Bitcoin Forum
April 24, 2024, 08:39:33 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  
Author Topic: Balon Patladı mı? Bitcoin Bitti mi? Battık mı?  (Read 723 times)
eucalyptus (OP)
Member
**

Activity: 280
Merit: 71

View Profile
February 05, 2018, 07:37:04 PM
Merited by EFS (6), polat90 (3), yussuf89 (2), thefunkybits (2), 2run (1), Mihaylovic (1), pckoliq (1), trako (1), integrap (1), ceyceyki (1)

Boğa sezonundayız ve market çökmüş durumda. Bitcoin'in her geçen gün popüleritesini arttırmasıyla, piyasada daha çok insan yer aldı ve almaya devam ediyor. Son dönemlerde gelen kötü ve asılsın haberlerin ardı arkası kesilmiyor. Peki birçok kişinin diline dolanan "BALON patladı!", "Bitcoin Bitti" söylemleri doğru mu?

Uzun zamandır piyasanın içindeyim. Eğer bitcoinin tarihine bakarsak daha büyük düşüşler olmuştur. Son zamanlardaki bu büyük düşüşe bazı kişiler düzelme dese de, panik satışlarının da etkisiyle bitcoin fiyatı daha da aşağılara çekilmiştir. Aşağıdaki resimde bitcoinin son 4 senenin ilk aylarındaki grafikleri görebilirsiniz. Aşağıdaki resme göre şuanki düşüş normal olarak gözüküyor. Demek ki her sene başında bitcoin ölüp ölüp diriliyor veya patlayan balon ne hikmetse yeniden şişiyor.

Masterluc'u forumun eskileri belki bilir. Şuana kadar tahminleri en iyi oturan kişidir kendisi. Eğer masterluc'un geçen sene ortalarında paylaştığı grafiğe bakacak olursak, 2013 senesinin tekrarı kısa süre içerisinde gerçekleşebilir. Grafikteki sol kısmı, sağ kısma taşıdığımızda gidişat ortaya çıkıyor. masterluc'a göre yaz aylarında 60K-100K arasını görmemiz mümkün. Burada da durum normal duruyor.

2017 yılının sonlarına kadar bitcoin yatırımcı sayısı fazla değilken haber servislerinin son çıkışta bitcoin haberlerini üstüste vermesiyle piyasaya birrçok acemi girdi. 19k seviyelerinde alım yapıp bu fiyatlarda panik yapanlara da hak vermiyor değilim. Zor bir durum. Ama bu işin içinde uzun süreler olan insanlar her ne kadar gergin olsa da, biraz daha rahatlar ve panik satışı yapmıyorlar. Demem o ki bu olaylar da geçtiğimiz her yılda yaşandı.

Peki son dönemlerde gelen kötü haberler de neyin nesi? Bunlar da zaten hep vardı. Borsaların batması veya hacklenmesi, ülkelerin kripto para yasakları, büyük düzeltmeler ve düşüşler vs. Kısır bir döngü içerisinde devam eden olaylar. Sadece her geçen yıl haberler daha fazla ses getiriyor. Çünkü bitcoin haberleri daha çok okunmaya başladı hele ki kötü haberleri okumaya halk daha meyillidir. Bu durum da gayet normal gibi duruyor.

Yukarıda anlattığım durumlara göre bu düşüş de normal görünüyor ama ne zamana kadar devam eder? Masterluc'un tahmini gerçekleşirse mart ayının sonlarına doğru bitcoin hızlı yüklişe geçebilir. Son olarak; finansal piyasalarda , herhangi bir yönde haberler artmış , bütün haber kanalları tüm gücüyle yayına başlamışsa , yön değişimi yakındır. Her zaman küçük oyuncu en tepeden alsın, en dipten satsın istenir.

Ufak bir araştırma ile panikte olan arkadaşların yüreğine su serpmek istedim. Umarım kripto paralar kendilerini geliştirerek daha da iyi yerlere gelecektir. Sizler ne düşünüyorsunuz arkadaşlar?

1713991173
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713991173
Reply with quote  #2

1713991173
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713991173
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713991173
Reply with quote  #2

1713991173
Report to moderator
ripplecanavari
Member
**

Activity: 630
Merit: 37

View Profile
February 05, 2018, 07:47:50 PM

beyler meritleyelim arkadaşı : ) dostum meritim olsa kesinlikle tamamını şu posta yollardım gerçekten çok güzel bir noktaya değinmişsin.
Mugur2
Jr. Member
*

Activity: 336
Merit: 2

View Profile
February 05, 2018, 08:07:17 PM

Tarih tekerrürden ibarettir, piyasa dalgalanmasının büyük oyunculara sabit ivmeli yükselişlerden daha fazla kazandırdığı aşikar. Elbet bir gün Bitcoin yerini kendisinden daha iyi bir veliahta bırakacak ama bugün o gün değil.
realist1980
Newbie
*

Activity: 6
Merit: 0

View Profile
February 05, 2018, 08:21:58 PM

selam,
aklı selim adamın gönderisini okumak da ayrı zevkmiş arkadaş. Başka bir başlık altındaki gönderimde Bitcoin'in düşmeye başladığı aralık sonundan beri haftalık alımlar yaptığımı dile getirmiştim. Bu alımlar an itibariyle aralık ayına kadar yatırdığım toplam anapara miktarını geçti. Dolayısıyla zararımı yarıladım. Bu da demek oluyor ki, Bitcoin tekrar aralık ortası seviyesine çıktığında eldekini kurtarmakla kalmayıp toplamda oldukça kârlı çıkmış olacağım. "1 Kriz Para Birimi" birçok BTC yapabilir. Mart olmazsa da Mayıs olur. Geç olsun güç olmasın diyelim. Velhasıl kelam birilerinin zararına satışı, başka birilerinin yasaklar koyması vs. şu minvalde gözümü korkutabilecek eylemler değil. Siz de dirayetli olun gençler.

garipbiri
Member
**

Activity: 105
Merit: 10

View Profile
February 05, 2018, 09:26:22 PM

Bu düşüşler sonrası foruma talep ve kayıt azalıp merit sisteminden vazgeçilir belki. Başlığı okurken aklıma grldi yazayım dedim.

Son olarak bitcoine itibar suikastı yapılıyor. Ben halk seviyesinde değil de profesyonel yatırımcıların hakim olduğu bir btc eko sistemini daha sağlıklı görüyorum. Bundan dolayı bu işle hakikaten ilgilenmeyecek kişilerin bu düşüşle silkelenmesi -borsa gibi küstürülmesi- genel manada olumsuz evet ama para kazanmaya engel değil.

Az yazayım dedim uzun oldu, haklar helal!
pkblgn
Member
**

Activity: 180

Risk takes great win or die.

View Profile
February 05, 2018, 10:38:48 PM

Karar mekanizması 2 aşamalıdır.Umudun kaybedildiği güvenin kalmadığı o kritik eşikte hissenin veya portföyün yükselebileceğini veya çakılırsa tuz buz olacağının farkındalığıyla  kaybetme riskini öngörüp yatırım yapabilen kişi fazlasıyla parasını katlamayı hakediyordur.Volatile böyle birşey arkadaşlar.Spekülasyona açık bir  sistemde ne bekliyordunuz ki ?Çok kazanç çok kayıp.Ortası yok bu işin. Altına yatamayacak girmesin bu işin başından beri böyle olduğunu bilmeden giren zaten kaybetmeyi hakediyordur.

Warren Buffet amcanın sözüyle devam edelim...
Başkaları aç gözlü olduğunda kork ve geride dur, başkaları korktuğunda aç gözlü ol.” 

Ama bu söz Blockchain'e ve Bitcoine güveniniz tam ise  geçerlidir  diyerek sözümü bitiriyorum.

____dock.io____
Decentralized professional data exchange powered by Ethereum

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  ● ⚫ ●  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬[
mehmetkorkrek
Newbie
*

Activity: 154

View Profile
February 05, 2018, 10:57:16 PM

Karar mekanizması 2 aşamalıdır.Umudun kaybedildiği güvenin kalmadığı o kritik eşikte hissenin veya portföyün yükselebileceğini veya çakılırsa tuz buz olacağının farkındalığıyla  kaybetme riskini öngörüp yatırım yapabilen kişi fazlasıyla parasını katlamayı hakediyordur.Volatile böyle birşey arkadaşlar.Spekülasyona açık bir  sistemde ne bekliyordunuz ki ?Çok kazanç çok kayıp.Ortası yok bu işin. Altına yatamayacak girmesin bu işin başından beri böyle olduğunu bilmeden giren zaten kaybetmeyi hakediyordur.

Başkaları aç gözlü olduğunda kork ve geride dur, başkaları korktuğunda aç gözlü ol.” 

Ama bu söz Blockchain'e ve Bitcoine güveniniz tam ise  geçerlidir  diyerek sözümü bitiriyorum.

Harika bir söz. Herkes korkup kaçtığında yatırım yapmıştım. Ve şimdi bakıyorum o günlerde iyiki yatırım yapmışım.
KoinGuru17
Member
**

Activity: 294

View Profile
February 05, 2018, 11:55:39 PM

Bitcoin in dususu beklenen bir durum. Bu donemde parcali bir sekilde alim yapilabilir. Hic olmadi sabirli bir sekilde beklemek gerekiyor. Yatirdiginin altinda paraya cevirip cikmak pek mantikli degil eger ihtiyac icin gerekli bir para degilse.
btc_turk
Member
**

Activity: 322
Merit: 12

View Profile WWW
February 06, 2018, 09:33:15 AM

Eline sağlık dostum panik satışları engelleyecek en azından kalanları rahatlatacak bir çalışma olmuş.
md-12
Member
**

Activity: 143

View Profile
February 06, 2018, 09:35:05 AM

Herkes satarken almak lazım aslında ama risk edilmecek miktarlar olmalı ki panik yaratmasın.
wallet
Full Member

Activity: 420
Merit: 125

LIVENpay.io

View Profile
February 06, 2018, 11:51:52 AM

Balon patlasa kafamıza piyasa çöker. Sermaye batması aslan gibi yerinde duruyor. Batan varsa medya şişirmesi ile en yukarıdan btc alan kullanıcılar batmıştır.

L I V E N pay | [  WHITEPAPE  ]                            The WORLD FIRST GLOBAL             Apply for
GET the APP     ◥ Google Play  ◥ App Store                                 FOOD ECONOMY - for Everyday         the LVN ICO
FOLLOW US    ◾TELEGRAM  ◾MEDIUM  ◾GITHUB  ◾TWITTER           use by  E v e r y   d a y   P e o p l e          Presale Now
M.aksak
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 3

View Profile WWW
February 07, 2018, 10:08:29 AM

orta da bir patlama ya da bitme durumu söz konusu değil. yapmış olduğu inanılmaz yükselişi biraz düzene sokmak durumunda sadece. yeniden yükselişe geçecektir ama öncekiler kadar hızlı mı büyür bunu bilemeyiz.

AirsaveTravel.com    [ PRE ICO BEGINS ON 10TH SEP 2018 ]
─────   A Decentralized Social Saving Travel DApp   ─────
taseron.isci
Member
**

Activity: 224

View Profile WWW
February 07, 2018, 10:26:27 AM

Oldukça sert bir düşüş yaşadı ve hiç bir şekide rahatlatıcı hareketler yapmıyor. Beklenti var ama bitcoin bu beklentiyi malesef karşılamıyor. 

clex_us
Full Member

Activity: 336
Merit: 100

View Profile
February 08, 2018, 03:22:28 PM

Yani sıkıntılar geçmedi ama balon patladı diyemeyiz. Bitcoin dip fiyattan geri dönüş yaptı ama huzlı bir çıkış beklemeyin. Volatilite yüksek olacak. Çok sık dalgalanma bekliyorum.
eserersan
Member
**

Activity: 126

View Profile
February 08, 2018, 03:52:50 PM

Çok güzel bir noktaya değinmişsin dostum tebrik ederim ben de bu düşüşü normal karşılıyorum büyük bir nedeni de tam bilmeyenlerin kokup parasını çekmesi ama düzelecektir hatta grafiklerde ve tahminde olan gibi daha yükseklere de çıkabilir yatırım yapmak için de güzel bir zaman gibi görünüyor.

temeler
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 250

View Profile
February 08, 2018, 04:04:59 PM

Geçmiş yılları oturup zaman ayırıp 1-2 saat inceleyen arkadaşlar zaten bundan çok daha kötü durumların yaşanıp bittiğini görebilirler. Büyüme sadece yavaşlar darbeler yer ama uzun vade de durmaz bitmez.
pckoliq
Full Member

Activity: 840
Merit: 111

View Profile
February 08, 2018, 04:05:32 PM

Meritlendin...

Güzel bir paylaşım olmuş 2 kez pump ve dump zamanına şahit oldum ve artık gitgide piştim.
Btc 19k dolar civarını gördüğünde ben yatırımımı altcoinlere kaydırdım ve btc düşerken altcoinlerden kaar sağladım sonuçta btc miktarımı arttırdım ama bu düşüş sürecince tamamen usdt almadım yine bitcoinde kaldım ama 4-5 gün hiç alım satım yapamadım çünkü herşey düşüşteydi ama yeni yeni artıya geçtik.
Dolar bazında yüksek kayıplar verdim ama btc bazında %20 kazanç sağladım.

Piyasaya yeni girip 18k civarından btc alanlar ve zararına satanlar artık bir daha bu piyasaya girmez diye düşünüyorum.
Bahar aylarında her zaman oldugu gibi bu yılda artış bekliyorum.
trako
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
February 09, 2018, 08:19:36 AM

finans piyasaları toplum psikolojisinden etkilenir. ülke siyasetinden etkilenir. bu hep böyle olmuştur. umarım bir çok kişi boş beleş battık bittik yorumlarına gösterdiği rağbeti yazdıklarına da gösterir.
bu süreç biraz sıkıntılı geçicek ama yapılan hesaplamalar tahminler hep iyi yönde.
cabbaraga
Member
**

Activity: 196
Merit: 12

View Profile WWW
February 09, 2018, 03:01:41 PM

Grafik çok iyi olmuş bize eski günleri anlatmış daha önceki sert düşüşleri hatırlamış olduk çalışma için teşekkürler

▀▀▀▀▄▀▀▀▀▀ ▀▀ ▀ ▄ ▀    GORECRUIT    ▀ ▄ ▀ ▀▀ ▀▀▀▀▀▄▀▀▀▀
▬▬   ARTIFICIAL INTELLIGENCE FOR HR BASED ON BLOCKCHAIN   ▬▬
Whitepaper   Telegram   [  Pre-Sale 》 24th October  ]   Facebook   Twitter
hrsyrk
Newbie
*

Activity: 224

View Profile
February 09, 2018, 04:53:12 PM

eline sağlık, teşekkürler. balon bir manada çabuk ve çok hızlı bir şekilde yükselip bir anda dibi görmesi demek.o yüzden bir balon durumu söz konusu.ama bu bitcoinin tekrar yükselmeyeceği anlamına gelmiyor.balon gibi yoksa sağlam temellerle mi onu göreceğiz..
Pages: [1] 2 3 4 5 »  All
  Print  

Jump to: