Bitcoin Forum
June 24, 2024, 08:06:35 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  
Author Topic: Kripto paralara zorunlu gelir vergisi geliyor.  (Read 594 times)
btc_turk
Member
**

Activity: 322
Merit: 12

View Profile WWW
February 13, 2018, 09:16:37 AM

Vergisi alacak olduktan sonra kabul etmeyecek ulke yok bence bitcoini.
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
February 13, 2018, 11:17:00 AM

Adamlar yasaklamanın işe yaramayacıgını anlayınca en azından kaymagını yiyelim diye vergi koymuşlar Smiley en güzelini yapmışlar, bu piyasa zaten bir şekilde dönecek.
kmlkkl
Member
**

Activity: 196
Merit: 10

View Profile
February 13, 2018, 11:51:20 AM

Artık ne gelıcekse gelsın sürekli aynı konular. Karşı olan tüm ülkeler vergilendirme yoluna gidiyor. Demek ki karşı olmaları pek bir işe yaramıyormuş. Vergi almak saçma bunun da bir yolu bulunur elbet

loveistanbul
Member
**

Activity: 392

View Profile
February 13, 2018, 12:42:45 PM

Hindistanın crypto paralara vergi getirmesi ,gelir vergisi alması , crypyto piyasasının varlığını kabul ettiğini yasal bir konu haline geldiğini açıklar .Bence bu hindistanlı crypto para yatırımcıları için son derece güzel bir haber .İnşallah ülkemizde de yasal olarak kabul edilmesinin önü açılır.
negredo19
Member
**

Activity: 84

Gambling Investment Fund

View Profile
February 13, 2018, 01:00:54 PM

Aynı şey türkiyede de olur bence, bakarlar hiçbir şekilde önüne geçemiyorlar, yüksek bir vergi ile yasal hale getirirler

taseron.isci
Member
**

Activity: 224

View Profile WWW
February 13, 2018, 03:48:38 PM

Bir ulke kabul ediyosa buyuk ihtimalde vergi alabilmek icin kabul ediyordur zaten. Yakinda turkiye de kabul edip vergilendirme getirecektir.

jakdanyel
Sr. Member

Activity: 1652
Merit: 304

kycfree

View Profile
February 14, 2018, 11:16:08 AM

Aslında bu hamleyi ülkemizden beklerdim ben. Vergi konusunda baya yüksek miktarda vergi alınıyor her şeyden bizim ülkemizde. Umarım bu haberleri görüp harekete geçmezler  Grin

▄▄███████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
███████████▀▌▄▀██████████
███████▄▄███████▄▄███████
██████▄███▀▀██▀██████████
█████████▌█████████▌█████
█████████▌█████████▌█████
██████████▄███▄███▀██████
████████████████▀▀███████
███████████▀▀▀███████████
█████████████████████████
▀█████▀▀████████████████▀
▀▀███████████████████▀▀
Peach
BTC bitcoin
Buy and Sell
Bitcoin P2P
.
.
▄▄███████▄▄
▄████████
██████▄
▄██
█████████████████▄
▄███████
██████████████▄
███████████████████████
████████████████████████
▀███████████████████████▀
▀█████████████████████▀
▀██████████████████▀
▀███████████████▀
▀▀███████▀▀

▀▀▀▀███▀▀▀▀
Available in
EUROPE | AFRICA
LATIN AMERICA
▄▀▀▀

▀▄▄▄

███████▄█
███████▀
██▄▄▄▄▄░▄▄▄▄▄
████████████▀
▐███████████▌
▐███████████▌
████████████▄
██████████████
███▀███▀▀███▀
.
Download on the
App Store
▀▀▀▄

▄▄▄▀
▄▀▀▀

▀▄▄▄

▄██▄
██████▄
█████████▄
████████████▄
███████████████
████████████▀
█████████▀
██████▀
▀██▀
.
GET IT ON
Google Play
▀▀▀▄

▄▄▄▀
konteskarlo
Newbie
*

Merit: 0

View Profile
February 14, 2018, 12:09:55 PM

yakında bu vergi olayları çok yaygınlaşacak.ülkemizde de olacağına adım gibi eminim.makul yüzdeler olursa vergi sıkıntı olmaz.
Koray Pulsar
Newbie
*

Activity: 280

View Profile
February 14, 2018, 12:53:12 PM

Vergilendirme getireceklerine göre hindistanda kripto parayı yani bitcoin i ileride para birimi olarak tanıyacağının belirtisidir
hjbn
Newbie
*

Activity: 154

View Profile WWW
February 14, 2018, 03:41:29 PM

Kripto paralara vergi gelmesi bu işin önünün açık olduğu anlamına gelir. Bir çok arkadaşım bu işe sıcak bakmıyordu. Bu tür haberleri direk onlara gönderiyorum Grin
mallmi
Newbie
*

Activity: 126

View Profile WWW
February 14, 2018, 04:10:05 PM

Zorunlu vergi gelmesi benim açımdan iyi bir gelişme. Kripto paralara yasak getirmesinler de ne getiriyorlarsa getirsinler fark etmez. Bu haberler beni daha da motive ediyor açıkçası.
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
February 14, 2018, 05:10:11 PM
Last edit: February 14, 2018, 10:46:56 PM by lossnet

Az önce e-devlet üzerinden bizim ülkemizdeki gelir vergisi dilimlerine baktım. 14.800 TL'ye kadar minimum %15, 120.000 TL ve yukarısı için de %35.
Oldukça yüksek bir oran! Düşünsenize mesela tanesi $0.50'den 10.000 tane almış olduğunuz bir coin, 1 sene sonra tanesi $100 oldu. Ya da parçalara bölerek ve risk alarak, kafa patlatarak 1 milyon TL'lik Bitcoin karşılığı kazandınız. Bu paranın 350 bin TL'si, bakın yazıyla tekrar yazıyorum üç yüz elli bin TL'si vergiye gidecek. Tamam bazıları diyecektir ki; "o kadar para kazandıktan sonra veririm ne olacak ki!". Öyle demeyin, kolay da kazansanız zor da kazansanız bir risk alıp, aklınızı kullanıp bir yatırıma girişiyorsunuz. Devletin kripto piyasasından gelir vergisi oranlarını almak istemesi kimsenin işine gelmez, hatta piyasayı soğutur.
Nasıl ki döviz alıp-satarken vergisi yoksa -sadece komisyon varsa- bunun da öyle olması lazım. Diğer bir ihtimal de KDV üzerinden %5 ile %10 arası sabit bir oran olmalı.
dikistutmazsabri
Member
**

Activity: 279

View Profile
February 15, 2018, 12:32:34 AM

engelleyemeyeceğiz bari para kazanalım demişler sanırım Cheesy bu tarz ülkelerden ve yaptırımlardan hoşlanmıyorum

dikistutmazsabri
Member
**

Activity: 279

View Profile
February 15, 2018, 12:37:01 AM
Merited by crazy1204 (3)

bazı arkadaşlar motive ediyor demiş de neresi motive ediyor pardon? kazandığım paranın bir kısmını haybeden öylesine bir cahil sürüsüne vermenin hoş tarafı ne acaba böyle konuşuyorsunuz ya aklınızdan şüphe ediyorum gerçekten sizin yüzünüzden olursa zaten olur böyle şeyler. aklınızı kullanın biraz sen gecenü gündüzüne katıp blgisayar başlarında dirsek çürüteceksin ve sebepsiz yere vergi keecekler, bu ülkede başta olmak üzere vergi oranları alım yerleri alım nedenleri zaten çok çok sıkıntı bir konu iken verginin hiçbir alanda işimizi kolaylaştırmadığını aksine bizi batırdıkça batırdığını gördük, vergiye sevinen arkadaşlar zaten ben hep 50 liralık benzin alıyorum diyen adamla aynı kafayı yaşıyorsunuz

trako
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
February 15, 2018, 08:54:01 AM

hindistan ya da başka falanca ülke. hiç fark etmez. ülkelerin eninde sonunda yapacağı şey bu. vergi mükellefi haline getirecekler kullanıcıları. önünü almak ve giren  çıkan kontrol mekanizmasından geçirmek için yapacağı şey  bu. bunun yanında belki bir takım kolaylıklar gelebilir tabi bilemiyorum. (pek zannetmiyorum ama gene de bir ihtimal)
hayratposta
Newbie
*

Activity: 182

View Profile
February 15, 2018, 09:25:48 AM

Butun ulkeler bunu yapacak zaten ki olmasi gerekiyor. Hic bir ulke halkinin kendine bir pay birakmadan cok paralar kazanmana izin vermez.
btrice7
Newbie
*

View Profile
February 15, 2018, 12:01:28 PM

bize gelmesin de kime gelirse gelsin.çünkü biz zaten olur olmadık her şeye fazla fazla vergi veriyoruz.buna bari vermeyelim..
dammedonut
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

View Profile
February 15, 2018, 12:20:17 PM

Vergilerle büyüyen bir ülkenin vatandaşı olarak açıkçası gözüm korktu. Bizde vergiler normal oranlarda alınmadığı için şimdilik vergilendirme muhabbetlerine karşıyım. Adam akıllı bir vergi sistemi getirilir, milleti soymaktan vazgeçilirse vergi alınmasında bir zarar görmüyorum. Fakat bu hükümet bizden kan alır demedi demeyin.

tadzio
Full Member

Activity: 344
Merit: 100

View Profile
February 15, 2018, 09:31:35 PM

Ülkemizde vergi adaletini arıyoruz. Zenginlerin ödemediği her kuruş vergiyi biz ödüyoruz. Kripto para birimlerine zorunlu vergi gelmesi pazarı baltalayacak.
srhtssr
Jr. Member
*

Activity: 98
Merit: 1

View Profile
February 15, 2018, 09:41:19 PM

türkiye için vergi almak bence braz zor olur heryerde kaçak elektirikle üretim yapılıyoken hazırki vergiyi alamayan devlet bunu nasıl alsın

CUBE CHAIN  |  The 4th Blockchain for Ecommerce  ■  ■  ▬▬▬
▬▬▬  ■  ■  Meet the social Blockchain services you imagine.
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  

Jump to: