Bitcoin Forum
April 19, 2024, 06:15:00 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 »
  Print  
Author Topic: Merit Sistemi  (Read 736285 times)
Orhans
Member
**

Activity: 546
Merit: 10

View Profile WWW
January 27, 2018, 07:41:38 PM
Merited by omorfi (1)

Member olacakken bilerek yazmadım olmadım şimdi Member olmak için 10 Merit mi kasmam gerekecek? Maalesef bizim milletimiz karşılıksız birşey vermeyi de sevmiyor. Kim bize nereden Merit verecek ki? Yani sadece uzun mesajlar yazılsa Merit alınıyor mu? Yok illa eski forumlarda ki gibi Rep sistemi şeklinde olacaksa hayırlı olsun forum bir nevi yeni üyelere kapanmıştır. Ya millet çıkıp ağlaşacak;
4 çocuğum var ev bakıyorum Allah rızası için Merit verin
Çok hastayım tedavi için rütbemi yükseltmem gerekli yok mu Merit verecek öhöhöhöh
Harçlığımı çıkarmak için lütfen Merit verin
Yazın yurtdışı tatili yapmak istiyorum Meritlerinize ihtiyacım var (Bu ipneye vermeyin gidemesin pezevnk)

Bu tarz başlıkları görmemiz muhtemeldir. Forumlarda sitelerini Alexa'da yükseltmek isteyenler Alexa kardeşliği kurarlar. Merit kardeşliği kaçınılmaz olacak o kesin. Whatsapp gruplarında orada burada millet toplanıp birbirine Merit verecek. Ee hani adalet? Adil bir sistem olmamış ki bu.
Hesabı kassam kasmasam çok dert değil açıkçası. Ve gerçekten çok saçma salak mesajlar yazanlar var post kasmak için o açıdan bunlara dur denmiş olur ama bu saçma yazanlar 3-5 arkadaş toplanıp hep birlikte saçma yazılarına Merit verirse bunu engellemenin de bir yolu yok ki?
Şimdi bütün millet haber eklemeye mi yarışacak, bilgi mi aktaracak ne yapacak bilemedim. Oylama sistemi olsun diye düşünülmüş ama suistimal edilemeyecek sistem yoktur, etmek istemeyen üye vardır.
Neyse hayırlı olsun. Rütbe atlamaya son 1-2 haftası kalanları bari ödüllendirip rütbe yükseltseler güzel olurdu.
"There should not be any signed int. If you've found a signed int somewhere, please tell me (within the next 25 years please) and I'll change it to unsigned int." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713550500
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713550500
Reply with quote  #2

1713550500
Report to moderator
1713550500
Hero Member
*

Ignore
1713550500
Reply with quote  #2

1713550500
Report to moderator
1713550500
Hero Member
*

Ignore
1713550500
Reply with quote  #2

1713550500
Report to moderator
kutsal_money
Member
**

Activity: 154

View Profile
January 27, 2018, 07:45:07 PM

Belliki kalitenin artması amaçlanmis ama yeni girenler için artık seviyelerinin yükselmesi çok zor gibi görünüyor neyse bitcoinin canı sağolsun napalim biz de edindiğimiz bilgilerle yetinecegiz
dincer125
Member
**

Activity: 110
Merit: 11

View Profile
January 27, 2018, 07:47:21 PM

Bu tuzu kuru olan arkadasları anlamak gercekten guc. Yok her gun yazarsan bu kadar alırsın, guzel yazsaydın su kadar alırdın...

Baba usenmedim gittim ben de senin 500 mesajdan bazilarina baktim.
Eyvallah, bizden tecrubelisin. 2013 te uye olmussun. 2009 dan beri de BTC ile ilgilisin. 2009 dan beri BTC ile ilgili olduğum nerede yazıyor hele bir göster. okumadan sadece mesajların arasında 2009 u görüp salladın sanırım.
Lakin bu attigin 500 kusur postun icinde ben oyle merit hak edecek fazla bilgi goremedim.

bazilarini yazayim suraya.

+Sushi cok guzel bir yemek
+Cok tesekkur ederim faydali oldu
+Soru sormustum, cevabini aldim. Tesekkurler
+Bitcoin aldigimda bu kadardi. Sonra su kadar oldu. Unutacaginiz bir para ile bu ise girin. Uzun vadeli dusunun.
+Bu coin su kadar pump oldu, sonra bu kadar dump oldu.

Gönderdiğim ve aldığım meritler şurada bak bakalım bahsettiğin mesajlarla ilgili ve özellikle ilgili sushi mesajı için merit alınmışı : https://bitcointalk.org/index.php?action=merit;u=102409

bunlar benim okuyup da dikkatimi cekenler. Icerigi daha kaliteli olanlar varsa kusura bakma, hepsini okuyamadim.

Simdi bana kalkip da sistem adaletli olmus diyebilir misin?
Yine once gelen parsayi toplar durumu olustu burada.
Hero olmus, Senior olmus adam icin atla deve degil durum. Dolayisiyla tuzu kuru bu arkadaslarin.

Burada merit alan diger arkadaslarin yorumlarinin bazilarina da baktim.
Genellikle sistemi oven yorumlar. Guzel olmus, gerekliydi diyenler.

Biz de hemfikiriz, faydali olmus; lakin ilk etapta yapilan merit dagitimi hatali.
Onlarca hesabi olup multi kasanlar var. Bunu engellemek icin de yerinde bir hareket.
2 rank arasinda bu kadar fazla merit olmasi ise dogru degil.

Kalite artsin eyvallah da burada senior olup su ana kadar kaliteli post atmamis olanlar var.
Ve bu adamlar baskalarinin yorumlarini degerlendirip merit dagitacak.

kisacasi bir yetmez ama evet vakasi daha...

Bilgili olduğumu hiç bir zaman kabul etmedim.. kaliteli mesajlar attığımı iddia etmedim. boş konuşma.

Sistemi oven postlarin merit aldigini daha once ifade etmistim zaten:)
Benim bahsettigim postlardan merit almana imkan yok; zira o zaman boyle bir sistem yoktu. Sadece kalitesini anlatmaya calistim.
Ne dogru duzgun okumussun, ne de dogru duzgun cevap verebilmissin.
Su attıgın post da bile kaliteni belli etmissin. Tesekkurler beni haklı cıkardıgın icin...

omorfi
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 264

View Profile
January 27, 2018, 09:23:25 PM

Bu sistemle multileri tespit edebilseler ve ranklar gerçek değerine kavuşsa işte o çok daha faydalı olur rank atlamaktan. Umarım sistemin böyle bir gizli ajandası vardır ve multi hesapları uyandırmadan yakalamak için kullanılacaktır.
Midesiz
Member
**

Activity: 378
Merit: 20

View Profile
January 27, 2018, 09:29:39 PM
Merited by Ermancyp (2)

Ben de rütbe atlama arifesinde mağdur olanlardanım. Aslında sistem güzel olmakla birlikte bazı sıkıntıları da barındırıyor, bunlar ;
1- Bu iş biraz maçın ortasında kural değiştirmek gibi olmuş. Tamam iyi de geçmişten gelen kazanılmış hakların da takdir edilmesi gerekiyor. Yani meritlerin activity e göre verilmesi daha uygun olurdu.
2- Her ne kadar biz Türkler nasıl merit verir, bizim cebimizde akrep var, diye düşünsekte bizim biraz duygusal tarafımız mantığın ötesindedir. Yani bir örnek verecek olursak ben bana merit veren birine karşılık olarak merit vermek isterim. Bu kötü bir şey mi? Bence değil. Ama sistemin istediği bir şey mi? Tabiki hayır...

Ermancyp
Member
**

Activity: 70
Merit: 43

View Profile
January 27, 2018, 10:12:08 PM
Merited by Midesiz (2)

Ben de rütbe atlama arifesinde mağdur olanlardanım. Aslında sistem güzel olmakla birlikte bazı sıkıntıları da barındırıyor, bunlar ;
1- Bu iş biraz maçın ortasında kural değiştirmek gibi olmuş. Tamam iyi de geçmişten gelen kazanılmış hakların da takdir edilmesi gerekiyor. Yani meritlerin activity e göre verilmesi daha uygun olurdu.
2- Her ne kadar biz Türkler nasıl merit verir, bizim cebimizde akrep var, diye düşünsekte bizim biraz duygusal tarafımız mantığın ötesindedir. Yani bir örnek verecek olursak ben bana merit veren birine karşılık olarak merit vermek isterim. Bu kötü bir şey mi? Bence değil. Ama sistemin istediği bir şey mi? Tabiki hayır...

ben duygusal davranıp sana 2 merit verdim  Grin bakalım hangimiz daha duygusal  Wink
hero1111
Hero Member

Activity: 1582
Merit: 520

View Profile
January 27, 2018, 10:22:46 PM
Last edit: January 27, 2018, 10:33:01 PM by hero1111
Merited by nalpagutt (2)

Benim kişisel görüşüm foruma böyle bir uygulama getirmenin kaçınılmaz olduğuydu fakat  bir eleştirim olacak ;
Bu sistem ilk Merit dağılımı yaparken çoğu kişiyi mağdur etmiştir adil olmamıştır  örneğin ;Hero Member için   480   Activity ve 500 Merit sahibi olmanız gerekli bir üst rütbe için Merit sayısı Legendary 775-1030 arasında Activity ve 1000 merit isteniyor . Şu an benim sahip olduğum Activity sayısı  686 ama bana verilen Merit sayısı 500 yani Lagendary olmaya yakın bir üyeyim fakat yeni Hero Member olmuş bir kişiyle aynı potaya sokulmuş oluyorum . Bu bana göre Merit sisteminin büyük bir eksiği olmuş nasıl olabilirdi ? Yapıcı olmak ve yanlışları düzeltmek adına fikrimi söylemek isterim ; herkese ilk Merit dağıtılırken en yüksek rütbe olan Legendarye kadar kişinin sahip olduğu Actvitysi  kadar  Merit verilseydi haksızlığın önüne bir nebze geçilmiş olurdu   . Saygılar!
yapa ve yalniz
Full Member

Activity: 463
Merit: 107

View Profile
January 27, 2018, 11:11:05 PM
Merited by nalpagutt (2)

Benim kişisel görüşüm foruma böyle bir uygulama getirmenin kaçınılmaz olduğuydu fakat  bir eleştirim olacak ;
Bu sistem ilk Merit dağılımı yaparken çoğu kişiyi mağdur etmiştir adil olmamıştır  örneğin ;Hero Member için   480   Activity ve 500 Merit sahibi olmanız gerekli bir üst rütbe için Merit sayısı Legendary 775-1030 arasında Activity ve 1000 merit isteniyor . Şu an benim sahip olduğum Activity sayısı  686 ama bana verilen Merit sayısı 500 yani Lagendary olmaya yakın bir üyeyim fakat yeni Hero Member olmuş bir kişiyle aynı potaya sokulmuş oluyorum . Bu bana göre Merit sisteminin büyük bir eksiği olmuş nasıl olabilirdi ? Yapıcı olmak ve yanlışları düzeltmek adına fikrimi söylemek isterim ; herkese ilk Merit dağıtılırken en yüksek rütbe olan Legendarye kadar kişinin sahip olduğu Actvitysi  kadar  Merit verilseydi haksızlığın önüne bir nebze geçilmiş olurdu   . Saygılar!

Hocam herkes bunun bilincinde fakat büyük ağızdan konuşulanı aktarayım size, merit dağıtımının adil olduğunu düşünerekten bu şekilde devam edileceği, herhangi bir değişiklik yapılmayacağı söyleniyor diğer forumlarda. Bana göre de haksızlık gerçekten. Bu durumda gerçekten herkes birbirine merit göndermek zorunda kalacak. Ben şimdi düşündüm kendi fikrimi söyleyeceğim, merit verirken verdiğim kişinin meritini kontrol edip vermeyi düşünüyorum. O başka insanlara hakkettiği gibi merit vermişse bende veririm. Böylece yardımlaşmak gerekir bence.

CryptoBey
Full Member

Activity: 448
Merit: 107

View Profile WWW
January 27, 2018, 11:22:47 PM

Bu konu başlığında merit sistemini eleştirdiğim yorumlarımı bulabilirsiniz.
Düşüncem değişmedi hala eleştiriyorum çünkü biliyorum ki hakkaniyet ile merit dağıtacak insan sayısı çok az, geneli arkadaşlarına merit verecek, yine bir kaç başlıkta denk geldim bazı üyeler yenilere merit vermem veya vermeyi düşünmüyorum tarzı yorumlarda bulunmuş. Bu yorumlarda gösteriyor ki eleştirilerimde ve kaygılarımda haksız değilim.

Ben newbie ve memberlara yönelik basic seviyede bir araştırma-analiz konulu başlıklar açsam, biliyorum ki bu başlıklar üst ranklarda ki kullanıcılara hitap etmeyecek veya bunlar zaten bildiğimiz konular diyip bakmadna geçecekler peki o zaman bana veya bize kim merit verecek. Kaliteli içerik kime göre neye göre olacak. Legendary veya hero kullanıcılardan merit alabilmem için quantum fiziğini incelemek gerek galiba.

Güzel bir tespit. Meritim olunca sana gönderirim dostum bu değerli analizin için.

Yolu bilmek ile yolda gitmek arasında büyük bir fark vardır. Morpheus
paca08
Member
**

Activity: 406
Merit: 14

View Profile
January 28, 2018, 01:23:28 AM

Ben yeni katıldım sayılır foruma göründüğü üzere newbie statüsündeyim. Yani benim daha çok yolum var diyebilirim. Ancak yinede bu sistem daha adil geldi. Sistem üzerinde revizeler yapılabilir. Buda sanırım uygulandıkça gerçekleşecek bir şey. Faydalı yazılar yazanlar her ne olursa olsun merit alacaktır diye düşünüyorum. Faydalı ve bilgi verici postlar merit aldıkça gereksiz, saçma sapan postlar azalacaktır. Benimde kalitesiz yazılarım olmuştur ancak bu ileride daha özenli ve bilgi dolu postlar oluşturmama engel değil.

Sonuç olarak sistemin zorluğunu görüp, sistemden uzaklaşanları görüyorum. Bu tür kişiler çoğaldıkça kaliteli postlar oluşturanlar için fırsatlar artacaktır. Ayrıca forumdaki kalite arttıkça pozitif bir hava oluşur diye düşünüyorum. Ben bana merit verene merit veririm diyenlerden değilim. Eğer hakediyorsam o merit denen mücevher verilsin. Haketmiyorsam beni kovalayın arkadaşlar!!!
apimembership
Full Member

Activity: 448
Merit: 124

View Profile
January 28, 2018, 02:16:24 AM

daha kaliteli bir forum olması açısından iyi bir gelişme. Gereğinden fazla kişi sırf bir üst rütbeye gelebilmek için çok fazla gereksiz mesaj yazıyordu. Umarım bu yeni sistem ile bunlarla bir yere gelinemeyeceği daha iyi anlaşılmış olur. Bu sistem ile daha yararlı mesajların artacağını düşünüyorum.
ozmania
Newbie
*

Activity: 41
Merit: 0

View Profile
January 28, 2018, 07:20:45 AM

forumda yeniyim, her ne kadar zorlanacak olsam da rütbe işini ilk anlattıklarında çok adil gelmemişti açıkçası. yalnız merit üzerine telegram grupları çalışmaya başladı bile. şu an meritim olmadığı için kimseye de veremiyorum, dolayısıyla merit de alamıyorum  Cheesy

iş tecrübesi olmadığı için iş bulamayan, iş bulamadığı için de iş tecrübesi olmayan yeni mezun gibi hissettim kendimi  Smiley
bitcoincitr
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 251

View Profile
January 28, 2018, 09:03:22 AM

Merit için Telegram grubu kurulsa dahi kimse hakkı olmayan birine merit vermek istemeyecektir. Meritler her zaman kaliteli mesajlar arasında paylaşılmaya devam edecek, kaliteli mesaj atmanız şart.
leprakon
Member
**

Activity: 680

View Profile
January 28, 2018, 09:37:05 AM

Güzel bir sistem olmus.. Böylece daha kaliteli mesajlar okuyacağız. Bizim için daha faydalı olacak. Eger söylendiği gibi suistimallere karşı önlem de alındıysa süper Wink Wink
Cean
Hero Member

Activity: 807
Merit: 522

View Profile
January 28, 2018, 10:21:19 AM

Güzel bir sistem olmus.. Böylece daha kaliteli mesajlar okuyacağız. Bizim için daha faydalı olacak. Eger söylendiği gibi suistimallere karşı önlem de alındıysa süper Wink Wink
Aynen aynen daha kaliteliden ziyade uzun, boktan mesajlar göreceğiz. Herkes üst düzey eleştirmen olacak artık. Sen bir gerizekalısın.
torrentco
Sr. Member

Activity: 2100
Merit: 418

View Profile
January 28, 2018, 11:38:54 AM

bu sistemin mağdurları bitmez.
sistem adil değil,herkes kendince mağdur bir guzellik yapılmasını istiyor.
klasik türk işi.
alt tarafı bir rank arkadaşlar boşverin forumu,hayat adil olsun size.
Kripto_adam
Full Member

Activity: 350
Merit: 108

The World’s First Blockchain Core

View Profile
January 28, 2018, 12:38:55 PM

Evet bu sistemin ise yaramayacagi belli oldu baslarda herkesin korktugu sekilde kimse kimseye gondermiyor. Peki nezaman belli olacak bu merit kaynaklari belki onlardan birinin gozune girerizde merit kazaniriz yoksa bu rankda kaldik Smiley

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄ ■        SKYNET        ■ ▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▐▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬     PRIVATE SALE is LIVE     ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▌
Whitepaper   Bounty   Bitcointalk   ■   Facebook   Twitter   Telegram
helevela
Member
**

Activity: 224

View Profile
January 28, 2018, 02:10:37 PM

Forumun kalitesini artirmak icin yapilmis sanirim saygi duymal gerek saglikli isler umarim
mamiko
Member
**

Activity: 294

View Profile
January 28, 2018, 02:12:15 PM

biraz değişik bir sistem olmuş forumun kalitesini bozacak gibi merit satşları vs başlayacak, çok uzun sürmez gibi duruyor kaldırılır bence

nalpagutt
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 258

Joy Token - Smarter Games for Smarter Players

View Profile
January 28, 2018, 04:04:59 PM

Evet bu sistemin ise yaramayacagi belli oldu baslarda herkesin korktugu sekilde kimse kimseye gondermiyor. Peki nezaman belli olacak bu merit kaynaklari belki onlardan birinin gozune girerizde merit kazaniriz yoksa bu rankda kaldik Smiley

Valla ben kullanmaya başladım . Hatta insanlar alışsın diye öyle aham şaham postlarada vermiyorum gayet normalin bi tık üstündeki postlara veriyorum . Üzerimizdeki bencilliği atacağız haydi hep beraber .

▄███                                                                                       
                       ▄▀ ▐█▌                                                                                       
                      ▀   ██                                                                                       
    ▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄   ██▌ ▄▄      ▄▄          ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄      ▄▄▄▄▄▄       ▄▄▄     ▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄   ▄▄▄     ▄▄▄
    █████     ▄████████ ██▌  ███    ███          ██████████   ▄██████████▄    ███   ▄███▀   ██████████   ████    ███
      ███    ███▀▀    ▄████   ███  ███             ███       ███▀▀    ▀▀███   ███ ▄███▀     ███          █████▄  ███
      ███   ▐██▌     ██▀▐██▌   ██████              ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▀       ███▄▄▄▄▄▄    ███▀██▄ ███
      ███   ▐██▌   ▄██▀ ▐██▌    ▐██▌               ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▄       █████████    ███  ██████
  ▄   ███    ███▄ ██▀ ▄▄███     ▐██▌               ███       ███▄▄    ▄▄███   ███  ███▄     ██▌          ███   ▀████
 ▀██▄███▀     ▀█▌▐███████▀      ▐██▌               ███        ▀██████████▀    ███   ▀███▄   ██████████   ███    ▀███
   ▀▀▀▀          ▀▀▀▀▀▀          ▀▀                ▀▀▀           ▀▀▀▀▀▀       ▀▀▀     ▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ▀▀▀     ▀▀▀
.
.
.
.
Facebook
Twitter
Bitcointalk
Telegram
Reddit
Website
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 [18] 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 »
  Print  

Jump to: