Bitcoin Forum
May 13, 2024, 02:15:20 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 »  All
  Print  
Author Topic: Youtube virüsü ile bilgisayarınızdan Bitcoin üretiliyor  (Read 776 times)
trako
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
February 02, 2018, 03:18:44 PM

bunu önlemesi gereken youtube google.. dikkatli olmakta tabiki de yara var ama sürekli zaten tehlikeye açık konumda. sürekli kontrol altında tutmak gerekir.
1715609720
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715609720
Reply with quote  #2

1715609720
Report to moderator
Bitcoin addresses contain a checksum, so it is very unlikely that mistyping an address will cause you to lose money.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715609720
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715609720
Reply with quote  #2

1715609720
Report to moderator
jameshugo17
Full Member

Activity: 721
Merit: 100

View Profile
February 02, 2018, 03:23:03 PM

Zaten casus yazılımlar bu noktada ciddi tehdit oluşturur halde. Ne kadar önlenir bilemem ancak pc nin cpu sesi ısıs falan video izlerken uçmaz yada sitelerde gezinirken oradan bir çıkarım yapılıp önlem alınabilir.
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
February 02, 2018, 03:36:26 PM

Reklamlara bu yetkinin verilmesinde emeği geçen google'a çok teşekkürler ediyoruz. Reklamları engellemişler ama bu yöntemin kullanılmasının önüne de geçilmiştir umarım ama önemli değil reklam engelleyici kullanıyorum sonra da neden reklam gösterim oranı az diyerek şikayet etmesin kimse. Artık bilmediğim sitelere girmiyorum belli başlı siteleri kullanıyorum bunun dışında çok fazla ihtiyaç doğarsa önlemimi aldıktan sonra giriyorum yine de kısa sürede işimi bitirip çıkış yapıyorum arka planda açık bırakmıyorum.
Mali.sak
Member
**

Activity: 238
Merit: 10

View Profile
February 02, 2018, 03:36:57 PM

tabi antivirüs programları falan da koruyamıyor bizi değil mi?
veya Windows defenderlar?
Helpful62
Newbie
*

Activity: 98
Merit: 0

View Profile
February 16, 2018, 12:18:52 AM

Öyle bişey olduğunu düşünmüyorum ama olsa güzel olurdu  Cheesy
Cixboy61
Full Member

Activity: 238
Merit: 105

View Profile
February 17, 2018, 09:10:47 PM

Bu tarz haberler oldukça artmaya başladı. Hackerlar sızıp bizim işlemci güçlerimizden yararlanıp btc kazacakları yönünde fazlasıyla haber dönüyor. Bunu cidden yapıp mevcut bilgisayarların %10una girseler ortaya çıkacak işlemci gücünü hayal bile edemiyorum.

▬▬▬▬▬▬▬     A N T E X     / // ///     MULTI-CHAIN DECENTRALIZED PROTOCOLS & SERVICES     ▬▬▬▬▬▬▬
Telegram Group     >     Facebook     |     Twitter     |     Medium     |     Whitepaper     <     Telegram Channel
▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  ▬▬  Powered by BOUNTY DETECTIVE  ▬▬  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
Cat18
Newbie
*

Activity: 41

View Profile
February 17, 2018, 09:21:50 PM

Millet, Bitcoin üretmek için Bitcoin ekran kartı çiftliği kuruyor, bunlar da çıkmış youtube'da Bitcoin madencilik yapılıyor diyor. O sizin dediğiniz en fazla dandik altcoinler icin geçerli olabilir.
Required Information
Jr. Member
*

Activity: 90
Merit: 2

View Profile
February 17, 2018, 09:31:35 PM

Bu olaylarla alakalı baya önce bir haber okumuştum. Gün geçtikçe daha fazla yayılmaya başladığını görüyorum. Madencilik yapan siteleri farketmek zor değil zaten direk bilgisayar fan hızını arttırıp cpu çalışma yüzdesi tavan yapıyor. Direk ayrılıyorum o siteden. Virüs programlarının pek bir etki yapacağını sanmıyorum. Bilgisayarı bilinçli kullanınca gözden kaçması çok zor. Yine de merak ediyor insan bu işlerin getirisi komik miktarlar mı yoksa baya baya iyi mi?
procesdad
Full Member

Activity: 476

CAT.EX Exchange

View Profile
February 17, 2018, 10:50:36 PM

vay be bu kadar yetenekli insanların neden daha yararlı şeyler üretmediklerine hep şaşarım, Sanırsam reklama tıkladığımız anda virüs geliyor. bitcoin üreten dizi sitelerinden sonra birde bu çıktı başımıza. virüs programlarına çok iş düşüyor

felixesteban
Member
**

Activity: 294
Merit: 10

World’s First Decentralized ICO Platform

View Profile
February 18, 2018, 12:17:12 AM

Teknoloji iyi yönde sayısız faydalar sağlarken maalesef kötü insanların elinde de inanılmaz derecede tehlikeler taşıyabiliyor. Bilinçli bir kullanıcı olmak çok çok önemli artık. Geçenlerde okuduğum bir haberde play store da yeralan bazı uygulamaların, cepte kişinin haberi olmadan mining yaptığının tespit edildiğini yazıyordu. Pc değil cep telefonlarını bile bu iş için kullanabiliyorlar.

▐ █   CoinFast   |   World’s First Decentralized ICO Platform
●● ▬▬   Whitepaper   [  Join the Whitelist  ]   Telegram   ▬▬ ●●
Facebook   Instagram   Twitter   ANN Thread   Youtube   Medium
heirinch
Jr. Member
*

Activity: 420
Merit: 1

Bountyhive.io

View Profile WWW
February 18, 2018, 12:47:26 AM

Şu işi Google Adsense kodları üzerinden yapsa elinde bulunduracağı maden gücünü hayal edebiliyor musunuz? Off Bitman falan dükkanı kapatır gider yeminle  Grin

Müşteri bilgilerini topluyor onlarda, herkes yerini almış dünyada.
SogukSavas
Newbie
*

Activity: 126

View Profile
February 18, 2018, 01:50:24 PM

Bence bunlara önlem olarak bilinen sitelerden girilmeli film izlemeye vesaire
Diğer türlü virüs rahatlıkla bulaşabilir
mhanbostanci
Legendary
*

Activity: 3150
Merit: 1516

View Profile WWW
February 18, 2018, 04:38:55 PM

Şimdi öncelikle söylemeliyim ki haber yanlış
Öyle javascript ile bitcoin madenciliği yapılamaz. olsa olsa minergate'in web mining'i gibi cpu ile kazılabilen coinlere azar azar hash atılır.
İşin kazançlı olabilmesi için böyle günde binlerce sinema filmi izlenen bir web siteniz olması lazım.
5 dakikalık youtube videosunun içine o javascript i koysa ne olur koymasa ne olur?
biraz makul mantıklı hesap kitap yapın.
risinqsun
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 273

-

View Profile
February 18, 2018, 05:16:37 PM

Şuan için adblock ile reklamları engellemeye çalışıoruz fakat yinede windows'dan uzakdurmakta fayda  var boşverin vehayatınıza linux ile devam edin tertemiz virus bulaşma korkusu olmadan yaşayın.
helevela
Member
**

Activity: 224
Merit: 11

View Profile
February 18, 2018, 05:53:26 PM

bir ara film sitemize yapmayı düşünüyordum burda açtım konusunu ve etik olmadığı için vazgeçtim ve hak verdim, etik değil gerçekten haberimiz olsa daha iyi olurdu
LordMeowMeow
Sr. Member

Activity: 617
Merit: 250

View Profile
February 18, 2018, 06:01:35 PM

Virüslerle Bitcoin üretmenin çokta mümkün olduğunu sanmam. Bitcoin kazımı çok zor fakat kolay kazılabilen pek çok coin var. Onlardan üretme ihtimalleri daha yüksek.
Bilgent
Member
**

Activity: 518
Merit: 13

View Profile
February 18, 2018, 06:22:26 PM

böyle bir işin kullanıcıarın haberi olmadan yapılması doğru değil doğru olmaz düye düşünüyorum, en azından insanların performansının düşüklüğüne sebep olmamaları lazım

██   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀    ▄       BYBIT │ reddit       ▄    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ██
   Sports & Derivatives Trading        Mobile App for iPhone & Android
   24/7 Customer Support        NFT Marketplace        Launchpad/Launchpool
pleght
Full Member

Activity: 252

View Profile
February 18, 2018, 06:41:20 PM

Beni şaşırtan youtube reklamları ile madencilik yapmak değil.Bu tür bir olay görme engelliler için yapılan bir programda yapılmıştı ve vatandaş her girdiğinde mining yapıyordu.Kullanıcı görme engelli olduğu için farkedilmesi de çok uzun sürmüştü.

Piratte
Full Member

Activity: 840
Merit: 103

View Profile
February 19, 2018, 12:18:45 AM

Bazen chrome bilgisayarı kitliyor bende acaba böyle virüs varmı dıye düşünüyorum. Çok nadir oluyor tüm sayfaları kapatıp açınca geçiyor çözemedim. Sizde de aynı sıkıntı varmıdır.
Eger bilgisayardan giriyorsan operada kendi icinde reklam engelleme ozelligi var ayarlardan "NoCoin (Kripto Para Madencilik Koruması)" secenegi secilirse pek karsilasmazsiniz gibime geliyor. Firefox icinde easylist eklentisi vardi ama chrome u hic bilmiyorum belki onda da vardir ayni eklenti
fairy_person
Member
**

Activity: 61

View Profile
February 19, 2018, 12:22:00 PM

Bu tip virüslerle insanları sömüren kişiler kesinlikle büyük şerefsizlerdir, yani bu yapılanlar doğru değil. çok kötü bir durum bu. gelmişler, senini elektriğinle senin malınla seni sömürerek para topluyorlar, adeta çalıyorlar, bunun adı hırsızlıktır.
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 »  All
  Print  

Jump to: