Bitcoin Forum
April 23, 2024, 08:30:45 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: EFS'ye açık mektup! (ICO-Bounty saçmalıkları-mağduriyetler) Çözüm!  (Read 449 times)
jhontwis (OP)
Full Member

Activity: 756
Merit: 104

View Profile
February 11, 2018, 02:02:37 PM
Merited by EFS (2)

Sayın yöneticimiz EFS

Bounty kampanyaları ile bir çok üyenin kazanç sağladığı malumunuzdur. Kampanya yöneticilerinin yapmış olduğu (sayım esnasında...vb) saçmalıklar, proje sahiplerinin ödül hakkında ki son andaki tasarrufları yada ICO'nun saçma sapan tarihlere ertelenip ödül kampanyalarının uzatılması, ICO'ya yatırım yapanların baştaki anlaşma koşullarının değişmesi sebebi ile kazançlarının düşmesi gibi sebeplerden pek çok üye mağduriyet yaşamakta.

Milyon dolarlık piyasada forumda dağıtacakları üç kuruşun peşine düşmeleri yada reklam için çalışan Bitcointalk forum üyelerine saygısızlık etmeleri karşısında elimizden birşey gelmemekte. Ben çok eski bir üye sayılmam belkide çözüm için sunacağım fikir daha öncede tartışılmıştır. Ancak bu konuda herhangi bir gelişme olduğu söylenemez.

Önerim şudur:

- Blockchain tabanlı yada güvenliği ve adaletin en yüksek seviyede sağlanacağı bir oylama sistemi olsa.

- Bitcointalk forum olarak ICO'ya not verse (derecelendirse) ve bunu yayınlasak.

- Sabit başlık altında yayınlayacağımız bu liste emin olun yatırımcıların gözünde önemli etkiye sahip olacaktır.

- Böylece kafasına göre iş yapan ICO-Bounty; yöneticileri ve proje sahipleri artık daha ciddi davranacaklardır.

Oylama sistemi rütbe esaslı olabilir. örneğin: JR.Member 1 oy - Member 2 oy - Full Member 3 oy ..... şeklinde düzenlemeler yapılabilir.
Elbette bu sistem suistimal edilebilr. Tartışarak suistimale en az açık olan sistemi bulabiliriz. Ayrıca böyle bir sistemi suistimal etmek kendi ayağına sıkmak manasına gelir. Bu sistem forumda ki herkesin haklarını koruyacaktır.

Teklifin özeti: ICO'lar ve Bounty'ler üzerinde Forumun ağırlığının hissedilmesi!
1713861045
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713861045
Reply with quote  #2

1713861045
Report to moderator
According to NIST and ECRYPT II, the cryptographic algorithms used in Bitcoin are expected to be strong until at least 2030. (After that, it will not be too difficult to transition to different algorithms.)
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713861045
Hero Member
*

Ignore
1713861045
Reply with quote  #2

1713861045
Report to moderator
1713861045
Hero Member
*

Ignore
1713861045
Reply with quote  #2

1713861045
Report to moderator
1713861045
Hero Member
*

Ignore
1713861045
Reply with quote  #2

1713861045
Report to moderator
dogaatac
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 306

View Profile
February 11, 2018, 02:55:20 PM
Merited by polat90 (3), EFS (2), 2run (1), Blacknavy (1)

hevesinizi kırmak istemem ama belirttiğiniz sorunların önerdiğiniz çözümlerle uzaktan yakından alakası yok. Ayrıca bu neden EFS'ye bir mektup onu hiç anlamadım. Belirttiğiniz şeyler ne EFS'nin sorumluluğunda ne de herhangi bir yöneticinin.

Kendi araştırmanızı yaparsanız , ico beğenir ve güvenirseniz yatırımınızı yaparsınız. Aynı şey bounty içinde geçerli. Beğenmediğiniz bir bounty manager var ise onun kampanyasına girmezsiniz olur biter. Zaten çok sıkıntılı bounty managerlar yaşattıkları sıkıntıların ardından kolay kolay yeni kampanya alamiyor.

Oylama sistemi daha da saçma . Forumda on binlerce ne olduğu belli olmayan account var. Hangi coin daha güvenli ve potansiyelli diye anket açsak suraya , bir yerde ethereum bir yerde bitcoin white olsa bitcoin white 3 kat daha fazla oy alır Cheesy
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
February 11, 2018, 02:59:57 PM
Merited by turquaise (2)

hevesinizi kırmak istemem ama belirttiğiniz sorunların önerdiğiniz çözümlerle uzaktan yakından alakası yok. Ayrıca bu neden EFS'ye bir mektup onu hiç anlamadım. Belirttiğiniz şeyler ne EFS'nin sorumluluğunda ne de herhangi bir yöneticinin.

Kendi araştırmanızı yaparsanız , ico beğenir ve güvenirseniz yatırımınızı yaparsınız. Aynı şey bounty içinde geçerli. Beğenmediğiniz bir bounty manager var ise onun kampanyasına girmezsiniz olur biter. Zaten çok sıkıntılı bounty managerlar yaşattıkları sıkıntıların ardından kolay kolay yeni kampanya alamiyor.

Oylama sistemi daha da saçma . Forumda on binlerce ne olduğu belli olmayan account var. Hangi coin daha güvenli diye anket açsak suraya , bir yerde ethereum bir yerde bitcoin white olsa bitcoin white 3 kat daha fazla oy alır Cheesy

Katılıyorum kanka meritini deftere yazdım olunca bir adet helal merit sallayacağım. Bana göre en iyi sistem merit sistemi, gerisi hikaye ve merit kaynakları arttıkça merit sistemi forum için daha uygun bir hale gelecek arkadaşın dediği sistemde çoklu hesabı olan girdiği imza kampanyasını güzel oylar yatırım alsın diye.
dogaatac
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 306

View Profile
February 11, 2018, 03:01:28 PM

Oylama sistemi daha da saçma . Forumda on binlerce ne olduğu belli olmayan account var. Hangi coin daha güvenli diye anket açsak suraya , bir yerde ethereum bir yerde bitcoin white olsa bitcoin white 3 kat daha fazla oy alır Cheesy

Katılıyorum kanka meritini deftere yazdım olunca bir adet helal merit sallayacağım. Bana göre en iyi sistem merit sistemi, gerisi hikaye ve merit kaynakları arttıkça merit sistemi forum için daha uygun bir hale gelecek.

caktırma konu zaten merit amaclı açılmıs bir konu gibi gelmişti bana ama galiba meritleri ben kapacagım Cheesy deftere yazdım , vakti geldiğinde hatırlatırım
Blacknavy
Legendary
*

Activity: 1218
Merit: 1291

View Profile
February 11, 2018, 03:02:26 PM

Katılıyorum kanka meritini deftere yazdım olunca bir adet helal merit sallayacağım. Bana göre en iyi sistem merit sistemi, gerisi hikaye ve merit kaynakları arttıkça merit sistemi forum için daha uygun bir hale gelecek.

caktırma konu zaten merit amaclı açılmıs bir konu gibi gelmişti bana ama galiba meritleri ben kapacagım Cheesy deftere yazdım , vakti geldiğinde hatırlatırım

1 adet takdim edilmiştir xd
redboxneo
Member
**

Activity: 546
Merit: 10

View Profile
February 11, 2018, 03:10:06 PM

işe yarama ihtimali zayıf görüyorum. örneğin X coin 5 üzerinden puanlama her şey mükemmel gidiyor diyelim 4.5 puanı var ve bounty sürecini güzel yönetiyorlar. stake sayımı aşaması gelince veya tokenleri geç gönderince yine elimizden herhangi bir şey gelmeyecek. Ico inceleme sitelerindeki oylama puanlarından pek farkımız olur mu?
coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
February 11, 2018, 03:11:29 PM

bence airdrop ve bounty için türkçe forumun yanına bir kategori daha gelmesi lazım.

bilgi almak için biraz forumda dolaşayım diyorum başlıklar airdroptan geçilmiyor.

Dammitt
Hero Member

Activity: 882
Merit: 507

View Profile
February 11, 2018, 03:19:56 PM

Bu durumun Efs ile yakından uzakdan alakası yok boşuna Mektup olarak yazmışsınız bana göre. Zaten İcoya girecek Kişi kendi zevkine göre ve durumuna göre bunu belirlemeli.
temmuz
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 425

View Profile
February 11, 2018, 04:26:42 PM

kuzen sadece birşey diyeceğim diğer arkadaşların dedidgibe katılıyorum zaten ama ayrıca zaten sen adama ne kazandiriyorsun ki boyle bi şey istiyorsun onu da anlamadım. dediğin gibi milyon dolarlık firma ha bu başlıkla amacın merit kazanmaktı ki bunu kabul ederim.
ama merit yerine genelde zılgıt almış oldun . Smiley

not: bu başlığı globale aç bizim acımasız gavurlar mi gormen acisindan
1kodumtek7
Full Member

Activity: 1400
Merit: 161

View Profile
February 11, 2018, 04:36:28 PM

efs'nin olayla bi alakası yok ki. bu tamemen bounty managerların tekelinde olan bi sistem. bitcointalk saadece aracı bi forum.
ramsay snow
Full Member

Activity: 630
Merit: 103

View Profile
February 11, 2018, 04:47:59 PM
Merited by EFS (1), miyav (1)

full member olmuşsunuz ama bounty yöneticisi seçmeyi ya da konu açmayı öğrenememişsiniz, mektup yazdığınız kişinin konuyla alakası ne anlamış değilim.

- bitcointalk olarak icoya puan vermeye gerek yok. burası bir forum, ico yapacak olan ekip istemezse buraya konu bile açmaz. icoya puan verilmesi fikrini çok seviyorsanız zaten icolara puan veren siteler var, oralarda vakit geçirebilirsiniz.
- proje yöneticileri istedikleri bounty yöneticisini seçmekte özgürdür. bu forumda - trustlı, yüzlerce kişiden küfür yiyen fakat hala çok popüler olan ya da en büyük projelerin başında olan yöneticiler var. ister colorlessi ister jamalı ister needmoneyyi seçersiniz, bu sizin özgür iradenizdir. bi zahmet kendiniz araştırıp öğrenin hangi yönetici nasıl yönetiyor diye.
- imza kampanyalarından siz para kazanabilin diye hiçbir proje yöneticisi kendi yol haritasını değiştirmez. ico tarihini erteledilerse yapabileceğiniz bir şey yok, uzun süre devam eden kampanyalardan daha büyük paralar kazanıldığına da şahit olduk. biraz şans işi.

AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
February 11, 2018, 05:03:31 PM
Last edit: February 11, 2018, 09:44:28 PM by AlyattesLydia

Arkadaşlar, durun vurmayın öldü adam  Smiley

ICO anket olayları konusunda ben de diğer arkadaşlara katılıyorum. EFS'de maalesef konunun muhatapı değil ama madem ki, sorun bounty sorunu benim de ufak bir önerim var.

Forumda birçok gönüllü yönetici var, bir tane de Bounty için yönetici atanabilir. Bu arkadaş gelen şikayetleri değerlendirerek hakemlik görevi yapabilir ve Bounty'de haksızlık olması durumunda, ilgili coinin forumdaki başlığını kitleyebilir.

Peki yapılır mı derseniz, sanmıyorum.
saulzaents
Hero Member

Activity: 560
Merit: 501

View Profile
February 11, 2018, 05:07:15 PM
Merited by EFS (1)

Sayın yöneticimiz EFS

Bounty kampanyaları ile bir çok üyenin kazanç sağladığı malumunuzdur. Kampanya yöneticilerinin yapmış olduğu (sayım esnasında...vb) saçmalıklar, proje sahiplerinin ödül hakkında ki son andaki tasarrufları yada ICO'nun saçma sapan tarihlere ertelenip ödül kampanyalarının uzatılması, ICO'ya yatırım yapanların baştaki anlaşma koşullarının değişmesi sebebi ile kazançlarının düşmesi gibi sebeplerden pek çok üye mağduriyet yaşamakta.

Milyon dolarlık piyasada forumda dağıtacakları üç kuruşun peşine düşmeleri yada reklam için çalışan Bitcointalk forum üyelerine saygısızlık etmeleri karşısında elimizden birşey gelmemekte. Ben çok eski bir üye sayılmam belkide çözüm için sunacağım fikir daha öncede tartışılmıştır. Ancak bu konuda herhangi bir gelişme olduğu söylenemez.

Önerim şudur:

- Blockchain tabanlı yada güvenliği ve adaletin en yüksek seviyede sağlanacağı bir oylama sistemi olsa.

- Bitcointalk forum olarak ICO'ya not verse (derecelendirse) ve bunu yayınlasak.

- Sabit başlık altında yayınlayacağımız bu liste emin olun yatırımcıların gözünde önemli etkiye sahip olacaktır.

- Böylece kafasına göre iş yapan ICO-Bounty; yöneticileri ve proje sahipleri artık daha ciddi davranacaklardır.

Oylama sistemi rütbe esaslı olabilir. örneğin: JR.Member 1 oy - Member 2 oy - Full Member 3 oy ..... şeklinde düzenlemeler yapılabilir.
Elbette bu sistem suistimal edilebilr. Tartışarak suistimale en az açık olan sistemi bulabiliriz. Ayrıca böyle bir sistemi suistimal etmek kendi ayağına sıkmak manasına gelir. Bu sistem forumda ki herkesin haklarını koruyacaktır.

Teklifin özeti: ICO'lar ve Bounty'ler üzerinde Forumun ağırlığının hissedilmesi!

şimdi hocam dedikleriniz genel olarak doğru fakat böyle bir şey ile EFS  uğraşamayacaği için genel olarak mektubun yeri yanlış. bunu aslina bakarsan forumun global modlarina hatta en baştaki adamina bile atsan sallamazlar muhtemelen senin benim bildigimizden cok daha fazla büyük problemlere yol açiyordur bu ico  bounty işleri fakat bunlarla bile mücadele etmek gerçekten cok zordur diye düşünüyorum çünkü farkli başliklar altında farkli bölgelerin alternatif kripto paralar bölümlerin de ve diğer bounty başliklari altında açilan onlarca belki de totalde yüzlerce başlik vardir. genel olarak forum da yeterli mod zaten yok. üstelik kaldı ki genel olarak forum bu trafikten memnun diye düşünüyorum. yani bu bitcointalk yönetimi bende olsa ben memnun olurdum çünkü senin benim gibi yüzlerce insan hergün login oluyor ziyaret oluyor sadece bountyciler bile deli trafik getiriyodur.bunun merak edeni var dişardan bi bakayim ne var ne yok diyeni var gerçekten bişiler öğrenmek için geleni var,var da var yani..

ico yönetimi genel olarak bitcointalk ta olan bitene karişmiyor adam örnek veriyorum projesi belli sylon'a veriyor diyelim projenin bounty kısmını gerisine karişmiyor daha önce en az 5 kere bu tarz problemlerden dolayi team e mail attim telegramdan bi şekilde ulaştim yöneticilere ve karşilaştigim sıkıntıları söyledim hiçbiri ilgilenmemeyi seçiyor o kısıma projenin bounty yöneticisi bakiyor lütfen onunla iletişime geçin felan diyor. burada ki olay siz de bitiyor projeyi seçerken yöneticiyide araştirmak gerekli.
Euphrates
Full Member

Activity: 602
Merit: 120

View Profile
February 11, 2018, 05:09:43 PM

Bir çok arkadaşımız demiş ama yine demekte fayda var bu EFS nin elinde olacak bir konu değil arkadaşlar.. Sonuçta reklamını yapıyorsanız burada sizee o şekilde kazık atan bir iconun ters reklamını da yapabilirsiniz.. Bir konu açar ve aklınızdakileri yazarsınız..
btcfxcoin
Full Member

Activity: 462
Merit: 107

View Profile WWW
February 11, 2018, 05:21:25 PM

efs ne yapsın. sanki bountyleri o düzenliyor onun cebine para giriyor gibi adamı bu sorumluluğa şey ediyorsunuz. bounty işi modlardan bağımsız oluyor.

Peacee
Full Member

Activity: 224
Merit: 100

RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

View Profile
February 11, 2018, 05:56:00 PM

İyide bu olayın forum moderatörü ile ne alakası var onu çözemedim. Çok nadir oluyor sıkıntısız ve sorunsuz bounty dağıtımı yapan projeler ya az dağıtıyorlar yada başka bir pürüz çıkartıyorlar.

PrintMule
Hero Member

Activity: 980
Merit: 500

FREE $50 BONUS - STAKE - [click signature]

View Profile
February 11, 2018, 06:28:18 PM

İyide bu olayın forum moderatörü ile ne alakası var onu çözemedim. Çok nadir oluyor sıkıntısız ve sorunsuz bounty dağıtımı yapan projeler ya az dağıtıyorlar yada başka bir pürüz çıkartıyorlar.

aynen öyle oluyor. uzun zamandir boş projeye girmedim bi şekilde adamlar ödemeleri sorunsuz bir şekilde hallediyorlar. bazi projeler 1 2 hafta içerisinde veriyor onlar güzel oluyor aslinda  fakat her proje öyle değil ne yazik ki onlari da düşünmek gerek tabi adamlarda kendi yatirimcisini ve piyasa koşullarını düşünüyor. en uzun guts projesinde bekledim heralde totalde 2 ay sonra mi ne yatirdilar. bide bazi projeler daha yatirimcilarinin bile tokenlerini 1 ay içerisinde vermemiş oluyor haliyle onlarin bounty yatirma süreleri daha uzun oluyor ama borsa si daha iyi oluyor bu böyle gidiyor önerim proje bazli erc2o token destekli icolara katilmak ve tabi ki yönetici olarakta iyi olanlarla çalişmak bu kadar gerisi kader nasip kısmet işleri.

██████████████████████████████████████████████████████████████████████
████████▀▀▀        ▀▀█████████████████████████████████████████████████
██████▀    ▄▄▄▄▄▄▄▄    ███████████████████████████████████████████████
█████    ▄█████████▌   ▐█████▀  ▐███████████████▌  ▀██████████████████
████▌   ▐██████████    █████    ████████████████    ██████████████████
████▌   ▐█████████▄▄▄▄█████▌   ▐███████████████▌   ▐███▀▀█████████████
█████    ▀███████████████▀▀        ▄███████████    ██▀   ▐████████████
██████▄     ▀▀███████▀▀         ▄▄███▀▀▀▀█████▌   ▐▀   ▄███▀▀   ▀█████
█████████▄▄     ▀▀███▄  ▄▄    ████▀    ▄   ███       ▄███▀   ▄█  ▐████
█████████████▄▄     ▀████▌   ▐███▀   ███   ██▌      ████    ██▀  █████
██████▀▀   ▀█████▄    ███    ████   ███▌  ▐██    ▌  ▐██▌      ▄▄██████
█████    ▄████████    ▐██    ██▀▀   ██▀   ▐▀    ▐█   ██▌   ▀██▀▀  ████
████▌   ▐████████▀    ███▄     ▄▄▄     ▄    ▄   ▐██   ██▄      ▄▄█████
████▌   ███████▀    ▄███████████████████████████████▄  ▀▀██████▀▀ ████
█████    ▀▀▀▀     ▄█████████▀    ▀█▀    ▀█       ▀████▄▄         ▄████
██████▄▄    ▄▄▄▄████████████  █████  ██  █  █  █  ████████████████████
█████████████████████████  █▄    ▄█▄    ▄█  █  █  ████████████████████
██████████████████████████████████████████████████████████████████████
▄▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▄
█  ▄▀▄             █▀▀▐▀▄▄
█  █▀█             █  ▐  ▐▌
█       ▄██▄       █  ▌  █
█     ▄██████▄     █  ▌ ▐▌
█    ██████████    █ ▐  █
█   ▐██████████▌   █ ▐ ▐▌
█    ▀▀██████▀▀    █ ▌ █
█     ▄▄▄██▄▄▄     █ ▌▐▌
█                  █▐ █
█                  █▐▐▌
█                  █▐█
▀▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▀█
▄▄█████████▄▄
▄█▀▀▀█████████▀▀▀█▄
▄█▀    ▄▀█████▀     ▀█▄
▄█▄    █        ▀▄   ███▄
▄████▀▀▀▀▄       ▄▀▀▀▀▀███▄
████      ▀▄▄▄▄▄▀       ███
███     ▄▄███████▄▄     ▄▀█
█  ▀▄ ▄▀ ▀███████▀ ▀▄ ▄▀  █
▀█   █     ▀███▀     ▀▄  █▀
▀█▄▄█▄      █        █▄█▀
▀█████▄ ▄▀▀ ▀▀▄▄ ▄▄███▀
▀█████        ████▀
▀▀█▄▄▄▄▄▄▄█▀▀
● OVER 1000 GAMES
● DAILY RACES AND BONUSES
● 24/7 LIVE SUPPORT
birfincankahve
Jr. Member
*

Activity: 280
Merit: 4

View Profile
February 11, 2018, 06:39:46 PM

EFS bu tip talepleri değerlendirmez hocam, zaten 7-24 forumda kalsa gene de yetişemez adam, forumun çivisi çıktı, daha doğrusu çıkmıştı bu merit sistemi 6 aya 1 seneye meyvesini verecek düzgün hale gelecek forum.
PHI1618
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
February 11, 2018, 06:41:13 PM

Ico'lara ve bounty'lere bi yaptırım gelmesi şart ama bunu yapacak ne efs ne de forum yönetimi.
Bilmiyoruma am bir denetim mekanizması şart.
Ben çoğu bounty manager'ın bounty'lerden kendilerine gizli şekilde ciddi ayırma kayırma yaptığını düşünüyorum.
Bounty konularında başta açıklanan, sonra dağıtılan miktarların uyuşmaması. Kafaya göre iş yapma vs vs.
Bunları denetleyen hiç bir yer yok. Ama ŞART. Ne şekilde olur bilmiyorum ama bir kontrol şart.
Forum üst yönetimi bunu yapabilir de yapar mı onu bilmem.

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
nalpagutt
Sr. Member

Activity: 364
Merit: 258

Joy Token - Smarter Games for Smarter Players

View Profile
February 11, 2018, 06:42:11 PM

Arkadaşın düşüncesi doğru ancak kaynak EFS Olmamalı . Elden birşey gelmez .

Biz herhangi bir imzada tek bir post eksik atsak o hafta stake alamayız bişey olur . Ama adamlar ödülleri 5 de 1 dağıtır kimsenin elinden bişey gelmez .

Buna bi önlem gelmeli artık . Adamlar burunlarından kıl aldırmazken verdikleri para dilenciye sadaka dağıtır gibi oluyor '' bazı kampanyaların '' .

▄███                                                                                       
                       ▄▀ ▐█▌                                                                                       
                      ▀   ██                                                                                       
    ▄▄▄▄▄        ▄▄▄▄▄   ██▌ ▄▄      ▄▄          ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄      ▄▄▄▄▄▄       ▄▄▄     ▄▄▄   ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄   ▄▄▄     ▄▄▄
    █████     ▄████████ ██▌  ███    ███          ██████████   ▄██████████▄    ███   ▄███▀   ██████████   ████    ███
      ███    ███▀▀    ▄████   ███  ███             ███       ███▀▀    ▀▀███   ███ ▄███▀     ███          █████▄  ███
      ███   ▐██▌     ██▀▐██▌   ██████              ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▀       ███▄▄▄▄▄▄    ███▀██▄ ███
      ███   ▐██▌   ▄██▀ ▐██▌    ▐██▌               ███      ▐██▌        ▐██▌  ██████▄       █████████    ███  ██████
  ▄   ███    ███▄ ██▀ ▄▄███     ▐██▌               ███       ███▄▄    ▄▄███   ███  ███▄     ██▌          ███   ▀████
 ▀██▄███▀     ▀█▌▐███████▀      ▐██▌               ███        ▀██████████▀    ███   ▀███▄   ██████████   ███    ▀███
   ▀▀▀▀          ▀▀▀▀▀▀          ▀▀                ▀▀▀           ▀▀▀▀▀▀       ▀▀▀     ▀▀▀   ▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀   ▀▀▀     ▀▀▀
.
.
.
.
Facebook
Twitter
Bitcointalk
Telegram
Reddit
Website
Pages: [1] 2 »  All
  Print