Bitcoin Forum
April 19, 2024, 06:58:02 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoinlerinizi sakin satmayin keriz olmayin  (Read 2333 times)
anonymous3x (OP)
Sr. Member

Activity: 1176
Merit: 305

View Profile
February 18, 2018, 03:26:59 PM
Merited by hhk1045 (50)

Arkadaslar piyasada yeniyim kripto paralara karsi bilgim az reel piyasa borsalar hakkinda bilgim coktur suan bitcoine balon diyenlerin ne ictiyse bana yollamalarini rica ediyorum 500 milyar dolarlik bir marketten balon nasil olsun.
satoshi bitcoinlerini satiyormu hayir
alp isik satiyormu hayir
tyhemos satiyor mu hayir
arkadaslar bitcoinlerini satanlarin cogunun gozu yasli trade yapanlarin cogu gozu yasli 4 yildir bitcoin biriktirenler jakuzisinde mocha iciyor. herkes oyunu gorsun piyasalara balon demek icin 5 trilyon dolarlik hacimlere gelmesi lazim bu da ulke ici piyasalardir. kripto paralar global piyasalardir dunyaya hitap eder biz karsilastirmamizi global olarak yapalim. global piyasalara acilmis sektorlere bakalim altinin piyasa hacmi 8 trilyon dolar hemide sanal altin dalgasi ile bankalar altin hesaplari acarak altinin yukselmesi engelleniyor bununlada degil altinin yanina gumus platinyum petrol gibi diger emtialari dahil ettigimizde 100 trilyon dolara ulasan market hacimleri cikiyor kripto para piyasasinin yeni her kesime ulasabilen insanlarin daha hizli dahil olabilecegi sistem o zaman bu sistem market hacmi daha gotte pire. global emtia piyasasi olmus 100 trilyon dolar hacim global kripto para piyasasinin hacmi 500 milyar dolar. kripto paralarin degeri 10 ila 100 trilyon dolar arasina ulasacak kapasitesi var. global piyasadayiz uyanin arkadaslar uyutuluyorsunuz 2 sene sonra 1 btc 1 milyon dolarlara yaklastiginda kafanizi vuracak taslar arayacaksiniz
1713509882
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713509882
Reply with quote  #2

1713509882
Report to moderator
You can see the statistics of your reports to moderators on the "Report to moderator" pages.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1453eko
Jr. Member
*

Activity: 406
Merit: 1

View Profile WWW
February 18, 2018, 04:05:23 PM

Güzel bir konuya değinmişsin ,lakin Türkiyede yatırım yapanların çoğu BTC nin hızlı yükseliş zamanına denk geldi,piyasayı bilmedikleri içinde bu yükselişin sürekli devam edeceğini düşünerek borçla kredi ile para bularak bu işe girdiler ,fakat Btc nin düşüşe başlaması 20 bin dolar seviyelerinden 6 bin dolar seviyesine kadar inmesi onları panikletip dahada düşer iyicene batarız havasına soktu .Bazı şeyleri insanlar tecrübe etmeden maalesef anlamıyorlar. Bir kaç ay sonra Btc yükselişe geçtiğinde ne demek istediğimizi o zaman çok net anlayacaklar.

Faireum.io   Pre-Sale: 25 March 2019   
────  Invest / Play ...Or why not both?
bobita
Legendary
*

Activity: 2506
Merit: 1287

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
February 18, 2018, 05:56:21 PM

Bitcoin neredeyse 1 haftadır yükselme trendine girdiği için zaten artık panik satışı pek olmaz, silkelenecek kerizlerin hemen hemen tamamı tertemiz oldu. Bu kadar olmasa da yıl içinde yine kayda değer bir düşüş olur sonra toparlar.
Sene sonu ya da 2019 başında yine aynı şeyler olacak, yine millet ağlamaya başlayacak, forumu bitcoin 1000 dolara düşer mi konuları dolduracak, yine rutine kafası basmayan çok bilmişler grafik analizleriyle bizi aydınlatacaklar, şuraya gelirse burası test eder diye sallayıp duracaklar, sonra bitcoin tekrar yükselecek.
Böyle bu işler, anlayana tabii !

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
kayiboyu
Member
**

Activity: 588
Merit: 10

$CYBERCASH METAVERSE

View Profile
February 18, 2018, 06:07:30 PM

bence de hocam haklısınız satmak çok mantıksız, paniğe kapılıp satanlar olmuştur ya da sattırmaya çalışanlar

Pulsar77
Sr. Member

Activity: 1708
Merit: 309

View Profile
February 18, 2018, 06:23:20 PM

Balon falan gibi söylemler boş zaten onlara aldırış etmeyin siz. Bitcoinin artacağı belli bir şey zaten bugün olmasa yarın. Geçen günlerde artış başlamasa bile panik yapmazdım ben çünkü yıl içinde yapacak bir ara mutlaka.
S_akarsu
Jr. Member
*

Activity: 294
Merit: 5

View Profile WWW
February 18, 2018, 06:42:38 PM

5 6 ay sonra yine aynı şeyler olacak. Yine hızlı bir yükselişe girecek. Daha da hızlanacak. Bilen bilmeyen bunu duyarak tekrar girişlere başlayacak. Sonra tekrar bir silkeleme

▄▀▀▀▀▀▀▄ PLATIO ▄▀▀▀▀▀▀▄
█   Smart Banking Ecosystem   █
▀▄▄▄▀[https://platio.io]▀▄▄▄▀
OrtaDirek
Full Member

Activity: 1176
Merit: 159

View Profile
February 18, 2018, 06:48:12 PM

17k lardan fln  keşke kerizlenseydim diyorum şuan. satmayın diye birşey yok ne için alıyorsun turşusunu kurmak için mi? kazandıysan sat gitsin düşünme sonrasını
Zakkaya
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile WWW
February 18, 2018, 07:23:06 PM

Eğer ki pişman olurum diye satmiyorsaniz . Yatirdiginiz para 10x yapsa ileride 20x yapabilirdi yaa diye pişman oluruz. Burada kazanmak istiyorsak al sat yaparak olması lazım. Yatirdigin para hep orada kalırsa onu çocukların mi kullanacak
arctic circle
Member
**

Activity: 196

View Profile
February 18, 2018, 07:43:19 PM

Zaman zaman kar realize etme satışlarını yapmak gerektiğini ve banka hesabına dolar çekmek gerektiğini düşünüyorum. Yeni fırsatlar olduğunda tekrar yatırım yapılır bir şekilde para kazanılır.
obradovic
Newbie
*

Activity: 126
Merit: 0

View Profile
February 18, 2018, 10:06:51 PM

Bence de bu kadar yükseleceği kesin öngörülmüşken  satmak doğru değil
kutsal_money
Member
**

Activity: 154

View Profile
February 18, 2018, 10:11:04 PM

Helede çok bahsedilen 10bin direnci açılmışken daha da yükseleceği bir gerçek şuan satmak en büyük aldanma olur daha fazla kat ettirecek
ubeyd.y
Newbie
*

View Profile WWW
February 19, 2018, 09:59:03 AM

Zaten aldigin her hangi bir seyi borcun felan yokken satmanin bir anlami yok hele bitcoin gibi bir yatirim aracini satmak bu donemde oldukca mantiksiz geliyor bana.
M.aksak
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 3

View Profile WWW
February 19, 2018, 10:08:19 AM

Yaza kalmadan harika bir yukselise baslayacak. Bu inis cikis oldukca hizli gerceklesti bence. Yaptigi sicramada kisa surer mi acaba diye korkutmuyor degil. Ama her zaman icin inancim var bitcoine.

AirsaveTravel.com    [ PRE ICO BEGINS ON 10TH SEP 2018 ]
─────   A Decentralized Social Saving Travel DApp   ─────
btrice7
Newbie
*

View Profile
February 19, 2018, 10:28:37 AM

tamam bitcoin almak ya da elde tutmak mantıklı ama bir yerde de nasip..öncelikle alabilecek para ve aldıktan sonra satmak için neden olmamalı.tabi aldıktan sonra zorda kalmadıkça satılmamalı.
dumrul88
Member
**

Activity: 322
Merit: 15

View Profile
February 19, 2018, 11:13:19 AM

Satmayin aksine alin. Cunku bitcoin durmayacak dussede yeniden yukselecek katlanarak yukselmeye devam edecek. Sabredin sadece.
desciglio2
Member
**

Activity: 378
Merit: 11

View Profile
February 19, 2018, 01:56:22 PM

Düz bir mantıkla gerçekten doğru tespitler yapmışsın. Bazen fazla düşünmek insana büyük sorunlar yaratabiliyor. Ben de elimden geldiğinde kripto paralarımı tutma çabası içerisindeyim.

CTRLX
Hero Member

Activity: 910
Merit: 503

View Profile
February 19, 2018, 02:18:19 PM

Amerika'da yapılan senatoda yapılan konuşma da bile adamlar eğer bu hızla devam ederse genel market kapasitesi 20 trilyon dolar olur diyor yani şu ankinin 40 katı.. Bu kadar büyük potansiyeli olan bir piyasada 1 ay önce herkes Bitcoin hakkında kötü konuşurken şu an merkez bankaları dahil iyi açıklamalarda bulunuyor. Dünya Bitcoin'in geleceğinin farkında ve ülkeler yer kapma yarışına girdi. Satan 'enayidir.'
emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
February 19, 2018, 02:27:45 PM
Merited by EFS (1), mhanbostanci (1)

satmayın demek yanlış. şurdan alın demek de yanlış. satmadın düştü, kar yapacağı yerde bunu değerlendiremedi ne olacak? sattı yükseldi gidiyor bu kaybın hesabını kim verecek?

herkes kendisi karar verecek. şu anda trend eğilim çizgisinin orada duruyor ve şu sıralar ikinci kırma teşebbüsü içerisinde. kırarsa 13k ya kadar yolu var ve burayı da geçerse hacimli olarak artık rahatlayacak iyice.

ilk desteğe geri çekilmesini beklerim bakıyorum orayı da kırıyor satıp, daha ucuzdan daha fazla almayı düşünürüm.
dirence geldi kıramadı biraz çekildi satmak yerine destekten tekrar dirence gitmesini beklerim.

satmam gerekirse satarım geçerim. zerre kadar acımam.

ikinci olarak parasal olarak zengin olan kesim bitcoinlerini satmıyorsa onlarla aynı kefeye kendinizi koymayın. Uzun vadede nasıl olsa yükselecek der ve nakit parası da vardır ona koymaz. Lakin borç, harç ile veya nakit parasını bu işe yatırıp da o paraya ihtiyacı olanlar var. ikisi aynı psikoloji değil.

ikinci bir örnek

bitcoinwhite telegram grubunda 20-30 cent 50 cent 90 cente geldi öyle bir hava estirdirler ki tavuk döner parasını isteyenler satsın, tavukçular diye milletle dalga geçtiler. sonra ne oldu. 90 centten şu anda 10 cente doğru yol alıyor. kaç kişi "keşke satsaydım" diyor.

pump olmuş, yükselmiş adam karda satmayın demek yanlış. bu bir nevi yatırım danışmanlığı kamsamına giriyor. çünkü tavsiye veriyorsunuz. ben ise alın, satın demem. düşüşte de yükselişte de kendime göre iyi-kötü planlarım var. türkiyenin popüler hisse senedi forumunda ikide bir her mesajın altında ytd "yatırım tavsiyesi değildir" notu düşülmüştür. sebebi ne için biliyor musunuz? spk ya şikayette bulunuyorlar. bu kişi yatırım tavsiyesinde bulunuyor, bu işi meslek olarak yapmıyor şeklinde. kabaca yazdım ama olay bu.

edit:
https://www.tradingview.com/chart/BTCUSD/3RjQGYZp-No-resistance-till-15000-when-3500-will-break-up/

mavi oka tıklayın grafik üzerindeki

grafikteki çizim, fiyat aralığı o kadar süper ayarlanmış ki insan düşünüyor acaba 100k ya gider mi diye. 6k nın altına sarktığı anda bu tablo tamamen mahvolacak. 6'nın altındaki desteklerden tekrar başlatır mı bilinmez. bu uzun vade analizler için önemli ben takip ediyorum. yalnız kısa vadeliyi de bir arada değerlendirip ona karar alıyorum.

en kötü karar bile kararsızlıktan daha iyidir.

jorgesalcedo
Member
**

Activity: 728

Trphy.io

View Profile
February 19, 2018, 02:30:59 PM

Günübirlik yaşamayıp gelecek planlarımızı Bitcoin üzerine kurarsak gerçekten mutlu olacağız gibi görünüyor. Bu süreçte sabır en büyük yardımcımız olacak.

HyperLup
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 252

View Profile
February 19, 2018, 02:33:08 PM

Ben de elimizdeki Bitcoinleri satmanın doğru olmadığı kanaatindeyim fakat satmanın kerizlikle alakası olduğunu sanmıyorum. Yaşadığımız dünyada halen kağıt para kullanılıyor ve yatırımcıların bir kısmı Bitcoin biriktirebilecek zenginlikte değil, çoğu mecburen satıyor. Parası bol olan zaten niye satsın. Tüm olay burda zaten, piyasayı paniklettiklerinde bu paraya ihtiyacı olan insanlar istemeyerek Bitcoinlerini sattılar, parası bol olanlar onların sattıklarını aldı. Bizlerin aldığı Bitcoin onların aldıklarının yanında devede kulak, yine de satmamak için uğraşıyoruz.
Pages: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 »  All
  Print  

Jump to: