Bitcoin Forum
April 25, 2024, 03:11:34 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: 1 2 [All]
  Print  
Author Topic: Greseli de incepator !!!!!!!!!  (Read 699 times)
SergiuDemerji (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 98
Merit: 12


View Profile
February 17, 2018, 05:49:08 PM
 #1

Aici am hotarit sa scriu care au fost greselile mele la momentul inceperii activitatii pe piata crypto .

1. cind am inceput sa studiez piata asta a fost 2 ianuarie 2018 mi  s-a parut tot asa atractiv si eram nerabdator sa achizitionez crypto valuta , fara nici un studiu mai aprofundat la anii precedenti . Asa ca am achizitionat BTC la pretul de 15200 Sad respectiv dupa acel moment piata a plecat in jos si BTC a ajuns la 6000 $ . Daca era sa studiez anii precedenti cum s-a purtat BTC cred ca nu cumparam la suma data dar asteptam pretul de 10000 cel mai probabil :)tot e mai bun ca 15200 

2. Cum am primit BTC in exchange iarasi eram asa de nerabdator sa investesc in altcoinuri ca am procurat la preturi destul de mari si mi-am blocat banii pe o perioada de o luna aproximativ  si chiar si acum cind piata inregistreaza crestere sunt la 30 % pierdere a bugetului initial dar am invatat si o lectie foarte buna ( Indiferent ce se intimpla nu trebuie de vindut la loss ca doar asa pierzi banii in crypto )

Consider ca inainte de a face un pas in acest trend trebuie de studiat amanuntit si fara graba .

Ca final sunt foarte multumit ca am intrat in acest domeniu sper sa fie cu mai mult succes .

Ar fi de dorit ca si voi sa va expuneti greselile voastre.

Mult succes la toti !!!!!!!
1714057894
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714057894

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714057894
Reply with quote  #2

1714057894
Report to moderator
1714057894
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714057894

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714057894
Reply with quote  #2

1714057894
Report to moderator
1714057894
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714057894

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714057894
Reply with quote  #2

1714057894
Report to moderator
You get merit points when someone likes your post enough to give you some. And for every 2 merit points you receive, you can send 1 merit point to someone else!
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714057894
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714057894

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714057894
Reply with quote  #2

1714057894
Report to moderator
1714057894
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714057894

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714057894
Reply with quote  #2

1714057894
Report to moderator
1714057894
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714057894

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714057894
Reply with quote  #2

1714057894
Report to moderator
Alin998
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 49
Merit: 0


View Profile
February 17, 2018, 06:00:58 PM
 #2

Se vede că ești foarte începător, ai puține greșeli.
Pe acest forum se scrie foarte puțin. Toți trolii sunt adunați pe Telegram.
Am făcut greșeala să intru în decembrie, să mă bucur de creștere și să n-o fructific. M-am lungit prea mult, acum am portofoliul sub 50%.
Dacă intram în februarie cu maximul din decembrie, aveam la bani....
Rakabel619
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 322
Merit: 100



View Profile
February 17, 2018, 10:41:48 PM
 #3

eu am intrat in septembrie 2017, am participat la campanii, am primit ceva stakeuri, am asteptat 2 luni sa ajunga la 1 dolar 1 token si imediat le am vandut, asta era undeva la inceputul lui decembrie. le am vadut de frica sa nu scada iar, ca 2 luni au stat numai la 0.5 dolari, coborate de le 3 dolari per token. asta a fost greseala mea, ca am vandut atunci. La o saptamana, doua dupa ce am vandut a ajuns la un maxim de 4 dolari per token, deci luam de 4 ori mai multi bani..... asa ca... uneori e bine sa ai rabdare, alteori nu, tine foarte mult de fler

Mihai1989
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 52
Merit: 1


View Profile
February 17, 2018, 10:52:14 PM
 #4

Salutare. Eu am investit in ethereum, ca am inteles ca ar fi o moneda de baza, am cumparat cand era 1200$ per token. Acum a scazut la 800$ deci sunt pe minus grav. Auzisem voci ca ar ajunge la 4000 de dolari
HBKMusiK
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 693
Merit: 120


View Profile
February 18, 2018, 02:09:22 AM
 #5

Salutare. Eu am investit in ethereum, ca am inteles ca ar fi o moneda de baza, am cumparat cand era 1200$ per token. Acum a scazut la 800$ deci sunt pe minus grav. Auzisem voci ca ar ajunge la 4000 de dolari
Nu te mai lua dupa diferite ''voci'' si studiaza bine si piata inainte sa te bagi, ideea e sa fi atent si la stiri si sa inveti cumva tiparele crypto-monezilor, nu vinde nimic pe loss, ai rabdare si incredere mai ales intr-o moneda ca si Ethereum, in final o sa creasca, doar asteapta.

oviudiu
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 112
Merit: 0


View Profile
February 19, 2018, 09:26:04 AM
 #6

Aici am hotarit sa scriu care au fost greselile mele la momentul inceperii activitatii pe piata crypto .

1. cind am inceput sa studiez piata asta a fost 2 ianuarie 2018 mi  s-a parut tot asa atractiv si eram nerabdator sa achizitionez crypto valuta , fara nici un studiu mai aprofundat la anii precedenti . Asa ca am achizitionat BTC la pretul de 15200 Sad respectiv dupa acel moment piata a plecat in jos si BTC a ajuns la 6000 $ . Daca era sa studiez anii precedenti cum s-a purtat BTC cred ca nu cumparam la suma data dar asteptam pretul de 10000 cel mai probabil :)tot e mai bun ca 15200 

2. Cum am primit BTC in exchange iarasi eram asa de nerabdator sa investesc in altcoinuri ca am procurat la preturi destul de mari si mi-am blocat banii pe o perioada de o luna aproximativ  si chiar si acum cind piata inregistreaza crestere sunt la 30 % pierdere a bugetului initial dar am invatat si o lectie foarte buna ( Indiferent ce se intimpla nu trebuie de vindut la loss ca doar asa pierzi banii in crypto )

Consider ca inainte de a face un pas in acest trend trebuie de studiat amanuntit si fara graba .

Ca final sunt foarte multumit ca am intrat in acest domeniu sper sa fie cu mai mult succes .

Ar fi de dorit ca si voi sa va expuneti greselile voastre.

Mult succes la toti !!!!!!!

Stai linistit, cu totii am cumparat la un pret mai mare cand am intrat in lumea crypto, tot pentru ca habar nu aveam pe unde e piata si ce se intampla. Dupa cateva luni iti vei da seama cand e prea ridicata si cand e  un moment bun de cumparat.
Si, ca sa te linistesc, majoritatea expertilor estimeaza ca Bitcoin va valora peste $30.000 in 2018, poate chiar va atinge pragul de $100.000.
Tot raul spre bine Smiley
xcajun21
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 742
Merit: 252


View Profile
February 19, 2018, 06:43:59 PM
Last edit: March 01, 2018, 04:06:26 PM by xcajun21
 #7

Asta ne învață ca banii si fericirea sunt total responsabilitatea noastră si trebuie sa fim cinici.
De fiecare data când nu am făcut research propriu, când am fost ținta pe FOMO, sau când îmi doream mai mult decât era necesar.


Volodin_Pasha
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 54
Merit: 0


View Profile
February 20, 2018, 10:45:33 PM
 #8

Dacă ați cumpărat la prețul de 15,200, a trebuit să pună un ordin limita de a vinde, astfel încât în cazul în care prețul întors împotriva ta, ai putea merge în USD.
kilopuser
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 6
Merit: 0


View Profile
February 24, 2018, 03:34:43 PM
 #9

Uite aici un thread foarte bun pentru incepatori: https://bitcointalk.org/index.php?topic=1438371.11820

Sunt si cateva informatii despre Airdrop, o metoda care ii ajuta pe cei ce sunt la inceput sau nu au mult capital investit in crypto.
pusttiu
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 260
Merit: 101


View Profile
February 26, 2018, 05:58:52 AM
 #10

greselile tale sunt chiar de incepator. ai f putin in cripto.
eu am intrat in mai 2015. era btc-ul 242$ , am cumparat iar dupa 2 luni ajunsese la 120-130$ am vandut tot si am iesit pe minus la jumate. Norocul a fost ca imi cumparasem si un antminer s3 cu 650lei si ala mi-a adus toti banii inapoi .
 in mai 2016 am dat la unu de pe forumul de aici de pe market pe international 0,85BTC pe un antminer s7 , am luat teapa prin scam  mi-a trimis o pagina clonata de bitcointalk si nu am verificat adresa de btc si am dat 350euro la ora aia ........nu zic ca era 13000euro in decembrie 2017.
apoi in octombrie 2017 am avut 4BCH si le-am dat la bitmain pe 1250USD pentrun un S9 dupa 3 saptamani era BCH-ul 3200$ si asa am mai pirdut inca 12000USD.
 
am avut pina acum  15BTC si am luat aparate si cine mai stie de prostii luate de pe forum si de prin alte locuri unde am platit cu BTC.

teapa mare a fost cu siacoin si cu ethreum am mai piedut si aici vreo 10k usd ca am vandut eth cu 60usd si eram bucuros si cind a fost 1200usd nu am vandut ca o sa creasca, acu sunt in asteptare.

Aici e ca in brokeraj....daca nu esti tare de inima si atent la piata iei @uie de nu stii cum te cheama.
Smiley)
bafta si nu dispera poate fi mai rau.
acu nu am vandut BTC ca m-am trezit cind era 14000euro si am zis ca creste....da nimeni se gandeste ca poate scadea Smiley) toti numai dupa profit tre sa mai fie si unii care iau teapa.
Mihai1989
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 52
Merit: 1


View Profile
February 28, 2018, 05:49:48 PM
 #11

Wow, asta de pierdere, la cati bani ai pierdut, cred ca iti luai o masina cu banii astia. Asta da ghinion. Research-ul asta in ce consta? Te uiti doar pe chart-ul monezii respective?
johastone
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 21
Merit: 0


View Profile
March 01, 2018, 11:39:33 AM
 #12

Eu am schimbat 18 BTC in ETH cind raportul era de 0.14575 pe poloniex cam 126 ETH si din acel moment a inceput sa scada.Am tot sperat ca o sa creasca cel putin sa imi recuperez BTC dar dupa citeva luni de zile am abandonat si am mai recuperat doar vreo 5 BTC pe care de cite ori cumparam o cripto moneda in secunda urmatoare cobora .Deci pt mine a fost un dezastru ca in final am mai ramas 0.8 BTC
oviudiu
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 112
Merit: 0


View Profile
March 01, 2018, 12:30:49 PM
 #13

Nu poti sti niciodata incotro se duce piata crypto. Daca va creste sau daca va scadea cu atat mai putin cu cat va creste sau cu cat va scadea.
In cateva luni vei uita de toate astea, cand piata crypto cu sigurata va mai creste. Smiley
Sveta100
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 68
Merit: 0


View Profile
March 03, 2018, 06:48:56 AM
 #14

Eu am schimbat 18 BTC in ETH cind raportul era de 0.14575 pe poloniex cam 126 ETH si din acel moment a inceput sa scada.Am tot sperat ca o sa creasca cel putin sa imi recuperez BTC dar dupa citeva luni de zile am abandonat si am mai recuperat doar vreo 5 BTC pe care de cite ori cumparam o cripto moneda in secunda urmatoare cobora .Deci pt mine a fost un dezastru ca in final am mai ramas 0.8 BTC
будет падать когда купите ,вырастит когда не будет вложений ,всё продумано схема такая ,что вы будите ждать и верить почему другим везёт ,а другие реклама распостранить получить бесплатное пополнения.
mike467
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 6
Merit: 0


View Profile
March 08, 2018, 06:24:45 PM
 #15

Salut. Iti recomand sa intri pe un grup de trading. Se dau semnale short-mid-long pentru diverse monede de pe Binance-Bittrex-Cryptopia. Unele semnale iti aduc 10-20% profit, altele chiar mai mult. Dupa ce intri in grup poti verifica asta pe canalul "rezultate semnale". Analiza o fac cativa oameni foarte priceputi care si ei au la randul lor acces la grupuri premium sau la boti foarte avansati de analiza.
Iti las link: https://discord.gg/mDMcDmR
Rakabel619
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 322
Merit: 100



View Profile
May 08, 2018, 05:20:25 PM
 #16

totul este foarte variabil si foarte usor se poate modifica pretul, fie creste fie scade rapid si mult. nu am reusit sa inteleg ce anume determina aceste scaderi si cresteri. toata lumea isi doreste sa cumpere ieftin si sa vanda scump

germeni
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 30
Merit: 0


View Profile
May 09, 2018, 02:30:11 PM
 #17

wow chiar ca unii au pierdut o gramada si tre sa fii foarte tare in situatii de genul dar eu am auzit si povesti cand multi au vandut exact atunci cand a fost in top bitcoinul. cine stie, toti spera acum sa creasca Cheesy
zumzumro
Member
**
Offline Offline

Activity: 195
Merit: 11

Learning more every day


View Profile WWW
May 10, 2018, 06:05:07 PM
 #18

Aici am hotarit sa scriu care au fost greselile mele la momentul inceperii activitatii pe piata crypto .

1. cind am inceput sa studiez piata asta a fost 2 ianuarie 2018 mi  s-a parut tot asa atractiv si eram nerabdator sa achizitionez crypto valuta , fara nici un studiu mai aprofundat la anii precedenti . Asa ca am achizitionat BTC la pretul de 15200 Sad respectiv dupa acel moment piata a plecat in jos si BTC a ajuns la 6000 $ . Daca era sa studiez anii precedenti cum s-a purtat BTC cred ca nu cumparam la suma data dar asteptam pretul de 10000 cel mai probabil :)tot e mai bun ca 15200 

2. Cum am primit BTC in exchange iarasi eram asa de nerabdator sa investesc in altcoinuri ca am procurat la preturi destul de mari si mi-am blocat banii pe o perioada de o luna aproximativ  si chiar si acum cind piata inregistreaza crestere sunt la 30 % pierdere a bugetului initial dar am invatat si o lectie foarte buna ( Indiferent ce se intimpla nu trebuie de vindut la loss ca doar asa pierzi banii in crypto )

Consider ca inainte de a face un pas in acest trend trebuie de studiat amanuntit si fara graba .

Ca final sunt foarte multumit ca am intrat in acest domeniu sper sa fie cu mai mult succes .

Ar fi de dorit ca si voi sa va expuneti greselile voastre.

Mult succes la toti !!!!!!!

Realitatea este ca Crypto e un risc.... oricat de mult studiezi poate aparea o chestie rapida care iti strica o investitie. Uneori tine si de momentul in care investesti si in care fructifici o ocazie.

NOIZ

 ⇐ ● A decentralized cognitive ad network ● ⇒

○ ○ ○ ➀ WEBSITEWHITEPAPERTELEGRAMTWITTERFACEBOOK  ○ ○ ○
HBKMusiK
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 693
Merit: 120


View Profile
May 10, 2018, 06:44:27 PM
 #19

Aici am hotarit sa scriu care au fost greselile mele la momentul inceperii activitatii pe piata crypto .

1. cind am inceput sa studiez piata asta a fost 2 ianuarie 2018 mi  s-a parut tot asa atractiv si eram nerabdator sa achizitionez crypto valuta , fara nici un studiu mai aprofundat la anii precedenti . Asa ca am achizitionat BTC la pretul de 15200 Sad respectiv dupa acel moment piata a plecat in jos si BTC a ajuns la 6000 $ . Daca era sa studiez anii precedenti cum s-a purtat BTC cred ca nu cumparam la suma data dar asteptam pretul de 10000 cel mai probabil :)tot e mai bun ca 15200  

2. Cum am primit BTC in exchange iarasi eram asa de nerabdator sa investesc in altcoinuri ca am procurat la preturi destul de mari si mi-am blocat banii pe o perioada de o luna aproximativ  si chiar si acum cind piata inregistreaza crestere sunt la 30 % pierdere a bugetului initial dar am invatat si o lectie foarte buna ( Indiferent ce se intimpla nu trebuie de vindut la loss ca doar asa pierzi banii in crypto )

Consider ca inainte de a face un pas in acest trend trebuie de studiat amanuntit si fara graba .

Ca final sunt foarte multumit ca am intrat in acest domeniu sper sa fie cu mai mult succes .

Ar fi de dorit ca si voi sa va expuneti greselile voastre.

Mult succes la toti !!!!!!!


Realitatea este ca Crypto e un risc.... oricat de mult studiezi poate aparea o chestie rapida care iti strica o investitie. Uneori tine si de momentul in care investesti si in care fructifici o ocazie.
Crypto este cea mai volatila piata cunoscuta de pana acum, poate ca a ajuns cliseu dar nu degeaba spune toata lumea ca trebuie sa investesti atat cat iti permiti sa pierzi.

urushai
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 324
Merit: 0


View Profile WWW
May 14, 2018, 07:28:02 AM
 #20

Of!Greseli cu duiumu: cumparare la pret mare,comisii mari la transferuri,furt de bani din Myetherwallet....cred ca am facut toate greselile posibile.
germeni
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 30
Merit: 0


View Profile
May 14, 2018, 09:15:04 AM
 #21

usor usor o sa si revina. a fost prea fortat in decembrie era clar ca o sa scada, toata lumea disperata a cumparat atunci si alte monede. sa speram ca acum se va duce usor usor in sus Cheesy
artstyle1695
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 41
Merit: 0


View Profile
June 16, 2018, 09:04:00 PM
 #22

numai incep sa intru in lumea crypto,sfaturile voastre reprezinta o informatie foarte importanta sper.Voi studia pe greselile altora
Rakabel619
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 322
Merit: 100



View Profile
June 18, 2018, 08:47:15 PM
 #23

salutare, asta cu furtul din myetherwallet, nu mi s-a intamplat. sper sa nu mi seintample vreodata, cred ca este destul de frustrant. oricum nu am cine stie ce valori... oricum naspa

Abyzou95
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 129
Merit: 0


View Profile WWW
August 14, 2018, 09:05:31 PM
 #24

Completam datele pentru un airdrop si in loc sa scriu adresa am scris parola. Norocul meu a fost ca nu aveam nimic in el.
SLVM
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 30
Merit: 1


View Profile
August 31, 2018, 11:12:58 PM
 #25


Dupa ce am iesit din clubul "autistilor crypto" am inceput sa testez cu 200 euro piata; incerc sa sistematizez problemele cit mai condensat
1-FOARTE IMPORTANT ! Din start cautati sa gasiti metoda cea mai sigura si ieftina pe comisoane/rate schimb pt a cumpara cryptomonede ! In situatia in care aveti sume mici ; mai bine renuntati, pentru ca a aduce in portofel/bursa, e.g. 100 euro trebuiesc platite comisioane sau rate de exchange care din start iti reduc suta de euro cu cel putin 5% (in cazuri mai rele si cu 40%). In momentul in care vei intra in bursa sau trading deja ai un handicap de acoperit !-din pacate internetul este plin de smekeri care au burse sau exchangeuri bazate pe JAF ! eu am patit-o cu CHANGELLY, intr-o singura zi am pierdut in 2 tranzactii de 100 euro 40 de euro.Deci MARE ATENTIE UNDE SCHIMBATI SI TRANZACTIONATI !
BTW-am cautat sa aflu unde se pot gasi instrumente de schimb/trading cit de cit corecte si cu fee-uri de bun simt.Poate ma ajuta cineva, ma scuzati daca nu am facut dive pe forum sunt nou.
2-pt sume mari am comandat un wallet nano, dar si aici sunt probleme, au renuntat la aplicatia de pe google si au o aplicatie windos live, care se pare ca are bug-uri, de exemplu genereaza adrese total aiurea la instalarea monezilor, nemaivorbind ca tipurile de monede sunt limitate.
3-Bineinteles ca la Romanica , smekerii din banci au stopat schimburile de crypto ,nu le ajung ca ne jefuiesc prin comisione si dobinzi, de care vestul nici nu a auzit....deci iar un handicap.Sincer ma simt ca o victima intr-o groapa cu lei, si simt ca sunt vinat.
concluzie : cryptomoneda este viitorul, dar pina acolo, piata trebuie asanata de scammeri si jefuitori.Scriu toate acestea pt cei care abia incep ; sunt convins ca de volatilitate suntem luminati inainte de a incepe ,dar de restul problemelor nu scrie NIMENI NIMIC ! Ma refer la cei care sunt in piata de ani buni.
daca intr-adevar sunteti ok si va pasa de incepatori ajutatii, nu va mai laudati cit ati cistigat sau pierdut, banii vin si se duc, nu te duci cu ei in mormint, cind te duci dincolo pleci doar cu probitatea morala.
Eaglew
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 33
Merit: 0


View Profile
September 06, 2018, 05:14:26 AM
 #26

Ideia principala ca nimeni nu stie care va fi pretul bitcoinului. Cind ati cumparat la 15000 atunci toti spuneau ca va fi 100 000. Acuma el la 7000 si nimeni nu stie ce va fi, poate si se duce la 500$. Dar poate si la 20 000. Trebuie sa intre in risc daca vrei sa cistigi.
beswaax
Copper Member
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 70
Merit: 1


View Profile
October 16, 2018, 12:44:22 PM
 #27

Ideia principala ca nimeni nu stie care va fi pretul bitcoinului. Cind ati cumparat la 15000 atunci toti spuneau ca va fi 100 000. Acuma el la 7000 si nimeni nu stie ce va fi, poate si se duce la 500$. Dar poate si la 20 000. Trebuie sa intre in risc daca vrei sa cistigi.

Nu e adevarat, destul de multa lume se astepta sa scada pretul, sunt totusi youtubers care au mintit si au facut hype ca va ajunge bitcoin si la 1 trilion si din pacate multa lume a pus botul. Atunci in Decembrie anul trecut creasterea aia asa mare a fost din cauza incepatoriilor care bagau toti banii in crypto fara sa stie nimica.
pusttiu
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 260
Merit: 101


View Profile
September 05, 2019, 04:50:24 AM
 #28

Din ce am vazut eu pana acum in crypto sunt 4 tipuri de ..oameni..
1- cei novice dau fraierii care de obicei 95% i-au teapa, cumpara fara sa stie nimic si la prima scadere de pret vind numai sa nu piarda tot.
2- cei care investesc , cumpara si tin btc ani, pana ajung la pretul pe care il doresc ei, astia au noroc sau bani de investit.
3- smecherii, care de obicei nu fac trading pe banii lor ci a fraierilor, cumpara ieftin ca sa vanda scump, ca sa creasca pretul apleaza la orice metoda ---.

ultima categorie teparii , cei cu scam, phising si alte metode, de obicei prinde doar la cei noi, dar daca te prinde unu beat si nu citesti bine oricine poate lua teapa.

bine ca e 10k BTC-ul si sper sa creasca au inca recuperez ca am luat in februarie 2018 cind era 11500euro . pe langa BTC am luat Dash cu 800Usd, am luat LTC cu 400USD si alte cacaturi care m-au tras la vale.

Atentie la cei care cumpara aparate.,.....nu DA banii pina nu vezi cand tii recuperezi , mai bine cumpara BTC sau altceva direct. in 6luni valuarea aparatului scade la jumate. eu dat 6000lei pe S9 si acu nu iau nici 1800lei.
spor
In plus aparatele si mai si DEFECTEAZa.
Nea Sandu
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 478
Merit: 285


Crypto Way is the only Way!


View Profile WWW
September 07, 2019, 05:45:36 PM
 #29

Din ce am vazut eu pana acum in crypto sunt 4 tipuri de ..oameni..
1- cei novice dau fraierii care de obicei 95% i-au teapa, cumpara fara sa stie nimic si la prima scadere de pret vind numai sa nu piarda tot.
2- cei care investesc , cumpara si tin btc ani, pana ajung la pretul pe care il doresc ei, astia au noroc sau bani de investit.
3- smecherii, care de obicei nu fac trading pe banii lor ci a fraierilor, cumpara ieftin ca sa vanda scump, ca sa creasca pretul apleaza la orice metoda ---.

ultima categorie teparii , cei cu scam, phising si alte metode, de obicei prinde doar la cei noi, dar daca te prinde unu beat si nu citesti bine oricine poate lua teapa.

bine ca e 10k BTC-ul si sper sa creasca au inca recuperez ca am luat in februarie 2018 cind era 11500euro . pe langa BTC am luat Dash cu 800Usd, am luat LTC cu 400USD si alte cacaturi care m-au tras la vale.

Atentie la cei care cumpara aparate.,.....nu DA banii pina nu vezi cand tii recuperezi , mai bine cumpara BTC sau altceva direct. in 6luni valuarea aparatului scade la jumate. eu dat 6000lei pe S9 si acu nu iau nici 1800lei.
spor
In plus aparatele si mai si DEFECTEAZa.

1 - Incepatorii in general sunt puturosi si vor o cale de imbogatire rapida. Asta este propria loc capcana. Vb aia! Scapa cine poate.
2 - Nu cred ca poate fi numit noroc, as zice mai bine un plan. In genaral daca ai un plan lucrurile merg ma bine, asta si in viata de zi cu zi.
3 - Speculatorii sunt prezenti in fiecare piata. In general sunt cei care au habar cat de cat despre produsele care le tranzactioneaza.

Scameri!? - Ei bine, unde sunt bani sunt si hoti! Get used to it!

Minarea de Bitcoin este profitabila, dar atentie! Nu se mai face la fel ca si in 2017! Daca nu era nu ajungea reteaua Bitcoin la 90 Eth/s.


Goana dupa Bitcoin

▬▬▬▬▬▬▬▬
 ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬
  ▬▬▬▬▬
 ▬▬▬▬▬▬▬▬
..DMEX ..

Pages: 1 2 [All]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!