Bitcoin Forum
May 25, 2024, 01:15:28 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Mining için Linux kurulumu?  (Read 568 times)
simetri
Full Member

Activity: 405
Merit: 104

View Profile
February 20, 2018, 01:21:17 PM

Cok da ugrasamam derseniz, hiveos da diger kullanicilarin o kartlardaki ayarlarını da listeleyebilirsiniz.

HiveOS'a gitgide ısınıyorum Smiley

Bende de Nvidia var zaten. Ethash'te sorunsuz kazıyorum ama Equide GPU stuck hataları alıyorum. OC nedenliymiş zanndersem. Her algo değişiminde OC de değiştirmek pratik değil.

HiveOS 'ta profit mining özelliği var mı? Awesome alternatifi birşey varsa kurcalamak isterim.
Looden
Member
**

Activity: 168
Merit: 24

View Profile
February 20, 2018, 01:47:32 PM

Cok da ugrasamam derseniz, hiveos da diger kullanicilarin o kartlardaki ayarlarını da listeleyebilirsiniz.

HiveOS'a gitgide ısınıyorum Smiley

Bende de Nvidia var zaten. Ethash'te sorunsuz kazıyorum ama Equide GPU stuck hataları alıyorum. OC nedenliymiş zanndersem. Her algo değişiminde OC de değiştirmek pratik değil.

HiveOS 'ta profit mining özelliği var mı? Awesome alternatifi birşey varsa kurcalamak isterim.

Gerek kendi sunucularımızda gerekse şirket bilgisayarlarında uzun zamandır ubuntu kullandığımız için, benim için çok iyi oldu.
kernelde ufak tefek oynamalarla daha da stabil hâle geliyor.
Henüz yok, ama dmytro apisini yeni yayınladı, programlama var ise kendiniz o yapana kadar yapabilirsiniz cronjob özelliğini kullanarak.
Orta vadede kendisi de ekleyecek switch to profitable özelliğini. ama daha çok yapılacak iş olduğundan biraz daha arka planda.
tokrat
Member
**

Activity: 172
Merit: 15

View Profile
February 20, 2018, 10:47:31 PM

Win 10 pro da yaşadığım kart tanımama sorunu(1 kart bile tanımıyor) sonucu linux kurup burada mining yapmak istiyorum.
Ancak kaynak bulamıyorum.
Yükleme, kurulum vs aşamalarını anlatabilecek bir arkadaş var mı?
Simplemining kullanmakta istemiyorum sonuçta linux o da. Varmı bu adımları anlatabilecek arkadaş?
bence linux biraz daha karmaşık win 10da tanıtamadıysan kartları tahminimce acemisindir bu yüzden linuxu kurup kulanman senin için zor olacaktır yani bence win10 la biraz daha uğraş yapamazsan bu işle uğraşan birilerinden yardım alman senin için daha iyi olacaktır

tallbutshort54
Full Member

Activity: 280
Merit: 102

View Profile
February 21, 2018, 07:40:10 AM

hocam en güzeli windows10 yani kartı tanıtamadım diye bir şey yok, uğraşacaksınız bu işler biraz uğraşmalı işler.
Looden
Member
**

View Profile
February 21, 2018, 08:35:11 AM

hocam en güzeli windows10 yani kartı tanıtamadım diye bir şey yok, uğraşacaksınız bu işler biraz uğraşmalı işler.

Hangi veriye göre en güzeli windows?
Salak amerikalılar bile windows kullanmıyor. Dünyadaki sunucuların büyük bölümü UNIX. Bir çok avrupa ve uzakdoğu ülkesi windowsu terketti, ediyor.
Konudaki sorunlara bakalım, hemen hemen hepsi windows kullanan insanlar.
Siz windows kullanıyorsunuz diye en iyisi windows olmaz. Bunun hayatında hiç yurtdisina cikmamis birinin "avrupa bizi kıskanıyor" demesinden farkı yok.
simetri
Full Member

View Profile
February 21, 2018, 02:01:10 PM

Salak amerikalılar bile windows kullanmıyor. Dünyadaki sunucuların büyük bölümü UNIX. Bir çok avrupa ve uzakdoğu ülkesi windowsu terketti, ediyor.
Siz windows kullanıyorsunuz diye en iyisi windows olmaz. Bunun hayatında hiç yurtdisina cikmamis birinin "avrupa bizi kıskanıyor" demesinden farkı yok.

Windows hayvan gibi sistem kaynağı emiyor. Sırf windowsa aşinayız diye yeni girdiğimiz işe windows kurarak girdik. Şimdi HiveOS denemek istiyorum. Bu gece ilk testlerimi yaparım, umduğum gibi giderse de SSD'yi söküp USB üzerinden devam ederim.
Looden
Member
**

View Profile
February 21, 2018, 02:38:26 PM

Windows hayvan gibi sistem kaynağı emiyor. Sırf windowsa aşinayız diye yeni girdiğimiz işe windows kurarak girdik. Şimdi HiveOS denemek istiyorum. Bu gece ilk testlerimi yaparım, umduğum gibi giderse de SSD'yi söküp USB üzerinden devam ederim.

SSD'nin başka yeri olmayacaksa, aslında hiveOS'u direk SSD'ye kurarsanız biraz daha iyi oluyor.
Gerçi sizin anakartlar yeni modeldir muhtemelen, benim anakartlar epey eski oldugundan USB lerde biraz performans düşük.
simetri
Full Member

View Profile
February 21, 2018, 02:48:28 PM

SSD'nin başka yeri olmayacaksa, aslında hiveOS'u direk SSD'ye kurarsanız biraz daha iyi oluyor.
Gerçi sizin anakartlar yeni modeldir muhtemelen, benim anakartlar epey eski oldugundan USB lerde biraz performans düşük.

Anakartım Biostar BTC 250 Pro, USB 3.0 portları var ama bendeki flash 2.0

SSD 'yi B planı olarak yedekte tutarım uzun bir süre, HiveOS stabil çalışırsa USB 3.0 flash satın alıp yoluma devam ederim.
niventr
Newbie
*

Activity: 4
Merit: 0

View Profile
February 22, 2018, 08:04:41 PM

Riglerimin sayısı artmaya başlayına bende kontrolü kolay diye windowsu bırakıp Hiveos'e geçtim yaklaşık 10 gün oldu kontrol açısından daha mutluyum evet ama windowsda afterburnerla overclock okadar basittiki hiveos de aynı ayarları yaptığımda hatalar alıyorum aldığım hataları araştırdığımda fazla overclock yaptığımdan kaynaklandığıyla ilgili yazılar okuyorum.
levelefe
Jr. Member
*

Activity: 58
Merit: 3

View Profile
February 22, 2018, 09:07:58 PM

Riglerimin sayısı artmaya başlayına bende kontrolü kolay diye windowsu bırakıp Hiveos'e geçtim yaklaşık 10 gün oldu kontrol açısından daha mutluyum evet ama windowsda afterburnerla overclock okadar basittiki hiveos de aynı ayarları yaptığımda hatalar alıyorum aldığım hataları araştırdığımda fazla overclock yaptığımdan kaynaklandığıyla ilgili yazılar okuyorum.
Bu değerlerde bende sorunsuz çalışıyor.
Asus 1070ti -- CORE 180 MEM 1200 PL 120 <--- Equihash 525 h/s bminer, dstm, claymore
Asus 1070ti -- CORE 180 MEM 1300 PL 130 <--- ethash 31,5 mh/s ccminer

Asus 1070 -- CORE 150 MEM 850 PL 110 <-- Equihash 450 h/s , ethash 28 mh/s
Asus 1060 -- CORE 50 MEM 900 PL 110 <-- Equihash 325 h/s , ethash 18 mh/s
Diğer HiveOS kullanıcıları buraya kendi değerlerini yazarsa daha yararlı olabilir.
Ayrıca Tuning bölümünde Hashrate watchdog kısmını seçilen miner için ayarlamayı unutmayın.
Looden
Member
**

View Profile
February 23, 2018, 06:55:30 AM

kartlarınızı yazın uygun ayarları verelim. Afterburn ile aynı olmayacak ayarlar zaten, hatta OC sekmesinden, diğer userların o kartlarla kullandığı ayarları da listeleyebilirsiniz.

Diğer HiveOS kullanıcıları buraya kendi değerlerini yazarsa daha yararlı olabilir.
Ayrıca Tuning bölümünde Hashrate watchdog kısmını seçilen miner için ayarlamayı unutmayın.

Tüm HiveOS kullanıcıların kullandığı aktif ayarlar zaten mevcut. Şu anda bir çalışma var ama normalde takip edebilirsiniz.
https://hiveos.farm/files/oclist.php

Bu da benim GB Windforce OC 1070 ayarlarım;

simetri
Full Member

View Profile
February 23, 2018, 07:52:36 AM

Tüm HiveOS kullanıcıların kullandığı aktif ayarlar zaten mevcut. Şu anda bir çalışma var ama normalde takip edebilirsiniz.

Hocam selamlar.

Verdiğiniz link uzun zamandır çalışmıyor.

Ben de birkaç gündür hiveos kurmaya çalışıyorum ama başarılı olamadım maalesef. Flashdiskteki dosyalara read-only dedi !!! sonra başka bir flashla denedim yine aynı. Kurulumu rufus ile yapınca çalıştırabildim.

Bu kez de kartlarımı gördüğü halde miner açılınca kartlar bulunamadı diyor (hem claymore, hem de ccminerda denedim) 30 derecedeki kartlarıma "kartların soğuması bekleniyor" gibi bir uyarı daha veriyor.

Nerede hata yaptığımı henüz çözemedim. HiveOS ile MPH ta kazmak istiyorum. Her türlü yardıma açığım Smiley

Kartlarım 12 adet 1050Ti
levelefe
Jr. Member
*

View Profile
February 23, 2018, 09:14:27 AM

Ben de birkaç gündür hiveos kurmaya çalışıyorum ama başarılı olamadım maalesef. Flashdiskteki dosyalara read-only dedi !!! sonra başka bir flashla denedim yine aynı. Kurulumu rufus ile yapınca çalıştırabildim.
Download sayfasında bulunan HDDRawCopy1.10Portable ile yazdırın. Yönetici yetkiniz yok ise programı yönetici olarak çalıştırın. Yazdırma işlemi bittikten sonra rig.conf dosyasına ID ve Şifrenizi yazın. Gerisini internet üzerinden halledersiniz
Code:
#Id of the rig, numeric value from admin panel
RIG_ID=12345

#Rig passord as in admin panel
RIG_PASSWD="şifre"
Modem ayarlarından port 22 yi HiveOS bilgisayarına yönlendirip IP adresinizi özelden paylaşırsanız daha fazla yardımcı olmaya çalışabilirim.
Looden
Member
**

View Profile
February 23, 2018, 09:16:57 AM

Hocam selamlar.

Verdiğiniz link uzun zamandır çalışmıyor.
Ben de şimdi farkettim, meğerse cache'den okumuş sayfayı browser.

Bu kez de kartlarımı gördüğü halde miner açılınca kartlar bulunamadı diyor (hem claymore, hem de ccminerda denedim) 30 derecedeki kartlarıma "kartların soğuması bekleniyor" gibi bir uyarı daha veriyor.

Nerede hata yaptığımı henüz çözemedim. HiveOS ile MPH ta kazmak istiyorum. Her türlü yardıma açığım Smiley

Kartlarım 12 adet 1050Ti
Bu sorunlar büyük ihtimalle USB'ye yazım esnasında oluştu.
Bu kadar problemin olduğuna hiç şahit olmadım telegramda.
USB de problem olabilir mi? live unixlerde read-only güvenlik sebebiyle etkinleşir genelde.
Dosya sisteminde hata varsa düzeltmek gerekir ama, aşina değilseniz zor olur bu şekilde, bence temiz bir USB3 driver bulup onda denemeniz, anlatılan yöntemle. Rufus boot sectoru kendi oluşturuyor bildiğim kadarı ile, dosya sisteminin imajını atıp, kendisi bootable yapiyor diye biliyorum. Bu durumda da grub üzerindeki extra parametreleri pas geçip, dosya sistemini kilitliyor olabilir.
simetri
Full Member

View Profile
February 23, 2018, 09:20:28 AM

USB de problem olabilir mi? live unixlerde read-only güvenlik sebebiyle etkinleşir genelde.
Dosya sisteminde hata varsa düzeltmek gerekir ama, aşina değilseniz zor olur bu şekilde, bence temiz bir USB3 driver bulup onda denemeniz, anlatılan yöntemle. Rufus boot sectoru kendi oluşturuyor bildiğim kadarı ile, dosya sisteminin imajını atıp, kendisi bootable yapiyor diye biliyorum. Bu durumda da grub üzerindeki extra parametreleri pas geçip, dosya sistemini kilitliyor olabilir.

HDDRawCopy ile en az 3 defa yazdım. 2 farklı diskle denedim hep read only hatası alıyorum. rufusta bu problemi aştım ama başka problemler ile karşılaştım.

HDDRawCopy ile yazdığımda flashdisk D ve E sürücüsü olarak ikiye ayrılıyor ama rufusta böyle olmuyor.
Looden
Member
**

View Profile
February 23, 2018, 09:31:26 AM

HDDRawCopy ile en az 3 defa yazdım. 2 farklı diskle denedim hep read only hatası alıyorum. rufusta bu problemi aştım ama başka problemler ile karşılaştım.

HDDRawCopy ile yazdığımda flashdisk D ve E sürücüsü olarak ikiye ayrılıyor ama rufusta böyle olmuyor.

Problem orada işte. 2 partition şarttır unix sistemlerde en az. Ha sistem manüpüle edilerek tek partitionda da çalıştırılır ama sağlıklı değildir.
sda1 ve sda2 şeklinde 2 partition oluşmalı mutlaka. Rufus tahmin ettiğim gibi boot sectoru kendisi templete'inden yaziyor, standart grub yaziyor, ama grub (yani boot loader) başka parametreleri de içermeli, bunlar olmayınca da bir nevi safe modda açıyor sistemi.
Acaba indirdiğiniz dosyada hata olabilir mi? şuradan eski versiyon indirip sonra sistem içinden guncellemeyi deneyelim bir de.

http://download.hiveos.farm/ Mesela buradan hive-0.5-03-20171029.zip deneyelim.
levelefe
Jr. Member
*

View Profile
February 23, 2018, 09:38:23 AM

Sizdeki E sürücüsü windowsda gözükmesi lazım, HiveOS orasını ayarlar için kullanıyor. Direk SSD ni kullan diyecemde yine hata verirse windows'una yazık olur.
simetri
Full Member

View Profile
February 23, 2018, 10:04:13 AM

Bu akşam denerim.

MPH için wallet ayarlarını nasıl yapıyorsunuz ? Benimki doğru mu :

Looden
Member
**

View Profile
February 23, 2018, 10:22:59 AM

bir hata gozukmuyor.
simetri
Full Member

View Profile
February 23, 2018, 01:28:33 PM

Bu arada mining yapılmazken windows 230 watt çekiyor. Hiveos ise 175watt çekiyor. Windowsun kaynakları nasıl emdiğini buradan da anlayabiliriz.
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: