Bitcoin Forum
April 25, 2024, 09:16:19 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 »
  Print  
Author Topic: Merit Sistemi  (Read 742862 times)
Baser
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 280

View Profile
January 26, 2018, 08:35:53 PM

Dostlarım,

Merit sistemi çok mantıklı.  Bakin cakma hesap kayniyor bountyler.. Boyle bir uygulama ile kisitlamalar yapilabilir bunda sunun da yapilmasi amaclanmis : Tek hesap kullanımını arttırmak. Çünkü forumdaki çoğu kişi 120 post atıp full, 240 post atıp senior oluyordu. Sonra ver elini bountyler..

Bir kisitlamanin gelmesi gerekiyordu. Buda merit sistemiyle oldu. Birkac eksiğini gordum sadece onların nacizane siz forumdaşlarımla paylaşmak istiyorum.

1- Merit kaynağındaki kısıtlılık.
 Merit kaynaginda kisitlilik biz kullanicilari üzen bir detay oldu. Çunku 2 merite karsilik 1 sMerit veriliyor buda zamanla tükenecek bir sistem olusturuyor. Forum moderatorlerimiz bu konuda bir fikir olusturmus. Merit kaynagi demisler ve 35 hesap bu konuda secilmis. Bunlarda anladigim kadariyla normalden fazla sMerite sahip olup 30 gunun sonunda yeniden yenilenen bir sistem de olmus. Yanliz burda da o 35 kisinin turkce forumunda olup olmadigi postlarin o kisiye gore kalite olup olmadigi sorulari akla geliyor.

2- Coklu uyelik sahiplerinin kendi hesaplarini yukseltmesi.
Burda daha once 10 15 tane hesap acmis arkadaslarimizin yuksek rutbeleriyle sMerit sayilarinin fazlaligi sonucu kotu niyetli olanlari ikili yola girecek. Ya merit satisi yada kendi alt hesabini yukseltmesi. Bu ikiside yakalanmasi durumunda ban sebebi. Bu riskte o arkadaslarin. Bizi ilgilendiren tarafi ise o 15 hesapta gonderilen sMeritlerin adaletli gonderimi saglanirsa bizim Meritlerimizin artması. Boyle bisey olmadigi icin bizi olumsuz etkiliyor.
3-Ilk uygulama nezdinde bir istisna gosterilip kisi basi activity =Merit gibi bir uygulama yapilabilirdi. Özellikle rutbe atlama yakinindaki arkadaslarimizi bir nebze rahatlatabilirdi bu uygulama.

Velhasıl Merit sistemi çok güzel bir dusunce ama suistimallere musait. Bu konuda mod arkadaslarimiza daha cok is dusecek. Tebrikler ve Bol meritler Wink

Merit kaynakları daha ortada yokken bile EFS'nin dağıttığı 100 Merit var. Merit kaynakları bir gelsin bakalım o zaman rahatlar forum. Ayrıca 10-15 Sr.Member ı olan biri en fazla 3 hesabını yükseltebilir tahmini. Bu da demek oluyor ki geri kalan 12 hesap uzun süre o rankta kalacak. Ayrıca riskleride var tabi banlanmak gibi. Her şey düşünülmüş bence. Bir kaç günü kalanların mağdur olması dışında çok büyük bir olay yok. Mesela benim Hero olmama çok var daha 250 merit 20-30 kaliteli post ile yapılabilir diye düşünüyorum. Yeni gelener de öğrendiklerini yine yeni gelenler ile paylaşırsa 250 merit kazanıp Sr.Member olur zaten önerinde 8 ay gibi bir activity süresi var. Bu sebeplerden dolayı ilk ikiyi eksiklik olarak görmüyorum.

''Niye başkanım doğal seleksiyon yok mu tabiatta? Güçlü olan ayakta kalır demiyor mu Darwin? Güçsüz olan ayıklanır.''  Wink
Activity + Trust + Earned Merit == The Most Recognized Users on Bitcointalk
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714036579
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714036579
Reply with quote  #2

1714036579
Report to moderator
1714036579
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714036579
Reply with quote  #2

1714036579
Report to moderator
megadeth1992
Member
**

Activity: 350
Merit: 10

W12 – Blockchain protocol

View Profile
January 26, 2018, 08:38:54 PM

Ben şimdi bu aktivity döneminde Jr olacağım. Ama daha sonra rütbe atlamak çok zor gibi görünüyor. Tamam kaliteli mesaj yazarız yazmaya çalışıyoruz. Ama bu merit olayında herkes kendi arkadaşı varsa ona verir meriti. Biz de arada kaynayıp gidecegiz gibi bu gidişle. Millet full sr hero olmuş bir kampanyaya katılınca biz hep en azı alan kişi olacağız. Bakalım görelim neler olacak.

W12.io  ▬▬▬▬▬▬  Blockchain protocol                         
            Built F O R :    ❤ Charity Market    ⚫ ICO    ֆ CROWDFUNDING

◥ TELEGRAMWHITEPAPERTWITTERFACEBOOK ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ❱❱❱ R E G I S T E R  for the  TO K E N  S A L E ❰❰❰
elcezireex
Full Member

Activity: 532
Merit: 151

View Profile
January 26, 2018, 10:12:34 PM
Merited by Puyol (5), BigRasputin (2)

3 haftam kalmıştı sr.member olmama ama yöneticiler böyle uygun gördüyse boynumuz kıldan ince , ayrıca forum kalitesi için bence gerekliydi böyle bir sistem
CTRLX
Hero Member

Activity: 910
Merit: 503

View Profile
January 26, 2018, 11:04:49 PM
Last edit: January 26, 2018, 11:40:59 PM by CTRLX

Olması gereken oldu bu saatten kimse yan hesabına merit gönderme cesaretinde bulunamaz. Verenlerde ortaya çikti zaten, merit statları ortada bence herkes ayağını denk almalı.
Dr.Cocktail
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 262

View Profile
January 26, 2018, 11:08:08 PM

En cok merit gönderilen konularda Türk basliklarinin ezici bir üstünlügü var Smiley  Hadii Paylasmaya devam ozaman korkmayin merit gönderirken..

https://bitcointalk.org/index.php?action=merit;stats=toptopics

Gördüğüm kadarıyla Türk arkadaşlar gerçekten postları kaliteli bulduğu için merit yollamış diğer arkadaşlara bu sevindirici bir olay.Benim anlamadığım bir şey ben normalde bu hafta hero member olmama rağmen bu kadar isyan etmiyorken diğer arkadaşların bu isyanı niye  Huh Forumda merit sistemi gelmeden önce hemen hemen herkes postların kaliteli olmamasını eleştiriyordu.Özellikle envion gibi post başına ödeme yapan kampanyaların da etkisiyle forum çöplüğe dönmüştü bir bekleyelim arkadaşlar sistem gerçekten çalışmazsa theymos bu forumda en tecrübeli arkadaşlardan biri müdahale eder duruma.
cacakax
Member
**

Activity: 299
Merit: 11

View Profile
January 26, 2018, 11:19:39 PM

Full member olmam gerekirken bana hıyar verdiler Smiley hemde bu olay ortaya çıkmadan önce. Bunun kaldırılması gerekli beni mağdur etti
ziyaaa
Member
**

Activity: 532
Merit: 18

View Profile
January 26, 2018, 11:37:25 PM

Full member olmam gerekirken bana hıyar verdiler Smiley hemde bu olay ortaya çıkmadan önce. Bunun kaldırılması gerekli beni mağdur etti

Sizin yaşadığınız olay gerçekten büyük bir şansızlık olmuş hocam yine de kaliteli mesajlar atarak bence kısa sürede full member olma şanısnız var. Grin Umarım merit sahibi arkadaşlar kaliteli postlar konusunda cömert davranırlar.

Swap, Earn, Bridge, Mint Crypto & NFT in Multiple Chains
▬▬▬▬▬▬ ▬▬▬▬▬ ▬▬▬▬ ▬▬▬ ▬▬ ▬     ❶ ❷ ❸ s w a p     ▬ ▬▬ ▬▬▬ ▬▬▬▬ ▬▬▬▬▬ ▬▬▬▬▬▬
[   M V P   L I V E   ]   -   9 Blockchains Integrated Already
quakeTR
Jr. Member
*

Activity: 68
Merit: 6

VOXXO | New ICO for Music

View Profile
January 27, 2018, 12:29:19 AM

ilk başta rütbesi düşük olanlar için dezavantajlı gibi duruyor ancak bence sistem güzel. bu sistem kullandığımız accountları daha değerli yapacak. çünkü rütbe atlamak zor olacak. Hem bu siteye uzun bir süre emek verilmiş olacak.

▬ VOXXO  (https://voxxo.io/) ▬
▶ INVESTMENT OPPORTUNITY FOR MUSIC ◀
Sales Open ▸ Invest (https://voxxo.io/invest)
2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
January 27, 2018, 12:29:37 AM

Gerçekten haksızlık yapmışlarmı diye girdim profilini inceledim ama sen şu an bildiğin yalan konuşuyorsun.

137 adet toplam mesajın var.

23.01.2018 e kadar attığın mesaj adeti - 118.

25-01-2018 - gecesi attığın mesaj adeti 25-01-2018, 01:20:34  - 1

Eder sana 119.

Bunlar merit sistemi gelmeden önceki mesajların.

Merit sistemi 25-01-2018, 02:00 de gelmiş.

Sen ise bu sistem geldikten sonra sabahına yani 25-01-2018, 10:27:43 de mesaj atmışsın.

tamam 119 mesajda kalıp Full member olamaman büyük şanssızlık olmuş var ama forumda merit ile alakalı her başlıkta böyle yalan dolan cümleler kurman acaip can sıkıcı.

DrMsEr
Hero Member

Activity: 728
Merit: 501

View Profile
January 27, 2018, 01:49:42 AM

Gerçekten haksızlık yapmışlarmı diye girdim profilini inceledim ama sen şu an bildiğin yalan konuşuyorsun.

Eder sana 119.

Sen ise bu sistem geldikten sonra sabahına yani 25-01-2018, 10:27:43 de mesaj atmışsın.

tamam 119 mesajda kalıp Full member olamaman büyük şanssızlık olmuş var ama forumda merit ile alakalı her başlıkta böyle yalan dolan cümleler kurman acaip can sıkıcı.

Yine yazık olmuş arkadaşa ama üye olduktan sonra günlük 1 mesaj atsaydı şimdi Full member olmuştu biraz kendi hatasıda var bu konuda.Umarım yeni merit sistemi sayesinde kaliteli postlar atarak full member rütbesine kavuşabilir. Smiley
Madara1
Full Member

Activity: 457
Merit: 101

View Profile
January 27, 2018, 01:53:37 AM

Yeni sistemden pek bişey anladım ama hayırlısı olsun diyelim.site daha iyi olacak dediler. Denemelik verdim birkaç merit. Umarım site güzel olur. Zaten ipini koparan geliyordu.

Şimdi mesele şu şimdi ben 150 tane meriti nereden bulacağım Grin
2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
January 27, 2018, 03:35:41 AM

@DrMsEr şanssızlığı ayrı elbette yazık olmuş çok doğru sadece bana haksızlık yapıldı hakkım olan Full Member üyelik bana verilmedi demesi üzerine yazdım onları.
fullypak
Legendary
*

Activity: 1456
Merit: 1005

View Profile
January 27, 2018, 04:17:26 AM

İyiki geldi şu merit sistemi anasını sikeyim forum dolandırıcı dolu zaten

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2830111.0
cacakax
Member
**

Activity: 299

View Profile
January 27, 2018, 07:58:37 AM
Merited by Ermancyp (1)

Eder sana 119.

ooo şarlok holmes hemen olayı çözmüşssün ben nerden nasıl bakıldığını bilmiyorum sabah baktığımda full member olmam gerekirken olmadığını fark ettim ardından bu sistemi..

Zaten bu olayları çözssem erken full member vs olmak istesem nokta koyar gönderirdim, bu olaylardan anlamam ben yavrum imza diye birşey ekledim onu bile cüzdan tanımlamasını yapmadım uğraşmayayım diye nasıl ilerlediğini bile hala çözemedim işin açıkcası.

eee şimdi adalet mi peki 119 da kalmış 1 tanesi verilmemiş o yüzden eski halinle kalıcaksın demek hak mı ? bilsem zaten saçma sapan şeyler yazardım hızlı hızlı üyelikler yapardım, şöyleki ülkemizde bu site yasaklanmış ağustostan sonra falan girememiştim amazondan ekran kartlarım gelmeyince bende bir uyarı almayınca bıraktım sayfayı.. yazık olmuş neden kapanmış kendi kendime demiştim sonra engelleme olduğunu görünce içimden baya bir sövdüm hükümete her neyse

günde belki 4 5 saat online kalıyorum yazıları okuyorum, yüklü aldığım 3 5 tane kocin var onları takip ediyorum gerek twitter dan gerekse buradan öyle bedavadan müfettiş gadgetlık yapma. bu dakikadan sonra sadece eskisi gibi beni ilgilendiren coinlerle ve gelişmeler hakkında yazıcam full olsa ne olur olmasa ne olur ama dediğin gibi 1 tane mesaj yüzünden verilmemesi (senin söylemin ) hakkımın gasbı gibi algılıyorum itirazım buna yavrum
dincer125
Member
**

Activity: 110

View Profile
January 27, 2018, 09:04:17 AM
Merited by MarcosCr (1)

Eder sana 119.

Bu tuzu kuru olan arkadasları anlamak gercekten guc. Yok her gun yazarsan bu kadar alırsın, guzel yazsaydın su kadar alırdın...

Baba usenmedim gittim ben de senin 500 mesajdan bazilarina baktim.
Eyvallah, bizden tecrubelisin. 2013 te uye olmussun. 2009 dan beri de BTC ile ilgilisin.
Lakin bu attigin 500 kusur postun icinde ben oyle merit hak edecek fazla bilgi goremedim.

bazilarini yazayim suraya.

+Sushi cok guzel bir yemek
+Cok tesekkur ederim faydali oldu
+Soru sormustum, cevabini aldim. Tesekkurler
+Bitcoin aldigimda bu kadardi. Sonra su kadar oldu. Unutacaginiz bir para ile bu ise girin. Uzun vadeli dusunun.
+Bu coin su kadar pump oldu, sonra bu kadar dump oldu.

bunlar benim okuyup da dikkatimi cekenler. Icerigi daha kaliteli olanlar varsa kusura bakma, hepsini okuyamadim.

Simdi bana kalkip da sistem adaletli olmus diyebilir misin?
Yine once gelen parsayi toplar durumu olustu burada.
Hero olmus, Senior olmus adam icin atla deve degil durum. Dolayisiyla tuzu kuru bu arkadaslarin.

Burada merit alan diger arkadaslarin yorumlarinin bazilarina da baktim.
Genellikle sistemi oven yorumlar. Guzel olmus, gerekliydi diyenler.

Biz de hemfikiriz, faydali olmus; lakin ilk etapta yapilan merit dagitimi hatali.
Onlarca hesabi olup multi kasanlar var. Bunu engellemek icin de yerinde bir hareket.
2 rank arasinda bu kadar fazla merit olmasi ise dogru degil.

Kalite artsin eyvallah da burada senior olup su ana kadar kaliteli post atmamis olanlar var.
Ve bu adamlar baskalarinin yorumlarini degerlendirip merit dagitacak.

kisacasi bir yetmez ama evet vakasi daha...

tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
January 27, 2018, 09:14:02 AM

Merit sisteminin zamanla oturacağını düşünüyorum.Kaliteli konu açanlar ve yorum yapanlar forumdaki arkadaşlarımız tarafından meritle ödüllenecek.Merit almak için araştıran okuyan ve güzel konular açan arkadaşların endişelenmesine gerek yok.Bana fayda sağlayan bir yorum yada konu görürsem seve seve Merit veririm.Bir nevi teşekkür, ödül gibi düşünün bunu.Sen gerçekten bir üst rütbeyi hakediyorsun arkadaşım buda sana oyum şeklinde bir sistem olmuş.Gayet başarılı bir sistem.Hep beraber daha iyiyi,güzele,doğruya doğru bir adım.Emeği geçenlere tebrikler.
anilffff
Member
**

Activity: 114
Merit: 10

View Profile
January 27, 2018, 09:33:07 AM

güzel paylasım efs teşekkürler yandık tüm memberlar olarak keske sistem gelmeden önce full member kassaydık olmadı malesef saglık olsuun daha cok calısıcaz kaliteli yorumlar icin simdi herkes give me some merit kafasında dolasacak dolasmayın arastırın kaliteli yorum yapın dicem oda uzun çooook calısmak lazım arkadaslar
blaxies
Newbie
*

Activity: 5
Merit: 0

View Profile
January 27, 2018, 09:35:27 AM

Foruma yeni kayıt olup anlamaya çalışıyorken merit sistemi gelmiş Cheesy daha yolumuz çok uzun. Forumun kalitesini artırmak için çok önemli bir sistem . Özellikle arkadaşlarımızın dediği gibi (-) puan verebileceğimiz zaman çok daha kaliteli içerikler okuyacağız. Şimdiden teşekkürler herkese.
ParaHerif
Full Member

Activity: 238
Merit: 102

View Profile
January 27, 2018, 10:03:13 AM

Merit sistemi oldukça güzellikler getirecek foruma . Son zamanlarda açılan yeni hesaplar bitmek tükenmek bilmiyor malum .

En son envion mevzusu da bayrak taşıyanı oldu sanırım . Jr üyenin 2 K ' lık mesaj atması gibi Smiley

Forum bilgi kaynağına yönelik güzel adımlarda bulunacaktır inşallah .
holdmycoins
Member
**

Activity: 294

View Profile
January 27, 2018, 10:53:17 AM

Ben bu sistemin komple cok sacma oldugunu dusunuyorum. Izninizle neden boyle dusundugumu aciklayayim. Burasi bir forum, insanlarin bilgi alis verisi yaptigi ve herkesin iyi kotu fikir belirttigi bir yer. Burada mesela ben hesabimi yeni kullanmaya basladim ve benim gibi cok fazla arkadas olduguna inanıyorum. Burayi iki senedir takip ederim ve hesap acmak icin zamanim yoktu. Burada amacimiz sidik yaristirmaktan cok bilgi alis verisi ve daha cok nasil kazaniriz onu ogrenmek, teknolojiden haber almak ve piyasanin kacirdigimiz haberlerini daha rahat takip etmek.

Simdi bakiyoruz bir de rep sistemi gibi merit sistemi gelmis. Bunun yozlasmis redditten ne farki var simdi? Bildigimiz upvote sistemi getirildi siteye. Oldu olacak eksi getirilsin siteyi de redditin bir tane subredditi yapsinlar tam olsun. Gidisat oraya dogru. Bunu saglikli bulmuyorum.

Ayrica forumun kalitesi artacak diyen arkadaslara katilmiyorum. Ne olacagini size soyleyeyim. Herkesin hemfikir oldugu konularda yazi yazan arkadaslar bol bol merit toplarken o fikirlere aykiri yazarsaniz, muhalefet olursaniz sozlu tepkinin yanisira merit sisteminden de yararlanamayacaksiniz. Yani merit toplamaniz icin ustunuzde bir baski hissedeceksiniz. Bu sistemin baski ortami yaratacagina ve ozgur fikirleri engelleyecegine inaniyorum. Herkesin katildigi bir fikre katilip sonra merit kasmak zor olmayacaktir zaman bunu gosterecek. Sonraki eksi sistemi de iyice burayi reddit yapip aykiri fikirlerin ortaya cikmasini baskilayacak.

Bir de bu bakis acisiyla bakin olaya. Suistimallere acik olan rank atlama sistemine duzen getirilmek istenmis ama istenilenden daha kotu bir tablo cikacaktir. Post kasanlardan troller vs. tespit edilirdi ama simdi post kasmasi nasil olsa bir ise yaramiyor diyerek karisilmayacak. Community kalabalik olan bir thread icinde bol bol merit kasilacak evet alin size rank beyefendiler.

Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 »
  Print  

Jump to: