Bitcoin Forum
May 10, 2024, 09:32:16 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 [All]
  Print  
Author Topic: Ortak Ico Fonu (Mantıklı mı?)  (Read 195 times)
slmn (OP)
Sr. Member

Activity: 336
Merit: 259

View Profile
January 26, 2018, 10:49:43 PM

Arkadaşlar sağlam icoların şov yaptığı bir dönemdeyiz ve bu iş bitecek gibi de durmuyor. Şu an bir çok icoya katılmak istesekte katılamıyoruz. Benim girmeye çalışıp 1-2 dakikada tükendiği için alamadığım bir sürü ico var ve bunların kimisi x3 kimisi x15 ile giriş yaptı piyasaya.(insurepal, singularitynet vs.)

Ayrıca icolara olan yoğun talep nedeniyle artık kişisel max cap getirmeye başladı icolar 3 eth-5 eth gibi. Şimdi ortak bir fon oluşturup bu tarz sağlam icolara pre-sale ya da private sale her ne düzenliyorlarsa yüklü bir yatırım yapsak mantıklı mıdır sizce? Bu iconun şartlarına göre 100k dolar olabilir 500k dolar olabilir. Misal nucleus vision projesini bekliyoruz şu an ancak icoda yatırım yapıp yapamayacağımız bile muamma. Bunlar geçen ay private sale tarzı bir şey düzenlediler ve minimum katılım miktarı 500k usd idi misal böyle bir fonla buraya katılabilirdik ve şu an kafamız rahat olurdu. Tabi böyle bir fon oluşturmak için belli şartlar koymak şart benim aklıma gelenler:

-Projenin sağlam olduğundan emin olunmalı, scam olduğu konusunda şüphe olmamalı.
-Böyle bir fonu toplayacak güvenilir az insan var forumda herkesin tanıdığı bu tarz isimlerden biri öncülük etmesi şart misal efs gibi mhanbostancı gibi. ( Ben dahil çoğumuzun yeteri kadar güvenilirliği ve bilinirliği forumda yok)
-Katılabilecek kişi sayısının maksimum tutarı belirlenmeli 20 olabilir 30 olabilir ve katılacak kişilerin koyabileceği minimum miktar belirlenmeli 10k usd gibi misal.

Bunlar benim aklıma gelenler sizlerde bu konu hakkındaki pozitif ve negatif düşüncelerinizi paylaşırsanız ortak bir fikir çıkarabiliriz.

1715333536
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715333536
Reply with quote  #2

1715333536
Report to moderator
1715333536
Hero Member
*

Ignore
1715333536
Reply with quote  #2

1715333536
Report to moderator
1715333536
Hero Member
*

Ignore
1715333536
Reply with quote  #2

1715333536
Report to moderator
There are several different types of Bitcoin clients. The most secure are full nodes like Bitcoin Core, which will follow the rules of the network no matter what miners do. Even if every miner decided to create 1000 bitcoins per block, full nodes would stick to the rules and reject those blocks.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715333536
Hero Member
*

Ignore
1715333536
Reply with quote  #2

1715333536
Report to moderator
1715333536
Hero Member
*

Ignore
1715333536
Reply with quote  #2

1715333536
Report to moderator
procesdad
Full Member

Activity: 476
Merit: 100

CAT.EX Exchange

View Profile
January 26, 2018, 10:55:17 PM

Icoların en düşük yatırım miktarları için birlik olalım diyorsunda bu forumda ya çok zengin kişiler var yada yeni başlamış meteliksiz insanlar var ayrıca ben kimseye güvenip 10k usd atamam cidden bu iş çok güvendiğin yakın arkadaşların arasında bile olmaz yani

Delinquency
Sr. Member

Activity: 560
Merit: 250

View Profile
January 26, 2018, 11:09:33 PM

Güvenilir az insan mı? bence güvenilecek en fazla 3-5 kişi vardır yani yok denecek kadar az. Ayrıca ico seçme konusunda bu elamanlarla görüş birliğine gitmek çok zor olacaktır.
Sıkıntılı iş bence yapılmaz kesinlikle
slmn (OP)
Sr. Member

View Profile
January 26, 2018, 11:15:25 PM

Icoların en düşük yatırım miktarları için birlik olalım diyorsunda bu forumda ya çok zengin kişiler var yada yeni başlamış meteliksiz insanlar var ayrıca ben kimseye güvenip 10k usd atamam cidden bu iş çok güvendiğin yakın arkadaşların arasında bile olmaz yani

Öncelikle zenginlik göreceli kavram. Kimisi 100k usd ulaşınca zengin olduğunu düşünür kimisi ise henüz yolun başında olduğunu düşünür. Bahsettiğiniz yeni başlamış 3-5k dolarla bu işi yapan arkadaşları zaten teknik olarak almamız mümkün değil. Güvenilirlik kısmına gelince herkes güvenemez orası doğru ancak forumda belli bir zaman geçirmiş insanların güvenebileceği 3-5 kişi mevcut ve bu kişilere güvenecek 20-30 üye de mevcut. Önemli olan fikirde mutabık sağlamak.

Güvenilir az insan mı? bence güvenilecek en fazla 3-5 kişi vardır yani yok denecek kadar az. Ayrıca ico seçme konusunda bu elamanlarla görüş birliğine gitmek çok zor olacaktır.
Sıkıntılı iş bence yapılmaz kesinlikle

Biz de 3-5 kişi var dedik zaten farklı bir şey söylemiyoruz. Katılacak kişiler zaten ico deneyimi olan insanlar olacağı için ortak bir icoda fikir kılınma konusu bence bu kadar zor değil.
BitSharke135
Sr. Member

Activity: 392
Merit: 252

View Profile
January 26, 2018, 11:49:40 PM

Evet mantıklı ama forumda güvenilecek kimse olduğunu sanmıyorum şu an benim gözümde güvenilir olan iki isim var birisi EFS diğeri Deathwing. Hatta bu kişilerin bile bir garantisi olmayabilir ama forumun en güvenilir iki ismi olarak görüyorum kendilerini. Bu fon toplama işi ise tabiki de mantıklı kafadan %30 bonus ile başlıyorsun.
Kienbui
Sr. Member

Activity: 478

View Profile
January 26, 2018, 11:51:02 PM

Olabilir bence mantıklı hatta kesinlikle yapılması gereken bir fikir, bir fon oluşturulabilir ve güzel projelere ön-satış döneminde yüksek yatırımlarla girilebilir böylece daha token-satışları başlar başlamaz en az 3-0 önde başlamış oluruz.
grkms
Sr. Member

Activity: 322
Merit: 251

View Profile
January 27, 2018, 06:55:46 AM

Daha öncesinde ICO fonu yapılmadı . Fakat fon paylarında çok sağlam (yıllardır forumda güven kazanan) kişilerin bile kayıpları karışmış olduğunu görüyoruz .

Mantıklı fakat güven ve süreklilik teşkil edecek bir ekip olursa ben de bu fon ' a gözü kapalı katılırım.
onlyyou34
Member
**

Activity: 602
Merit: 12

elysian.finance

View Profile
January 27, 2018, 08:19:11 AM

Muhtemelen büyük paraların döneceği böyle bir organizasyon da çemberdeki her insanın birbirine koşulsuz güven duyması gerekir ki bu da günümüzde çok zor.
Bu projeyi açıkçası ben de çok uygulanabilir bulmadım ama bir ekip çıkarabilirseniz de saygı duyarım

ELYSIAN FINANCE      Next generation reverse backed token   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬   Collateral-backed stable-coins
     Github  ◥ Telegram   ◥ Twitter   ◥ Discord             Trustless and decentralized 
                             ❱❱❱   JOIN Elysian Finance   ❰❰❰                     Stake and bond to earn up to 1000% APY 
skip60
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 253

View Profile
January 27, 2018, 08:33:36 AM

ICX durumundan sonra insanlar aynı şekilde diğer icolarında 80-100 kat kazandıracağını düşünerek icolara saldırıyorlar. Bluzella ve wanchain gibi projelerde dakikalar içinde tükendi, son zamanlarda çekiklerin projelerine çok fazla ilgi var. Umarım herkes kazançlı çıkar bu işten
slmn (OP)
Sr. Member

View Profile
January 27, 2018, 01:08:35 PM

Daha öncesinde ICO fonu yapılmadı . Fakat fon paylarında çok sağlam (yıllardır forumda güven kazanan) kişilerin bile kayıpları karışmış olduğunu görüyoruz .

Mantıklı fakat güven ve süreklilik teşkil edecek bir ekip olursa ben de bu fon ' a gözü kapalı katılırım.

Fon konularına göz attım daha önce evet üzüntü verici durumlar yaşanmış maalesef daha önce. Güven konusunda dediğim gibi 3-4 isim var onlardan birinin öncülük etmesi gerek. Süreklilik konusunda ise ilk ico katılımı başarılı sonuçlanırsa devamı zaten gelecektir.

Muhtemelen büyük paraların döneceği böyle bir organizasyon da çemberdeki her insanın birbirine koşulsuz güven duyması gerekir ki bu da günümüzde çok zor.
Bu projeyi açıkçası ben de çok uygulanabilir bulmadım ama bir ekip çıkarabilirseniz de saygı duyarım

Herkesin birbirine güven duymasına gerek yok burada güven duyulması gereken kişi işe öncülük edecek kişi onun haricinde gruptakilerin birbiriyle para noktasında bir işi olmayacak sadece ico belirlemede işleri olacak.
Elysio
Full Member

Activity: 658
Merit: 153

View Profile
January 27, 2018, 01:15:54 PM

Bu iş yaş olmaz gibi geliyor kimse kimseye para atmaz diyelimki attı adam aldı kaçtı ne yapıcaksınız ozaman al başına belayı sıkıntılı iş.
slmn (OP)
Sr. Member

View Profile
January 27, 2018, 01:32:45 PM

Bu iş yaş olmaz gibi geliyor kimse kimseye para atmaz diyelimki attı adam aldı kaçtı ne yapıcaksınız ozaman al başına belayı sıkıntılı iş.

Smiley Daha önce yazdım forumda belirli bir zaman geçirenlerin bildiği güvenebileceği 3-4 isim mevcut, bu isimlere de güvenemeyecek olanları zaten fona beklemiyoruz açıkçası.
sezyumx
Hero Member

Activity: 686
Merit: 500

Sandblock - Customer satisfaction on blockchain

View Profile
January 27, 2018, 01:36:00 PM

KYC/AML isteyen ICO lar için mantıklı olsada ; yüzyüze görüştüğünüz insanlar ile yapılabilir anca gibi geliyor .

zenfo
Full Member

Activity: 364
Merit: 100

View Profile
January 27, 2018, 07:19:43 PM

forum üzerinden bunu yapmak büyük mantıksızlık. ortada bir güven sorunu olacaktır her zaman. icolara katılmak zaten belli bir cesaret ve yatırım gerektirirken bir de her icoya yetişeyim mantığıyla hareket etmek ne kadar sağlıklı sizce. her yere yetişemezsiniz. zaten paranızda zamanınızda yetmez. bazılarını izlemekle yetinmek gerekiyor.
temmuz
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 425

View Profile
January 27, 2018, 07:23:36 PM

hümanistliğine hayran oldum.
CTRLX
Hero Member

Activity: 910
Merit: 503

View Profile
January 27, 2018, 07:24:55 PM

Bu forumda moderatör dışında güvenilir kimse bulunmuyor ayrıca güvenilir diye bahsettiğiniz 3-4 kişiyi tahmin ediyorum bana göre hiçbiri güvenilir değil. Bu forum ne güvenilir adamlar gördü hepsi fonu topladıktan sonra forumu bıraktı.
baskanx
Sr. Member

Activity: 686

View Profile
January 27, 2018, 07:26:22 PM

İşin içinde para var oyüzden en yakın çevremle bile bu tarz bir ilişkiye girmiyorum, bişey olduğunda paralar onun yüzünden gitti olur arkadaşlar en hassas konular bunlar, boşuna insanlarla aranızı bozmayın derim. Herkes kendisi girsin giremediklerine de canım sağolsun desin her icoya giremeyiz sonuçta, yoğun olanlarda kurayla vesaire belli oluyor.
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3150
Merit: 1516

View Profile WWW
January 27, 2018, 08:04:59 PM

Niyetiniz güzel ama uygulanabilir olması için bir çok şartın bir araya getirilmesi gerekiyor; sermaye, teknik hızlandırma için yazılım ve donanım yatırımı, fon katılımcılarının fona yön verebilmesi için bir yatırım portalı, bir seçici kurul vs vs vs gerekmekte. Bu iş öyle basit değil.

İçinde benimde olduğum bir ekip sorunu çözmek amacıyla profesyonel bir çözüm geliştirdi.
Bunun içinde teknik hızlandırma çözümlerinden tutunda sermaye oluşturulması için fon toplanması, seçici kurul oluşturulması, yatırımcı portalı hazırlanması ve daha bir çok özelliği de içeren Türk kripto para uzayındaki ilk eli yüzü düzgün anonim yatırım ortaklığı olacak. Yakın zamanda bununla ilgili olarak forumda bir duyurumuz olacak.
bitcoincitr
Sr. Member

Activity: 518
Merit: 251

View Profile
January 27, 2018, 08:06:57 PM

Niyetiniz güzel ama uygulanabilir olması için bir çok şartın bir araya getirilmesi gerekiyor; sermaye, teknik hızlandırma için yazılım ve donanım yatırımı, fon katılımcılarının fona yön verebilmesi için bir yatırım portalı, bir seçici kurul vs vs vs gerekmekte. Bu iş öyle basit değil.

İçinde benimde olduğum bir ekip sorunu çözmek amacıyla profesyonel bir çözüm geliştirdi.
Bunun içinde teknik hızlandırma çözümlerinden tutunda sermaye oluşturulması için fon toplanması, seçici kurul oluşturulması, yatırımcı portalı hazırlanması ve daha bir çok özelliği de içeren Türk kripto para uzayındaki ilk eli yüzü düzgün anonim yatırım ortaklığı olacak. Yakın zamanda bununla ilgili olarak forumda bir duyurumuz olacak.

Bu proje iyi olur fakat direkt olarak forum moderatörü fon işiyle ilgilenseydi daha da güvenilir bir yatırım olurdu bizim için. Şu an birçok proje var ve minimum yatırım tutarı yüzünden bizim gibi orta ölçekli yatırımcılar yatırım yapamıyor. Pre-sale'de başlayanlar kafadan %20-%30 bonusla giriyor.
Presidentcoinn
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

View Profile WWW
January 27, 2018, 08:09:22 PM

Kişisel sınır gerçekten saçma bir uygulama. Ico projesi bu sınır olmasa daha fazla yatırım toplar. kendi kendilerini baltalamak budur. Ortak Ico fonu fikri tutarsa isabetli iş yapılmış olur.
ap3311
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 300

View Profile
January 27, 2018, 08:31:29 PM

bu dediginizi yapanlar var zaten uzun süredir hemde fakat farklilik sadece şurada başliyor sizin dediginiz fonu toplayabilmek ama anladigim kadariyla onun içinde bir fon yapip muhtemelen birbirini genellikle tanimayan insanlardan oluşan bir fon olacak olmasi iş o noktaya gelince cok etken devreye girer olumsuzluk adına yani. fon toplandi diyelim ico ya kim karar verecek fonun başindaki kişi mi yoksa diğer katilimcilarinda herhangi bir söz hakkı olacakmi mesela eğer böyle bir fon yapilacaksa mesela bence kesinlikle yatırımcılar karışamamalı sonucta olay fon yani. herkes ico sonu ekmeğine bakar o ayri tabi de işin sürdürülebilir olmasi için dış etkenlerden fon olabildigince uzak tutulmalı. ama gerçekci olmak gerekirse yürümez bu sistem en fazla 3 katılımcıdan oluşan yakın arkadaş çevresiyle veya aile ile belki yapilabilir onun da başında siz olursanız olur ekstra diğer kişiler karışmamalı. benim yönettigim ufak bir fonum var mesela 3 arkadaş dahil olduk fon bende icolara giriyorum bekliyorum bakalim son 3 ayda gayet iyi yol katettik.

⚫▶      BUILDERIUM 
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
Creating the future you desire, one bid at a time

██
    ██
    ██
    ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
YOUR RELIABLE PLATFORM FOR SKILLED &
QUALITY CONSTRUCTION CLIENTS & CONTRACTORS

██
    ██
    ██
    ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██
█  ██

▄▄████████▄▄
▄████████████████▄
▄██████████▀▀▀▀██████▄
▄█████████▀     ███████▄
▄██████████   ███████████▄
█████████▀▀   ▀▀██████████
█████████       ██████████
███████████   ████████████
███████████   ████████████
▀██████████   ███████████▀
▀█████████   ██████████▀
▀████████████████████▀
▀████████████████▀
▀▀████████▀▀

▄▄████████▄▄
▄████████████████▄
▄████████████████████▄
▄██████████████▀▀▀█████▄
▄█████ ▀███████     ▀▄███▄
██████   ▀▀█▀▀      ▄█████
███████              █████
████████             █████
█████████▄          ██████
▀████████▀        ▄██████▀
▀███▀▀        ▄▄███████▀
▀████████████████████▀
▀████████████████▀
▀▀████████▀▀

▄▄████████▄▄
▄████████████████▄
▄████████████████████▄
▄████████████████▀▀▀███▄
▄███████████▀▀▀      ████▄
██████▀▀▀       ▄    █████
███▄         ▄█▀    ██████
██████▄    ▄█▀      ██████
█████████▄█▀       ███████
▀██████████  ▄     ██████▀
▀█████████ ███▄  ██████▀
▀████████████████████▀
▀████████████████▀
▀▀████████▀▀
Whitepaper
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
JOIN AIRDROP

slmn (OP)
Sr. Member

View Profile
January 27, 2018, 09:30:57 PM

Konuyu hümanistliğe bile bağlayanı gördüysem zaten kilitleme vakti gelmiştir. Mhanbostancı hocamın dediğine göre daha profesyonel bir şey tasarlanıyor umarım gerçekleşir bekleyip görelim. Bu arada WePower bireysel capı 0.2 eth olarak açıklamış zamanla demek istediğim daha iyi anlaşılacaktır.
Pages: 1 2 [All]
  Print  

Jump to: