Bitcoin Forum
April 25, 2024, 07:27:03 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin düşmüyor, siz düştüğünü sanıyorsunuz.  (Read 721 times)
MorpheWQ (OP)
Legendary
*

Activity: 1288
Merit: 1110

View Profile
February 05, 2018, 04:25:57 PM
Merited by mhanbostanci (5), EFS (4), teramit (2), Account Supplier (2), Zz (1), ugurusta (1), Lethapudi (1), unlock.mk (1), BTCHakan (1), darkworld (1)

Çıkarın takkeleri, koyun masanın üstüne. Şöyle karşılıklı bir konuşalım.

1. Panik oldunuz, oldular, olacaklar. Beklentinizin çok daha altına elinizden çıkarıyorsunuz değil mi coinleri, tokenları? Fena düşüyor değil mi? Bir sürü de karınız olmuştu nasılsa, zararı durduralım, yeter bu kadar diyorsunuz değil mi? Çok kötü değil mi durum? Peki ya şunu düşündünüz mü hiç?

"Durum, hem satanlar hem de alanlar yani herkes için çok kötü olmalı ama sizin sattıklarınızı birileri alıyor."

Peki bir de şu soruları cevaplamayı dener misiniz?

* Alanlar için durum kötü değil mi?
* Neden alıyorlar?
* Kim alıyor?
* Manyak mı bunlar, değeri her an düşen bir şeyi neden satın alıyorlar?

2. Kendisini hiç sevmem ama Warren Buffet'ın bir lafı vardır. Der ki:

"Çorap da olsa, hisse senedi de olsa fiyatı düşerken satın alırım.

Peki neden yükselirken alıp hemen kar etmeyi hedeflemiyor bu adam? Neden kötü durumda -olduğunu sanan- şirketleri satın alarak yatırım yapmış? Neden değeri düşerken hep almış, değeri yükselirken hep satmış? Bazı yatırımlarını ise değeri yükselirken de satmamış, yarına saklamış?

3. Kusura bakmayın ama bitcoinin fiyatı düşmüyor. Eğer kimse satmazsa fiyat düşmez. Orada kalır. Ayılar da önce şöyle bir bakar, koklar, etrafında dolaşır, sonra yollarına devam ederler.

4. Bu yaşadığımız şey olması gereken ve biz early adapter'lar için olabilecek en güzel şey. Asıl tehlikeli olan şey nedir biliyor musunuz? Fiyatın öyle durması. Hacmin yok olması. İşte o zaman bitcoin düşer, yavaş yavaş kaybolur, yok olur. Bitcoinin bugüne kadar aldığı değerin tek bir sebebi var. O da ilgi görüyor olması. Eğer kimse ilgi göstermezse işte o zaman ölür.

5. Bu yazdıklarımdan çıkacak mesaj satın ya da satmayın, bekleyin değil. Durumunuzu koruyun. Oyunda kalın. Çünkü oyun devam ediyor. Oyun ancak siz çıktığınız zaman biter sizin için. Ama oyunda kalabildiğiniz sürece fırsatlar devam edecek. Hem de o kadar fazla fırsatla karşılaşacaksınız ki bir zaman gelecek şaşıracaksınız. Tekrar söylüyorum, formül çok basit. Oyunda kalın, sadece bunu başarmanız yeterli olacak.
1714030023
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714030023
Reply with quote  #2

1714030023
Report to moderator
1714030023
Hero Member
*

Ignore
1714030023
Reply with quote  #2

1714030023
Report to moderator
1714030023
Hero Member
*

Ignore
1714030023
Reply with quote  #2

1714030023
Report to moderator
You can see the statistics of your reports to moderators on the "Report to moderator" pages.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714030023
Hero Member
*

Ignore
1714030023
Reply with quote  #2

1714030023
Report to moderator
1714030023
Hero Member
*

Ignore
1714030023
Reply with quote  #2

1714030023
Report to moderator
1714030023
Hero Member
*

Ignore
1714030023
Reply with quote  #2

1714030023
Report to moderator
ferhat1242
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 277

CAT.EX Exchange

View Profile
February 05, 2018, 04:36:37 PM

Kardeşim eline sağlık güzel anlatmışsında şuda var ; her seviyede izlemek de mantksız.Mesela çok aşırı yükseldiğini düşünce satmalısın,düştüğünde dip budur dediğinde kendi hislerine göre tekrar almalısın.Böyle izlemekle zarar + zarar yazarsın başkada birşey yapamazsın.Yükseliş trendi hissettiğinde tekrar girer alırsın.Zaten bir anda 2-3x yapmıyor ki,zamanla yükseliyor.En fazla kârdan %20-25 kaybedersin.Ama zararıma satmamakla BENİM GİBİ = 65.000 tl den beri zararına satma dediler.Geldiğimiz nokta ortada.Hoş bu fiyatlarda bile dayanamaz 3-4 k 'ya salar kendini diye düşünüyorum.

|(
▄▄██████████▄▄
▄██████████████████▄
▄█████▀ ▀█████▀ ▀██████▄
██████ ███ ▀▀▀ ███ ███████
██████▀▄███████████▄▀███████
███████ █████████████ ████████
███████ █████████████ ████████
████████▄▀█████████▀▄█████████
██████████▄ █████ ▄█▀▄▄▄▀█████
██████████ ████▌▐█ █▀▄█ ████
████████▌▐█████ █▌▐█▄▄████
▀█████▀ ██████▄ ▀ █████▀
▀██████████████████▀
▀▀██████████▀▀
)(.
)
▌   ANNOUNCE THREAD   ▌▐   BOUNTY   ▐
TWITTER  |  FACEBOOK  |  TELEGRAM  |  DISCORD
(((((((   MOBILE APP [ ANDROID / IOS ]   )))))))
)
MorpheWQ (OP)
Legendary
*

View Profile
February 05, 2018, 04:38:52 PM

Kardeşim eline sağlık güzel anlatmışsında şuda var ; her seviyede izlemek de mantksız.Mesela çok aşırı yükseldiğini düşünce satmalısın,düştüğünde dip budur dediğinde kendi hislerine göre tekrar almalısın.Böyle izlemekle zarar + zarar yazarsın başkada birşey yapamazsın.Yükseliş trendi hissettiğinde tekrar girer alırsın.Zaten bir anda 2-3x yapmıyor ki,zamanla yükseliyor.En fazla kârdan %20-25 kaybedersin.Ama zararıma satmamakla BENİM GİBİ = 65.000 tl den beri zararına satma dediler.Geldiğimiz nokta ortada.Hoş bu fiyatlarda bile dayanamaz 3-4 k 'ya salar kendini diye düşünüyorum.

Satışa asla karşı değilim. Hatta sürekli realize etme taraftarıyım. Gerekirse zararına satmak da problem değil. Olay panik olmamak, oyunda kalmayı başarabilmek. Panik satışı farklı bir şey, bilinçli satış farklı bir şey...
Looden
Member
**

Activity: 168
Merit: 24

View Profile
February 05, 2018, 05:05:37 PM

Ben de panik olmak ile satmayı ayırayım bari.
Düşüş başladığından beri 3 farklı kademede alım yaptım. En yüklüsü de 8K USD seviyelerinden oldu.
Panik var mı var, 4K lara kadar düşebilme analizleri varken. Ama satar mıyım, asla.
Tabi enterasan bir durum da oluştu. Mining'in zarar ettirme, hadi en iyi ihtimalle kâr ettirmeme durumu ne kadar sürebilir ki?
Hadi sürdü uzun süre, senaryo ne olur merak ediyorum bir miner olarak.
Lethapudi
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 257

View Profile
February 05, 2018, 06:04:12 PM

Valla millet enayi gibi her haberde elindeki bitcoin ve ethereumlari sattığı sürece kriptoparalar bizim gibi sabırlı insanlara para kazandırmaya devam edecek bundan dolayı panik satışı yapanlara üzülmüyorum. İyi oynayan kazansin.
hrsyrk
Newbie
*

Activity: 224
Merit: 0

View Profile
February 05, 2018, 06:08:29 PM

mesele düşmesi ya da yükselmesi değil bence.doğru zamanda doğru şeyi yapmak. mesela şu an dibi gördü mü, alınmalı mı? ya da daha da düşmeden zararın neresinden dönersen kardır mantığıyla satılmalı mı?bunu nasıl ön görebileceğiz?sıkntı bu.
Looden
Member
**

Merit: 24

View Profile
February 05, 2018, 06:25:56 PM

Şimdi farkettim;

https://bitinfocharts.com/top-100-richest-bitcoin-addresses.html

Top100 BTC accounts listesinde son 1 haftada ~18K BTC artış olmuş. Senaryo demek ki tahmin ettiğimiz gibi.
Onlar bunu alım fırsatı olarak görüyorsa, biz birkaç hafta CMC'tan uzaklaşabiliriz.

EDIT : Bir kalemde 20.000 BTC alıp satanları görünce insan gerçekten hayret ediyor.
eserersan
Member
**

Activity: 126
Merit: 10

View Profile
February 05, 2018, 07:07:57 PM

bu ara çok moda olduğu için bitcoinin her türlü kullanıcısı var ve çok bilmeyenlerin bir anda çekmesiyle piyasa düşebiliyor ama mantıklı olan beklemek bu durumda anlık düştü diye hemen çekilmez para

kayzersoze
Member
**

Activity: 238

View Profile
February 05, 2018, 08:03:23 PM

Özellikle piyasaya yeni dahil olan kişiler yani tecrübesizler panikleyip çekildiği için düşüşü hızlandırıyorlar. Yoksa konuyu açan arkadaşın da dediği gibi kimse satmasa bu kadar düşmez değeri. Şuanki değerinin nedeyse 2 katı olabilirdi şuan yani.
hagiyatmaz
Member
**

View Profile
February 05, 2018, 08:28:38 PM

İşin ucunda para olunca herkes soğukkanlılığını koruyamayabiliyor.söylediğiniz şeyler sadece kripto para borsası için değil tüm borsalar için geçerli.oyunda kalabilen kazanır.
chuckk
Member
**

Activity: 196

View Profile
February 05, 2018, 08:41:30 PM

Ciddi bir düşüş söz konusu büyük miktarlarla yatırım yapanların sakin kalması pek olay olmasa gerek ancak ben de beklemek gerektiğini düşünüyorum. Uzun vadede toparlanacak ve piyasa yeniden kara geçirecektir. Panik satışı yapmamak hem zor hem de önemli..

goraset
Legendary
*

Activity: 2338
Merit: 1070

View Profile
February 05, 2018, 08:44:10 PM

sağlam gömdüler ama, alıştık yıllardır dumplara bekliyorduk ama yinede iyi gömdüler
zevk alamaya bakıyoruz artık. çünkü sonuç kaçınılmaz
bobita
Legendary
*

Activity: 2506
Merit: 1293

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
February 05, 2018, 08:51:56 PM

Valla millet enayi gibi her haberde elindeki bitcoin ve ethereumlari sattığı sürece kriptoparalar bizim gibi sabırlı insanlara para kazandırmaya devam edecek bundan dolayı panik satışı yapanlara üzülmüyorum. İyi oynayan kazansin.
Valla ben şöyle bir stratejik hata yaptım, milletin bu kadar ödlek tavuk olacağını, daha doğrusu ödlek tavukların bu kadar kalabalık olduğunu kestiremedim, yoksa yüksek dönemde mutlaka bu iş için bir kenara fon ayırırdım. Neyse, bu da bana ders olsun, seneye bitcoin yine batınca(!) hazırlıklı olurum artık.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
entr
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 277

View Profile
February 05, 2018, 09:09:03 PM

Piyasa dinamikleri değişken olduğu için önümüzdeki günlerde ne olacağın herhangi bir veri, geçmiş hareketler ya da yorumlama ile tespit edemeyeceğimiz ortada. Daha bir gün önce çizilen grafiklerde aya gidende vardı, babaya gidende. Doğru hamlenin ne olduğunu bekleyip göreceğiz. O yüzden çok da şey yapmamak lazım  Smiley
Required Information
Jr. Member
*

Activity: 90
Merit: 2

View Profile
February 05, 2018, 09:12:53 PM
Merited by EFS (1), Account Supplier (1)

Tespitlerin kesinlikle baştan aşağıya doğru ve gerçek verilere dayanıyor. Şu an korkup kaçanlardan çıkan bitoinleri deli gibi topluyorlar. Oyunda kalma tabirin kesinlikle doğru biraz sabırla oyunda kalmanın faydasını göreceğiz. Eğer 5000$ civarını görürse bilin ki yeni rekor geliyor demektir ve o kadar hızlı olacak ki ortalık pişmanlık kaynayacak kesin.
emregungor
Full Member

Activity: 475
Merit: 127

View Profile
February 05, 2018, 10:59:49 PM
Merited by Halmater (1)

Düşen bıçak tutulmaz.  Cool
modsa
Full Member

Activity: 336
Merit: 101

View Profile WWW
February 06, 2018, 12:17:33 AM
Merited by EFS (1)

İddaa kuponu gibi coin tavsiyesi isteyenler,verenler güzel kaybettiler malesef. Short pozisyonlar pump kadar kazandırdı bana kalırsa. 3-4 haftadır 2-3k $ volativityle düz trade'de bile güzel getiri sağlana bilirdi. Daha bir sürü şey yazılırda..

▬▬■▬▬■▬▬■▬▬■▬▬■▬▬■▬▬■ SPARKSTER ■▬▬■▬▬■▬▬■▬▬■▬▬■▬▬■▬▬
▪  ▪  ▪  ▪  ▪  Run ‘Smart Software’ at 10 Million TPS! Crowdsale Starting Soon  ▪  ▪  ▪  ▪  ▪ 
 Website | Telegram
Halmater
Hero Member

Activity: 896
Merit: 630

View Profile
February 06, 2018, 07:27:41 AM

İddaa kuponu gibi coin tavsiyesi isteyenler,verenler güzel kaybettiler malesef. Short pozisyonlar pump kadar kazandırdı bana kalırsa. 3-4 haftadır 2-3k $ volativityle düz trade'de bile güzel getiri sağlana bilirdi. Daha bir sürü şey yazılırda..

en cokta bu mal surusunun yaptıkları yuzunden bi çok insanın canı yandı zaten.
MorpheWQ (OP)
Legendary
*

View Profile
February 06, 2018, 08:01:01 AM
Merited by EFS (3), Account Supplier (1)

sağlam gömdüler ama, alıştık yıllardır dumplara bekliyorduk ama yinede iyi gömdüler
zevk alamaya bakıyoruz artık. çünkü sonuç kaçınılmaz

Evet üstat, sağlam gömdüler. Tam anlamıyla gömdüler.

~snip

~snip

Yazmayayım yazmayayım dedim ama sanırım artık dayanamayacağım. Bu konuda çok haklısınız. Hele hele forum dışında anonim olmayan kişilerin kurdukları gruplar var ki içler acısı. Ben de birkaçına dahil oldum, bakayım ne oluyor burada diye. Forumda olsa newbie bile olamayacak kişiler, 2 ay önüne gelen her kitabı okuduktan sonra işin uzmanı kesilmişler.

Anonim olmayı tercih etmediğine göre örnek vermemde bir sakınca yok. Fatih Güner mesela. kriptapara.io diye bir sitesi var. Bir de Slack grubu. Klasik milletten alacağı 10 liralarla para yada itibar kazanma adına önce bir kitle topladı. Sonra ücretli üyelik başlattı. Haftalık hedefim %20 kar mottosuyla başladı. İlk stratis çakılışında sonra çok yoğunum diyerek mesajlara bile cevap vermemeye başladı. Ama yoğun bir şekilde kripto para eğitimleri vermeye devam etti. Şimdilerde yine yoğunlaşmıştır muhtemelen.

Saygımdan dolayı isimlerini telaffuz etmeyeceğim akademisyen, ekonomist, televizyon programcısı birkaç kişi var. Onların da buradaki newbielardan biraz ders alması gerekiyor. Neyseki onu alın bunu alın önerilerinde bulunmuyorlar.

En kötüsü ise teknik analizciler. Youtube kanallarında fibo 38,2 den kesin döner, tüh olmadı 50 seviyesi önemli, vay bunu da geçtik 61,8 gerçek düzeltmedir.. 100 mü yok ya hu bu düzeltme değilmiş. Bildiğin ayı piyasasına girmişiz. Ama olsun teknik analiz super çalışıyor.

Bunlara kanmayın arkadaşlar. Açık ve net söylüyorum. Bu piyasada tek bir analiz yöntemi var o da yazı/tura analizi. (Abartarak söyledim, atlamayın hemen bozuk paralara  Wink ) Her an her şey olabilir. Fiyat spekülasyonu başlığında paylaşıyorum zaman zaman. Son birkaçını paylaşırken yazdım, kaideden sallıyorum diye. Herkesin kendi kaidesi var, gayet kolay sallayabilir. Yemeyin bunları...

Bir de tutan tavsiyeler var. Bunlar tutar evet. Eğer geliştirme ekibine bir şekilde yakınlığınız varsa, tahminleriniz daha kuvvetli olur ve ne olacağını önceden bilirsiniz. Çünkü planlı pump/dump yapılır bu assetlerde. Ama bu işin sonunda asıl kazanan siz olmazsınız. Yine de oyunu anlayıp paralel giderseniz karlı çıkacağınız zamanlar olur.

Uzun lafın kısası, bu forumda bu konuda edinebilecek ve deneyimlenebilecek her türlü tecrübe var. Birkaç hafta sonra bambaşka bir projeksiyon ile karşılaşabiliriz kripto piyasasında. Bu dönemi öğrenerek, deneyimleyerek, paylaşarak ve birikim yaparak geçirmenizi öneririm. Lütfen ortalıkta çok dolanan ben bu işin profesyoneliyim diyen 2 aylık profesörlere rağbet etmeyin. Emin olun kendiniz için en iyi kararı yine kendiniz verirsiniz.
hagiyatmaz
Member
**

View Profile
February 06, 2018, 08:03:15 AM

Valla ben şöyle bir stratejik hata yaptım, milletin bu kadar ödlek tavuk olacağını, daha doğrusu ödlek tavukların bu kadar kalabalık olduğunu kestiremedim, yoksa yüksek dönemde mutlaka bu iş için bir kenara fon ayırırdım. Neyse, bu da bana ders olsun, seneye bitcoin yine batınca(!) hazırlıklı olurum artık.

Sayıları düşündüğümüzden kat kat fazlaymış valla hocam.güzel tecrübe oldu ama bizim içinde.
Pages: [1] 2 3 »  All
  Print  

Jump to: