Bitcoin Forum
April 25, 2024, 02:04:22 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 [All]
  Print  
Author Topic: Hashflare Hala Açık, Ponzi Değilmiydi ?  (Read 368 times)
usdman (OP)
Full Member

Activity: 208
Merit: 100

View Profile
February 17, 2018, 10:07:41 AM

Ponzi sitelerini biliyoruz bitcoin yatırınca şöyle böyle kazandıracağız diyorlar sonra paranıza konup kaçıyorlar. Hashflare'de bulut madencilik yaptığını idda eden bir ponzi sitesi diyorduk. Yoksa değilmi ? çünkü site 2 yıldan fazladır duruyor ve bitcoin yatırıp satın alanların hepsi şuan karda sisteme yeni girenler hariç ?
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714053862
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714053862
Reply with quote  #2

1714053862
Report to moderator
cemxur
Newbie
*

Activity: 17
Merit: 0

View Profile WWW
February 17, 2018, 10:14:06 AM

Herkes her boku bilir oldu,en ufak riskten kaçıp buraya gelip lagaluga yapıyolar.
usdman (OP)
Full Member

View Profile
February 17, 2018, 07:34:54 PM

Herkes her boku bilir oldu,en ufak riskten kaçıp buraya gelip lagaluga yapıyolar.
Ne demek istediğini anlamadım ?
emreyurt999
Newbie
*

Activity: 139

View Profile
February 17, 2018, 08:40:19 PM

hocam ponzi değil hashflare için her zaman söyledim zamanında girenler için karlıydı ancak şuan değil bu fiyatlar kendisini zor kurtarıyor o yüzden yatırım yapanlara tavsiye etmem
bobita
Legendary
*

Activity: 2506
Merit: 1293

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
February 18, 2018, 06:02:08 PM

Hashflare için söylemiyorum, hiçbir bilgim yok, genel konuşuyorum. 2 yıl akıllıca oluşturulmuş bir ponzi sistemi için çok da uzun bir süre değil, trendi iyi yakalamış, doğru kurgulanmış bir ponzi yıllarca devam edebilir, çok da örneği vardır.
Aslında kendi adıma konuşursam, daha öyle bir şey yapmadım ama başlarında yakaladığımı bildiğim taktirde ponzi olduğunu bilerek de bir sisteme girebilirim, sonuçta ilk girenler kazanır, sonradan gelenlere olur olan.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
HartmaniA
Hero Member

Activity: 953
Merit: 504

View Profile
February 18, 2018, 09:42:49 PM

Hashflareye ilk açıldığı zaman girmiştim. BTC bazlı olarak karda değiliz lakin Tl bazlı olarak kat ve kat kardayız. Zaten cloud miningte btc bazlı kara geçmek biraz hayal oluyor.
BitSharke135
Sr. Member

Activity: 392
Merit: 252

View Profile
February 18, 2018, 10:02:37 PM

HashFlare'ye gelen keriz sayısı o kadar yüksekmişki iki senedir batmamışlar demekki.. Bu tür siteler ponzidir zaten fiziksel madencilikten çok daha fazla kâr sunarlar, ponzi olduğunu oradan da anlayabilirsiniz. Yok maliyet düşük, yok elektrik ucuz falan işin bahanesi.
usdman (OP)
Full Member

View Profile
February 19, 2018, 03:51:06 PM

hocam ponzi değil hashflare için her zaman söyledim zamanında girenler için karlıydı ancak şuan değil bu fiyatlar kendisini zor kurtarıyor o yüzden yatırım yapanlara tavsiye etmem
Yıllık şeklinde değilde ghsleri sınırsız alıyoruz yani 2 yılı geçti her türlü yatırdığımız 2'ye katlanmış oluyor.
Galacos
Member
**

Activity: 112
Merit: 10

View Profile WWW
February 19, 2018, 03:56:44 PM

Yıllık şeklinde değilde ghsleri sınırsız alıyoruz yani 2 yılı geçti her türlü yatırdığımız 2'ye katlanmış oluyor.

Hashflare kontratları yıllık değil mi? sınırsız ise bizde alalım lakin yeni sözleşme ile bütün kontratları 1 yıla düşürdüler.

criptolover12
Member
**

Activity: 238

View Profile
February 19, 2018, 04:01:48 PM

sapina kadar ponzi ama ne zaman patlayacagi belli olmaz.

OAX - REAL WORLD APPLICATION OF DECENTRALIZED EXCHANGES - V1
■  Hold your own keys - Liquidity Aggregation - Open and Transparent  ■
■ ■ WebsiteTeamWPTWPProject DeckANNBounty ANN ■ ■
BitTeo
Sr. Member

Activity: 266
Merit: 251

View Profile
February 19, 2018, 04:48:59 PM

Hashflare'yi bir ara kullandım eğer aynı dönemde Hashflare'ye harcayacağım parayla Bitcoin satın almış olsaydım şu an çok daha kârda olmuş olurdum üstelik Bitcoin'inimi istediğim zaman başka bir cüzdana taşıma imkanım olurdu.
koinsever
Hero Member

Activity: 882
Merit: 524

For Rent

View Profile
February 19, 2018, 05:02:03 PM

eğer ponziyse gerçekten tebrik etmek lazım. BTC için konuşuyorum; 3 pool'da kazım imkanı veriyor. bu pool'ların luck oranlarına göre bir tahmin yapıp her gün karlı olacağını düşündüğüm pool'larda kazım yaptırıyorum ve bu değerleri takip ediyorum. pool'ların bulduğu blocklara göre dağıtıyor. eğer gerçekten cloud mining yapmıyorsa ma buna göre kodladıysa aldatmak anlamında çok başarılılar.

For rent...
udonmez
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 359

View Profile
February 21, 2018, 07:10:09 AM

eğer ponziyse gerçekten tebrik etmek lazım. BTC için konuşuyorum; 3 pool'da kazım imkanı veriyor. bu pool'ların luck oranlarına göre bir tahmin yapıp her gün karlı olacağını düşündüğüm pool'larda kazım yaptırıyorum ve bu değerleri takip ediyorum. pool'ların bulduğu blocklara göre dağıtıyor. eğer gerçekten cloud mining yapmıyorsa ma buna göre kodladıysa aldatmak anlamında çok başarılılar.

cok zor bir sey degil hocam bunlari kodlamak. verdigimiz parayi bir sekilde bize geri veriyorlar iste.
Cemlik
Member
**

Activity: 602
Merit: 32

View Profile
February 21, 2018, 10:25:49 AM

Birşey size ömür boyu kazanç sunuyorsa bir meblağ ile o sistem ponzidir. Parsayı vurmamıştır daha. Hf özelinde konuşmuyorum babam olsa aynı şey geçerli..
2000$ ver ömür boyu allık bilmem ne kadar al.
Baktılar para iyi aktı ömürboyunda, devam ettiler. Sonradan yıllığa çevirdiler. Şimdilerdede bir çoğu yenilerin parasıyla ömür boyu alanları ödüyor. Hani bi kıpırtı büyük bi para vursalar kapatıp gidecejler.
Dahanamaz çünkü ponzi sistemler buna. Ponzi düşüncesiyle yapmasan dahi sistem o istikamete hızla ilerler.

...
udonmez
Sr. Member

View Profile
February 21, 2018, 07:19:10 PM

Birşey size ömür boyu kazanç sunuyorsa bir meblağ ile o sistem ponzidir. Parsayı vurmamıştır daha. Hf özelinde konuşmuyorum babam olsa aynı şey geçerli..
2000$ ver ömür boyu allık bilmem ne kadar al.
Baktılar para iyi aktı ömürboyunda, devam ettiler. Sonradan yıllığa çevirdiler. Şimdilerdede bir çoğu yenilerin parasıyla ömür boyu alanları ödüyor. Hani bi kıpırtı büyük bi para vursalar kapatıp gidecejler.
Dahanamaz çünkü ponzi sistemler buna. Ponzi düşüncesiyle yapmasan dahi sistem o istikamete hızla ilerler.

cekim limitini 0.05 yaptilar zaten para da cekemiyor kimse artik kolay kolay.
intotherain
Hero Member

Activity: 840
Merit: 532

View Profile
February 21, 2018, 09:19:48 PM

HashFlare gibi bulut madencilik sistemleri hiç kazançlı değil, her an batma riski var, gerçekte bir şey kazmıyorlar ayrıca minimum çekim limitleri çok yüksek olduğundan dolayı içeride mutlaka paranız kalıyor ve kağıt üstündeki kadar kârlı olmuyor. Eğer siz fiziksel madencilik yapsaydınız cihaz gözünüzün önünde olurdu ve rahat ederdiniz ayrıca madencilikle işiniz bittiği zaman cihazlarınızı ikinci el olarak satabilirdiniz.
udonmez
Sr. Member

View Profile
February 22, 2018, 08:22:44 AM

HashFlare gibi bulut madencilik sistemleri hiç kazançlı değil, her an batma riski var, gerçekte bir şey kazmıyorlar ayrıca minimum çekim limitleri çok yüksek olduğundan dolayı içeride mutlaka paranız kalıyor ve kağıt üstündeki kadar kârlı olmuyor. Eğer siz fiziksel madencilik yapsaydınız cihaz gözünüzün önünde olurdu ve rahat ederdiniz ayrıca madencilikle işiniz bittiği zaman cihazlarınızı ikinci el olarak satabilirdiniz.

herkesin de fiziksel olarak cihazi tutacak imkani olmuyor ne yazik ki ama bulut madencilik kesinlikle cozum degil.
khasank
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 281

View Profile
February 23, 2018, 02:27:28 PM

herkesin de fiziksel olarak cihazi tutacak imkani olmuyor ne yazik ki ama bulut madencilik kesinlikle cozum degil.

Daha mantıklı siteler bulmak lazım bulut madencilik için. Hashflare sınırlı süreli ve yüksek fiyatlı olduğu için pek cazip gelmedi hiç. Ponzi olmasa bile batacak bir sistemleri yok. Adamlar müşteriden aldığı ücret ile 1 adet s9 alabiliyor , üzerine kendilerine para da kalıyor ve yüksek bakım ücretleri ile de sürekli kâr ediyorlar. Sözleşme süresi bitiminde de herşey kendilerine kalıyor. Müşteri geldiği sürece gelirden pay verirse sistemleri hiç batmaz.

Şahsen MinerGate ve Hashnest de yatırımım var. Minergate ucuz , sınırsız süre olduğu için aldım ( Bakım ücretleri pahalı , hashflare ile aynı . Exit planı yok ). Hashnest pahalı ama bitmain güvencesi olduğu için aldım ( bakım ücretleri düşük, exit planı var ).

Alternatifler araştırılıp mantıklı yatırımlar yapılabilir.

koinbo
Newbie
*

Activity: 59

View Profile
February 25, 2018, 12:50:00 PM

Piyasa, Richmondberks gibi 1-2 sene hizmet veren ponzi örnekleri de gördü. Mining şemalarında uzun ömre değil, proof of equipment' e dikkat edilmeli.
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
February 26, 2018, 10:31:28 AM

Hashflare ponzi dir yada değildir bilemem. ama yapısını incelediğinde ponzi işine girmeden de çok açık kar edibilecekleri bir sistem şirketin. çünkü bakım masrafı olayı var.
zaten abuk sabuk vaadleri yok şu an alacağını kontratlarda zarar ediyorsunuz bakım masrafları yüzünden. ha çalışma sistemlerinin mantıklı olması ponzi olmadıkları anlamına gelmez.
sakın ola tavsiye ediyorum sanmayın ben yüklü yatırım yaptım hayatımda yaptığım en kötü yatırımdı. mahvediyor bu bakım masrafı işi adamı.
udonmez
Sr. Member

View Profile
February 27, 2018, 09:20:29 PM

Hashflare ponzi dir yada değildir bilemem. ama yapısını incelediğinde ponzi işine girmeden de çok açık kar edibilecekleri bir sistem şirketin. çünkü bakım masrafı olayı var.
zaten abuk sabuk vaadleri yok şu an alacağını kontratlarda zarar ediyorsunuz bakım masrafları yüzünden. ha çalışma sistemlerinin mantıklı olması ponzi olmadıkları anlamına gelmez.
sakın ola tavsiye ediyorum sanmayın ben yüklü yatırım yaptım hayatımda yaptığım en kötü yatırımdı. mahvediyor bu bakım masrafı işi adamı.

ekranda gosterdikleri getiri kisminda cakallik yapip bu bakim masrafini gostermiyorlar zaten.
BTCHakan
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 260

View Profile
February 27, 2018, 11:30:05 PM

Milletin parasını bir türlü tüketemediler şu bulut madenciliği ayağına milyonlarca doları cebe cukkaladılar. Ne verdiler insanlara koca bir hiç! Sistem kendi elinizin altında değilse asla ama asla güvenmeyin! Ben yıllardır bu piyasadayım ve asla güvenmedim. Bu arkadaşların sitelerinin 2 senedir ayakta olması onların ponzi olmadığını kanıtlamaz. Demek ki çok fazla keriz yatırım yapıyor ki onlar da hala devam ediyorlar.
teramit
Legendary
*

Activity: 1868
Merit: 1387

The Last Cryptocoin Burner

View Profile
March 02, 2018, 08:43:47 PM

Ponzi dir. Hala öğrenemedi millet neyin nasıl ponzi olduğunu
badbitcoin ponzi diyor
wot ponzi diyor
arasanız 50 yer daha ponzi der ama yine de gireni ağalayanı oluyor işte engelleyemiyorsunuz.
ponzi olmayan iki yer var
genesis mining ve hashnest onlarda para kazandırmıyordur , ha diyelim kazandıracak oldular o zamanda onu siz göremiyorsunuz paketleri işi bilenler anında satın alıyor. Sen eğer soruyorsan bu ponzi mi diye o kesin ponzidir.
udonmez
Sr. Member

View Profile
March 07, 2018, 10:23:55 PM

bakim ucreti olacak cok cilginca para almaya basladilar. herhangi bir kari kalmaei zaten artik.
ascakan
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 255

View Profile
March 08, 2018, 09:45:29 AM

Ponzi dir. Hala öğrenemedi millet neyin nasıl ponzi olduğunu
badbitcoin ponzi diyor
wot ponzi diyor
arasanız 50 yer daha ponzi der ama yine de gireni ağalayanı oluyor işte engelleyemiyorsunuz.
ponzi olmayan iki yer var
genesis mining ve hashnest onlarda para kazandırmıyordur , ha diyelim kazandıracak oldular o zamanda onu siz göremiyorsunuz paketleri işi bilenler anında satın alıyor. Sen eğer soruyorsan bu ponzi mi diye o kesin ponzidir.

2 yıldır hashnestteyim ciddi paralar kazandım ama madenciliğinden değil. Kendi marketinde gücü alıp satabiliyorsun ve anlık olarak hacimlerin fazla olduğu zamanlar da getirisi ciddiydi günde neredeyse %10 dan aşşağı kapatmazdım şimdilerde bakmıyorum ama parayı yatırayım bekleyeyim dediğinde zorluk artışı coin değer artışı falan derken ilk yatırımın çöp oluyor orada ki 1 yıl içinde roi bile olmama durumu oluyor bu yüzden. Aktif olarak duruma göre kaçabilmeniz için bulunmaz nimet ama ciddi tehlikeli öyle ki evinizde denemeyim bile derim işin acemisiyseniz...
tncgnr
Newbie
*

Activity: 31

View Profile
March 15, 2018, 01:01:47 PM

Ben iki senedir hashflare ile  cloud mining yapıyorm bi zararını görmedim, madencilikten ne kar bekliyorsunuz anlamış degilim. yatırdıgınız parayı 5

ayda bile cıkarsa bu devirde böyle bir yatırım mekanizması bulunması neredeyse imkansız. Katılmayan varsa buyursun tartışalım Smiley
HartmaniAbit
Member
**

Activity: 224
Merit: 12

View Profile
March 16, 2018, 11:16:56 PM

hashflare fiyatları 220 dolardan 120 dolara indirdi ve yüzde 10 indirim kodu var. Neden böyle yaptılar anlamış değilim, yüzde 50 indirim yaptılar resmen acaba bir bildikleri mi var yoksa kaçacaklar mı?
Galacos
Member
**

View Profile WWW
March 18, 2018, 12:21:59 AM

hashflare fiyatları 220 dolardan 120 dolara indirdi ve yüzde 10 indirim kodu var. Neden böyle yaptılar anlamış değilim, yüzde 50 indirim yaptılar resmen acaba bir bildikleri mi var yoksa kaçacaklar mı?

Bitcoin fiyatları eski seviyeye gelse 2-3 ayda TL bazlı kendini amorti eder riske girip almak lazım aslında bilgilendirme için teşekkürler bir bakayım.

bitcamilo
Full Member

Merit: 122

View Profile
March 18, 2018, 04:53:40 PM

hashflare son 4 ayda çok anlamsız kararlar alarak bir ponzi olduğunun ve sonunun geldiğinin sinyallerini vermeye başladı, önce ödemelerde min sınırı öküz gibi arttırıldı gelen yoğun tepkilerden sonra kademe kademe düşürdüler arkasından devasa indirimler gelmeye başladı ki bu bir ponzinin batmadan önceki son hamleleridir yatırımcılar gelmediği için korku salmıştır ponzi sahibini bu yüzden fiyatları aşağı çeker ki yeni yatırımcılar gelsin. Şu saatten sonra hashflare'e yatırım yapmak açık şekilde intihar etmek, bu indirimler sayesinde bir kaç ay daha kazandılar muhtemelen ancak kaç ay sürer kapanması kestirmek zor ama kapanacakları kesin bu yüzden yatırım yapmamanızı tavsiye ederim.
Lethapudi
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 257

View Profile
March 19, 2018, 09:58:57 PM

Bugün kapanmadığı yarın da kapanmayacağı anlamına gelmez dolayısıyla referans sistemiyle çalışan, eskinin parasıyla yeninin parasını ödeyen ve aynı zamanda minimum çekim limiti bulunduran sistemlere asla yatırım yapmayın.
udonmez
Sr. Member

View Profile
March 21, 2018, 09:13:26 AM

kapanip kapanmamasi onemli degil kimsenin para kazandigi yok.
criptolover12
Member
**

Activity: 238

View Profile
March 21, 2018, 08:50:02 PM

acik olmasi bir sey ifade etmiyor. baya baya ponzi bu.

OAX - REAL WORLD APPLICATION OF DECENTRALIZED EXCHANGES - V1
■  Hold your own keys - Liquidity Aggregation - Open and Transparent  ■
■ ■ WebsiteTeamWPTWPProject DeckANNBounty ANN ■ ■
Galacos
Member
**

View Profile WWW
March 21, 2018, 09:34:48 PM

Ben 2 yıl falan önce sanırım satın almıştım. Btc olarak Pek birşey kazanmadık ama TL bazlı olarak baya para kazandık. Yatırdığımızı fazlası ile aldık her ay geliyor gelsin bakalım kapanana kadar Cheesy

CTRLX
Hero Member

Activity: 910
Merit: 503

View Profile
March 21, 2018, 11:09:56 PM

Ben 2 yıl falan önce sanırım satın almıştım. Btc olarak Pek birşey kazanmadık ama TL bazlı olarak baya para kazandık. Yatırdığımızı fazlası ile aldık her ay geliyor gelsin bakalım kapanana kadar Cheesy

Hocam dolar veya türk lirası bazlı kazanç hesaplamak hiç doğru değil emin olun elinizdeki bitcoin'i hashflareye yatırmadan elinizde tutsaydınız çok daha fazla para kazanmış olacaktınız.. İnsanların yanıldığı nokta bu, bitcoin zaten değerlendiği için hashflare kazandırmıyor.
Piratte
Full Member

Activity: 840
Merit: 103

View Profile
March 22, 2018, 01:49:33 AM

Uzun zamandir aklimda olan birsey var. Mesela (a) ismindeki bir pool blok buldu diyelim ardindan 2.bir blok daha bulma ihtimali matematiksel olarak duseceginden (b) pool kullanilip onda da kazim yapilsa daha kazancli olmaz mi ? Mining yapanlar bir dusunsun ben pek anlamiyorum merak ettim Cheesy
triedra
Member
**

Activity: 560
Merit: 11

View Profile WWW
March 26, 2018, 02:55:45 PM

hashflare bugün açıldığını düşünürsek 1000 dolar attım ve çatır çatır paramı alıyorum. bunlar ne yapıyor paramı işletiyor, madencilik ile. 1 yıl sonra veya başlangıç tarihinden itibaren sonraki günler, aylarda yeni yatırım yapanın bu ihtimali giderek düşebilir. cihazda arıza olur, zorluklar, hacker saldırısı daha neler neler. illa bir şeyin battığı zaman mı "haa tamam bu ponzi" demek şart.

HartmaniA
Hero Member

Activity: 953
Merit: 504

View Profile
March 26, 2018, 08:50:01 PM

Hocam dolar veya türk lirası bazlı kazanç hesaplamak hiç doğru değil emin olun elinizdeki bitcoin'i hashflareye yatırmadan elinizde tutsaydınız çok daha fazla para kazanmış olacaktınız.. İnsanların yanıldığı nokta bu, bitcoin zaten değerlendiği için hashflare kazandırmıyor.

Ben de baya güç satın aldım ilk açılığı zaman ve bütün satın almaları kredi kartı ile yaptım ve baya bir güç aldım. Kredi kartı ile bitcoin almak biraz komisyonlu oluyor ve bitcoinin bu seviyelere geleceğini tahmin edemezdik. Lakin Türk Lirası bazlı iyi kazandırdı. Bir ara sorun yaşadım kredi kartı dipute işlemi açtım ve ödediğim parayı bankadan geri aldım. O yüzden kaçsalar da sorun yok yine dispute açarım.
udonmez
Sr. Member

View Profile
March 28, 2018, 07:16:43 AM

bitcoin alsaydiniz simdi ettiginiz karin onlarca katini elde edecektiniz.
HartmaniAbit
Member
**

Activity: 224
Merit: 12

View Profile
March 28, 2018, 08:57:15 PM

Bitcoin alsaydı en ufak bir yükselişte satacaktı pek bir kar da elde edemeyecekti büyük ihtimalle Smiley Coin piyasası beklemeyi bilenlerin kazandığı bir yerdir bunu da hatırlatmakta fayda var.
bitcamilo
Full Member

Merit: 122

View Profile
March 29, 2018, 10:43:56 AM

Bitcoin alsaydı en ufak bir yükselişte satacaktı pek bir kar da elde edemeyecekti büyük ihtimalle Smiley Coin piyasası beklemeyi bilenlerin kazandığı bir yerdir bunu da hatırlatmakta fayda var.

Realize edilmemiş kar kar değildir. Cloud mining sitelerine yatırılan paralar da bu kurala aykırı hareket eder. Senin tezine göre adam parasını hashflare'e yatırmasa da elinde tutsaydı belki ucuza satıp kar etmeyecekti ama bu dönüştürme işleminde bir fayda sağlandığı için amacına ulaşmış da olacaktı. Cloud mining sitelerinin (özellikle hashflare) size kazandırdığı bir şey yok aslında psikolojik olarak siz her gün size bir şeyler geldiğini düşünürsünüz ama özünde sizin ana paranız içeridedir ve artık o size ait değildir.

Bunu bankalardaki vadeli mevduat hesapları ile karşılaştıralım, 32 gün vadeli mevduat hesabı açtığınızı varsayalım hesabınızda da 100K olsun 32 gün sonra faiziliyle birlikte artık hesabınızda 101K oldu dilerseniz faize devam edebilir ya da 100K yatırdığınız paranızı 101K olarak çekebilirsiniz düşük de olsa bir kazanç elde ettiniz ama cloud mining sitelerinde durum böyle değildir, hem ana paranızı bu servise heba ettiğiniz için artık sahibi değilsiniz hem de totalde kazancınız negatif de olabilir nasıl mı? şöyle.

Diyelim ki siz bitcoin 10K usd iken 1 BTC karşılığında hashflare'den paket satın aldınız artık 1 BTC'nin her şartta uçtu gitti kül oldu. 365 gün sonra sözleşmenizin süresi dolduğunda elinizde sadece bu süre zarfında kazılmış olan BTC olacak ve o gün geldiğinde BTC'nin fiyatı 5K usd'de düşmüşse yatırımınızın yarısını kaybetmiş olacaksınız. Diğer türlü senaryoya bakalım şimdi.

Elinizde 1 BTC var ve bu 1 BTC'yi hemen nakite çevirdiniz şu anda 10K usd'lik gerçek bir kıymetiniz var elinizde bu parayı ister tatil yaparak kullanın ister bir hayır kurumuna bağışlayın bu sizin insiyatifinizde, veya 1 BTC'yi attınız bir köşeye unuttunuz 5K'ya düştü fiyat hashflare'de kalmasıyla aynı şey gerçekleşti.

Sözün özü : Cloud mining siteleri size yatırdığınızdan daha fazlasını veremez, sadece sizi psikolojik olarak ürettiğiniz yanılgısına sokar, kendi mining cihazınızı alıp dizinizin dibinde çalıştırsanız daha karlı olursunuz, bugün bunu yapmayan kullanıcıların yapmasındaki tek engel bu cihazlara ulaşmanın zor olması yoksa cloud mining servisleri asla çalışamaz ve para kazanamazdı.

Özetle hahflare ponzi dahi değildir, çünkü ponziler ilk girenlere para kazandırırken sonradan girenleri batırır hashflare bildiğin ahmak tuzağıdır sizin paranızı alıp size taksit taksit verir her verdiği gün de verdiğini düşürür ki vade süresi uzasın.

Cloud mining sitelerinden kazanç elde ettiklerine inananlar bitcoin fiyatındaki dalgalanmalardan kazançlı çıktığı ayrıntısını göz ardı ederler çünkü arkada muhteşem bir kamuflaj vardır ve bu kamuflajla büyülenmişlerdir.
Pages: 1 2 [All]
  Print  

Jump to: