Bitcoin Forum
June 22, 2024, 01:15:49 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 »  All
  Print  
Author Topic: Ethereum Vs. Bitcoin  (Read 15034 times)
ottomans_enigma
Member
**

Activity: 280
Merit: 10

View Profile
February 03, 2018, 12:15:30 AM

ETH nini zirvede olduğunu düşünmüyorum, ETH nin alacağı hala çok yol var, bu yolları azimle geçecek ve yavaş yavaş olgunlaşacak, işte o zaman ETH nin çok aratacağını düşünüyorum
afrasiyab
Newbie
*

Activity: 52
Merit: 0

View Profile
February 03, 2018, 06:38:11 AM

Peki beyler forumda yabancılar genelde bitcoin ile yapılan transferlerin çok yavaş olduğunu belirtiyor. Bu doğru mu? Eğer doğruysa bitcoin gündelik yaşamda kullanmak için çok elverişli olmayacak sanırım ve bunun yerine alternatiflerin oluşması lazım. Ethereum akıllı kontrat mantığı sayesinde bütün dünyanın kabul edebileceği bir para birimi oluşturulabilir mi?
FeBsilon
Newbie
*

Activity: 26

View Profile
February 03, 2018, 07:50:07 AM

Bence ETH/BTC paritenin artmasinin sebeplerinden birisi bu donemde bircok Ethereum tabanli ICOlarin populerligi. Hem ETC tabanli olmasi hem de odemeleri ETH ile aliyorlar bu da ETH da hareketin artmasina yol aciyor.
J-hoon
Member
**

Activity: 104
Merit: 19

View Profile WWW
February 03, 2018, 12:39:02 PM

BTC artık yaşlandı teknolojisi kaldırmıyor. Hiç kimse bir transfer için 30-40 + lira vermek istemez. Evet öncü olduğu için piyasada kalacak ancak bir altın gibi gerçek hayatta kullanılacağını sanmıyorum. Tabi teknolojisinde devrim yapılmadığı sürece.

Ancak eth çok farklı. Resmen ekran kartı piyasasını şekillendirdi ve teknolojisi de akıllı kontraktlar olan gerçek hayat problemini çözüyor.

Uzun vadede eth nin btc yi geçeceğini düşünüyorum. Tüm bu btc krizlerinde eth dimdik durarak resmen ben btcden bağımsızım bana güvenin diyor. Kendini kanıtlama çabasında

Dogan86
Full Member

Activity: 742
Merit: 140

View Profile
February 15, 2018, 09:48:02 PM

Ben Ethereum yatırımcısıyım aynı zamanda mining yapıyorum.

BTC nin sorunları kesinlikle düzeltilmelidir diye düşünüyorum. Ne olursa olsun bir öncü ve efsane sonuçta.

Ether 1. olur yada olmaz ikisi de fiyatlandıktan sonra bence 1. olmak o kadar önemli değil.

Bitcoin / Ethereum / Monero
ElmasKafa
Member
**

Activity: 224
Merit: 10

View Profile
February 15, 2018, 10:09:42 PM

Her ne kadar bir çok coin ethereum tabanlı ilerlese de bence bitcoinle ethereum u karşılaştırmak çok doğru olmaz bitcoin bu piyasa için gerçek bir ölçüt her coin için
Serdaldal
Jr. Member
*

Activity: 39
Merit: 2

View Profile
February 16, 2018, 01:41:12 AM

Ethereum bence çok mantıklı 0,1 BTC yi görsede dahada yükselicek herkese tavsiye ederim yatırımınızı korkmadan yapın .

╔═██|   investaco.in   |██═════  Pre ICO : May 1st, 2018  ═╗
╚  JOIN THE NEW BREED WHO WILL INHERIT THE DIGITAL EARTH!  ╝
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
February 16, 2018, 03:06:01 AM

market cap olarak geçeceği kesin olsa da ilerleyen yıllarda ayakta kalabilir mi orası muamma.
nesso
Sr. Member

Activity: 640
Merit: 259

View Profile
February 16, 2018, 10:48:12 AM

Etherium teknoloji olarak en iyi coin sayılır fakat sınırlı üretimi olmadığından bitcoini geçmesi imkansız. hatta bitcoin cash i bile geçemez gibi.

bitcoin cashi bile gecemez ne demekmis ya Cheesy bitcoin cash ile ethereumu yaristirmak bile sacmalik, kaldi ki bitcoin cash hicbir zaman ethereumun yanina bile yaklasamadi, yaklasamaz Smiley
guncellik ve yenilik iyidir, hepimiz bitcoini seviyoruz fakat sorunlari gormezden gelmeye de gerek yok
elturco
Full Member

Activity: 344
Merit: 134

View Profile
February 16, 2018, 11:19:49 AM

üşenmeden okudum bu gereksiz karşılaştırmayı. en çok dikkatimi çeken ethereum un bitcoin den daha güvenilir olduğunu söyleyen yazılar oldu.

sanırım bunu yazan arkadaşların 2016 yılında ethereum da yaşanan "DAO Hack" vakasından haberleri yok. ethereum classic diye birşeyin neden varolduğu hakkında da bir fikirleri yok.

ethereum üzerinde çalışan DAO katmanındaki bir açık sebebiyle 3.6 milyon eth hacker ın hesaplarına aktarılmıştı. bugünkü değeri 3.6 milyar dolar. hack olayı eth katmanında değil DAO katmanında gerçekleşmiş olsa bile, hacklenen eth olmuştu. bu olay sonucunda core ekibi, hacklenen eth ları sahiplerine iade edebilmek için hard fork ile zincire müdahale etti. bunun sonucunda bugün bildiğimiz ethereum ve ethereum classic ortaya çıkmış oldu.hikayenin tamamı aşağıda bulunmaktadır.

ingilizce bir makale ama hikayeyi size anlatır.
https://www.cryptocompare.com/coins/guides/the-dao-the-hack-the-soft-fork-and-the-hard-fork/

ben yukarıdaki hikayeye baktığımda;
kendi kod yapısı sağlam olsa bile, üzerine inşa edilen sistemlerden hasar görebilecek,
böyle bir olayın tekrar etmesi durumdan core ekibi tarafından zincirine tekrar müdahale edilebilecek,
bunların sonucunda da gayet merkezi bir yönetimi olduğu sonucu ortaya çıkan,

bir coin size nasıl bu kadar güven veriyor açıkçası anlayamadım. alana da satana da bir şey diyemem.  sadece bir şeye para yatırırken bugününe yarınına değil dününe de bakılması gerektiği için bunları yazdım.

bitcoin in block zinciri 9 yıldır internetin tam ortasında durmaktadır ve hala bütünlüğünü korumaktadır.
storm06
Jr. Member
*

Activity: 308

View Profile WWW
February 16, 2018, 03:49:12 PM

Teknik olarak karşılaştırmak için 'Blockchain Developer' derecesinde kripto para işleyişini bilmek gerekir. Teknik olarak karşılaştırma yapmıyorum; ama benim görüşüm yukardaki yoruma rağmen Ethereum'un Bitcoin'den daha iyi olduğu.

İşlem ücreti, hız, stabilite gibi sorunları çözerse Bitcoin'i geçeceğini düşünüyorum.

0 ücretle ethereum transferi yapmışlar, aşağıda linki var. Tabi gas fiyatlarının değişken olduğunu göz ardı etmemeliyiz.

https://blog.ethlend.io/how-to-make-transaction-on-ethereum-network-with-0-5f5dedac872b?gi=26beff376596

HARA │ Empowering billions through data one byte at a time
faruk34
Full Member

Activity: 336
Merit: 107

ETH: 0x1C829E7A1b5cA44cc381863e10448504e07f78e9

View Profile
February 16, 2018, 07:52:23 PM

etheriumun özellikle son zamanlarda bir çok yenilik getirmesi beni çok şaşırtıyor. ilerde bir gün de olsa  bitcoini geçeceğini düşünüyorum. özellikle hız ve ücret konusunda da devrim gerçekleştirirse bitcoine karşı tahtını koruyabileceğini düşünüyorum

burakalp
Jr. Member
*

Activity: 30
Merit: 1

View Profile
February 16, 2018, 07:56:11 PM

Ne kadar ethereum depolarsak o kadar iyi sanırım değil mi arkadaşlar

[ iShook ]THE NEW ENGINE FOR LITERARY SOCIAL MEDIA ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ►►PRE-SALE | Jan 8th, 2018 ◄◄ (http://ishookico.ishookoffer.com)
sejem
Jr. Member
*

Activity: 238

View Profile
February 17, 2018, 10:46:47 AM

Etherium mining kazanc kapisi.Zorluk derecesi gittikce artiyor ve kac yildir posa gecmeye calisiyor.Posa gectigi zaman artik ekran karti ile mining yapilamayacak ve bunun 2018 yili icinde olacagi soyleniyor.Posa gectikten sonraki durumu sanirim sorunuza cevap olabilir.
silenticx
Newbie
*

Activity: 112

View Profile
February 17, 2018, 07:59:49 PM

eğer planlanan geliştirmeler tamamlanırsa uçuşa geçecektir. dikkat!!!!!!!
tartibaya
Full Member

Activity: 630
Merit: 101

View Profile
February 17, 2018, 11:37:51 PM

Ekran kartları içim madenciliğin biteceğini sanmıyorum ETH biter Zec başlar o biter başka bir şey devam eder. Gelelim Eth ye ben bu piyasanın en sağlam projesi olduğuna inanıyorum. Elimde yalnızca 1 tane var belki imkanım olursa daha çok alım yaparım.
akansaatler
Newbie
*

Activity: 294

View Profile
February 18, 2018, 02:18:07 AM

Ben ethereumu çok başarılı bir koin olarak görüyorum fakat Ethereum Vs. Bitcoin dediğiniz de bu durum değişiyor btc bu işin altını ne olursa olsun fiyatı hep yukarıda kalacaktır.
sahnesiz71
Newbie
*

Activity: 112

View Profile
February 18, 2018, 09:03:34 PM

Ethereum u diğer altcoinlerden ayıran şey aslında bir çok altcoinin ether altyapısıyla ortaya çıkması oldu ama ethereum bunun haricinde de çok iyi bir proje ve yükselişte
beynelmilel
Newbie
*

Activity: 146

View Profile WWW
February 19, 2018, 09:45:57 AM

ETH'in BTC'yi geçme olasılığı yok gibi çünkü herkes b'den önce a'yı bilir ve onu benimser.
Hele de şimdi herkes BTC'yi benimsemiş ve kazanmakla uğraşırken. Birçok büyük para babası / firmalar vs yüklü miktarda BTC'ye yatırım yaptığından izin vermezler 1.likten düşmesine he nolur ellerindekini satarlar bir anda 4-5bin BTC olur piyasada o zaman taban seviyesine yaklaşır ordan bir daha alırlar alır başını gider ki bu da 3-5 günde olur.
Harici olarak ETH'un BTC'yi geçmesi mümkün değil  değersel olarak.

Google'den önce Yahoo vardı. Yahoo -> A idi. Şimdi B bile değil. BTC bu işin yahoo'sudur. İşe yararlılık açısından geleceği -bence- yok. Müzelik olarak kalacaktır. Gelecek Ethereum ve Neo'da.
dedolee
Newbie
*

Activity: 189

View Profile
February 19, 2018, 01:06:50 PM

Coinler çoğu etherium altyapısını kullanıyor. Yeni çıkan çoğu ico eth tabanlı. E doğal olarak da eth nin hacmi artıyor. Btc yi yakalama ihtimali mümkün görüyorum. Eth 1 sene önce bugün 12 dolar. Btc ise 1050 dolar. Yaklaşık 100 kat var arada. Ama bugün fark kapandı. Dahada kapanabilir.
Pages: « 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 »  All
  Print  

Jump to: