Bitcoin Forum
May 06, 2024, 06:51:05 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 »
  Print  
Author Topic: Merit Bağış Alanı - Unofficial  (Read 35907 times)
This is a self-moderated topic. If you do not want to be moderated by the person who started this topic, create a new topic.
chickenfried12
Legendary
*

Activity: 1120
Merit: 1003

View Profile
February 03, 2018, 11:13:17 AM

Benim kafama takılan soru "@by rallier" neden hala Hero Member.

EFS'nin merit sistemi için açtığı konuda Legendary için şöyle yazıyor. " Rütbe:Legendary, Gereken activity: 775-1030 arasında, Gereken Merit: 1000"

@by rallier baktığımız zaman "Posts: 1786, Activity: 952, Merit: 1118" Legendary olması gerekmiyor mu?

Senin de söylediğin gibi 775 - 1030 arasında rastgele bir aktivite sayısında rütbe Legendary olunuyor. Ana konu da tam olarak "You will become Legendary randomly somewhere between 775 and 1030 activity." böyle denmiş.

yakın zamanda olur yani sistem onu nasıl belirliyor bilmiyoruz ama legend su an görünecektir tam  olarak herhangi bir giriş yaptığı zamanda herhangi bir anda otomatik olarak sistem  değiştirecektir ben de öyle olmuş da açıkçası bayağı beklemiştim
"In a nutshell, the network works like a distributed timestamp server, stamping the first transaction to spend a coin. It takes advantage of the nature of information being easy to spread but hard to stifle." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715021465
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715021465
Reply with quote  #2

1715021465
Report to moderator
1715021465
Hero Member
*

Ignore
1715021465
Reply with quote  #2

1715021465
Report to moderator
1715021465
Hero Member
*

Ignore
1715021465
Reply with quote  #2

1715021465
Report to moderator
nalpagutt
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 258

Joy Token - Smarter Games for Smarter Players

View Profile
February 03, 2018, 11:48:59 AM
Merited by by rallier (2)

Jr. Hesapların çöp olacağı hakkında ufak bir hesap yapmıştım .

Merit sistemi güzel olmuş ancak
Bu seferde jr. Member olanlarda artış olacak. Herkes daha çok kazanmak için jr. hesaplarını devreye sokacak ortalık gene karışacak.

Rütbesi yüksek arkadaşlardan sMerit toplayamazlarsa yeni üyelerin seviye atlamak için hiçbir şansları bulunmuyor çünkü her ay verebileceğiniz sMerit sayısı üyelik tipine göre belirleniyor. Yani öyle on tane üyelik açayımda yan hesaplarımla Merit kazanayım durumu ortadan kalkıyor, bu da çoklu üyeliklerin önüne geçiyor.
Demek istediğim merit kasmak değil hocam demek istediğim adamlar nasıl olsa jr'ye kadar merite ihtiyacı yok bu sefer 10 hesapla imzaya girecek . Yaparlar mı yaparlar herşey olabilir. Hayırlısı olsun ne diyelim

Jr.Member alacağı stake 1 stake . Hero alacağı stake 7 stake . Normalde bu böyledir % 90 Bounty'de .

Her hafta 15 post klasiktir . 7x15 haftada 105 post eder .

Bir adam Hero ile aynı parayı almak için

* Haftada 105 post atacak
* 105 Post'ta multi oldugunu caktırmayacak
* Telegram için 7 Farklı hesap Bulacak
* KYC İstenirse 7 Farklı Kimlik Bulacak
* 7 Farklı Cüzdan Kullanacak

Yukarıdaki işleri yapabilecekse boşverin 7 hesap kullansın zaten Smiley

▄███                                                                                       
                       ▄▀ ▐█▌                                                                                       
                      ▀   ██                                                                                       
    ▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄   ██▌ ▄▄      ▄▄          ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄      ▄▄▄▄▄▄       ▄▄▄     ▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄   ▄▄▄     ▄▄▄
    █████     ▄████████ ██▌  ███    ███          ██████████   ▄██████████▄    ███   ▄███▀   ██████████   ████    ███
      ███    ███▀▀    ▄████   ███  ███             ███       ███▀▀    ▀▀███   ███ ▄███▀     ███          █████▄  ███
      ███   ▐██▌     ██▀▐██▌   ██████              ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▀       ███▄▄▄▄▄▄    ███▀██▄ ███
      ███   ▐██▌   ▄██▀ ▐██▌    ▐██▌               ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▄       █████████    ███  ██████
  ▄   ███    ███▄ ██▀ ▄▄███     ▐██▌               ███       ███▄▄    ▄▄███   ███  ███▄     ██▌          ███   ▀████
 ▀██▄███▀     ▀█▌▐███████▀      ▐██▌               ███        ▀██████████▀    ███   ▀███▄   ██████████   ███    ▀███
   ▀▀▀▀          ▀▀▀▀▀▀          ▀▀                ▀▀▀           ▀▀▀▀▀▀       ▀▀▀     ▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ▀▀▀     ▀▀▀
.
.
.
.
Facebook
Twitter
Bitcointalk
Telegram
Reddit
Website
sikko
Newbie
*

Activity: 196
Merit: 0

View Profile
February 03, 2018, 02:00:08 PM

Bence yeni gelen arkadaşlarında desteklenmesi gereklidir nasıl bir sistem olur bilemiyorum ne bilim haftalık 10 merit kazanma fırsatı veren Konu açılarak içerisine 1 hafta öncesinden değerlendirme yapılması istenir / Btc ve altcoin borsalarında - hedef ise bilgilendirmek olabilir - mim. belirli konu başlıklarında kazanç merit değeri elde edilecek ufak etkinliklerle yeni üyelerinde ar-ge yapması istenebilir veya belirli bir teknoloji/Ico / Sistem analizleri istenebilir

Sırf merit kazanmak ve rank yükseltmek adına neler yapılabilir . sizin ki kıvılcım olsun birlikten güç doğar açıkcası elimize bilgi veren kim olursa baş tacı olacaktır.

göremediklerimizi görmek adına neler yapılır bu merit dalgasını bir tsunami değilde yapıcı şekilde değerlendirmek için sizde fikirlerinizi yazarsanız sevinirim.

Her zaman olduğu gibi İçerik Kraldır. ( content is KING )
çok haklısın bence de biz de forumda yeniyiz ama düşüncelerimizi paylaşıyoruz hepimiz böyle düşünür gerçekten hak edene rütbesine baköaksızın dağıtırsak daha iyi olur bu meritleri
gileri
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
February 03, 2018, 02:33:39 PM

Jr. Hesapların çöp olacağı hakkında ufak bir hesap yapmıştım .

Merit sistemi güzel olmuş ancak
Bu seferde jr. Member olanlarda artış olacak. Herkes daha çok kazanmak için jr. hesaplarını devreye sokacak ortalık gene karışacak.

Rütbesi yüksek arkadaşlardan sMerit toplayamazlarsa yeni üyelerin seviye atlamak için hiçbir şansları bulunmuyor çünkü her ay verebileceğiniz sMerit sayısı üyelik tipine göre belirleniyor. Yani öyle on tane üyelik açayımda yan hesaplarımla Merit kazanayım durumu ortadan kalkıyor, bu da çoklu üyeliklerin önüne geçiyor.
Demek istediğim merit kasmak değil hocam demek istediğim adamlar nasıl olsa jr'ye kadar merite ihtiyacı yok bu sefer 10 hesapla imzaya girecek . Yaparlar mı yaparlar herşey olabilir. Hayırlısı olsun ne diyelim

Jr.Member alacağı stake 1 stake . Hero alacağı stake 7 stake . Normalde bu böyledir % 90 Bounty'de .

Her hafta 15 post klasiktir . 7x15 haftada 105 post eder .

Bir adam Hero ile aynı parayı almak için

* Haftada 105 post atacak
* 105 Post'ta multi oldugunu caktırmayacak
* Telegram için 7 Farklı hesap Bulacak
* KYC İstenirse 7 Farklı Kimlik Bulacak
* 7 Farklı Cüzdan Kullanacak

Yukarıdaki işleri yapabilecekse boşverin 7 hesap kullansın zaten Smiley

Jrlar yakında çöp olacak zaten. Bakınız Sylon imza kampanyalarına JR alımlarını kapatmış Memberden başlıyor adam. en iyisini yapmış en güzelini yapmış. diğer managerlerden de aynı şeyi beklerim ben.
Orhans
Member
**

Activity: 546
Merit: 10

View Profile WWW
February 03, 2018, 06:30:10 PM

JR'ler ölsün mü arkadaşlar Smiley Bende büyüyünce Member olacaktım büyüyemeden kestiler önümü Smiley Merit gelmeden önce mesajları tamamlasam oluyordum halbuki okuduk çıktık yazmadık dımdızlak kaldık. Neyse arada gönlü zengin arkadaşlar çıkıp verirse ne ala. Merit alalım diye çokta kasmamak lazım. İmza giremiyorsanız twitter kasın, facebook kasın yapabiliyorsanız blog kasın. İmza içinde Merit dolmasını mecbur bekleyeceğiz artık.
ZENC
Full Member

Activity: 336
Merit: 154

View Profile
February 03, 2018, 11:12:15 PM
Merited by by rallier (2)

Sr. Member olmama activity olarak çok fazla bir zaman kalmadı. Ama yaklaşık 140 merite ihtiyacım var ve jr. memberların neden bu kadar sorun ettiklerini inanın anlayamıyorum. Ki zaten jr. olup çok güzel paylaşımları olanlar meritlerini hakederek alıyorlar. Seviniyorum onlar adına ve forum adına. Yenilere faydalı olması için bir yazı yazmıştım onun linkini gözden kaçıranlar olduğunu düşünerek tekrar  aşağıda paylaşıyorum. Eskiler zaten biliyordur. Meritlerinizi eksik etmezsiniz umarım.

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2826907.msg28961385#msg28961385

Yakın zamanda yine kullanım ile ilgili kılavuz paylaşımları yapacağım. Biliyorum ki faydalı olmadığım sürece Sr. Member olmam hile dışında zor. Biz bir şey bilmiyoruz ki diyen yeniler olacaktır. Konu dışında bile merit veriliyor. Bu yüzden emek harcarlarsa kimse görmezden gelmeyecektir eminim.
karayaman
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile WWW
February 04, 2018, 03:01:58 AM
Merited by by rallier (3)

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2136914.msg29422988#msg29422988

gözden kaçmış olabilir yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler Smiley
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
February 04, 2018, 09:47:24 AM
Last edit: February 04, 2018, 03:19:05 PM by AlyattesLydia
Merited by by rallier (3)

Merit kazandırmaya devam ediyoruz  Smiley

Açılın, Merit sisteminin Türkler arasında da gayet iyi işleyebildiğini ispat etmeye geldim.

Merit sistemi gelmeseydi, ilk güncellemede Senior Member olmam gerekirken, bugün 150 Merit toplaması gereken Full Member olarak anlatıyorum.

Açtığım bir konu en fazla Merit verilen konular listesinde, peki neden böyle oldu? Gelin madde madde anlatayım;

• Açtığım konuyu günde 4-5 kere kontrol ediyorum,
  • Eğer bir soru sorulmuşsa, en kısa sürede yanıt vermeye çalışıyorum,
  • Açtığım konu ile ilgili global forumu sürekli takip ederek, oradaki yenilikleri localdaki konuya taşıyorum,
  • Konuya Merit verildikçe benim kazandığım sMeritlerin tamamını yine aynı konuda kaliteli paylaşım yapanlara veriyorum,
  • Hem sMerit ödülü hem de kaliteli içerik nedeniyle birçok "müthiş" tavsiyeler geliyor,
  • Konu içinde paylaşılanlar kaliteli mesajlar olduğu için diğer üyeler tarafından da sMerit kazanıyorlar.

Sonuç olarak; "Güzel bir paylaşım, ben de X coinine yatırım yaptım" şeklinde kısa cevaplar yerine, konu içersinde "Neden yatırım yapmalıyız?", "Projesi nedir?" gibi sorulara cevap verecek şekilde yanıtlar atılmaya başlandı. Sadece 9 gün içerisinde, 101 yanıt ve 1029 görüntülenme ile dolu dolu bir konuya sahip olduk.

Bu hafta 14 sMerit dağıtımı yapılacak, destekleyenlerin artması durumunda takip eden haftalarda çok daha fazla sMerit dağıtılabilir. Kimse karşılıksız sMerit vermez diyenler için biz de karşılıksız vermiyoruz ama içeriği dolu bir mesaj atmanız, sMerit kazanmanız için yeterli olabilir.

Merit sisteminin başarılı bir meyvesi olarak, ICO'lar hakkında en güncel bilgiyi almak isteyenleri her gün bekliyoruz; https://bitcointalk.org/index.php?topic=2828904.0

Yeni açılan ve geçmişte zarar ettiğiniz tradeler hakkında üyelere bilgi paylaşımında bulunarak da, Merit kazanabilirsiniz; https://bitcointalk.org/index.php?topic=2880203.0

Bonus: by rallier tarafından açılan konuda da, herhangi bir konuda yazdığınız kaliteli başlıklar için sMerit kazanabilirsiniz. Onlarda yine aynı mantıkla Merit sistemini kaliteli postların çıkmasında teşvik için kullanıyorlar. Konuya aşağıdan ulaşabilirsiniz; https://bitcointalk.org/index.php?topic=2820637.0
Mugur2
Jr. Member
*

Activity: 336
Merit: 2

View Profile
February 04, 2018, 10:10:52 AM

Şöyle bir incelemem var benimde, işine yarayan çıkar belki https://bitcointalk.org/index.php?topic=2829529.msg29548511#msg29548511
ankara44
Member
**

Activity: 434
Merit: 14

View Profile
February 04, 2018, 10:36:38 AM

Merit uygulaması üyelerin son rütbelerine uygulanmadan daha sonraki rütbelerine uygulansa çok daha adaletli olurdu. Örnek olarak bir full member sr member olmasına bir hafta var iken bu sisteme dahil edildiğinde 150 merit almadıkça sr member olamayacak. Bunun yerine eski sistem son rütbede iken uygulansa, yeni rütbesini aldığında da merit sistemine dahil olsa çok daha adaletli olurdu. Böylece bir nebze olsun sistem değişikliğinden üyeler çok daha az etkilenmiş olurdu.

Full member olmaya çok kısa bir süresi kalmış biri iken benim de merit konusunda değerlendirmem böyle.
s.kocaman
Member
**

Activity: 378
Merit: 55

View Profile WWW
February 04, 2018, 11:58:33 AM

Merit uygulaması üyelerin son rütbelerine uygulanmadan daha sonraki rütbelerine uygulansa çok daha adaletli olurdu. Örnek olarak bir full member sr member olmasına bir hafta var iken bu sisteme dahil edildiğinde 150 merit almadıkça sr member olamayacak. Bunun yerine eski sistem son rütbede iken uygulansa, yeni rütbesini aldığında da merit sistemine dahil olsa çok daha adaletli olurdu. Böylece bir nebze olsun sistem değişikliğinden üyeler çok daha az etkilenmiş olurdu.

Full member olmaya çok kısa bir süresi kalmış biri iken benim de merit konusunda değerlendirmem böyle.

aynen öyle kardeşim bende sözde full member olmuştum ama kaldım memberlıkta. yapacak bişey yok.

by rallier (OP)
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
February 04, 2018, 05:50:07 PM

Benim kafama takılan soru "@by rallier" neden hala Hero Member.

EFS'nin merit sistemi için açtığı konuda Legendary için şöyle yazıyor. " Rütbe:Legendary, Gereken activity: 775-1030 arasında, Gereken Merit: 1000"

@by rallier baktığımız zaman "Posts: 1786, Activity: 952, Merit: 1118" Legendary olması gerekmiyor mu?

Senin de söylediğin gibi 775 - 1030 arasında rastgele bir aktivite sayısında rütbe Legendary olunuyor. Ana konu da tam olarak "You will become Legendary randomly somewhere between 775 and 1030 activity." böyle denmiş.

aynen, 1030 u geçince activity ne oluyor onu bilmiyorum Smiley

signature not found.
nlcars
Member
**

Activity: 140
Merit: 22

View Profile
February 05, 2018, 11:54:35 AM

Tam jr member'den memberá gececegim sira bu merit isi cikti, hicbir meritimde yok bana veren olursa dagitirim, kaliteli post yazmaya deniyorum ama herzaman beceremiyorum..

omergstarik
Jr. Member
*

Activity: 56
Merit: 1

View Profile
February 05, 2018, 05:42:57 PM

Sadece ''bitcoin'' bazında dersek, belki ileride öyle olabilir.17 milyona yaklaştı piyasadaki bitcoin ve her geçen gün bitcoin oluşturmak zorlaşıyor.Bildiğiniz gibi toplam 21 milyon tane bitcoin olacağı için bitcoin bazında madencilik acemi birisini tatmin etmeyebilir.Gerçi 2100 lere kadar vaktimiz var satoshi toplamaya devam   Cheesy

Kendi çapımda yazıyorum arkadaşlar çok iyi olmayabilir merite ihtiyacım var, yardım edene minnettar olurum.

COINVEST ● Decentralized Stock Market for Crypto ● COIN TOKEN
Buy, Sell, Short Crypto // Create Personal Index Funds (http://coinve.st)
akiko6823
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

View Profile WWW
February 05, 2018, 06:56:18 PM

Merhabalar. Bounty kampanyalarına katılmayı düşünüyorum. Ancak kazanç konusunda bir bilgi sahibi olmak. İstiyorum.  Sizden ricam en son katıldığınız bounty kampanyasından ne kadar kazanç sağladınız. Bunlari yazarsanız çok. Sevinirim

Not.  Sadece twitter ve telegram kampanyalarına katılmayı düşünüyorum
Destekleriniz için teşekkürler
CryptooGG
Newbie
*

Activity: 2

View Profile
February 05, 2018, 07:06:51 PM

Merit tam olarak ne işe yarıyor henüz kavrayamadım ben olayı. Daha yeni üye oldum foruma yeni özellik olarak gelmiş ama aklımda birşey canlanmadı henüz. Herhalde bazı forumlarıdaki +rep olayına benziyor tek fark burda merit aldıkça forum rütbesi atlıyoruz ve bu meritleri herkes istediği kullanıcıya verebiliyor.
by rallier (OP)
Legendary
*

Activity: 1848
Merit: 1334

just in case

View Profile WWW
February 06, 2018, 01:48:25 PM

kaliteli mesajlarınızı paylaşmanızı rica ediyoruz, bizlerde konuyu takip etmeye devam ediyoruz arkadaşlar.

signature not found.
Orhans
Member
**

Activity: 546
Merit: 10

View Profile WWW
February 06, 2018, 02:55:49 PM
Merited by by rallier (5)

5 Merit'e ihtiyacım var arkadaşlar. Karşılık için değil fakat şuan 2 smeritim var 2 verene 2 tane atabilirim.

Etherdelta bir sıkıntı çıkarır mı ? En güvenli yer neresi satış için ve etherdelta satışı ile ilgili bir anlatım yeri var mı ?

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2261359.0

Bu konıuda Etherdelta hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Sıkıntı çıkarmaz. Tokenler ilk olarak buraya gelir (MEW Private Key girdiyseniz) buradan dilerseniz başka yerlere aktarım yaparsınız. Şuan değil ancak biraz bilgi edindikten, diğer borsaları gözlemledikten sonra arbitraj ile de kazanabilirsiniz. Bazen öyle denk geliyor ki burada 10 dolara satabileceğim tokeni 1000 dolardan fazlaya başka borsada satabiliyorum.
Güvenli borsa olarak ise nereyi önersek faydası yok. Dileyen tezgahı kapatıp gidebiliyor. Son dönemde yükselen hacimlerden ötürü artık borsaların kapatması mantıklı değil çünkü çuvalla para kazanıyorlar. Ben çekinmeden hepsinde işlem yapıyorum parada bırakıyorum içinde gerektiğinde. Adamlar milyon dolarlar ile işlemler yapıyor buralarda. Bizim birkaç bin doları peçete niyetine bile kullanmazlar diyerek güven sorununu aşıyorum.
yenilmez86
Member
**

Activity: 1256
Merit: 43

View Profile
February 06, 2018, 07:27:36 PM
Merited by CryptoBey (2)

Bazı HERO ve LEGENDERY'ler ne kadar da işkembeden sallamaya başlamışlar bu merit hakkında. Kendilerinin tuzu kuru ya diğerlerine ne olursa olsun. Biz de oldukça fazla paylaşım yaptık, bir çok kişiye yardım ettik, yeri geldi çok yardım aldık ama aktifliğimizi ve paylaşımcı yapımızı hiç bozmadık; kimseyi de forumdaki rütbesine göre değerlendirmedik. Öyle bir algı oluşturulmaya çalışılıyor ki bazı HERO ve LEGENDERY'ler ne derse o olur, ne demişlerse de doğrudur; yanlışları olamaz.
Siz de paylaşım yaparak veya bazılarınız sadece post kasarak o rütbelere gelebildiniz. Bizim de tek eksiğimiz size nazaran buraya daha geç gelmek olduysa suç mu yani bu? Devrecilik yapmaya meraklı ne kadar fazla insan varmış meğer.
Bu merit çıktı şimdi bazılarınız daha da fazla düşük rütbelileri hor görmeye başladınız. Meritlerinizi yüksek rütbelilere bol bol dağıtırken hiç sorun yok ama yeni üyeye veya jr. member'e merit verirken eliniz titriyor sanırım. Önemli olan emek mi? Rütbe mi? Madem böyle yapılacaktı neden bu sistem getirildi o zaman buraya? Siz istediğiniz gibi at koşturabilesiniz diye mi?
Yapmayın arkadaşlar, hepimiz aynı yolun yolcusuyuz. Adil olmayı ve hoşgörüyü kaybedersek yazık olsun bize..
Reiju
Newbie
*

Activity: 79

View Profile
February 06, 2018, 07:47:35 PM

artık rütbe atlamak yeniler için hayal gibi birşey ama sr member ve üstü iyi para eder Smiley)
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 »
  Print  

Jump to: