Bitcoin Forum
May 06, 2024, 10:49:55 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 »  All
  Print  
Author Topic: Masternode nedir? (Azıcık Ayrıntılı)  (Read 1137 times)
iconista
Newbie
*

Activity: 84
Merit: 0

View Profile
February 12, 2018, 09:28:54 PM

Şubat sonu WTC  (5.000 coin), haziran sonu Wabi  masternode'u uygulamaya alacak. Wabi'nin MN için coin sayısı da 5.000 olur diye tahmin ediyorum.  WTC'yi kaçırdığım için Wabi'ye yöneliyorum, ikinci çeyrekte iyi bir çıkış yakalayabilir.
1714992595
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714992595
Reply with quote  #2

1714992595
Report to moderator
1714992595
Hero Member
*

Ignore
1714992595
Reply with quote  #2

1714992595
Report to moderator
Unlike traditional banking where clients have only a few account numbers, with Bitcoin people can create an unlimited number of accounts (addresses). This can be used to easily track payments, and it improves anonymity.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714992595
Hero Member
*

Ignore
1714992595
Reply with quote  #2

1714992595
Report to moderator
SkyLords (OP)
Full Member

Activity: 784
Merit: 120

View Profile
February 12, 2018, 10:01:31 PM

Şubat sonu WTC  (5.000 coin), haziran sonu Wabi  masternode'u uygulamaya alacak. Wabi'nin MN için coin sayısı da 5.000 olur diye tahmin ediyorum.  WTC'yi kaçırdığım için Wabi'ye yöneliyorum, ikinci çeyrekte iyi bir çıkış yakalayabilir.

Masternode kaçırma tabi Cheesy
SkyLords (OP)
Full Member

View Profile
February 12, 2018, 10:15:47 PM

Elinize sağlık besbelli emek vermiş ve bilginizi dökmüşsünüz. Uzun uzun araştıramayan ama merak edenler için iyi olacak bu paylaşım Smiley

Teşekkür ederim elimden geldiğince Bitcointalk sitesini takip edenlere faydalı olacak konuları paylaşmaya çalışıyorum.
batturkey
Full Member

Activity: 336
Merit: 100

The World’s First Blockchain Core

View Profile
February 12, 2018, 10:51:09 PM

Chaincoin yakinda blok yarilanmasi olacak arkadaslar her nekadar dandik bir borsada islem gorsede coin eski ve communitysi olan bir coin tarihe not;

$0,370003 USD (8,29%)
0,00004207 BTC (1,56%)

CHC Chaincoin

gerekli coin adedi 1000 olmasi lazim 10.000 de olabilir.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄ ■        SKYNET        ■ ▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▐▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬     PRIVATE SALE is LIVE     ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▌
Whitepaper   Bounty   Bitcointalk   ■   Facebook   Twitter   Telegram
SkyLords (OP)
Full Member

View Profile
February 13, 2018, 01:18:01 AM

Chaincoin yakinda blok yarilanmasi olacak arkadaslar her nekadar dandik bir borsada islem gorsede coin eski ve communitysi olan bir coin tarihe not;

$0,370003 USD (8,29%)
0,00004207 BTC (1,56%)

CHC Chaincoin

gerekli coin adedi 1000 olmasi lazim 10.000 de olabilir.

Bu konuda biraz araştırma yapmak lazım. Sayı önemli.
cacoin
Full Member

Activity: 322
Merit: 112

View Profile
February 13, 2018, 01:32:44 AM

Şu masternode olayına gireyim diyorum ama getirisi iyi olanların maliyeti çok yüksek aslında wabi şuan değerlendirilebilir gibi eğer masternode olursa biçok kişi satmayacak ve bekletecektir dolayısıyla fazla talep olacaktır.zaten sağlam bi coin bide mn gelince uçar heralde bende şimdiden toplamayı düşünüyorum
DarkXen
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 261

View Profile
February 13, 2018, 06:44:22 AM

Konu her up olduğunda dayanamayıp giriyorum, Bir masternode yapmak istiyorum şu anda ki seçenek wabi görünüyor ancak onun da simgesinden midir nedir, hiç güven telkin etmiyor üstelik açıklanıp açıklanmayacağı garantisi de yok. Sad
espressodelisi
Full Member

View Profile
February 13, 2018, 09:39:08 AM

DASH masternode için 1000DASH elinizde yoksa hisseli masternode servislerine katılabilirsiniz. Yaklaşık ağustos ayı sonunda 25 dash ile masternode.me sitesindeki servise katıldım. 1000 dash ile tam masternode yapmak kadar güvenli değil, en azından işleten kişiye güvenip elinizdeki parayı göndermiş oluyorsunuz ama zaten masternode.me servisini işleten kişi dash core geliştiricilerinden olduğu için yeterinde güvenilir deyip gönderdim. o zamandan beri yaklaşık her 7-8 günde bir 0.038dash kadar bir ödeme geliyor.

Tam bir masternode kurmak için cüzdanda 1000 dash olmalı ve ayrıca server sınıfında bir donanım ve bağlantı üzerinde çalışan bir makinaya ihtiyaç var yani en kolayı kiralık sunucular üzerinde çalıştırmak. Eğer linux sistem yönetimi konusunda kendinize güvenmiyorsanız hiç uğraşmayın ya da az biraz payını verip bu işleri servis olarak yapanlarla yapın, tabi 1000 dash sizde güvenli bir cüzdanda dursun. yalnızca masternode kurulum ve ilk başlatma anında cüzdandan bir key üretmek gerekiyor o kadar, masternode çalışan makinada para tutulmuyor, tek kontrol ettiği o cüzdanda para gerçekten var mı o kadar.

Uzun vadeli elimd etutarım dedğiniz miktarı boş boş cüzdanda tutmak yerine masternode sisteminde tutmak iyi bir şey.

Masternode ne yapar ne işe yarar konusu da ayrı bir başlık konusu bence. Merak eden dash gibi sağlam coinlerin kendi web sitelerinden okuyabilir.
SkyLords (OP)
Full Member

View Profile
February 13, 2018, 09:54:10 AM

Konu her up olduğunda dayanamayıp giriyorum, Bir masternode yapmak istiyorum şu anda ki seçenek wabi görünüyor ancak onun da simgesinden midir nedir, hiç güven telkin etmiyor üstelik açıklanıp açıklanmayacağı garantisi de yok. Sad
Bence posw bakın bitmediyse
SkyLords (OP)
Full Member

View Profile
February 13, 2018, 09:56:25 AM

DASH masternode için 1000DASH elinizde yoksa hisseli masternode servislerine katılabilirsiniz. Yaklaşık ağustos ayı sonunda 25 dash ile masternode.me sitesindeki servise katıldım. 1000 dash ile tam masternode yapmak kadar güvenli değil, en azından işleten kişiye güvenip elinizdeki parayı göndermiş oluyorsunuz ama zaten masternode.me servisini işleten kişi dash core geliştiricilerinden olduğu için yeterinde güvenilir deyip gönderdim. o zamandan beri yaklaşık her 7-8 günde bir 0.038dash kadar bir ödeme geliyor.

Tam bir masternode kurmak için cüzdanda 1000 dash olmalı ve ayrıca server sınıfında bir donanım ve bağlantı üzerinde çalışan bir makinaya ihtiyaç var yani en kolayı kiralık sunucular üzerinde çalıştırmak. Eğer linux sistem yönetimi konusunda kendinize güvenmiyorsanız hiç uğraşmayın ya da az biraz payını verip bu işleri servis olarak yapanlarla yapın, tabi 1000 dash sizde güvenli bir cüzdanda dursun. yalnızca masternode kurulum ve ilk başlatma anında cüzdandan bir key üretmek gerekiyor o kadar, masternode çalışan makinada para tutulmuyor, tek kontrol ettiği o cüzdanda para gerçekten var mı o kadar.

Uzun vadeli elimd etutarım dedğiniz miktarı boş boş cüzdanda tutmak yerine masternode sisteminde tutmak iyi bir şey.

Masternode ne yapar ne işe yarar konusu da ayrı bir başlık konusu bence. Merak eden dash gibi sağlam coinlerin kendi web sitelerinden okuyabilir.

İyi bir cevap gerçekten çok faydalı
altanbyz
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

View Profile
February 13, 2018, 09:58:30 AM

Konuyu açan arkadaşa merit oladığı için kuru kuru teşekkür edebilyorum, merit sistemi sayesinde forumda güzel başlıklar açılmaya başlandı.

Anladığım kadarıyla soruyorum MN her coinde yok bununla ilgili bilgiye nasıl ulaşabiliriz
SkyLords (OP)
Full Member

View Profile
February 13, 2018, 10:30:14 AM

Konuyu açan arkadaşa merit oladığı için kuru kuru teşekkür edebilyorum, merit sistemi sayesinde forumda güzel başlıklar açılmaya başlandı.

Anladığım kadarıyla soruyorum MN her coinde yok bununla ilgili bilgiye nasıl ulaşabiliriz
100 kadar coin var. Açıkçası boş projesi olan çoğu coin masternode yapmak istiyor. En sağlamı dash. Bildiklerimden posw ve luxcoin var
murado
Jr. Member
*

Activity: 224
Merit: 2

View Profile WWW
February 13, 2018, 10:35:22 AM

bu tür ayrıntılı anlatımlara çok ihtiyaç var bizim bu forumlarda çok az oldukları için bir dürü bilgi eksikliği doğuyor bu nedenle

Vertex   |   A UNIQUE ECOSYSTEM FOR INVESTORS, THE COMMUNITY AND ICOS
╚═════  'The worlds first ICO aftermarket'  ═════╝
espressodelisi
Full Member

View Profile
February 13, 2018, 01:07:05 PM

Masternode olayını icad eden ilk coin Dash. diğerleri ondan kopya çekti ama daha dash'in yanına yaklaşabilmek için çok çalışmaları gerek.
Elinde dash olmayan bu yaz üzülecek benden söylemesi. Yeni versiyonu yazın çıkaracaklar. Ben hisseli masternode servisinde 25 dash tutuyorum, sanırım uzun bir süre daha satmam.
Zamanında günde 3-5 tane şeklinde mine ederdim topu topu 4 ekran kartlı makinamla. kuruş fiyatlara sattığıma çok üzüldüm ama yapacak bir şey yok.
SkyLords (OP)
Full Member

View Profile
February 13, 2018, 02:30:35 PM

Masternode olayını icad eden ilk coin Dash. diğerleri ondan kopya çekti ama daha dash'in yanına yaklaşabilmek için çok çalışmaları gerek.
Elinde dash olmayan bu yaz üzülecek benden söylemesi. Yeni versiyonu yazın çıkaracaklar. Ben hisseli masternode servisinde 25 dash tutuyorum, sanırım uzun bir süre daha satmam.
Zamanında günde 3-5 tane şeklinde mine ederdim topu topu 4 ekran kartlı makinamla. kuruş fiyatlara sattığıma çok üzüldüm ama yapacak bir şey yok.

Biraz bile elinde olması güzel. Canını sıkma bu iş böyle bir şey işte.
ophyrim
Sr. Member

Activity: 994
Merit: 391

View Profile
February 13, 2018, 06:25:09 PM

Titanium'da kısa bir süre önce masternode'a geçeceğini açıkladı. Henüz detayları belli değil ama 10.000 coin civarı rakamlar adminlerce telafuz edildi. şu an için 1 token 1.2 USD yani titanium ki proje bulut depolamayı blok zincir üstüne almayı hedefleyen ve halizhazırda pekçok çok önemli müşterisi olan bir şirket 12.000 USD'ye masternode kurma imkanı vermiş olacak.

Coin çok yeni ve ICO'su biteli yaklaşık 15 gün oldu.
SkyLords (OP)
Full Member

View Profile
February 13, 2018, 06:44:07 PM

Titanium'da kısa bir süre önce masternode'a geçeceğini açıkladı. Henüz detayları belli değil ama 10.000 coin civarı rakamlar adminlerce telafuz edildi. şu an için 1 token 1.2 USD yani titanium ki proje bulut depolamayı blok zincir üstüne almayı hedefleyen ve halizhazırda pekçok çok önemli müşterisi olan bir şirket 12.000 USD'ye masternode kurma imkanı vermiş olacak.

Coin çok yeni ve ICO'su biteli yaklaşık 15 gün oldu.

Evet 10.000 rakamı da bazılarımız için çok büyük rakam hele 12.000 dolar zor gelir arkadaşlara. Ama elinde olanlar için sevindirici bir haber.
nantenami
Newbie
*

Activity: 43
Merit: 0

View Profile
March 09, 2018, 12:37:50 PM

Titanyum  coin için ne düşünüyosunuz .. zamanında iddialı imiş ..masternode si ile igilli bilgi varmıdır Huh
Cleverjunta
Full Member

Activity: 1017
Merit: 146

View Profile
March 09, 2018, 12:44:18 PM

başlık bulamayınca açmıştım ama varmış kendimden alıntı yapayım :)kısaca masternode, tam işlevli bir node veya MN işlevinin bulunduğu herhangi bir kripto paranın belirtilen miktarda  blok zinciriyle tamamen senkronize edilmiş ve  7 gün 24 saat çalışan bir kripto para cüzdanı kilitlenmesi diyebiliriz.Bu şekilde ağ sürekli güçlü kalırken ağ destekçileri belirtilen oranlarda ödüllendirilir.minning yapılabilen coinlerde de masternode yapılanları mevcut olup pos işlemine gör farkıda belirli miktarda coinin kilit altında tutulmasıdır.Peki iyi bir mastrnode nasıl kurabiliriz tabi ki araştırarak.En büyük değerdeki masternode coini ise Dash olup BLOCKNET (BLOCK),ZCOIN (XZC),PIVX (PIVX),PURA (PURA),ION (ION) gibileride biline ve büyük borsalarda listelenmiş olanlarından bir kaçıdır.Doğru zamanda yapılmış yatırım hem hem coinin değeri açısından hemde getirisi açısından(yine değere bağlanıyor buda) çok güzel karlar sağlayabilir.Bunun içinde bu coini iyice araştırmak gerekli.sonuçta geleceği olan bir coini seçebilmek en önemli nokta.Ekip yol haritası amaç nelere hizmet edecek nerelerde listelenecek destekçisi varmı bunlar önemli noktalar ve en önemlisi roin yatırm geri dönüş süresi.Yüksek roi süresine aldanıp boş bir projeye yatırımda ters tepip çok uzunca süreye beklemelere neden olabilir.seçim önemli.https://masternodes.pro/ https://masternodes.online/ sitelerindencoin hakkında roi süresi yatırım maliyeti kaç kişi bu coine masternoder gibi detaylı bilgiler edinilebilir.son olarak prl tokenin yakn dönemde masternode uygulamasına geçeceği söylenmekte buna ek scorecoin kucoinde listeleneceğini iddaa etmekte.
mymerlia
Member
**

Activity: 633
Merit: 15

View Profile
March 09, 2018, 04:52:10 PM

Masternode meraklıları ilk denemelerinini 1000 adet chaincoin kullanarak yaklaşık 0.023 btc karşılığı masternode başlatabilirler. Hatta aylık 5 usd civarına vultr sunucu kiralayabiliyorsunuz. Gerekli kurulum yönergeleri chaincoinin kendi sitesinde ve steemit.com araştırabilirsiniz.

❰ ❰❰ ❰❰❰ ❰❰❰❰❰ ♦ SIMDAQ ♦ ❱❱❱❱ ❱❱❱ ❱❱ ❱
Learn how to trade profitable!
 Instagram ▼▲       Medium ▼▲      Telegram ▼▲    Facebook  ▼▲      Twitter ▼▲
Pages: « 1 [2] 3 4 5 6 7 »  All
  Print  

Jump to: