Bitcoin Forum
May 08, 2024, 12:00:58 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 [5]  All
  Print  
Author Topic: ICO Yatırımları Neden Riskli  (Read 825 times)
EUROPEANTURK
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 251

View Profile
August 04, 2018, 09:16:12 AM

Ico yatırımlarının resmi bir denetim mekanizması yok bu yüzden kişiler ve ürün denetimi yapılamıyor en büyük risk buradan başlıyor ve bu yüzden projeler, kişiler sahte çıkabiliyorlar bunun en kötü sonucu piyasaya olan inanç sarsılıyor.
1715126458
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715126458
Reply with quote  #2

1715126458
Report to moderator
1715126458
Hero Member
*

Ignore
1715126458
Reply with quote  #2

1715126458
Report to moderator
1715126458
Hero Member
*

Ignore
1715126458
Reply with quote  #2

1715126458
Report to moderator
The forum strives to allow free discussion of any ideas. All policies are built around this principle. This doesn't mean you can post garbage, though: posts should actually contain ideas, and these ideas should be argued reasonably.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

Activity: 1624
Merit: 624

View Profile
August 05, 2018, 10:49:42 AM

Ico yatırımlarının resmi bir denetim mekanizması yok bu yüzden kişiler ve ürün denetimi yapılamıyor en büyük risk buradan başlıyor ve bu yüzden projeler, kişiler sahte çıkabiliyorlar bunun en kötü sonucu piyasaya olan inanç sarsılıyor.

Denetim veya belirli bir yönetim kuralları olmaması nedeni ile bu piyasa içerisinde gelir elde etmek çok riskli oluyor fakat kazandıran proje olduğu zaman gerçekten güzel gelir elde edilebiliyor. Fakat bu denetimsizlik ve yönetimsizlik kötü olarak kullanıldığı zaman büyük vurgunlara şahit olabiliyoruz ve birçok yatırımcının bu piyasaya olan inancını, güvenini de kaybetmiş oluyor. O sebepledir ki daha önceki mesajlarımda yazıklarımı tekrar belirtmek istiyorum. Detaylı araştırma yapmadan, üzüleceğimiz miktarlar ile yatırım yapmamalıyız.
PinkBlue
Full Member

Activity: 616
Merit: 100

View Profile
August 05, 2018, 12:39:06 PM

Scam projeler çok olduğundan dolayı veya verilen vaatlerin yerine getirilememesi nedeniyle risk taşıyor. Her projeye girmemek gerekiyor. Birde çok yüksek miktarlarla girmemek en iyisi bence. Kaybedersen fazla üzülmezsin.
adept
Full Member

Activity: 223
Merit: 100

View Profile WWW
August 05, 2018, 04:36:55 PM

sebep çok fazla scam ico olması
gkhnhsyn1
Newbie
*

Activity: 224
Merit: 0

View Profile
August 05, 2018, 04:48:24 PM

dolandırıcı olma ihtimali var.borsaya girememe ihtimali var.iyi bir proje olmama ihtimali var.iyi yatırım alamama ihtimali var.
icohaberleri
Jr. Member
*

Activity: 158
Merit: 2

View Profile WWW
August 07, 2018, 01:35:55 PM

ICO yatırımlarıyla alakalı her risk faktörü göz önüne alınmalı. Ürün kalitesi, ekip yeterliliği ve deneyimleri, vizyonları ve çizdikleri yol haritaları, sosyal medya kitleleri, toplam tokenın yüzde kaçının dağıtıldığı vb. diye liste uzar gider. ICO'larla alakalı kendi nickname'imi taşıyan bir web sitesi kurdum. Bilgi almak, soru sormak için ziyaret etmekten çekinmeyin.
Mali.sak
Member
**

Activity: 238
Merit: 10

View Profile
August 07, 2018, 02:27:00 PM

ICO daha projeden yapılacak sitedeki evi almak gibi geliyor bana. daha önce bir çok iş yapmış kendini kanıtlamış bir şirket olsa belki çok dert etmeden yatırım yaparsın ama hiç tanımadığım bir şirkete yatırım yapmak bana oldukça riskli gelmiştir.
unpredictable72
Jr. Member
*

Activity: 127
Merit: 2

View Profile WWW
August 07, 2018, 04:17:07 PM

Eth erc20 tokenini alan ico yapıyor yapan o kadar çok var ki artık gerçek projelere bile güvenemiyor insanlar almıyorlar.Bundan sonra bana göre ico direk mainneti olan projeler iş yapar.Eskisi gibi erc20 yap sonra para gelirse mainnete geç olamaz.

gemstra  |▌  The Future of Social Selling  |▌  A blockchain infrastructure
● ● ● ●  for the biggest gig economy of tomorrow  ● ● ● ●
Puyol
Full Member

Activity: 616
Merit: 101

View Profile
August 07, 2018, 07:58:35 PM

Çok basit çünkü adamlar gidip bir cast ajansından sahte profiller satın alıp hatta sahte eventler düzenleyip bunları ico yatırımcılarına gerçekten olmuş gibi gösterebilir sonuçta dünyanın öbür ucunda olan bir şeyi gidip konrtol edemezsiniz çoğu icoda önemli olan coinin teknolojisi falan değil önemli olan marketing kısmının nasıl yönetildiği bu yüzden çoğu ico ico fiyatının altında değere sahip oluyor
banditlyerd
Newbie
*

Activity: 3
Merit: 0

View Profile
August 26, 2018, 12:57:42 AM

bilgilendirici bir konu olmus ico yatırımı yapmadan 2 kere dusunecegim
BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
November 10, 2018, 11:43:36 AM

ICO daha projeden yapılacak sitedeki evi almak gibi geliyor bana. daha önce bir çok iş yapmış kendini kanıtlamış bir şirket olsa belki çok dert etmeden yatırım yaparsın ama hiç tanımadığım bir şirkete yatırım yapmak bana oldukça riskli gelmiştir.

Kesinlikle katılıyorum hatta bulunduğum bölgede örneğini verdiğiniz konut işlemi de gerçekleşti çok değil. Henüz sektörde yeni olan bir inşaat şirketi 100.000 TL gibi çok düşük ücretler ile 1+1 lansman satışları yapmıştı. Fiyat her ne kadar ucuz olsa da yine de içimde bir kuşku oluşmuştu ve yatırım yapmaktan çekinmiştim şu alanda. Aradan yaklaşık 1 yıl gibi bir süre geçti ve henüz bir çivi bile çakılmadı inşaatta. Büyük ihtimalle de proje ya çok geç tamamlanacak yada hiç başlanmadan vurgun tamamlanmış olacak. ICO yatırımları da belirttiğiniz gibi bu tarz yatırımlar arasında gösterilebilir.
cansevalacam
Jr. Member
*

Activity: 33
Merit: 1

View Profile
November 10, 2018, 03:07:38 PM

ıco yatırımları hem çok riskli hemde çok kazançlı önemli olan doğru porejinin hangisi olduğunu bilmek ona göre yatırım yapmak ama bu işte samanlıkta iğne aramak yada piyangodan para çıkması gibi bişey çünkü kimi icolar var piyasaya 1 dolardan çıkıyor ve artamaya devam ediyor bu ico fiyatı 1 centle başlıyor 100 bin adet yada 1 milyon adet aldıığınınızı ve 1 dolardan çıktığını direk zenginsiniz ama yüzbinlerce ico var hangisi olduğunu bilen zengin oluyor
coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
November 14, 2018, 03:48:00 PM

ico dönemi kapandı. yeni çıkan icolar sıfır çekiyor.
icodan almaya gerek yok borsaya çıkınca örneğin idex gibi yerlerden almak daha mantıklı.her türlü ico fiyatının altına düşüyor zaten.

BitcoinTurk (OP)
Hero Member

View Profile
July 03, 2019, 04:38:52 PM

ico dönemi kapandı. yeni çıkan icolar sıfır çekiyor.
icodan almaya gerek yok borsaya çıkınca örneğin idex gibi yerlerden almak daha mantıklı.her türlü ico fiyatının altına düşüyor zaten.

Merhaba,

Uzun bir süre sonunda eski ve faydalı konularımı tekrar gün yüzüne çıkartmam gerektiğini düşündüğüm için bu uzun sürecin sonrasında mesajınıza cevap veriyorum. Kesinlikle yazdıklarınıza katılıyorum, özellikle son dönemlerde IEO projelerinin de popüler olması nedeni ile ICO sektörü tamamen ölmüş durumda ve uzun süredir de başarılı olmuş bir ICO projesi göremiyoruz. Olası bir ses getirecek proje olması durumunda da bende borsalar üzerinden fiyat dengelendiği zaman alım yapmayı tercih ediyorum.
Pages: « 1 2 3 4 [5]  All
  Print  

Jump to: