Bitcoin Forum
April 16, 2024, 07:26:48 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 »
  Print  
Author Topic: Merit Sistemi  (Read 732267 times)
ankara44
Member
**

Activity: 434
Merit: 14

View Profile
January 31, 2018, 11:16:44 AM
Merited by afmfk (1)

Bu sistem aynı maç devam ederken kural değiştirmeye benziyor. Üst rütbeliler ahkam kesmiş. 100 merit alamıyorsan ne işin var burda diye. Adam bedavadan almış zamanında. Şimdi olsa eminim en fazla kendi eleştirecek bu sistemi. Neyse hoş görüyorum yine de onları.
1713252408
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713252408
Reply with quote  #2

1713252408
Report to moderator
"In a nutshell, the network works like a distributed timestamp server, stamping the first transaction to spend a coin. It takes advantage of the nature of information being easy to spread but hard to stifle." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
gileri
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
January 31, 2018, 11:20:46 AM
Merited by cabsav (1)

meritten önce imza kampanyasında ki mesaj sayısına ulaşmak için mesaj atanlar şimdi de merit beklentisi ile mesaj atıyor. bu kafa yapısıyla forumda zaman geçirmek zulümden başka bir şey değil. bu düşünce de olanlar bir zamandan sonra sisteme ayak uydurmak yerine sistemi kötüleyerek tü kaka diyecekler.
eskiler parayı götürüyor eskiler kendi arkadaşlarını destekliyor gibisinden yaftaları yapıştıracaklar. olsun yapacak bişey yok. bi eleme gerekiyordu o da geldi.

forumda deli gibi zaman geçiren birisiyim. newbielerin merit aldıklarını da gördüm hala 100 olan full memberlar 250 olan Sr'lerde gördüm. olmuyor değilmiş demek ki oluyormuş. newbielere de Jr'larada merit veriliyormuş.

demişler ya "ya bu deveyi gütmeli ya bu diyardan gitmeli". kural bu. kural koyulmuş kimse de mesaj için mesaj atan üyeler gitmesin diye kuralı değiştireceğine inanmıyorum.

Şekil 1 a da görüldüğü gibi halinden memnun niye işine gelen bir sistem madem gerçekten kalitenin artmasını istiyorsun + ve - verilen bir sistem gelsinde eski üyelerde kötü birşey paylaştığında ceza alabilsin. Eşit bir sistem olusun. Benim bitcoine bağlanma sebebim tarafsız herkese açık özgürlükçü bir felsefeye dayalı olması. "ya bu deveyi gütmeli ya bu diyardan gitmeli" asıl bunun gibi diktatörlük içeren düşünceleri silmeliyiz. Koyun gibi koyulan kuralla uymak yerine sistemi daha hale getirmek için fikirlerimizi özgürce belirtmeliyiz. Bitcoin dünyadaki gücü kuralları yönetenlere karşı bir baş kaldırıştır bir uyanıştır. Kurallara uyarak koyun olmak istiyorsan burda işin ne.

kardeşim bitcoin merkezi olmayan bir platform olabilir. fakat bu site merkezi olmayan bir platform değil. theymos'un sitesi bu. bizde onun sitesinde fikir alışverişinde bulunan insanlarız. sen misafirsen ev sahibinin kurallarına uymakla yükümlüsün. kurallarına uymuyorsan adam seni evinden de kovar seni sustururda. sen sadece fikir beyan edebilirsin.
ben halimden memnunum meritin kazanılabileceğini gördüm. bir konu açtım değerli olduğunu gören üyeler merit verdi. dedim demekki merit alınabiliyormuş.
forumda gezdim baktım newbieyede verilmiş Jr'ada verilmiş. dedim demekki veriliyor.
benden sana tavsiye sadece sisteme adapte ol. karşı koymak için harcayacağın enerjiyi öğrenmeye harca.
bir soru sorduğunda artık daha geniş çaplı cevap almıyor musun?
evet bu forumdaysam forumun kurallarına uymak zorundayım. bu koyunluk değildir. ben ev sahibi değilim. ben misafirim. fikir ve düşünceleri bana göre değilse misafir de olmam sadece izleyici olurum.

Dostum sadece çok sıkıldım artık beğenmiyorsan git klişelilerinden ondan veryansın ettim. Kurallara uymak koyunluk değil eleştirmemek sistemin eksiklerini görmezden gelmek koyunluk bak sende fikir olarak yeni üyelere haksızlık olduğunu beyan etmişsin bu şekilde fikir belirtenlere beğenmiyorsan git denmesi beni kızdırıyor. Tez antisez =sentez bu şekilde daha güzel sistemler meydana getirilebilir yada merit sistemi daha iyi bir hale getirebilir. Ayrıca altını çiziyorum smeritler yenilenmeyecek ve çoğu kişi bunu bilmeden meritlerini bol keseden kullandı. Bunu görerek bakın merit kazanılabiliyormus o kadarda zor değilmiş diyenler oluyor bakalım birkaç ay geçsin o kadar kolay insanlar birbirine merit gönderecek mi?

bu meritin çözümü local de merit üreticilerin sayısını arttırmaktan geçer. yanlış bilmiyorsam 45 i geçti merit üreticisi sayısı. localde sayımızı arttırırsak rahatlarız. fikir alışverişinden geçer, üretimden geçer. zaten merit dağıtmasını seven bir topluluğuz. bencil değiliz diğerleri kadar.

sistemi eleştirmenin yanında sistemden galip çıktığımız taktirde bu sorunların hepsi çözülecek.

düşün ki; düşünen araştıran bir topluluk daha sağlıklı konularla 8 10 tane üreticimiz olduğunda sence smerit sıkıntısı çeker miyiz?

işte ozaman sen ben diğerlerinin attığı mesajlar daha çok kazandıracak bize.
yine tavsiye benim yaptığım şey. eksik olduğum noktalara daha çok eğiliyorum artık. daha fazla öğrenmeye çalışıyorum. forumda eksik bir nokta görürsem o konuya daha fazla eğileceğim. ilk kendim için sonra da arkamızdan gelenler için.

üretim olmazsa o çarklar dönmez. aynı hızımızla devam ederiz. hızlanamayız. yükselemeyiz. bu Sr için de aynı hero içinde Jr içinde. hiç bir farkı yok. tek farkı Sr daha hızlı girdi piste o hızıyla devam ediyor member daha yavaş girdi o da aynı hızıyla devam edecek.
chickenfried12
Legendary
*

Activity: 1120
Merit: 1003

View Profile
January 31, 2018, 11:34:55 AM
Merited by torrentco (1)

Bu sistem aynı maç devam ederken kural değiştirmeye benziyor. Üst rütbeliler ahkam kesmiş. 100 merit alamıyorsan ne işin var burda diye. Adam bedavadan almış zamanında. Şimdi olsa eminim en fazla kendi eleştirecek bu sistemi. Neyse hoş görüyorum yine de onları.

burası askeriye değil ki üst rütbe olsun sadece senden farkımız daha önce ilgi duyup sisteme dahil olmak şu an da yeni olan bir sisteme bizde dahil olmaya çalışıyoruz herkes bunun nasıl işleyeceğini forum yöneticilerinden bizde 4 gözle bekliyoruz ki zaten EFS elinden geldiğince bizde gücümüzün yettiğince bir şeyler yapmaya çalışıyoruz eleştiri okey ama aşşalamak mı ? yakışmamış . Adam Bedavadan Almış nedir ?  Adam olsaymışsın sende alsaymışssın mı diyelim sana ? yoksa konularına bakıp kaliteli iyi olumlu yorumlarını + oylamaya mı çalışmalıyız ? nasıl bir yol izleyelim şimdi bizde bilemiyoruz . ama bu şekilde yaklaşman acıkcası hiç hoş görülü değil .

EFS suana kadar kendince gördüğü x konuya 130 merit göndermiş keşke bizde gönderebilsek bir o kadar ama kısıtlı olan bütçe ile biraz daha zamana ihtiyac var düzene girmesi için sende elinden geleni yap yeni gelmiş olman bir sey değiştirmez sen yapacağını yap birileri mutlaka görür böyle düşünüyorum
crimsongoth
Member
**

Activity: 588
Merit: 18

View Profile WWW
January 31, 2018, 11:40:49 AM

Düzgün ve yapıcı olarak cevap veren arkadaşlara teşekkür ediyorum. Dediğiniz şekilde kaliteli ve içeriği zengin başlıklar açmaya çalışacağım. Düzenli olarak ingilizce kaynaklardan haberleri takip ediyordum, ama iş ve 8 aylık olan oğlum dolayısıyla ayırabileceğim azami zaman çerçevesinde entriler oluşturuyordum. Biraz daha genişetmeye çalışacağım. Bakalım merit sistemi nasıl işleyecek.  
cabsav
Legendary
*

Activity: 2912
Merit: 1150

View Profile
January 31, 2018, 12:14:20 PM
Merited by EFS (1)

jr ve memberların agladıgı kadar sr ve herolar ağlamıyor. size gereken merit 10 adama gereken 500. ama adam aglamıyor neden çünkü yazdıgı zaman alacağını biliyor. simdi yeni rutbe cıkınca 2000 merit isteyince bendemi ağlıcam? zaten rank icin bekliyorsun beklerken o meritide kazanırsın. konu dışında bile merit dağıtılıyor surda ağlamak yerine adam akıllı yaz al meritini. Açın bakın legend uyelere kimlere kaç merit vermişler. bişey sallıyorsanız destekli sallayın.

al bak https://bitcointalk.org/index.php?topic=2828904.msg28995959#msg28995959 adam kuş kondurmamış guzel bir yazı yazmış sırf ilk mesajı 25merit toplamış.
by rallier
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
January 31, 2018, 12:36:17 PM
Last edit: January 31, 2018, 09:03:19 PM by by rallier
Merited by EFS (1)

eleştirin tamam yanlışlar varsa düzeltilmesini isteyin ama uyum sağlamayıda bilin.
bakınız https://bitcointalk.org/index.php?topic=2820637.0
merit bağış alanında kaliteli mesajlara merit dağıtıyoruz. üç beş saglam kaliteli bir anı bırakın foruma sizde alın çok mu zor? nasıl evde köpek bakılırın anlatıldığı bir mesaj atmayın onun yerine, okuyun, didikleyin forumu, global foruma bakın milletin localde konuşmadığı ne konuşulmuş gelin burada özetini çıkartın bak nasıl alıyorsun 50 100 merit.

signature not found.
chickenfried12
Legendary
*

Activity: 1120
Merit: 1003

View Profile
January 31, 2018, 01:26:15 PM

eleştirin tamam yanlışlar varsa düzeltilmesini isteyin ama uyum sağlamayıda bilin.
bakınız https://bitcointalk.org/index.php?topic=2820637.0
merit bağış alanında kaliteli mesajlara merit dağıtıyoruz. üç beş saglam kaliteli bir anı bırakın foruma sizde alın çok mu zor? nasıl evde köpek bakılırın anlatıldığı değil okuyun didikleyin global foruma bakın milletin localde konuşmadığı ne konuşulmuş gelin burada özetini çıkartın bak nasıl alıyorsun 50 100 merit.

nasıl gidiyor sistem bayadır bakamadım kazananlara ödülleri gidiyor mu Smiley aklımda benim bir sistem var ama hafiften kumar'a teşvik olmasın diye paylaşmadım . ama olabilir .
elturco
Full Member

Activity: 344
Merit: 134

View Profile
January 31, 2018, 02:21:12 PM
Merited by EFS (1)

Bu merit heyecanını anlamadım. Buraya yeni bir şeyler öğrenmeye, bildiklerinizi paylaşmaya mı, yoksa post kasıp rütbe almaya mı geliyorsunuz. Su akar yolunu bulur. Merit olsa ne olur olmasa ne olur  Cheesy
Baser
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 280

View Profile
January 31, 2018, 02:54:56 PM
Merited by EFS (1)

Oldu olacak yeni gelenler Bitcoin'ini 500$'dan alamadı diye Bitcoin fiyatınıda 500$'a çekelim olsun bitsin herkes rahatlasın. Yeni gelen arkadaşlar ellerinden ekmekleri alınmış gibi ağlıyor. Gerçekten öyle mi ekmeğinize taş mı koyuyor bu sistem?
Baltazaar
Full Member

Activity: 168
Merit: 106

Smart Micro-Insurance

View Profile
January 31, 2018, 03:08:47 PM

Oldu olacak yeni gelenler Bitcoin'ini 500$'dan alamadı diye Bitcoin fiyatınıda 500$'a çekelim olsun bitsin herkes rahatlasın. Yeni gelen arkadaşlar ellerinden ekmekleri alınmış gibi ağlıyor. Gerçekten öyle mi ekmeğinize taş mı koyuyor bu sistem?

yeni geldim sayılır . 500 usd bitcoin olsada 5 tane alsak keşke . sistemin asıl istediği ile kazanılması gereken tutarlar arasında ki zorluk derecesine itiraz ediyorlar eden arkadaşlar açıkcası ben çok takmamaya çalışıyorum elbette hak edenler sistemi besleyenler buna destek olanlar 1'er 2'şer merit göndererek insanlara destek olurlar açıkcası kazanmak için çaba bilgi paylaşımı gerektiği ana hammaddeinin kaliteli içerik oldugunu bilmeden bol keseden atmak kolay.

inanıyorum ki herkes mutlu olucak .

sistem güzel işlesin yeter !

Galacos
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

View Profile WWW
January 31, 2018, 05:33:39 PM

Ne kadar kaliteli post atarsan at sınırlı sayıda olan meriti kimse yabancıya yollamaz,herkes arkadaş çevresi için harcayacaktır.merit kaynaklarından merit alabilirsen ne ala.

aAragnoN
Member
**

Activity: 98
Merit: 11

BELUGA PAY. Complete Mobile Point of Sale System

View Profile
January 31, 2018, 05:56:09 PM
Merited by HartmaniA (1)

Bu merit heyecanını anlamadım. Buraya yeni bir şeyler öğrenmeye, bildiklerinizi paylaşmaya mı, yoksa post kasıp rütbe almaya mı geliyorsunuz. Su akar yolunu bulur. Merit olsa ne olur olmasa ne olur  Cheesy

Rank artınca kazançta artıyor. Çoğu kişi buraya birşeyler öğrenmeye değil, bountylerden para kazanmaya geliyor. Merit sistemi iyi oldu şimdi bounty için gelenler rank olmayınca giderler forumda rahat bir nefes alır.

Alucardo
Newbie
*

Activity: 155
Merit: 0

View Profile WWW
January 31, 2018, 08:26:22 PM

Spami engelleyelim tamam ama şöyle birşey var ben açılan konulara yorum yazıp fikrimi belirtiyorum, bu şekilde paylaşım yapıyorum, yeni bir topic oluşturmuyorum bu yüzden de birinin gelipte benim yorumumu bulup merit vereceğini düşünmüyorum. Spam yapanlar yüzünden bizim mi işimiz zorlaştı şimdi?
eginer
Member
**

Activity: 84
Merit: 11

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
January 31, 2018, 08:47:03 PM

Açıkcası bu sistemi pek sevmedim. Çünkü gayet kaliteli ve faydalı mesajlar yazdığımı düşünüyorum ancak şu ana kadar 1 merit dahi yollayan olmadı. Bunun ne amaçla yapıldığını anlamış değilim. Umarım kaldırılır.

hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
January 31, 2018, 09:16:50 PM

Spami engelleyelim tamam ama şöyle birşey var ben açılan konulara yorum yazıp fikrimi belirtiyorum, bu şekilde paylaşım yapıyorum, yeni bir topic oluşturmuyorum bu yüzden de birinin gelipte benim yorumumu bulup merit vereceğini düşünmüyorum. Spam yapanlar yüzünden bizim mi işimiz zorlaştı şimdi?

Hocam bari şu konuya bak, sadece senin mesajının bulunduğu sayfada kaç tane merit dağıtılmış. Niye önyargılı yaklaşıyorsunuz anlamıyorum, merit kazanmak imkansız değil ki sadece bir faydan olsun birilerine, boş mesaj atma güzel bir yazı yaz zaten emeklerinin karşılığını alırsın

vanillalatte
Member
**

Activity: 105
Merit: 10

View Profile
February 01, 2018, 02:57:31 AM

Uygulama güzel gibi görünüyor, Bir çok kişinin pos kasmasının önüne geçilir.
gulubal
Jr. Member
*

Activity: 52
Merit: 2

( https://www.sterlingsovereign.co.uk/)

View Profile
February 01, 2018, 03:02:56 AM

gayet güzel uygulama olmuş bence herkes boş post atıp rütbe peşinde koşmak yerine kaliteli mesajlar yazıp merit kasabilir.

Sterling Sovereign (STSO) (https://www.sterlingsovereign.co.uk/) used for business, hotel or flight booking
cryptomehtap
Newbie
*

Activity: 34

View Profile
February 01, 2018, 09:30:20 AM

Konu açmak istemeyen sadece yorumlarıyla katkı yapacak arkadaşlar için birazcık zorlayıcı bir durum olmuş bence. Umarım adil bir ortam olur ve merit sahipleri düzgün yorum yapanlarada merit desteğinde bulunur.
oturanbilboa
Sr. Member

Activity: 454
Merit: 252

View Profile WWW
February 01, 2018, 09:52:46 AM

Bir hafta oldu hala ağlamaya devam ediyorsunuz. Sızlanarak geçirdiğiniz zamanı bir şeyler araştırmaya harcasaydınız çoktan toplamıştınız meritleri. Forumun çöplüğe döndüğünü hepiniz görüyorsunuz, iyileşmesi için yapılan çalışmalara destek olun.

Hkn644
Newbie
*

Activity: 13

View Profile
February 01, 2018, 10:31:02 AM

Merit sisteminde ıp kontrolü olmadığı sürece her türlü hile ve manüpile yapılır net.
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 [22] 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 »
  Print  

Jump to: