Bitcoin Forum
June 18, 2024, 04:36:10 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  
Author Topic: Zeybekci: Yerli kripto para doğru değil  (Read 442 times)
karayaman
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile WWW
February 10, 2018, 10:06:56 PM

tc devletinin ürettiği kripto paraya kimse güvenmeyecektir zaten.
keşke üretselerde rezil olsalar.

tc devleti ne lan amk kekosu bir şeyleri yapamıyor olabilirler ama adıyla sanıyla TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ
TheSpark
Full Member

Activity: 238
Merit: 100

View Profile
February 10, 2018, 10:43:43 PM

Bitcoinin veya diğer coinlerin ortak ödeme birimi olabilmesi için her ülkenin üretmesi zaten yanlış ancak diğer ülkeler üretirken de ülkeye ait bir coinin olmaması doğru olmaz
koinli
Full Member

Activity: 350

View Profile
February 11, 2018, 02:01:55 AM

Gerçekten doğru ve aklı başında bir açıklama olarak görüyorum, kripto paraların mantığında da zaten bu yoktur. yani zimbabwesi de Türkiyesi de, japonyasıda kripto para üretecekse nerede kaldı bu işin felsefesi.
risinqsun
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 273

-

View Profile
February 11, 2018, 07:47:49 AM

Şuan için zaten türkiye yerli kripto parası için hazır değil hazırdan kastım halk ve esnaf kullanmadığı sürece bir işe ne kadar yarar belli değil ama şuan başlansa 5 senelik bir yol haritası ile de en iyiler arasına gelir. Özelliklede yanına devlet desteli borsa gelirse.
salinizm
Sr. Member

Activity: 658
Merit: 252

View Profile
February 11, 2018, 08:20:04 AM

Bu Nihat zeybekci'nin dahil olduğu siyasi oluşum ne diyorsa tam tersini yapan kazanır başka da bir şey bilmiyorum. Yakında ekranlara çıkıp " Bizi kandırmışlar meyerse kriptopara teknolojisi iyi bir şeymiş" diye açıklama yaparlarsa da hiç şaşırmam. Bunların bir günü diğer güne uymaz!

▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
JINBI

merges gold’s investment
holding value
with
blockchain technology
[
T H E   G O L D E N   I C O
.
────────     WHITEPAPER     ────────
]
▄█▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀█▄
▄█▀▄███████████▄▀█▄
▄█▀▄███████████████▄▀█▄
▄█▀▄███████ ██ ████████▄▀█▄
█ ███████▄▄ ▌ ▄▄▄ ▀██████ █
█ █████████ ▌ ████ ██████ █
█ █████████ ▌ ▄▄▄▄ ▀█████ █
█ █████████ ▌ █████ █████ █
█ █████▄▀▀  ▌ ▀▀▀▀ ▄█████ █
▀█▄▀███████ ██ ████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████████▀▄█▀
▀█▄▀███████████▀▄█▀
▀█▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄█▀
selfymenu
Newbie
*

Activity: 126
Merit: 0

View Profile
February 11, 2018, 10:38:10 AM

Başka ülkelerin bu işe gitmelerini eleştireceğimize biz de kendi kripto paralarımızı üretsek çok daha mantıklı olur
intotherain
Hero Member

Activity: 840
Merit: 532

View Profile
February 11, 2018, 10:40:12 AM

Türk bakanları gerçekten blokzincir teknolojisini takip mi ediyor yoksa yardımcıları onlara bu konu hakkında fikir mi veriyor merak ediyorum doğrusu eğer bakanımız bu teknolojisi takip ediyorsa bizim sesimizi duyuyor olmalı. Bakanım, Bitcoin ile ilgilenen Türkiye'de yüzbinlerce insan var. Bu merkezsiz sistemi vergilendirmeye çalışmak sizin hayrınıza olmaz, insanların üç kuruş kazancı var onu da balinalar hortumladı birde siz hortumlarsanız karşılığını sandıkta alırsınız. Ben eminimki vergi için bu konudaki mesajlar okunuyor, nabız ölçülüyor.
LordMeowMeow
Sr. Member

Activity: 617
Merit: 250

View Profile
February 11, 2018, 02:13:31 PM

Yerli kripto para yapmasınlar zaten. Ülke olarak kendi aramızda alıp satabileceğimiz bir kripto para olarak kalır. Tüm dünyadan yatırım alması mümkün değil malesef. Resmi olmayan kripto paraların dünya genelinde geçerliliği ve karlılığı daha fazla olacaktır. Tüm ülkeler kendi kripto parasını çıkarsa dahi şu an nasıl Dolar, sterlin ve Euro talep görüyorsa, bu ülkelerin kripto parası rağbet görür. Para birimleri farklı olsa da insanların yönelimleri aynı olacaktır bence.
obradovic
Newbie
*

Activity: 126

View Profile
February 11, 2018, 05:15:39 PM

Bence de yerli kripto para yapılmalı yapılsa ileri de kullanılması İçin ülkenin avantajına olur
silvermicro
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 2

View Profile WWW
February 11, 2018, 05:29:52 PM

Ülke siber orduyu kurup fetocu aradığı sürece yeni bir gelisme beklemiyorum . Çok fazla geri gidiyor ve boş uğraşıyoruz.
Ülke olarak beyinleri ülkede tutamadigimiz sürece ulkede güzel bir teknolojik gelişme beklemiyorum
izmirligencforvet
Full Member

Activity: 210

View Profile
February 11, 2018, 06:37:23 PM

bence de yerli ve milli kriptopara yapılmalı. en azından yurtdışındaki insanlara satılıp ülkeye 5-6 milyar kadar döviz sokabiliriz. kimse de bi şey demez.

Dr.Cocktail
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 262

View Profile
February 11, 2018, 06:55:28 PM

Ben de televizyonda yerli kripto paramızın üretileceğini duyduğum zaman hem sevinmiştim ama aynı zamanda çok şaşırmıştım.Maalesef haberin doğru olmadığı ortaya çıktı.Umarım yakın zamanda Türkiye bu yaklaşımını değiştirir.
kirmizicizgimiz
Member
**

Activity: 210
Merit: 10

View Profile
February 11, 2018, 07:05:29 PM

Bende katılıyorum bakana devlet eliyle altcoin üretilmesi doğru değil ama tabi ki bitcoine cephe alınarak aleyhine icraat de memleket için kötü olacaktır. Bun da vergi kısmen girer. Devletin ölçülü vergi koyması  tabii haklarından birisi çünkü Sad
Atumn
Member
**

Activity: 84

View Profile WWW
February 11, 2018, 07:40:49 PM

Bakanın incileri bini aştı. Her konuda uzman desteği almadan desteksiz sallamaya başladı. Güney Kore ve Çin devlet destekli alt coin yaptı çoktan. Devlet, üniversite ve özel sektör birarada çalışıyor. Adamlar yeni dünyada yaşıyor biz eski dünyada yaşıyoruz.

Nasit uygun
Member
**

Activity: 140

View Profile
February 11, 2018, 07:54:02 PM

risk faktörü olduğu için devletlerin bulaşmaması normal bu işe. ilk birinin girip örnek olması gerekiyor. muhtemelen amerika olacaktır.
Presidentcoinn
Member
**

Activity: 112

View Profile WWW
February 11, 2018, 07:58:59 PM

Yerli coin isteyen yok. Mevzuatı oluşturup karmaşaya son versin bakan. Beklediğimiz bundan ibaret. Rusun Korelinin yaptığını biz niye yapamıyoruz? Yerli coini çıkaracak bir sürü şirketimiz mevcut.
Kusman
Member
**

Activity: 756
Merit: 17

View Profile
February 11, 2018, 08:09:24 PM

Umarım gelecekte devletimiz kripto paralara karşı olan bu tutumunu tekrardan gözden geçirme kararı alır.Sayın cumhurbaşkanımızda karşılıksız dolar basımına karşı tavır alan kesimde bulunuyor.Bu konuda danışmanları tarafından daha iyi bilgilendirilirse ülkemiz çağ atlayabilir.

██   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀    ▄       BYBIT │ reddit       ▄    ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ██
   Sports & Derivatives Trading        Mobile App for iPhone & Android
   24/7 Customer Support        NFT Marketplace        Launchpad/Launchpool
Death Note
Member
**

Activity: 98

The future is your Genome

View Profile
February 11, 2018, 08:15:47 PM

ilerde kriptoparaların günümüzde kullanılması kaçınılmaz bi gerçek. çok uzun sürmeyecek 3-4 yıla kriptopara hayatımıza girmiş olacak.

konteskarlo
Newbie
*

Activity: 196

View Profile
February 11, 2018, 09:02:23 PM

bence kripto para üretmekten çok kripto para piyasasından nasıl yararlanılır diye düşünmek daha mantıklı.hangi paranın değerleneceğini bilmek ya da ülke olarak buna yön verebilmek daha karlı olacaktır.
kutsal_money
Member
**

Activity: 154

View Profile
February 11, 2018, 09:14:51 PM

İlk aşama için makul sebepler gösterebilirler kendilerince ama ilerleyen zamanlar da bizim kendi kripto paramizin olmaması inanılmaz korkunç bir olay bana göre
Pages: « 1 [2] 3 4 »  All
  Print  

Jump to: