ben 150 merit nasıl toplayayım. Bir üye bana merit gönderdiğinde kendisinde düşüş olacak.

Önerim ise merit üyelik rütbesini etkilemesin. ayrı bir kulvarı olsun. Üyelik rütbesini tek belirleyen activity puanı olmaya devam etsin.

ikincisi ise eksi merit geldiği zaman suistimal olacaktır. Bilerek eksi merit verilerek üyelerin imza kampanyalarından düşürülmesi bile söz konusu olabilir. Örneğin hero member olan birisi 500'den 250 merite kadar suistimale uğrarsa uzun bir süre imza kampanyalarına katılamaz.

Merit sistemi üyelik rütbesini etkilemezse gerçekten verimli olur. hangi üye daha paylaşımcı, diğer üyelerden taktir toplamış görmüş oluruz.

Nacizeden önerimdir.

edit: bence her gönderdiğimiz 1 mesaj için küçük de olsa artı merite etki etsin. en azından bu şekilde suistimallerin önüne bir nebze olsun geçebiliriz.
Zaten rütbe olayında suistimaller olduğu için böyle birşey getirmişler. Bu forumda para dönüyor. merit dagıttıkca  kendi meritin düşmüyor. sadece dağıtabileceğim smerit miktarım var örnegin benim suan 200smeritim vardı 1 verdim 199 kaldı ama meritim 1001.(1 meritte bana baska uye tarafından verildi)
eskiden konu dışında sağda solda mesaj kasılıp 1 yılda sıfırdan sr a gelmek mümkündü. şimdi diyorlarki sen kaliteli yazmassan kalırsın geride istersen 1000 activity olsun full member bile olamayabilirsin.
 Grin
Cabsav cok guzel ozetlemis. Sizi de anlayabiliyorum bende subat ayinda full memberlik hayalleri kuruyorken bir anda +90 merit kasmam gerekecek ve ben eminim ki bizim arkadaslarimiz kendi multi hesaplari icin kullanacaklar meritlerini. Tabi sozum meclisten disari herkes icin gecerli degil bu durum. E tabi aranızda gariban sevindirmek isteyen varsa da o ayrı. Buyrun yardımlarınızı bekliyorum ( bu kadar da yüzsüzlük olur  Grin )
mstfprcn
Hero Member

Activity: 700
Merit: 553

View Profile
January 25, 2018, 06:45:16 AM
Merited by rasputincoin (4), Kalemder (2), mela65 (1), CanErik (1)

forumda ki ilk günümden beri temiz forum ilkesiyle hareket eden ve yazan biri olarak çok olumlu buldum açıkçası, böylece imzadan airdroptan mütevellit bi sürü multi saçma sapan post kasanlardan ziyade ,doalndırıcı ve sahtekarları da uzak tutacaktır. Bundan sonra bence rütbeden ziyade merit puanına göre insanları değerlendirmek daha doğru olacak.güzel hamle tebrikler, umarım uygulanabilirliğinde bir sıkıntı çıkmaz.
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1848
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
January 25, 2018, 06:45:47 AM
Merited by rasputincoin (4), mstfprcn (2)

Anladığım kadarıyla kurallar henüz net değil tam olarak. Bazı muğlakta kalan ifadeler var. Test aşamasında sanırım.

Soru: Ben başkasına merit verince bendeki azalıyor mu? Azalıyorsa vermek istemem ki.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
Xday123
Member
**

View Profile
January 25, 2018, 06:50:54 AM

Anladığım kadarıyla kurallar henüz net değil tam olarak. Bazı muğlakta kalan ifadeler var. Test aşamasında sanırım.

Soru: Ben başkasına merit verince bendeki azalıyor mu? Azalıyorsa vermek istemem ki.

Hocam azalmiyor senin meritlerin sabit ve bu meritlerden haric smerit ( bence sending merit yani gonderilebilen merit) var. Bu gonderdigin meritlerin senin merit sayindan dusmeyecek. Ama smeritlerin yenilenmesi galiba muallak suan nasil yenilenior nasil birikiyor kimse bilmiyor activity gibi 2 haftada yenilenmez insallah soyle pazardan pazara olsa da insanlar ellerini smerit yollarken cekinerek yapmasa. Arti aldiginiz meritin yarisi kadar da smerit kazaniyorsunuz. Umarim anlatabildim. Saygilar.
chickenfried12
Legendary
*

View Profile
January 25, 2018, 06:52:37 AM

Cevap : Aylık olarak dağıtabileceğin senden eksilmeyecek demiş EFS ama yinede vererek görmek lazım mesela ben 6 Merit EFS ilettim su an söyle bir ekranım var

kaybetmessiz ve gönderebileceğim 135 sMerit var . kendine saklayarak bir şey kazanamassın ver gitsin diyor kısaca Smiley
mstfprcn
Hero Member

Activity: 700
Merit: 553

View Profile
January 25, 2018, 07:00:42 AM
Merited by onurgozupek (1), chickenfried12 (1), faruk34 (1)

hadi buyur burdan yak,

daha ilk günden Smiley  bu işin de çivisini çıakrtacak bug ını bulacak bunun için uğraşacak tek lokal bölüm bizim oalcak sanırım. Umarım moderasyon bunun da bi çaresini düşünmüştür.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2819169.0
Kalemder
Legendary
*
artcontest

Activity: 1848
Merit: 1727

Be A Hope

View Profile
January 25, 2018, 07:02:05 AM

İsimlerinin aynı olması gönderirken çekinceye sebeb olacaktır. Ve hakeden mesajlar için merit almak zorlaşacak.

Bir mesajda açıkça merit istemek yasak mı mesela.

Örneğin herkes gibi bende şuan merit istiyorum  Cheesy

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▄████████████████▄
▄▄██████████████████████▄
 █████████████▀█████████████▄
▄█████████████▀ ▄█▀ ███████████
▄██████████      ▀▀  ████████████
▄█████████████   ▄▄▄   ▀▀██████████
█████████████▀   ████▄   ▀█████████▄
█████████████    ▀▀█▀▀   ▄██████████
████████████▀   ▄▄      ████████████
████████████   ▄████▄    ███████████
█████████      ██████    ██████████
█████████▄▄            ▄██████████
▀██████████  ██  ▄▄▄▄████████████
▀█████████▄▄█▄ ███████████████▀
▀██████████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀▀██████████████▀▀
▀▀▀▀▀▀▀
chickenfried12
Legendary
*

View Profile
January 25, 2018, 07:03:45 AM
Merited by mstfprcn (1)

hadi buyur burdan yak,

daha ilk günden Smiley  bu işin de çivisini çıakrtacak bug ını bulacak bunun için uğraşacak tek lokal bölüm bizim oalcak sanırım. Umarım moderasyon bunun da bi çaresini düşünmüştür.

TAM Ağzımdan aldın konu linki kopyaladım aha burda duruyor ( https://bitcointalk.org/index.php?topic=2819169.0 )

Cheesy gel simdi bunu değerlendir ... merit verene merit verilir , meriti yüksek jr hesaplar alınır satılır , 10 merit 0.0001 btc Cheesy merit'imi kaybettim geri alamıyorum yardımcı olana 5 merit ...

TurkiyePriest
Full Member

Activity: 1011
Merit: 128

Radix-The Decentralized Finance Protocol

View Profile
January 25, 2018, 07:07:59 AM

Merit sistemini daha tam kavrıyamadım ama muhtemelen imza kampanyaları bountyler falan artık hem merit hem rütbeye göre şekillenicek bounty  hunterlar yakar bu merit sayacını  Grin

R A D I X   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   The Decentralized Finance Protocol
█████████ GET TOKENS █████████    Facebook      Telegram      Twitter
The Radix DeFi Protocol is    SCALABLE SECURE COMMUNITY DRIVEN
Prisis
Member
**

Activity: 182
Merit: 11

View Profile
January 25, 2018, 07:12:47 AM

Kalitenin artması ve rütbeleri değeri açısından mükemmel bir sistem. İnşallah yakında merit atana merit atılır <3 konularını görmeyiz Smiley

PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
January 25, 2018, 07:16:35 AM

Eski forumlarda "rep" sistemi vardı. Onun adı değiştirilmiş ve geliştirilmiş hali sanırım. O forumlarda "terazine tıkladım kanka" gibisinden mesajlar meşhurdu. Rep verilince bu söylenirdi. Şimdi de "meritini verdim" mesajları göreceğiz sanırım. "I merited you" Cheesy

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
January 25, 2018, 07:16:41 AM

hadi buyur burdan yak,

TAM Ağzımdan aldın konu linki kopyaladım aha burda duruyor ( https://bitcointalk.org/index.php?topic=2819169.0 )

Cheesy gel simdi bunu değerlendir ... merit verene merit verilir , meriti yüksek jr hesaplar alınır satılır , 10 merit 0.0001 btc Cheesy merit'imi kaybettim geri alamıyorum yardımcı olana 5 merit ...

Bitcointalk altında bile bu konu başlığı açıldıysa, diğer ortamlarda neler olacak siz tahmin edin. Profilden sonra artık merit de satılır oldu. Bu arada bunların daha iyi günlerimiz olduğunu düşünüyorum. Biraz eski forumlarda takılanlar bilirler. Yakında "Emeğe saygı +merit", "Merit'i çok görmeyelim", "Paylaşıyorum ama hiç merit yok", kocaman kırmızı puntolarla "+merit" gibi klişeler de başlayacak. Forum bunun için kural da eklese, insanların paylaştıkları her şeyden merit beklentisi olacak. Mesajlarda kalite artacaktır ama bu şekilde, insanları rahatsız eden mesajların da çoğalacağını düşünüyorum.
Asklepion
Member
**

Activity: 203
Merit: 15

View Profile
January 25, 2018, 07:20:28 AM

Yeni başlayanlar için oldukça sıkıntılı olacaktır merit olayı.. İnsanlar activity nedir daha çözemiyorken bir de bu başladı  Ben bu sistemin suistimale açık olduğunu düşünüyorum. Şimdiden dünya üzerinde 1000 lerce kişi şuan bu merit olayı hakkında tartışıyordur. Kalabalık grupların kurulması çok zor olmayacaktır ve bugüne kadar hesaplarını belirli seviyelere kadar taşımış çoklu hesap kullanıcıları ellerindeki merit sayıları da yuksek olacağı için yeni üyelik açıp bunu  çoğaltmasının önü kesilmeyecek ve de yeni açmış oldukları uyelikler için önlerinde ki tek engel activity kalacağı için yine saçma sapan postlar görülmeye devam edilecektir. Ayrıca bu hesapları bountylere girmeye devam edeceği için gerekli olan msj sayılarına ulaşmak adına fazlasıyla zayıf postlar olacaktır.

Bu forumda maddiyat fazlası ile döndüğü için burda liyakat sistemi uygulanması imkansız.Forumun adaleti kendisi dağıtması gerekli. Kişilerin eline bırakılırsa adalet olmaz bu sebeple sıkıntılar doğar. Adam para kazanmaya gelmiş gönülden birşeyler paylaşmak için ya da bitcoin topluluğuna faydalı olayım diye düşünmüyor. Sistemde açık arıyor.. Theymos ve çevresindekiler artık küçük bir topluluk olmadıklarının farkına varmalılar.

Bence forum için en mantıklısı yeni üye alımını sınırlandırmak. Belirli surelerde uye alımına açmak. olabilir. Bitcoin ruhuna aykırı olamssa kyc olabilir diyeceğim ama kesin çözümler alınmazsa bu iş böyle devam eder.. Merit in de forum kalitesine eksta bir katkısı olacağını düşünmüyorum
rafsa
Member
**

Activity: 252
Merit: 10

View Profile
January 25, 2018, 07:29:24 AM

hadi buyur burdan yak,

biz türkler için sroun değil sistem yeni çıktı ama hemen pazarı kuruldu .bakalım nasıl olacak reklam + merit ikili kazanc .
bunada bir çözüm bulunur herhalde
seymenyunus1654
Member
**

Activity: 224
Merit: 14

View Profile
January 25, 2018, 07:29:47 AM

Kesinlikle olması gereken şey buydu. Konuların altında multi hesaplardan dolayı alakasız şeyler okumak can sıkmaya başlamıştı.
İmdadımıza yetişilmiş. Daha çok bilgileneceğimiz bir forum bizleri bekliyor sanırım.
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 ... 65 »
  Print  

Jump to: