Bitcoin Forum
March 29, 2024, 10:25:35 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: 🏆 Aveți puncte de merit de dat? Folosiți-le în forumul românesc! 👍  (Read 15335 times)
SergiuDemerji
Member
**
Offline Offline

Activity: 98
Merit: 12


View Profile
February 18, 2018, 12:07:37 PM
 #21

Eu tot as zice ca noi romanii ar trebui sa ne ajutam reciproc ca altfel nu mai primim noi merit Smiley Astia cu nivel inalt isi arunca merit unul la altul doar pentru un reply la un post de nimic . Asa ca imi place idea de aici sa incepem sa ne ajutam reciproc ....... Mult succes baieti in caz ca primesc ceva merit de la cineva jumate il dau autorului acestui anunt .  Grin Grin Grin Grin Roll Eyes
The Bitcoin network protocol was designed to be extremely flexible. It can be used to create timed transactions, escrow transactions, multi-signature transactions, etc. The current features of the client only hint at what will be possible in the future.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
eranax
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 11
Merit: 0


View Profile
February 19, 2018, 12:12:19 PM
 #22

Cum poți obține punctele de merit? Cine da aceste puncte și pentru care anume merite??
Uite aici un link: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2818350.0

Si inca unul: https://imgur.com/1NKR2hA
Mersi mult
al1n (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 154
Merit: 29


View Profile
February 23, 2018, 03:45:49 PM
 #23

up
HBKMusiK
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 693
Merit: 120


View Profile
February 24, 2018, 09:34:25 PM
 #24

up
Felicitari pentru initiativa, noul sistem la fel ca multor alti useri de pe acest forum mi se pare super unfair, rar o sa fie promovate postarile care conteaza, in majoritatea cazurilor se intampla fix cum scria un coleg de mai sus, cei mari/vechi isi dau merit intre ei sau au mai multe conturi de pe care isi fac un fel de exchange de merit, asa ca va aplaud, cand o sa descopar un continut care o sa merite o sa acord cu placere merit aici, pe sectiunea romaneasca, pana atunci o sa primeasca de la mine creatorul thread-ului.

pcatalin93
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 112
Merit: 0


View Profile
February 27, 2018, 12:19:37 AM
 #25

Merit Bussiness il putem numi . Noi cei mici avem sanse infime , cand cei mari profita din abundenta. Or sa ajunga sa le vinda , desi am vazut si la ora actuala topic-uri legate de aceasta tema , sau vor face pump group de merit si etc..
sparg
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 280
Merit: 110



View Profile
February 27, 2018, 07:30:32 AM
 #26

Cei care aveti merite de dat sa-l aveti in vedere pe adminul topicului asta: https://bitcointalk.org/index.php?topic=2979514.0
Mi se pare unul dintre cele mai bune topicuri de pe board-ul romanesc si 11 merite este cu mult prea putin pentru ce merita.
Ar trebui sa avem mai multi ca el.

sparg
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 280
Merit: 110



View Profile
February 27, 2018, 08:12:11 AM
 #27

Am aplicat pentru a fi sursa de merit.
Va rog sa-mi cititi istoricul si daca considerati ca as fi eligibil si ca pot fi obiectiv in acordarea de puncte va rog sa ma sustineti aici : https://bitcointalk.org/index.php?topic=3030575.0

Sunt bine-veniti si cei care nu sunt de acord cu aplicatia mea Cheesy dar cred ca ar trebui sa avem o sursa de merit care sa aiba timp pentru sub-forum-ul romanesc.

HBKMusiK
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 693
Merit: 120


View Profile
February 27, 2018, 11:25:08 PM
 #28

Am aplicat pentru a fi sursa de merit.
Va rog sa-mi cititi istoricul si daca considerati ca as fi eligibil si ca pot fi obiectiv in acordarea de puncte va rog sa ma sustineti aici : https://bitcointalk.org/index.php?topic=3030575.0

Sunt bine-veniti si cei care nu sunt de acord cu aplicatia mea Cheesy dar cred ca ar trebui sa avem o sursa de merit care sa aiba timp pentru sub-forum-ul romanesc.

Din moment ce tu iti aloci timpul tau(care nu se intoarce inapoi) pentru o asemenea activitate rog pe toti cei care vad aceasta postare sa te ajute in incercarea ta de a deveni sursa de merit pentru acesta sub-sectiune.Multa bafta !

sparg
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 280
Merit: 110



View Profile
February 28, 2018, 06:49:24 AM
 #29

Am aplicat pentru a fi sursa de merit.
Va rog sa-mi cititi istoricul si daca considerati ca as fi eligibil si ca pot fi obiectiv in acordarea de puncte va rog sa ma sustineti aici : https://bitcointalk.org/index.php?topic=3030575.0

Sunt bine-veniti si cei care nu sunt de acord cu aplicatia mea Cheesy dar cred ca ar trebui sa avem o sursa de merit care sa aiba timp pentru sub-forum-ul romanesc.

Din moment ce tu iti aloci timpul tau(care nu se intoarce inapoi) pentru o asemenea activitate rog pe toti cei care vad aceasta postare sa te ajute in incercarea ta de a deveni sursa de merit pentru acesta sub-sectiune.Multa bafta !

Merci pentru sustinere. Problema pe care am observato cat am cauta 10 posturi pentru a completa aplicatia mea este ca nu prea sunt postari care sa merite punctate. Daca ai sti cat de greu am gasit. Dar, sincer, am luat decizia de a aplica atunci cand am vazut ca postarea ta nu a fost meritata suficient. Daca postai treaba aia in engleza primeai macar 100 de puncte

al1n (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 154
Merit: 29


View Profile
March 06, 2018, 09:39:20 AM
 #30

up din nou
HBKMusiK
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 693
Merit: 120


View Profile
March 06, 2018, 06:35:41 PM
 #31

up din nou
Se pare ca nu se schimba nimic, toata lumea vrea merit, problema e ca nimeni nu vrea sa munceasca pentru acesta...

al1n (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 154
Merit: 29


View Profile
March 06, 2018, 07:23:39 PM
 #32

up din nou
Se pare ca nu se schimba nimic, toata lumea vrea merit, problema e ca nimeni nu vrea sa munceasca pentru acesta...

Am vazut cel putin 2 topice ok (ale tale daca nu ma insel). Am vazut si cateva raspunsuri bune la intrebari. Deci nu e chiar nimic.
Dar, e drept, e destul de liniste in forumul asta.
sparg
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 280
Merit: 110



View Profile
March 06, 2018, 08:08:55 PM
 #33

up din nou
Se pare ca nu se schimba nimic, toata lumea vrea merit, problema e ca nimeni nu vrea sa munceasca pentru acesta...

Am vazut cel putin 2 topice ok (ale tale daca nu ma insel). Am vazut si cateva raspunsuri bune la intrebari. Deci nu e chiar nimic.
Dar, e drept, e destul de liniste in forumul asta.

Eu am incercat sa fac ceva prin aplicatia mea, dar a ramas fara raspuns. Probabil ar trebui sa aplice pentru sursa de merit cineva cu rang mai mare pentru a avea o sansa. Cu siguranta sunt romani printre noi cu merite de cheltuit insa ele se invart in sectiunea bitcoinului.

oviudiu
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 112
Merit: 0


View Profile
March 06, 2018, 09:02:12 PM
 #34

Salutare. Eu ca junior member nu pot sa acord merit la nimeni. Si sunt convins ca nimeni nu imi va acorda mie merit. Deci sunt condamnat sa raman junior member Sad(

Astept sa vad unde o sa ajungem cu acest sistem de merit. Parerea mea e ca ce e prea mult strica. Si avem deja doua sisteme care incearca sa impiedice spam-ul.
Primul are fi rangul, care nu face mare branza, dar limiteaza oarecum.
Al doilea este meritul, care, ingradeste primul sistem de impiedicare a spam-ului.
sparg
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 280
Merit: 110



View Profile
March 07, 2018, 06:32:22 AM
 #35

Salutare. Eu ca junior member nu pot sa acord merit la nimeni. Si sunt convins ca nimeni nu imi va acorda mie merit. Deci sunt condamnat sa raman junior member Sad(

Astept sa vad unde o sa ajungem cu acest sistem de merit. Parerea mea e ca ce e prea mult strica. Si avem deja doua sisteme care incearca sa impiedice spam-ul.
Primul are fi rangul, care nu face mare branza, dar limiteaza oarecum.
Al doilea este meritul, care, ingradeste primul sistem de impiedicare a spam-ului.

Ideea este ca in vremea cand exista doar primul sistem ,rangul, care crestea pe baza de activitate (14 odata la doua saptamani) lumea spama la greu pentru a face posturile necesare activitatii maxime si odata ajunsi junior bagau tare pe campanii de semnaturi, unde, de asemenea, ai un taghet de postari pe saptamana.
Sistemul de merit face spamarea inutila, deoarece nu se mai ia in considerare cantitatea ci calitatea. Numai ca dureaza un pic pana ce isi dau seama si ignorantii ,care nici nu citesc regulamentul, ca isi pierd timpul pe forumul asta,

al1n (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 154
Merit: 29


View Profile
March 07, 2018, 10:10:28 AM
 #36

problema e ca noul sistem duce la un spam mai redus, iar cand dispare spam-ul constati ca nu mai ramane mai nimic Cheesy

era o gluma desigur, dar e si ceva adevar la mijloc Smiley
veccar9008
Member
**
Offline Offline

Activity: 113
Merit: 15


View Profile
March 22, 2018, 06:53:00 PM
 #37

Salutare. Eu ca junior member nu pot sa acord merit la nimeni. Si sunt convins ca nimeni nu imi va acorda mie merit. Deci sunt condamnat sa raman junior member Sad(

Treaba asta cu acordarea de puncte nu se bazeaza pe reciprocitate. Ba din contra, este descurajata.
Faptul ca nu poti acorda sMerit nu reprezinta un hadicap pentru tine. Tu, cat timp scrii postari bune, ar trebui sa primesti puncte.
Sunt de acord ca sistemul nu este perfect momentan, dar , ca orice sistem nou, este nevoie de timp pentru ca oamenii sa se obisnuiasca sa dea puncte atunci cand gasesc ceva util.
SergiuDemerji
Member
**
Offline Offline

Activity: 98
Merit: 12


View Profile
April 09, 2018, 04:11:32 PM
 #38

Am nevoie de un punct merit ca sa pot da si eu Smiley Cine ar putea sa ajute? Ca vad ca e practic imposibil de acumulat merit . Deja ma simt putin disperat nici nu mai stiu ce fel de postari trebuie sa faci ca sa primesti merit . Este o sistema buna doar ca nu este folosita de membri cum trebuie .

La voi cum merge treaba cu acumulare de merit ?
SergiuDemerji
Member
**
Offline Offline

Activity: 98
Merit: 12


View Profile
April 10, 2018, 08:21:41 AM
Merited by AweJohn (1)
 #39

Dupa cum am promis anterior cind string ceva merit ca sa pot transmite o sa dau autorului acestui post . Eu sunt pentru aceea ca sa ne ajutam reciproc. Chiar recent ma uitam la forumul rusesc ei acolo isi impart merit la dreapta si la stinga se ajuta . Chiar noi nu putem face asta?HuhHuh??Sa fim seriosi:))) Sper ca o sa ajunga mesajul asta la voi baieti
xcajun21
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 742
Merit: 252


View Profile
April 12, 2018, 09:47:32 AM
 #40

La noi este cineva Merit source?
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!