Bitcoin Forum
May 08, 2024, 02:55:53 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: WIREX 2.0 - Card BTC virtual si in format fizic [Support #RO]  (Read 5892 times)
Baiazid
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 140
Merit: 100


Quo Vadis


View Profile
October 30, 2017, 01:45:50 PM
 #21

Desi ofera servicii de calitate pot spune ca au cursul de schimb foarte mare cand vrei sa cumperi sau sa vinzi BTC.
Alta chestie aiurea mi se pare faptul ca daca ai bani pe cardul virtual nu poti sa transferi banii pe cel fizic sau viceversa fara sa trebuiasca sa cumperi din nou BTC si sa vinzi in FIAT. In felul asta "pierzi" foarte usor 200 de euro.

Leading-Edge Ecosystem & Technology    ▌   R E P U B L I A   ▐     P R E - S A L E   :   August 23rd - September 23rd
▬   ▬▬   ▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   ▬▬▬▬   ▬▬▬   ▬▬   ▬
|      [ WHITEPAPER ]  [ BOUNTY ]  [ ANN THREAD ]       |         Facebook        Telegram        Twitter        Instagram          |
1715180153
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715180153

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715180153
Reply with quote  #2

1715180153
Report to moderator
The Bitcoin software, network, and concept is called "Bitcoin" with a capitalized "B". Bitcoin currency units are called "bitcoins" with a lowercase "b" -- this is often abbreviated BTC.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715180153
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1715180153

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715180153
Reply with quote  #2

1715180153
Report to moderator
ut66eb
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 2
Merit: 0


View Profile
January 23, 2018, 06:11:43 PM
 #22

Buna ziua, dragi bitcoineri romani ,

Astazi as dori sa va prezint serviciile si produsele Wirex, companie pentru care lucrez in prezent, la sediul din Londra.


Proiectul Wirex a inceput sub forma unui start-up, in urma cu aproximativ 2 ani de zile. Poate unii din voi recunosc brandul cu numele "E-coin". Ei bine, ambele sunt una si aceeasi companie.

In primul an, Wirex a avut 100,000 de inscrieri, a emis 15,000 de carduri de debit, totalizand 2.000.000$ in tranzactii lunare.
Proiectul a fost fondat dupa ce a primit investitii in valoare totala de aproximativ 200.000$ de la 99 de investitori, pe platforma BnkToTheFuture.
In martie 2017 Wirex a primit o investitie in valoare de 3 milioane USD de la SBI Holdings din Japonia.
In prezent avem peste 500,000 de utilizatori inregistrati.


La momentul actual, oferim doua tipuri de carduri, VIRTUALE si in format FIZIC.
Acestea se pot comanda in 3 valute, EURO, LIRE STERLINE si DOLARI.




Cum functioneaza?

1. Va creati un cont, urmand pasii de inregistrare. -> LINK
2. Va descarcati aplicatia din AppStore sau Google PlayStore , sau alternativ va puteti loga pe varianta desktop -> WirexApp Desktop
3. Faceti o depunere in BTC (sau ALTCOINS, prin serviciul ShapeShift direct din website).
4. Comandati primul dvs. card virtual sau de plastic. Cele virtuale sunt emise instant, iar celelalte sunt livrate in termen de pana la 2 saptamani in Romania.
(nota: puteti opta pentru livrare rapida prin curier - DHL , la un cost suplimentar)
5. Alimentati-va balanta noului card folosind bitcoin-ul proaspat depus.

Felicitari! Acum va puteti cheltui bitcoinii la orice comerciant din lume care accepta VISA/MASTERCARD. Puteti efectiv sa achitati orice se plateste cu cardul (facturi, shopping online, atasare la PayPal sau alte servicii similare). In plus, cu cardul FIZIC aveti acces la banii dvs. la orice bancomat din lume si puteti face plati la POS oricand, 24/7.



Beneficii

- acces instant la banii dvs. la orice ora din zi si din noapte

- puteti vinde , dar si cumpara BITCOIN oricand (cardurile suporta LOAD, dar si UNLOAD)
     -> cardul virtual este emis de VISA, asa ca accepta retrageri de la "terte-parti" (de ex. PayPal) - pentru persoanele verificate!

Securitate sporita:

     -> autentificare in 2 pasi
     -> cod PIN pentru login / TouchID pt iOS
     -> protectie pentru tranzactii neautorizate




Taxe si limite

Va recomand sa luati la cunostinta taxele si limitele cardurilor oferite de noi, pentru a nu a avea surprize pe viitor.
Lucram transparent, de aceea aveti toate informatiile necesare pe pagina noastra:
https://wirexapp.com/cards/


Info & Support

Pe site-ul nostru aveti un numar impresionant de tutoriale/articole, la adresa https://help.wirexapp.com/hc/en-us
Pentru informatii generale, ne puteti trimite un e-mail la adresa: info@wirexapp.com
Pentru sesizari/probleme/informatii privind contul dvs personal: support@wirexapp.com
Ma voi ocupa personal de comunitatea din Romania, asa ca va stau la dispozitie pentru orice neclaritati, probleme samd. Puteti sa-mi scrieti atat in privat cat si aici.






card virtual dezactivat ... si schimbat automat in btc ...
FundsMoney (OP)
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 363
Merit: 250


BTC will change the world


View Profile
February 10, 2018, 03:25:31 PM
 #23

Va salut!

Imi pare rau pt inactivitate si pt faptul ca nu am anuntat nimic aici.
Nu mai lucrez cu Wirex din luna Noiembrie anul trecut. Motivul pt care am demisionat nu are nicio legatura cu compania in sine. Am intalnit oameni de nota 10 acolo, m-am inteles super bine cu absolut toti, inclusiv cu cei doi CEO. Cu siguranta ma voi mai intalni cu colegii de acolo in viitor. Eu am avut mult de pierdut, fiindca am plecat tocmai intr-o perioada cand toate au mers bine iar sansele mele de a avansa erau foarte mari.

In fine, revenind... Toate cardurile prepaid de Bitcoin, eliberate de catre WaveCrest (aici se afla Wirex, BitPay si alte multe companii similare) au fost inchise in urma cu aproximativ o luna. Motivul este neclar, insa ce pot sa va spun e ca VISA a luat aceasta decizie (oare o fi pt ca au luat amploare monedele digitale? Smiley ).

In orice caz, referindu-ma doar la Wirex aici, va pot spune ca in curand vor lansa un nou card si vor face si un update la platforma. Toti clientii vor avea si un cont bancar atasat contului, astfel ca platforma va deveni un fel de hybrid crypto bank. Voi incerca sa mai postez aici noutati pe masura ce apar, ca sa va tin la curent.

De asemenea, acest topic va ramane activ, insa nu va mai pot oferi Suport tehnic direct, avand in vedere ca nu mai am nicio legatura cu aceasta companie. In schimb, pot raspunde la intrebari si pot sa va indrum in caz de nevoie.

Toate cele bune.

-- if you want this space, PM me --
cryptostrich
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 37
Merit: 0


View Profile
February 11, 2018, 08:25:01 PM
 #24

Va salut!

Imi pare rau pt inactivitate si pt faptul ca nu am anuntat nimic aici.
Nu mai lucrez cu Wirex din luna Noiembrie anul trecut. Motivul pt care am demisionat nu are nicio legatura cu compania in sine. Am intalnit oameni de nota 10 acolo, m-am inteles super bine cu absolut toti, inclusiv cu cei doi CEO. Cu siguranta ma voi mai intalni cu colegii de acolo in viitor. Eu am avut mult de pierdut, fiindca am plecat tocmai intr-o perioada cand toate au mers bine iar sansele mele de a avansa erau foarte mari.

In fine, revenind... Toate cardurile prepaid de Bitcoin, eliberate de catre WaveCrest (aici se afla Wirex, BitPay si alte multe companii similare) au fost inchise in urma cu aproximativ o luna. Motivul este neclar, insa ce pot sa va spun e ca VISA a luat aceasta decizie (oare o fi pt ca au luat amploare monedele digitale? Smiley ).

In orice caz, referindu-ma doar la Wirex aici, va pot spune ca in curand vor lansa un nou card si vor face si un update la platforma. Toti clientii vor avea si un cont bancar atasat contului, astfel ca platforma va deveni un fel de hybrid crypto bank. Voi incerca sa mai postez aici noutati pe masura ce apar, ca sa va tin la curent.

De asemenea, acest topic va ramane activ, insa nu va mai pot oferi Suport tehnic direct, avand in vedere ca nu mai am nicio legatura cu aceasta companie. In schimb, pot raspunde la intrebari si pot sa va indrum in caz de nevoie.

Toate cele bune.

In primul rand multumesc de update! In al doilea rand, suna foarte bine ceea ce zici tu (partea cu un cont bancar). Abia astept sa se materializeze. Daca stii cumva vreun ETA, ar fi super! Thanks!
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!