Bitcoin Forum
May 15, 2024, 08:08:59 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Tecavüz için caydırıcı cezaya gerek yok. Tecavüzün tek cezası olmalı o da idam.  (Read 313 times)
negredo19
Member
**

Activity: 84
Merit: 10

Gambling Investment Fund

View Profile
February 19, 2018, 12:37:37 PM

İnsan hakları sadece suçlulara yaraması çok mantıksız . İdam getirsen avrupa insan hakları der direk . Ulan ölenin veya tecavüze uğrayanın hakkı ne olacak . İdam yetmez işkence ile idam lazım .

Katılıyorum idam ona ödül olarak uzun süren en ağır işkencelerle başlamalı o idam

firemm
Newbie
*

Activity: 50
Merit: 0

View Profile
February 19, 2018, 12:48:15 PM

Taciz,tecavuz,sarkintilik,cinsel istismar ne derseniz deyin bu bir ahlaksizlik,vicdansizlik.terbiyesizlik,asagilik bir olay, bunlar nasil onlenir ? toplumsal duyarlilikla.egitimle,ailelerin verecegi terbiye ile.bu olaylar tam onlenirmi derseniz hayir derim,Idam cozermi derseniz hayir derim zira idamin oldugu donemlerde de bu olaylar vardi. dunyanin her yerinde bu tur olaylar var. bu olaylari onlemek icin cok radikal kararlar alip  toplumu bilinclendirip tecavuze ugrayan larin utnmadan cekinmeden  sikayet etmelidirler. sapiklarin dusuncesi.ya nasil olsa beni  sikayet edemez pisikolojisinden cikmalari lazim.  bu sikayetler arttikca bu olaylar bitmez ama azalir.
hurrem77
Newbie
*

Activity: 51

View Profile
February 19, 2018, 01:13:31 PM

Bu tur igrenc olaylari dunyamiz hep yasadi.ulkemizde guzel islam ahlaki kayboldu bu olaylar bizde de artti.belki onceden de vardi ama duymuyorduk.simdi ahlaksizlar, sapiklar alenen yapiyorlar.
thetis
Member
**

Activity: 322
Merit: 14

View Profile WWW
February 19, 2018, 02:10:14 PM

Adalet var mı ülkemiz de ?
Hergün başka bir tecavüz olayı ve tecavüzcünün ceza almamasının örneği.

ORANTISIZ ADALET'miş.
Mahkeme diyor ki Tecavüz var ama tutuklama orantılı olmaz diye tutuklanmamış.
İnş birileri o hakimlere ve savcılara tecavüz eder de orantı neymiş ilk elden anlarlar.

posta gazetesinin haberine buradan ulabilirsiniz doğrudan ilk sayfayı atıyorum : https://i.gazeteoku.com/files/newspaper/2018/02/19/91172.jpg

▀▀▄▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   SOBIT   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▄▀▀
█    the FIRST USER-OWNED DIGITAL ASSETS EXCHANGE    █
Markets  ]   Telegram   Twitter   Facebook   Whitepaper   [  Free Token  ]
legaltrk
Member
**

Activity: 700
Merit: 56

View Profile
February 20, 2018, 09:51:41 AM

Ben hemen idam olması tarafında değilim. Böyle bir adiliği yapan birisine çok basit bir ceza olur kaçış yolu olur. Bütün işkence aletlerini denerdim üzerinde. Diğer insanlara da örnek olsun ve ders vermek niteliğinde..
vvthd
Member
**

Activity: 194
Merit: 10

View Profile
February 20, 2018, 10:31:19 AM

Kesinleşmiş tecavüz için hakikaten ciddi bir cezaya ihtiyaç var ama ceydırıcı olmaz bence, insanların yetiştirilmeleri düzeltilmeli, korktuğu için değil yanlış olduğu için yapmaması gerekir ama o beyin olmadığı için cezalar fayda etmezler
Ihlamurcubaba
Newbie
*

Activity: 87

View Profile
February 20, 2018, 11:30:36 AM

Bence önce hadım edilmeli sonra güzel bir işkence
tigoes
Member
**

Activity: 252
Merit: 11

View Profile
February 20, 2018, 03:45:05 PM

Sabah haberlerde gördüm. İngilterede ünlü bir teknik direktör 1980 li yıllarda 15 çocuğu taciz etmiş. yıllar sonra dava açılmış. yıllar süren çabadan sonra taciz kanıtlanmış ve adam 31 yıl mahkum edilmiş.
Bizde tecavüz ediyor, çocuk 20 kere ameliyat görüyor hala mahkeme iyi hal indirimi yapıyor.
ymetic
Newbie
*

Activity: 6

View Profile
February 20, 2018, 06:19:32 PM

Tecavüzcüleri diri diri yakıcaksın meydanda dışardakilerde biraz olsun ibret alır belki benim düşüncem bu
gileri
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 342

View Profile
February 21, 2018, 05:35:08 AM

Parti liderleri sonunda konuştu taciz konusunda. en ağır cezalar verilmeli herhangi bir cezai indirim yapılmamalı diye.
Peki ya?
Ensar vakfı ne olacak?
Diğer tarikatların yaptıkları ne olacak?
Erdoğan çıkıp konuyla ne alakası varsa Zina için de tekrar bir düzenlemeye gidilmeli dedi. ne alaka? çocuklara yapılan istismar tek başına ele alınamıyor mu?
javatar
Newbie
*

Activity: 61

View Profile
February 21, 2018, 07:47:13 AM

Kimyasal hadım idam cezasından daha mantıklı duruyor
sdksdk
Newbie
*

Activity: 37

View Profile
February 21, 2018, 08:47:34 AM

idam edilmesi en iydir
gileri
Sr. Member

View Profile
February 21, 2018, 09:10:34 PM

idam edilmesi en iydir

idam gelsin gelmesine de ülkemde adalet yok ki. idam gelse kim idam edilecek gerçekten hakedenler mi? yoksa burada da particilik yapılacak mı?
diyorum ki; bilmem ne partisinin bilmem ne teşkilat başkanının karıştığı bir taciz, tecavüz, istismar. gerçekten ceza alır mı bu adam?
hatırlıyorum da yıllar önce bu şekilde bir olay gerçekleşmişti. 15 kişinin tecavüz olayı. rızası vardı diye ceza bile almadılar.

önce adalet gelsin. daha sonra da ağırlaştırılmış hapis cezası ve kimyasal hadım ama her şeyden önce adalet gelsin.

yargının üstünde ki elleri bir çeksinler de gereken ceza verilsin.
paulk11087
Sr. Member

Activity: 987
Merit: 254

View Profile WWW
February 21, 2018, 11:06:20 PM

istiyorsa sülalesini idam etsinler, bu şerefsizler bitmez. Kafaları görmüyor musun? Nihat Doğan gibi birini ünlü yapan bir ülkeden ne bekleyebilirsin ki?
Angolem
Member
**

Activity: 308

View Profile
February 21, 2018, 11:17:14 PM

istiyorsa sülalesini idam etsinler, bu şerefsizler bitmez. Kafaları görmüyor musun? Nihat Doğan gibi birini ünlü yapan bir ülkeden ne bekleyebilirsin ki?

zaten o nihat doğan da, o adama hala program yaptıranlarda, o adamın popülerliğini kullanıp yarışmalara sokan da, o adamı seyreden de aynı zihniyettir.
Bir kaç gün ağlayıp sonra gözyaşlarını silerek hakaret edenleri seyrediyoruz.
hollandalibaykus
Full Member

Activity: 700
Merit: 134

View Profile
February 22, 2018, 08:15:38 AM

İdam gelirse idamı getiren kişiler idamı istemeyen kişileri asmakla işe başlar. Bu işler öyle kolay değil, düzgün bir yargılama sistemi olmayacak ve karşı görüşten olan herkese zarar verecektir.
Kafa yapısı değişmediği ve adli süreç düzgün işlemediği sürece hiçbir şey değişmez

Angolem
Member
**

Activity: 308

View Profile
February 23, 2018, 01:22:51 AM

İdam gelirse idamı getiren kişiler idamı istemeyen kişileri asmakla işe başlar. Bu işler öyle kolay değil, düzgün bir yargılama sistemi olmayacak ve karşı görüşten olan herkese zarar verecektir.
Kafa yapısı değişmediği ve adli süreç düzgün işlemediği sürece hiçbir şey değişmez

adalet olmadığı müddetçe ne idam işe yarar ne kimyasal hadım ne diğer cezalar.
şu anda türkiye'de adalet var mı? yandaşa yapılan yanlış ağır ceza ile cezalandırılır, yandaşın yaptığı yanlış cezasız kalır.
Suleiman the Magnificent
Full Member

Activity: 504
Merit: 120

View Profile WWW
February 23, 2018, 02:31:23 AM

İdam bu konuya çözüm olamaz. Hayattan bir beklentisi olmayan, bir s.ke yaramayacak mahlukatlar zaten bunu yapanlar. Ölse nolur ölmese nolur. Cezanın süregelen ve faili rendice edecek şekilde olması gerekiyor. Bunu da nasıl sağlayabilirler emin değilim.

Ayrıca tecavüz gerçekten de çok çoook kötü bir durum mağdur taraf için. Ama hanginiz hayat kadınları için aynı hassasiyeti gösteriyor acaba? Tecavüz parayla yapılınca neden yasal hale geliyor? Bana göre o da tecavüzdür. Niye bu konuda ses çıkarılmıyor? Kendi istekleriyle yapıyorlar felan gibi saçma şeylerle gelmeyin bana. Kimse bunu kendi isteğiyle YAPMAZ, YAPAMAZ.

Eğer sesinizi çıkaracaksanız bir bütün olarak çıkarın. Aynı içerikli konular hakkında farklı tutumlar sergilerseniz çok inandırıcı olmaz bu. Nitekim olmuyor da zaten. 3-5 gün sonra unuturlar geçer mantığıyla hareket ediyor yetkili makamlar. Bakanın biri çıkıp bir kereden birşey olmaz diyebiliyor. Herneyse. S.keyim böyle sistemi.
gileri
Sr. Member

View Profile
February 23, 2018, 03:04:45 AM

İdam bu konuya çözüm olamaz. Hayattan bir beklentisi olmayan, bir s.ke yaramayacak mahlukatlar zaten bunu yapanlar. Ölse nolur ölmese nolur. Cezanın süregelen ve faili rendice edecek şekilde olması gerekiyor. Bunu da nasıl sağlayabilirler emin değilim.

Ayrıca tecavüz gerçekten de çok çoook kötü bir durum mağdur taraf için. Ama hanginiz hayat kadınları için aynı hassasiyeti gösteriyor acaba? Tecavüz parayla yapılınca neden yasal hale geliyor? Bana göre o da tecavüzdür. Niye bu konuda ses çıkarılmıyor? Kendi istekleriyle yapıyorlar felan gibi saçma şeylerle gelmeyin bana. Kimse bunu kendi isteğiyle YAPMAZ, YAPAMAZ.

Eğer sesinizi çıkaracaksanız bir bütün olarak çıkarın. Aynı içerikli konular hakkında farklı tutumlar sergilerseniz çok inandırıcı olmaz bu. Nitekim olmuyor da zaten. 3-5 gün sonra unuturlar geçer mantığıyla hareket ediyor yetkili makamlar. Bakanın biri çıkıp bir kereden birşey olmaz diyebiliyor. Herneyse. S.keyim böyle sistemi.

particilik böyle bir şey. Çok önceden bir olay gerçekleşmişti. bir partinin teşkilatından bir kişi seçim otobüsünde cinsel ilişkiye girmişti. günlerce haberlerde boy gösterdi. nasıl oluyor böyle bir şey diye. Lan gavat sana sempati duyan adamlar olayı zina boyutundan çıkartıp tecavüz ediyor neden sümen altı etmeye çalışıyorsun.

travestiymiş zaten sikeceksin bunları diye tecavüz mü edilir bir insana. nasıl bir beynin var senin. travestiymiş oh olmuş diyen zihniyette aynı sapkın zihniyet zaten. belki fırsatını bulsa o da tecavüz edecek.

ha güzel bir noktaya değinmişsin. danimarkadaydı sanırım arabada cinsel ilişkiye giren kadınlar için güvenlik önlemi alınmış bir yer tahsis etmişler. kadınlar ücretli olarak o alanda hizmet veriyorlar. müşterisi arabasıyla geliyor müşteri her istediğini yapamıyor. kadını zorlayamıyor. kadın koruma altında tamamen.
kurucan
Newbie
*

Activity: 42

View Profile
February 24, 2018, 02:39:06 PM

Boyle sapıkları ya hadim edeceksin ya idam baska yolu yok
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: