Bitcoin Forum
April 23, 2024, 09:53:15 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 »
  Print  
Author Topic: Merit Sistemi  (Read 741229 times)
EFS (OP)
Moderator
Legendary
*

Activity: 3710
Merit: 2068

Crypto Swap Exchange

View Profile
February 22, 2018, 11:14:18 PM

sMerit sistemi güncellenir veya güncellenmez. şu şartlarda yapılması gereken en mantıklısı kaliteli 10 tane konusu olan kullanıcıların merit source olmak için başvuru yapması. Localde bizi sadece bu kurtarır.

Burada bir yanlış anlaşılma var. Merit kaynağı olabilmek için başvururken merit verilmesi gereken 10 mesajı seçiyorsunuz. Bu sizin eğer elinizde merit olsa hangi mesajları kaliteli olarak değerlendirip ödüllendireceğinizi ölçmek için isteniyor. Kendi yazdığınız 10 mesajı seçmiyorsunuz. Türkçe bölümünde hiç merit kaynağı yok. Özellikle forumda bilinen eski üyelerin başvurmasını isterim.

█▀▀▀

█▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
e
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
█████████████
████████████▄███
██▐███████▄█████▀
█████████▄████▀
███▐████▄███▀
████▐██████▀
█████▀█████
███████████▄
████████████▄
██▄█████▀█████▄
▄█████████▀█████▀
███████████▀██▀
████▀█████████
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
c.h.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀█

▄▄▄█
▄██████▄▄▄
█████████████▄▄
███████████████
███████████████
███████████████
███████████████
███░░█████████
███▌▐█████████
█████████████
███████████▀
██████████▀
████████▀
▀██▀▀
1713909195
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713909195
Reply with quote  #2

1713909195
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713909195
Hero Member
*

Ignore
1713909195
Reply with quote  #2

1713909195
Report to moderator
1713909195
Hero Member
*

Ignore
1713909195
Reply with quote  #2

1713909195
Report to moderator
1713909195
Hero Member
*

Ignore
1713909195
Reply with quote  #2

1713909195
Report to moderator
gileri
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
February 22, 2018, 11:18:12 PM

sMerit sistemi güncellenir veya güncellenmez. şu şartlarda yapılması gereken en mantıklısı kaliteli 10 tane konusu olan kullanıcıların merit source olmak için başvuru yapması. Localde bizi sadece bu kurtarır.

Burada bir yanlış anlaşılma var. Merit kaynağı olabilmek için başvururken merit verilmesi gereken 10 mesajı seçiyorsunuz. Bu sizin eğer elinizde merit olsa hangi mesajları kaliteli olarak değerlendirip ödüllendireceğinizi ölçmek için isteniyor. Kendi yazdığınız 10 mesajı seçmiyorsunuz. Türkçe bölümünde hiç merit kaynağı yok. Özellikle forumda bilinen eski üyelerin başvurmasını isterim.
Bu şekilde olduğunu bilmiyordum bilgilendirme için çok teşekkürler.
Suleiman the Magnificent
Full Member

Activity: 504
Merit: 120

View Profile WWW
February 23, 2018, 01:58:21 AM

theymos'un meritin durumu hakkında bir yazısı vardı global konuda. Onu çevirip bu başlığa eklesek fena olmaz aslında. Önemli şeyler yazmıştı orda.

Mesaj burada. https://bitcointalk.org/index.php?topic=2818350.msg29540717#msg29540717

Ben anladığım kadarıyla ve önemli olabilecek şeyleri ekleyeyim.

Merit sisteminin faydalı olup olmadığını belirlemek için erken ama bazı fikirler edindim.

İlk olarak, forum post çöplüğüne dönerken, merit sistemi ile ilgili şikayetler rütbe atlama üzerine olmamalı.

Forum üyelerinin birçoğu fakir ülkelerden ve burada onlar için kazanç fırsatları var. Onların kazanç sağlamasına seviniyorum. Bounty/airdrop endüstrisini yok etmek istemiyorum. Ama forumu çöplüğe çeviren kişilere karşı iyiniyetli olamam. Eğer merit sistemi de başarısız olursa başka ne yapabilirim bilmiyorum. Muhtemelen bir sonraki adımım bountyleri tamamen yasaklamak olacaktır.

Forumu para kazanmak için değil de para kazanma fikirleri hakkında kullanmalısınız. Burada çok fazla zaman geçirdikten sonra para kazanabilirsiniz ve bu harika olur. Ama bunu birincil hedef olarak belirlememelisiniz.

Son kısımda da merit kaynaklarına sürekli yeni üyelerin ekleneceğini, kullanılmayan meritlerin rastgele dağıtılabileceğini söylemiş. Bu dağıtımın da merit alan postlar arasında olabileceğini belirtmiş.

Benim yapabileceğim çeviri bu kadar Cheesy Yanlış anladığım kısımlar olabilir, ingilizcesi iyi olan bir arkadaş çevirirse biz de yararlanmış oluruz.
CryptoBey
Full Member

Activity: 448
Merit: 107

View Profile WWW
February 23, 2018, 09:34:50 AM

Theymos çok iyi niyetli birisi. Millet buradan para kazanıyor o bundan dolayı kıskançlık yapmıyor aksine seviniyor.
Ama her zamanki gibi sistemi suistimal edenler oluyor.

Ben Theymos'un bahsettiği çöp mesajların bir sebebinin de, bounty managerlerinin imza kampanyalarında çok fazla mesaj atmamızı istemesinden kaynaklandığını düşünüyorum. Bakıyosun managerin biri çıkıp "Haftada 30 meaningful, constructive mesaj" atacaksınız diyor. Böyle olunca millet dayanıyor anlamlı/anlamsız post kasmaya. Gerekli gereksiz yazmaya başlıyor çünkü haftalık post sayısını doldurması gerekiyor yoksa imza bounty ödemesi alamayacak. Bu da bir sebep bence çöp mesajlar için. Managerlerin imza için istediği mesaj sayısına sınır gelse fena olmaz.

Burada da yazdım: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2818350.msg30887074#msg30887074

Yolu bilmek ile yolda gitmek arasında büyük bir fark vardır. Morpheus
Vispilio
Legendary
*

Activity: 2044
Merit: 1603

View Profile WWW
February 23, 2018, 03:43:58 PM

Herhangi bir sebeple ortaya çıkan bir organizasyon, zaman içinde evrilerek bambaşka amaçlara hizmet edebilir. Bu bireylerin hür iradesinin ve ademi merkeziyetçi felsefenin temelini oluşturur zaten.

Kimse, bu forumun kurucusu da olsa Theymos da olsa gelip bununla ilgili bir sansür uygulama hakkına sahip değildir. Theymos denilen arkadaşı örneğin Amerikan hükümeti (ya da başka bir devlet) bulup, "bizim topraklarımızda cryptolardan para kazanamazsın" dese nasıl mağdur ve yanlış bir durum oluşursa, bu arkadaşın bounty hunterlar'ın işlemlerine karışması da aynı derecede haksızdır.

Aksine akıllı birinin, "forum müthiş bir katma değer yaratma mecrasına dönüştü" diye sevinmesi gerek Bountyler sebebiyle.

ridertiger
Full Member

Activity: 490
Merit: 110

View Profile
February 24, 2018, 10:49:50 AM

Bence eskiden beri sistemde olmayanlar ayvayi yedi. Cok guzel mesaj yazsa bile dogru adama denk gelecek de merit alacak, olme esegim olme. Acaba google filan cok spam mesaj atiliyor mu dedi. Madem oyle moderator gitsin spam mesaj atanlara eksi versin, milletin yukselmesinin onune engel koymasin.
Bounty hunter larin da cok mesaj istemesi degil, mesajari illa ki altcoin ANN kisimlarinda post edeceksiniz demesi problem. Bu merit veren arkadaslar da altcoin lere post etmeyin, yoksa biz de size posta koyariz diyorlar. Naapsin siradan vatandas simdi.

bende farklı bir açıdan bakayım acaba bountylere girerken meritin bir etkisi olacak mı gönderdiğimiz meriti karşı taraf bizim gönderdiğimizi anlayacak mı eğer öyleyse bounty yaparken atıyorum 5 merit şartı falan getirirlerse hiç şaşırmam.

zaten merit'in en büyük avantajı şu olacak ; activity'i doldursa bile kişi bir üst rank'e yeterli meriti yoksa geçemeyecek. yani full member'lar sr member olabilmesi için activity'nin yanında +150 merit alması gerekecek.
S_akarsu
Jr. Member
*

Activity: 294
Merit: 5

View Profile WWW
February 24, 2018, 02:59:43 PM

Bence eskiden beri sistemde olmayanlar ayvayi yedi. Cok guzel mesaj yazsa bile dogru adama denk gelecek de merit alacak, olme esegim olme. Acaba google filan cok spam mesaj atiliyor mu dedi. Madem oyle moderator gitsin spam mesaj atanlara eksi versin, milletin yukselmesinin onune engel koymasin.
Bounty hunter larin da cok mesaj istemesi degil, mesajari illa ki altcoin ANN kisimlarinda post edeceksiniz demesi problem. Bu merit veren arkadaslar da altcoin lere post etmeyin, yoksa biz de size posta koyariz diyorlar. Naapsin siradan vatandas simdi.

bende farklı bir açıdan bakayım acaba bountylere girerken meritin bir etkisi olacak mı gönderdiğimiz meriti karşı taraf bizim gönderdiğimizi anlayacak mı eğer öyleyse bounty yaparken atıyorum 5 merit şartı falan getirirlerse hiç şaşırmam.

zaten merit'in en büyük avantajı şu olacak ; activity'i doldursa bile kişi bir üst rank'e yeterli meriti yoksa geçemeyecek. yani full member'lar sr member olabilmesi için activity'nin yanında +150 merit alması gerekecek.

Benim gibi yeni gelenlere Allah kolaylık versin. member olmak da sıkıntı yok. 10 tane merit bi şekilde toplanır fakat sonra sıkıntı başlıyor işte.

▄▀▀▀▀▀▀▄ PLATIO ▄▀▀▀▀▀▀▄
█   Smart Banking Ecosystem   █
▀▄▄▄▀[https://platio.io]▀▄▄▄▀
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
February 24, 2018, 05:40:42 PM

Bunu bilmiyordum. Herkes kendi mesajlarını/konularının olacağını düşünüyordu sanırım.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
s.kocaman
Member
**

Activity: 378
Merit: 55

View Profile WWW
February 24, 2018, 05:46:00 PM

Bunu bilmiyordum. Herkes kendi mesajlarını/konularının olacağını düşünüyordu sanırım.

Bende o şekilde biliyordum. Bir şansımız var artık.

Aqualung89
Hero Member

Activity: 1666
Merit: 529

View Profile
February 24, 2018, 06:04:27 PM

Zaten başlarda bountylerde mesaj sayısı düşüktü daha sonrasında bu durumu iyice yükseltmeye başladılar 10 du 20 yaptılar bazıları ise sınır koydu yarısı ingilizce yarısı local gibi. Bu durum yüzünden aslında millet de postları buna göre atıyor. Theymos yasaklama konusunda bizlere kızmıyor aksine ico sahipleri yada bounty sahiplerinin katı kuralları var. Bundan dolayıda çok fazla merit olayına girilmiyor anlamsız postlar olabiliyor.
DrMsEr
Hero Member

Activity: 728
Merit: 501

View Profile
February 24, 2018, 09:02:58 PM

Umarım Türkçe bölümden birkaç arkadaş merit kaynağı olarak forumda görev almaya başlar.Siz de takdir edersiniz ki bir süre sonra Türkçe bölümde yazılan mesajların merit alması gitgide zorlaşacaktır.Çünkü zamanla insanların yollayacak meritleri kalmayacak.
exturudere
Member
**

Activity: 612
Merit: 10

View Profile WWW
February 25, 2018, 07:42:21 AM

Yeni üyelerin hiç bir sansı yok mu şimdi?
by rallier
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
February 25, 2018, 11:13:05 AM

Sen başvursana global de en popüler sensin. Sonra bizde gireriz sıraya

signature not found.
Leonbtc
Full Member

Activity: 266
Merit: 190

View Profile
February 25, 2018, 11:23:19 AM

Forum baskani bütün bountylerin yasaklanmasindan ziyade post siniri olmayan bountyleri yasaklasin ve haftalik 15 mesaj isteyen bountyleri 5-10 mesaj ile sinirlasin ilk etapda bu daha mantikli olur. merit kazanmakda kolaylastirilmali sistem gelmeden once sr member olacaktim haala olamiyorum kimsede merit yok cunku.

Koray55
Member
**

Activity: 235
Merit: 75

View Profile
February 25, 2018, 07:34:58 PM

Forum baskani bütün bountylerin yasaklanmasindan ziyade post siniri olmayan bountyleri yasaklasin ve haftalik 15 mesaj isteyen bountyleri 5-10 mesaj ile sinirlasin ilk etapda bu daha mantikli olur. merit kazanmakda kolaylastirilmali sistem gelmeden once sr member olacaktim haala olamiyorum kimsede merit yok cunku.

Aynen hocam hak veriyorum size. Bounty managerler konularının üstte çıkması icin her hafta alıntı icinde yeni hafta raporu veya 2 günde bir rapor ister. Buda tam anlamı ile forumu çöplüğe dönüştürüyor.

Bunun çaresi tek post editi. Bazı managerler son zamanlarda tek post eşiğine döndüler. Bunun yapılması lazım. Mesela ana sayfada en son global 5 mesaja bakın hepsi bounty konularında. Forumu çöplüğe döndüren üyeler degil daha fazla üye çekmek isteyen ac gozlu bounty managerler (bazı bounty kampayanlarinda manager kazandırdığı üye başına token alir)
ekinvest
Jr. Member
*

Activity: 95
Merit: 1

View Profile WWW
February 25, 2018, 08:33:41 PM

Burada birşeyin yanlış anlaşıldığını düşünüyorum. Forumu çekilmez hale getiren atılan postlardan ziyade, yeni konu başlıklarının açılmasıdır. Millet daha önceden açılmış konulara post atsalar forum daha iyi halde olabilirdi.

Özellikle Newbie arkadaşlar, çok fazla ve yanlış yerde yeni konu açıyorlar. Üye olmuş, Brand New, ilk mesajında konu açıyor. Aklındaki sorulara mevcut konularda cevap bulmak yerine böyle yapıyor. Bu da forumu tabiri caizse Çöplüğe dönüştürüyor.

Bu meseleyi çözmek gerekiyor bence. Birçok forumda üye olur olmaz konu açAmazsınız, PM gönderemezsiniz. Bu forumda böyle bir eksiklik var bence.
Belirli bir aktiviteye veya rank'a kadar konu açma ve PM gönderme yasaklanmalı. Bu sürede yeni gelenler merak ettiklerini okuyarak öğrenebilsin.
Mali.sak
Member
**

Activity: 238

View Profile
February 25, 2018, 09:14:05 PM

Burada birşeyin yanlış anlaşıldığını düşünüyorum. Forumu çekilmez hale getiren atılan postlardan ziyade, yeni konu başlıklarının açılmasıdır. Millet daha önceden açılmış konulara post atsalar forum daha iyi halde olabilirdi.

Özellikle Newbie arkadaşlar, çok fazla ve yanlış yerde yeni konu açıyorlar. Üye olmuş, Brand New, ilk mesajında konu açıyor. Aklındaki sorulara mevcut konularda cevap bulmak yerine böyle yapıyor. Bu da forumu tabiri caizse Çöplüğe dönüştürüyor.

Bu meseleyi çözmek gerekiyor bence. Birçok forumda üye olur olmaz konu açAmazsınız, PM gönderemezsiniz. Bu forumda böyle bir eksiklik var bence.
Belirli bir aktiviteye veya rank'a kadar konu açma ve PM gönderme yasaklanmalı. Bu sürede yeni gelenler merak ettiklerini okuyarak öğrenebilsin.

hele şu başlıkları çok seviyorum. bountyden para kazanılıyor mu? bountyden nasıl para kazanabilirim? imza kampanyası ne? nasıl rank atlayabilirim? hangi coini alabilirim? bana bir sepet önerin! airdrop ne ya ben anlamadım bunu diye uzayıp gidiyor.
Leonbtc
Full Member

Activity: 266
Merit: 190

View Profile
February 26, 2018, 12:26:12 AM

Hayirli olsun Negative trust yedim Cunku meritin ilk gunu buraya nasil merit bulacam diye yakinirken Caen arkadasin bana merit gondermesi yuzunden. Bende ona tesekkur amacli geri gonderim dedim ama negative trust yedik ikmizden. Kendisinden buradan ozur diliyorum benim hesabim degildir olan adama oldu iyilik yaparken kendi hesabi gitti...

eksiyi veren kisiye mesaj attim ama kaldirirmi bilmem tek hesabim bu sekilde degersiz bir hesaba donustu, Tekrar hesap acmayada niyetim yok, bu sistem getirdigi iyilikten cok kotuluk oldu simdiye kadar, Eger her hile yapani yakalamaya calisacak olsalar neler neler var bana sira bile gelmezdi..

entr
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 277

View Profile
February 26, 2018, 09:14:18 AM

Merit sistemi forumdaki mesaj kalitesini artırmak açısından yararlı oldu bana göre. Kaliteli bir mesaj atmak ya da konu açmak için emek vermek gerekiyor. Merit sistemi gelmeden önce attığınız kaliteli mesajın karşılığında elde edilen somut bir şey ortada yoktu. Merit bu konuda kullanıcıları motivasyon kaynağı olmayı başardı. Yalnız meritin çözemediği ve şu anki haliyle çözümleyemeyeceği spam mesaj olayı var. İmza kampanyaları için atılan mesajın kalitesinin pek bir önemi yok. 10 dakikada yazılan mesajla 10 saniyede kusulan mesaj aynı işlevi görüyor. Gerçekten yönetimin çözmek istediği bu spam mesajlarsa bana göre yapılabilecek birkaç şey var:

1) Demerit sisteminin getirilmesi. Bu sayede spam sayılan mesajlar belirlenip kullanıcılara uzaklaştırma cezası verilebilir.

2) Birden fazla üyeliğe sahip olmanın yasaklanması. Pek araştırmayan bilmiyordur ama son zamanlarda gördüklerime dayanarak söylüyorum ki forumda inanılmaz sayıda çoklu hesap kullanan üye var. Bu kişinin 5 hesabı olsa ve haftada 15 mesaj isteyen  kampanyalara katılmış olsa haftada 75 mesaj atması gerekir. Bu kişinin spam yapmaması mümkün değil. Forum yönetimi bu konuya karışmıyor. Bence kendilerine göre de haklılar çünkü daha fazla moderasyon işiyle uğraşmak istemiyorlar fakat spam mesajları engelleme konusunda samimiler ise bu konuda yaptırımda bulunmaları gerekir.

3) Son olarak, en etkili yöntem, imza kampanyalarının kaldırılmasıdır.  Bu foruma bunca mesaj atılmasının başlıca nedenlerinden biri imza kampanyaları. Kullanıcıların attıkları mesaj karşılığı elde edecekleri gelir spam mesajlarının ortaya çıkmasına sebep oluyor. Bu motivasyonu ortadan kaldırdıklarında spam mesajı atılmasının da büyük oranda önüne geçilecektir.

Merit sistemi forumun sorunlarını tam anlamıyla çözmesede güzel bir başlangıç oldu. Eğer ilk iki madde uygulanırsa, merit sistemi sayesinde spam mesaj atan üyelerin önü kesilmiş olacak. Üçüncü maddenin uygulanmasına gerek kalmadan istenilen sonuca ulaşacağımızı düşünüyorum.
oguzhangazi
Member
**

Activity: 308

View Profile
February 26, 2018, 06:43:26 PM

kalite arttı mesajlarda artmasına da merit kalmadı millette verecek. Yenilense de ödüllendirsek güzel bilgi ve paylaşımları
Pages: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 [32] 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 65 »
  Print  

Jump to: