Bitcoin Forum
May 06, 2024, 08:53:21 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 3 4 [All]
  Print  
Author Topic: bitcoinin düşüşü keriz silkeleme değil.  (Read 1029 times)
coinforumgentr (OP)
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
February 04, 2018, 03:35:42 AM

Arkadaşlar bu google aranma istatistiği. Bitcoine olan ilgi düştüğü için bitcoin düşüyor.

http://coinforum.gen.tr/uploads/editor/h6/zd08ab066ar5.png

Diğer coinlerinde grafikleri hemen hemen benzer.

1714985601
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714985601
Reply with quote  #2

1714985601
Report to moderator
There are several different types of Bitcoin clients. The most secure are full nodes like Bitcoin Core, which will follow the rules of the network no matter what miners do. Even if every miner decided to create 1000 bitcoins per block, full nodes would stick to the rules and reject those blocks.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
February 04, 2018, 03:39:48 AM

google aranmaları tam olarak doğru veri değil önemli olan borsalara yapılan girişler

https://bitcointalk.org/index.php?topic=2777490.msg28408857#msg28408857
mdikmetas
Full Member

Activity: 616
Merit: 118

View Profile
February 04, 2018, 06:54:07 AM

eee doğal bu reklamlar azaldı bundan normal ne var mynet te bile konu ilk sayfadaydı
temmuz
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 425

View Profile
February 04, 2018, 07:19:54 AM

eee doğal bu reklamlar azaldı bundan normal ne var mynet te bile konu ilk sayfadaydı

doğru mynette önemli ilk sayfada olması Cheesy
bi bbc birde mynet  Grin
Orhans
Member
**

Activity: 546
Merit: 10

View Profile WWW
February 04, 2018, 07:43:16 AM

Aranma verilerini kesin olarak kabul etmemek lazım. Grafiklerin en yüksek olduğu dönemde her kanalda haber bültenlerinde muhakkak yer veriliyordu bitcoine. Haliyle insanlar arama yapıp merak ediyor inceliyordu. Ya da yeni yeni girişmeye çalışan birisi herhangi bir siteye gireceğine bu şekilde aratıp giriyordu sonradan öğrenmiş vs. de olabilir. Eskiden internet cafe işlettim bir süre. Üniversite öğrencileri bile Facebook'a girmek için Google'a Facebook'a giriş yazıyordu. Facebook yazsa bulamayacağını düşünüyordu herhalde Smiley
Yani velhasıl kelam bence keriz silkelemeydi ve hafta içi yeniden 11 bin seviyelerine döneceğini düşünüyorum.
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
February 04, 2018, 09:05:06 AM

bence siz grafiği tersten okumuşsunuz. ilgi düştüğü için bitcoin düşmüyor, tam tersi bitcoin düştüğü için doğal olarakta ilgi düşüyor.
şu an olan budur yarın yükselişe geçer btc o grafikte yükselişe geçer.
cilgindansci
Member
**

Activity: 504

umachit.fund

View Profile
February 04, 2018, 09:37:48 AM

Bitcoin'e olan ilginin yoğunlaştığı 2-3 ay önceki dönemde Bitcoin'e ilgi yüksek seviyedeydi ve o seviye korunuyor olmasına rağmen Bitcoin birden bir düşüş eğilimine girmişti.
Dolayısıyla ben düşüşün arkasındaki ana nedenin Bitcoin'e olan ilginin azalması olduğunu düşünmüyorum

triedra
Member
**

Activity: 560
Merit: 11

View Profile WWW
February 04, 2018, 09:57:17 AM

10 dolar civarından 2-3 dolar kadar bitcoin düşmedi mi? sonrasında ne oldu bilmeyen mi kaldı. şu anda yapılan da buna benzer olabilir. böyle bir gerileme bir, iki senede bir veya iki defa karşınıza çıkar. eğer yaparlarsa diğerlerini de etkileyecek ama sular durulur, yine yolunu bulur.

gileri
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
February 04, 2018, 10:51:58 AM

Arkadaşlar bu google aranma istatistiği. Bitcoine olan ilgi düştüğü için bitcoin düşüyor.

diyelim ki 2 btc ye sahipsin ve bitcoinin değeri 15bin dolarda iken, trade için kontrol için günde kaç kere kontrol ediyordun?
bitcoinin değeri 9k'ya düştü şu anda beklemekten başka bir şey yapamazsın.

geçen ay günde ortalama 15 kere tabtraderı kontrol ederken şu anda günde bir kere ya bakıyorum ya bakmıyorum.

yani google aranması düştü diye bitcoinin fiyatı düşmedi. bitcoinin fiyatı düştü diye google istatistiği azaldı.
mariogomer
Member
**

Activity: 462

View Profile
February 04, 2018, 10:59:23 AM

Bitcoin'in düşüşünün nedeni her ne olursa olsun sonuç itibariyle kerizler bir nebze silkelendi çok da güzel oldu.
Artık tadı kaçmadan ileriye adım atma vakti gelmiştir inşallah  Smiley

S T R A Y   ███  ANIMAL TOKEN -  CHARITY AND INVESTMENTS
─ ───── ─    BUY NOW       ─ ───── ─
WEBSITE     TWITTER     TELEGRAM     REDDIT     WHITEPAPER
Account Supplier
Sr. Member

Activity: 574
Merit: 252

View Profile
February 04, 2018, 03:16:11 PM

Bitcoinin düşüşü keriz silkeleme kardeşim tam olarak. O google istatistiği de bitcoin fiyatının düşmesi sonucu azalan ilgiden kaynaklı. Bitcoin yükselmeye devam etseydi neler olacaktı o grafik tam ters istikamet olacaktı. Borsa hacmine bakmak yeterli bence. O grafik 1-2 ay sonra yerini bulacak yine sıkıntı yapmaya gerek yok bu kadar.

▄▄▄▀▀▀▀▀▀▀▀▄▄▄▄
      ██            ▀▀███▄▄
    ██                  ▀███▄
   █       ▄▄  ▄▄         ████
  █        ██  ██          ████
 █       ███████████        ████
█        ███████████         ████
█        ████                █▀ ▀▌
█        ██████████           ▄█▄
█        ██████████          ████▌
█        ████               ▐████
 █       ███████████        ████
  █      ███████████       ████
   █       ██  ██         ████
    ██     ▀▀  ▀▀       ████▀
      ██            ▄▄████▀
        ▀▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀▀▀▀▀
██
██  ██  ██
██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██
██  ██  ██
██
██
██  ██  ██
██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██  ██  ██
██
██  ██  ██
██
▄███▄
███████████████████████
██                   ██
██ ░███████████████░ ██
██                   ██
▀███ ░███████████████░ ███▀
▄  ▀█                   █▀  ▄
██▄    ███████████████    ▄██
████▄                   ▄████
██████▄               ▄██████
████████             ████████
██████▀  ▄██▄   ▄██▄  ▀██████
████▀  ▄██████▄██████▄  ▀████
██▀  ▄█████████████████▄  ▀██

WHITEPAPER
.██████████████████████
████████████████████████
████████████████████████
██▄     ███████     ▄███
████     █████     █████
████ ▌    ███▌     █████
████ █     █▌ ▐    █████
████ ██      ▐█    █████
████ ███    ▐██    █████
███▀ ▀███   ███    █████
█▀     ▀██ ██▀      ▀███
████████████████████████
.██████████████████████
.██████████████████████
████████████████████████
█████████████▀    ▀█████
██░▀████████▌      ▀████
██░   ▀████▀        ▀███
██                 █████
███                █████
█████              █████
██████           ▄██████
█████▀         ▄████████
███▄▄      ▄▄███████████
████████████████████████
.██████████████████████
.██████████████████████
████████████████████████
████████████████████████
████████████▀▀    ▐█████
███████▀▀     ▄▀  ▐█████
███▀▀       ▄▀    ██████
██░       ▄▀      ██████
████▄▄  ▄▀       ███████
████████▄        ███████
█████████        ███████
██████████ ██▄▄ ████████
████████████████████████
.██████████████████████
Piratte
Full Member

Activity: 840
Merit: 103

View Profile
February 04, 2018, 03:45:52 PM

Haber sitelerinde bahsedilmesi ve kenar reklamlarinda bazen cikmasindan kaynakli merak edenler oluyordu veya televizyonda denk gelenler ondan ilgi artiyordu. Ama google istatistikleride bazen is goruyor.
B.aksoy
Member
**

Activity: 308

View Profile
February 04, 2018, 03:46:37 PM

bilgisiz kesim bir güzel silkelendi. fiyat düştüğü içinde ilgi kesildi öyle kahve köşelerinde btc konuşulup da internetten arattırılmıyor artık.
tekrar yükselişe geçirildiği zaman gör aramalar tekrar nasıl artacak.
gedor
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 255

View Profile
February 04, 2018, 03:48:40 PM

Bitcoin yükseldiğinde ilgi gösterenler şimdi zararına satacak. Bu daha öncede böyleydi ico'lara yeni projelere kan verdiler tşk.
izmirligencforvet
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

View Profile
February 04, 2018, 03:54:19 PM

insanlar bitcoini google'dan mı alıyor diye sorarlar. o aramaları yapanların çoğu bitcoin almıyordu zaten. medya etkisiyle gaza geliyorlardı sadece.

a.sena
Newbie
*

Activity: 238
Merit: 0

View Profile
February 04, 2018, 05:34:01 PM

Sadece Türklere mi özgü yoksa her insan için aynı mı bilmiyorum ama neyde kazanç çoksa herkes oraya çöker . İnşaat sektörü ticaret büyük olanları geçtim sadece stres çarkı bile moda olduğu için deli gibi satış yaptı . Ney moda olursa hürraaa oraya atliyoruz . Aynı şekilde bitcoinde de kazanan insanlar olmaya başlayınca hemen yuklenildi ve değer kaybedince geri çekildi . Misal ben insanların kazandığını duyunca hemen geldim ama gitmedim Smiley
temeler
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 250

View Profile
February 04, 2018, 06:02:00 PM

Bi yükselmeye başlasın haber sitelerin de televizyon 2 haber dönsün,alan köşeyi döndü falan o zaman sen gör trendi tavan yapar.
partysumo
Member
**

Activity: 126

View Profile
February 04, 2018, 06:23:26 PM

Açıkçası Bitcoinin tam da peak yaptığı dönemde, fiyatı her gün artarken bi anda ilginin azalması ve buna bağlı olarak da fiyatın düşme teorisi bana saçma geliyor. Ben de grafiğin ters olduğunu, fiyatın düştüğü için ilginin azaldığını düşünüyorum.

kmlkkl
Member
**

Activity: 196

View Profile
February 04, 2018, 06:43:19 PM

Arkadaşlar şuan toplama vakti bir süre daha yüksellemesini beklemeyin. Büyük balinalar şuan alımlar yapmakta bu bunun bir sonu olacağını gösteriyor. Market değeri yükseltmek için yapılan birşey bu araştırmalarımın sonucu buna cıkıyor.

alicaan
Full Member

Activity: 366
Merit: 101

View Profile
February 04, 2018, 07:06:12 PM

İlgi düşüşü, bitcoinin düşüşünden kaynaklıdır hocam, fiyat azaldığı için silkenen kerizler takipten çıkıyo saat başı bakan adam günde 1 kere bakıyo güncel kurlara. Şuanda fırtına öncesi sessizlik gibi düşünebiliriz. Patlamasına az kaldı bence. Zaten 20k olduğu civarlar bitcoinin şişirilmiş zamanlarıydı. Şu fiyatlar aslında normal fakat piyasaya 2 aydır-3 aydır giren insanlar garipsemekle yetiniyor.
HokageNanadaime
Full Member

Activity: 210

View Profile
February 04, 2018, 07:42:21 PM

Önemli olan borsalara yapılan giriş bu bir gerçek zaten Google aramalariyla paralellik gösteriyor bence borsaya girişler ve dolayısıyla coinlerin fiyatında ki değişmeler
VaramiR
Member
**

Activity: 144
Merit: 16

View Profile
February 04, 2018, 11:12:41 PM

abicim ben inanmıyorum grafiklere filan ben neye inanıyorum biliyor musunuz? ben para babalarının,balinaların, ülkelerin menfaatlerine göre sürekli farklı açıklama yapıp kendi hesaplarına nasıl geliyosa öyle yön verdiklerine inanıyorum. Birilerinin hesabına gelmedi ve spekülasyonlar yaptırımlar başladı tüm mesele bu işte.

BitSharke135
Sr. Member

Activity: 392
Merit: 252

View Profile
February 05, 2018, 01:14:27 AM

Birçok devlet tarafından aynı anda manipulasyon çalışması yapıldığına göre doğru yoldayız demektir dolayisiyla düşükten Bitcoin toplamaya devam edeceğim. Şu anki para sisteminin zengini zengin etmekten başka bir işe yaradığı yok
coinforumgentr (OP)
Member
**

View Profile
February 06, 2018, 02:53:29 AM

bitcoini vazgeçilmez kılan bir şey var mı? yani diğer coinlerden ayıran bir özellik var mı?
doge ve litenin ne farkı var mesela? sadece değeri talep belirliyor, talebinde elle tutulur bir sebebi yok.
kripto gelecekte olacak evet ama neden bitcoin olsun?

tekrar yükselişe geçmesine marketcapın bende kesin gözü ile bakıyorum ama bitcoinin yükselişine kesin gözü ile bakmıyorum.
coinforumgentr (OP)
Member
**

View Profile
February 06, 2018, 02:57:56 AM

bitcoini google'dan almıyorlar ama asıl silkelenecek kesimin hücum edeceği bilgisini google'dan alıyoruz. google aramalarında yükseliş başlarsa bilin ki taban oturdu demektir.

google'da arama yapmadan alım yapan var mı? alım öncesi en az 1 haftalık araştırma öğrenme evresini kapsıyor arama sayıları.

bir şey satın almadan önce arama yaparsınız. şuan insanların alım yapma gibi bir derdi yok.

antiTRust
Newbie
*

Activity: 6

View Profile
February 06, 2018, 06:16:42 AM

bence ilk önce balinalar keriz silkeleme yaptılar, 8k ya kadar sonra 8k da tekrar giriş yaptılar, küçük yatırımcının girmesini beklediler, fakat küçük yatırımcı zararla çıktığı için zararı kapatmak iç güdüsüyle düşündü, baktı ki buhranlardan çıkışlar uzun zaman almış, zararını coin değil başka yolla giderme veya kaderine razı olma yoluna gitti, böylece beklenen ilgi gelmedi, balinalar tekrar satış yaparak bir süre daha bekleme kararı aldı, dolayısıyla 6k lara düşüş gerçekleşti, eğer bu arada küçük yatırımcı başka bir yol bulamaz da coinlere geri dönerse ve sabır ederse ancak coinler yükselir. Aksi durumda balina değil, megaladon gelse birşey yapamaz çünkü yükselmeyi küçük yatırımcı namı-ı diğer keriz yatırımcı sağlar.
yakupcoach
Newbie
*

Activity: 30

View Profile
February 07, 2018, 06:37:18 AM

Kesinlikle. Değer kaybetmeyede devam edicek zannımca. Ülkelerin aldığı önlemleri politikaları düşüşe zorluyor.
kutluhanyegit
Newbie
*

View Profile
February 07, 2018, 09:33:31 AM

Düşüşler her zaman oldu , her zaman da olucak. İster balina ister rağbet deyin sonuç hey aynıdır. BTC kendine ham yer yapıyor. 20k iken değeri baya bi şişmişti. Hepiniz benden daha iyi biliyorsunuz piyasa değerini. Gerçek ederinde yer açıyor hepsi bu
Cgrbb
Member
**

Activity: 96

View Profile
February 07, 2018, 10:54:11 AM

google araması azaldı diye bir şeyin yok olduğunu düşünmek gerçekten ilginçmiş. özellikle de google'ın artık web sitesine giriş yardımcısı olarak kullanıldığı düşünülünce. aşağıdaki haber her şeyi anlatıyor.
dünya genelinde en çok "Facebook", "Youtube", "Google"  kelimeleri aranırken, Google'da dünyada en çok yükselen aramalar "cricbuzz",  "gmail sign in", "123 movies" şeklinde gerçekleşti.
dannybrown
Legendary
*
artcontest

Activity: 1666
Merit: 1030

View Profile
February 07, 2018, 11:41:58 AM

Ben keriz silkeleme olarak görüyorum.
Devletleri bir kenara bırakın.
genel olarak etrafınıza baksanız bile en yakınınzdaki insan bile sizin zengin olmanızı kendisinin fakir kalmasını istemez.
Siz battığınızda onların mutlu olduğunu görürsünüz.
Bitcoinin düşüşü tam olarak keriz silkelemedir.
icorus
Member
**

Activity: 114

View Profile
February 07, 2018, 11:54:19 AM

Ben keriz silkeleme olarak görüyorum.
Devletleri bir kenara bırakın.
genel olarak etrafınıza baksanız bile en yakınınzdaki insan bile sizin zengin olmanızı kendisinin fakir kalmasını istemez.
Siz battığınızda onların mutlu olduğunu görürsünüz.
Bitcoinin düşüşü tam olarak keriz silkelemedir.
Arkadasim, cok daha kuresel bir surec oldugunu dusunmen lazim. Bitcoin olayi nereden geldi? Bitcoin ve diger crypto para ortaya nereden atildi, bunun altinda ne yatiyor, kac para yatirildi ve daha bir suru etgeni goz onune almak lazim. Para yatirayim, yarin zengin olurum diye dusunmek cok dogru degil. Mining cihazlarin gercekten yaptigi islem nedir? Bunlari dusunmek lazim. insani iliskiler acisindan dogru diyorsun, ama bu olayi daha cok incelemek gerekiyor. Dikkatli olmanizi diliyorum.
mtahanci48
Full Member

Activity: 322
Merit: 154

View Profile
February 07, 2018, 12:16:35 PM

keriz silkelemeyle ilgili bilenmesi gereken en önemli şey, bunun ciddi bir şüphe barındırıyor olmasıdır. Asla emin olamazsınız, hatta süre uzadıkça kuşkularınız artar. gerçekten batıyoruz çizgisine gitmeye başlarsınız.

çok basit olarak ana akım medyanın tersine gitmek genelde işe yarıyor.

ayrıca insanlar isterse her coinini sonuna kadar satsın umrumda olmaz.

amaaa ünlü kişiler çıkıp ben hepsini sattım diye davulla zurnayla duyuruyorsa orda bir samimiyet değil, müdahale çabası görürüm.
TheSpark
Full Member

Activity: 238

View Profile
February 07, 2018, 12:45:43 PM

Ben halen keriz silkelemesi olduğunu düşünüyorum arama verileri doğru bir sonuca ulaştırmaz bence bizleri, hatta bu seferki çok ciddi bir silkeleme diyebilirim
LoveFooL
Member
**

Activity: 476
Merit: 12

View Profile
February 07, 2018, 09:57:54 PM

arama verilerine çok takılmayın Smiley daha üç ay öncesine kadar şimdi üstad takılan çoğu kişi herşeyi google a sormuyormuydu ? O dönemler geçti artık nereye bakacağını bildiği için insanlar google amcaya sormuyor olamaz mı Smiley
Bir de böyle düşün Smiley
cyrptoturkey
Full Member

Activity: 350
Merit: 106

View Profile
February 07, 2018, 10:05:30 PM

Bence keriz silkelemeydi ve panik satışı yapanların elinden bi güzel ucuza aldılar güzelim coin/tokenleri toparlamaya başladı inşallah böylede devam ederde bizde sabrımızın meyvesini yeriz.mayısa kadar eldeki hiçbişeyi bozmayı düşünmüyorum eğerki ekstrem bi durum olmazsa.beklemeye devam
cagcug
Newbie
*

Activity: 95

View Profile
February 08, 2018, 12:15:05 AM

İnsanlar risklerini bölmek için alt coinlere de yatırımlar yapıyorlar çünkü onlarda da agresif yükselişler olmakta ama bitcoin yoksa onlar olur mu bilinmez tabi.
bulson
Full Member

https://owloper.com

View Profile WWW
February 08, 2018, 04:44:28 AM

Yorumlarda da herkes aynı fikirde bu olay düşüncenizin aksine tam olarak keriz silkelemeydi.Hatta tarih tekerrür den ibaret diyesim var Çin ve jp morgan ard arda açıklamalar yaptı tıpkı 5 6 ay kadar önceki gibi.daha sonra aslında fiyatı  düşürenlerin alım için düşürdüğü de çıktı ortaya.Ozaman da şimdide güzel silkelediler.Grafik olayında da düşüncem fiyat/aramaya endeksli değil arama/fiyata endeksli bunuda fiyat yükselişinde tekrar grafiklere bakarak onaylayabiliriz.
mrproblem
Member
**

Activity: 392
Merit: 24

View Profile
February 08, 2018, 05:10:30 AM

bence siz grafiği tersten okumuşsunuz. ilgi düştüğü için bitcoin düşmüyor, tam tersi bitcoin düştüğü için doğal olarakta ilgi düşüyor.
Bu yorum biraz daha uymuş durumda.
Aynı zamanda bu ilgiyi hacim ile de orantılayabilirsiniz.
coinforumgentr (OP)
Member
**

View Profile
February 11, 2018, 03:01:12 PM

pokemongo bir ara birinci sıraya yerlemişti aranmalar da oyun yapımcısı nitendonun hisselerde tavan yapmıştı.

şuan pokemongo diye bir şey kalmadı aranmıyor. yavaş yavaş düştü ve yok oldu.

google aranmasının düşük olması benim için daha iyi çünkü aranma yüksekse gereksiz bir talep var demektir. arama iyice düşerse coinler hak ettikleri değerden alınabilir seviyeye gelir.

bence bundan sonra projeler konuşacak, kullanım alanı yakalayanlar yükselir, diğerleri yok olur.

simonzenke55
Member
**

Activity: 182

View Profile
February 11, 2018, 07:24:06 PM

Hocam bir anda populizmin kucağına oturmaya yel almış gibiydi yükseliş arttıkca insanların merakı arttı haliyle bundan sonra o kadar güçllü gelebilir mi zannetmiyorum ama ilginin azalmasıyla google aramasını tamamen aynı paralellikte göremiyorum ne yazık Sad
RastaBaba
Member
**

The Experience Layer of the Decentralized Internet

View Profile
February 11, 2018, 08:40:43 PM

bence uzun vadeli bi keriz silkeleme. ilerde bitcoinin fiyatının yükseleceğini hepimiz biliyoruz. buna kaç defa şahit olduk. satanlar üzülecek bence.

bulson
Full Member

https://owloper.com

View Profile WWW
February 15, 2018, 02:39:48 PM

bence başlık  bitcoinin düşüşü keriz silkeleme den başka birşey değil olmalıydı  Tongue çünkü bana göre tam olarak keriz silkeleme.
duffann
Full Member

Activity: 178
Merit: 102

View Profile
February 15, 2018, 07:15:20 PM

ne kadar saçma bir düşünce. bitcoin 1k'dan 10 k ya yürürken ilgi neredeyse hic artmazken 19k dan 7 k ya düşünce ilgi düşmesi normal değil mi ? ilgi düşmesi bitcoin düşüşünün sonucudur , bitcoin düşüşü ilgi düşmesinin sonucu değil.
Lydian
Hero Member

Activity: 1638
Merit: 686

View Profile
February 15, 2018, 07:57:24 PM

bitcoin bugün yine 10bin dolari gecti... 10bin üzeri kalici olmakta ve 10bin dolari dip yapmakta zorlanacak gibi duruyor... buna silkelemek denirse, daha bitmedigini düsünüyorum. ama subat sonu mart ortasi artik buralari dip yapmasi gerekir ki, mayis haziran gibi tepeleri tekrardan zorlasin.
vycl87
Hero Member

Activity: 1204
Merit: 630

View Profile
February 15, 2018, 08:30:32 PM

Bitcoine ilgi düştüğünü düşünmüyorum aksine arttı benim etrafımda 3 5 yatıran bile 20 30 kişi oldu. Ben en az 5-10 kişiye yatırım yapılmasını sağladım. Bu market döngüsü hem çıkıcak hem inicek zaten sabit kalması beklenemez.
ARHN2000
Newbie
*

Activity: 84

View Profile
February 15, 2018, 10:58:21 PM

Bitcoin'nin düşmesinin sebebi hırsızlıklar ve ülkelerin desteklememleri bence .
themystick
Full Member

Activity: 182

eHarvestHub

View Profile
February 15, 2018, 11:48:49 PM

Oldukça güzel bir analiz. Ben daha önce de görmüştüm bunu. Googledaki arama sonuçları ile popüleritesi arasında ciddi bir bağ var kriptoparaların bu da onlara olan talebi gittikçe artırıyor. Talep arttıkça bizim de işimize gelecektir.

ARHN2000
Newbie
*

Activity: 84

View Profile
May 08, 2018, 11:16:07 PM

Reklam azaldı ilgi düştü btc de bu yuzden bi düşüş yaşadi tabıkıde .
needestor
Newbie
*

Activity: 98

View Profile WWW
May 09, 2018, 08:44:03 AM

yani bilemiyorum bitcoinin çokta fazla düşüş yaşadığını sanmıyorum çevremdeki kişiler bu konuda umutlu gibiler ve ne kadar doğru bir veridir ama google de arama konusu, bitcoinle alakalı net verilere bakmak lazım sanırım, yani hemen aniden karar verip yanlış adım atmamak lazım.
dedolee
Newbie
*

Activity: 189

View Profile
May 09, 2018, 08:58:29 AM

Katılıyorum, bu bir keriz silkeleme değil. bu keriz avlamadır. Artık insanlar zararda, bundan 8-10 ay önce kasap amca bile bu piyasaya girmek isterken, şimdi kimse sormuyor hatta bela okuyorlar. Gerçekçi olalım şuan olay negatif..
mrmanyaks
Jr. Member
*

Activity: 168
Merit: 1

View Profile
May 09, 2018, 09:00:47 AM

Hiç katılmıyorum desem yeridir, daha düne kadar bitcoin adını bile duymayan insanlar nasıl alabiliriz diye soruyorlar bunu nasıl göz ardı ediyorsunuz, devletler bir şekilde bu geminin içinde yer almaya çalışıyorlar olumsuz her aciklama düşüşe tabiki etkendir ama buyukde bir reklamdır, blockhain zaten başlı başına geleceğin teknolojisidir saygilar
ceferov
Full Member

Activity: 504

View Profile WWW
May 09, 2018, 10:14:18 AM

Aynen arkadaşa katılıyorum. Geçen seneki yükseliş de zaten Bitcoinin bir sene içerisinde  o kadar yükselmesiydi. 10 bini geçtiöinde artık her kes BTC hakkında konuşmaya başlamıştı tüm gazeteler yazıyordu. Şimdi pek yükselme yok diye haberler de azaldı ve ilgi de doğal olarak azaldı. Organik bi yükselme değildi sadece fiyatı arttığı için alanlardı. Artık git gide Bitcoinin ne olduğu  blockchain ve genel kripto paralar kullanıma geçtikçe artmaya devam edecektir diye düşünüyorum

https://www.ETH2X.com - Multiplayer roulette gambling platform.
fidalarinmordack
Newbie
*

Activity: 98

View Profile WWW
May 10, 2018, 12:23:54 AM

Bir anda bu ilgi nasıl azaldı, birgünde mi oldu bu azalma sebepleri neler, peki insanların ilgisi tekrar nasıl canlanır ya da bir daha hiç olmaz mı
Iamrobot
Member
**

Activity: 294

View Profile
May 10, 2018, 01:10:41 AM

Googledaki aramalar merak eden yeni kişiler için olur lakin borsalardaki aramalar ise hem kullanan hem de gerçekten gelmek isteyen kişiler içindir. Google'dan gelen kişi sayısı çok da fazla olmaz. O yüzden borsaların kullanımını takip etmek lazım. Tabi tek etken bu da değildir. Fiyatı etkileyen bir sürü olay var
Zenginlerin açıklaması
Psikoloji
Devletlerin hamleleri
Balinaların hareketleri vs
TelliKilimci
Newbie
*

Activity: 112

View Profile WWW
May 11, 2018, 04:03:16 AM

Sadece aranma istatistiğine bakmak yanlış olur tabi ama ne kadar etkili olduğunu da zaman geçtikçe gördük
unreal41
Member
**

Activity: 910

View Profile
May 11, 2018, 08:09:14 AM

bu aralar bir çok olumlu haberde geldi, bana göre büyük yatırımcılar piyasaya girmeden önce son bir silkeleme geliyor.
barcoinn
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
May 11, 2018, 01:53:44 PM

Nereye kadar böyle düşüp kalkacak peki ? Oyun gibi aynı ya...
seymen
Newbie
*

Activity: 112

View Profile WWW
May 11, 2018, 03:52:35 PM

arkadaşlar şuan bitcoin düşüşde diye piyasada ve internette haberler var bunlara inanmayın bitcoin her zaman çıkışta olacak diye bişey yok tabikide düşme zamanıda olacak şuanki olduğu gibi benim deneyimlerim ve düşünceme göre bitcoin 100 bin tlyi geçecek 2018 yıl sonuna kadar şuan bitcoin alıp yıl sonunu bekleyen çok kazanacak çooooookkkkkkkkk
akiko6823
Member
**

Activity: 602

View Profile WWW
May 11, 2018, 05:15:10 PM

bence bunun çok etkisi olacağını düşünmüyorum sonuçta oturmuş bir sistem oldu sayılır. bundan sonra tutunan kullanıcılar lazım. borsada iş gören vs
petrichor
Member
**

Activity: 406

View Profile
May 11, 2018, 06:54:44 PM

Aranma düştüğü için bitcoin düşüyor demek pek mantıklı değil. Bu kadar karışık bir piyasayı google arama istatistiğine bağlamak işin kolayına kaçmak olur. Düzenli artış başlayınca yeni yatırımcılarda piyasaya girecektir diye düşünüyorum. Piyasanın zamana ihtiyacı var gibi, bekleyip görücez.
ozanerrr
Newbie
*

Activity: 28

View Profile
May 13, 2018, 09:04:36 PM

belki de öyle.
Crypt1x
Sr. Member

Activity: 378
Merit: 250

View Profile
May 13, 2018, 09:15:22 PM

yalniz arama olarak gosterdiginiz sey sadece turkiye icin eger turkiyeden aldiysaniz bunu ayrica su da var ki hersene icin bitcoin ile ilgili grafik benzerdir yani onemli bir sey yok isin asli
Bugraaydin
Newbie
*

Activity: 77

View Profile
May 16, 2018, 10:48:32 PM

bence bir önceki silkeleme yetmedi. ne zaman tamam bu silkelenme yetti diyecek fırlayacak biliyor musunuz? buradaki hero memberlar bırakıcak bu piyasayı öyle bir silkelenme olacak ki o zaman bitcoin tekrar 20k seviyelere çıkacak
mamostem
Member
**

Activity: 162

View Profile
May 17, 2018, 12:22:24 PM

Btc nin düşüşü bazılarının elindekileri satmalarına neden oluyor tahminin  btc kısa zaman içinde tekrar yükselişe geçecek ve o zaman satanlar çok pişman olacak
kavenstripperh
Newbie
*

Activity: 4

View Profile
August 23, 2018, 12:29:49 PM

saçma bence çünkü 2017de o kadar insan bilmiyordu ve hep yükseliyordu bence panik ve çaylaklar yüzünden düşüyor
zorbey
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
August 23, 2018, 01:13:02 PM

Google endeskli iş yapmak biraz sıkıntılı. Bitcoin konusunda ise eskisi gibi kolay kazançlar olmayacak gibime geliyor. Al hodl yap bekle yükselince sat devri bitti gibi. Araştıran, takip eden kısaca çalışan kişiler para kazanacak.
klavyemaus52
Full Member

Activity: 571
Merit: 113

View Profile
August 24, 2018, 10:16:05 AM

Bitcoine olan ilgiyi arttırmanın bir yolu sağlam bir kampanya yada herhangi bir devletin ben bunu kabul ettim kardeşim kullanabilirsiniz demesidir başka türlü eski haline gelceğini düşünmüyorum
kavenstripperh
Newbie
*

Activity: 4

View Profile
August 24, 2018, 12:13:23 PM

saçma bence çünkü 2017de o kadar insan bilmiyordu ve hep yükseliyordu bence panik ve çaylaklar yüzünden düşüyor
fbmania19
Newbie
*

Activity: 42

View Profile
August 24, 2018, 01:09:35 PM

Yıllardır aynı şekilde iş yapıyorlar bakalım neler olacak
Bm1905
Jr. Member
*

Activity: 140

View Profile WWW
August 24, 2018, 04:32:22 PM

Bitcoinin 5k$'dan 19k$'a kadar olan yükselişi organik değildi. Forklar/pumplar nedeniyle ve yeni yatırımcının fırsat kaçırıyoruz korkusuyla kontrolsüz bir şekilde yükseldi. Şimdi ise fiyatını oturtmaya çalışıyor.
claryanb
Newbie
*

Activity: 3

View Profile
August 27, 2018, 01:59:01 AM

bariz keriz silkeleme hocam ilgi düşmedi kimse satmıyor hatta yinede düşüyor
cyhngnbz
Jr. Member
*

View Profile WWW
September 08, 2018, 05:17:51 PM

her zaman bu yükseliş ve düşüşler oluyor. insanlar sözleşip şubatta ilgisiz kasımda ilgili oluyorlar demektir o zaman bu mantıkla tabii ki.

▬▬▬▬▬▬▬▬  Guider.travel  ▬▬▬▬▬▬▬▬
Pages: 1 2 3 4 [All]
  Print  

Jump to: