Bitcoin Forum
June 19, 2024, 12:39:00 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 »  All
  Print  
Author Topic: Her gün 100 tane yeni coin (ico) çıkmasının sonuçları ne olacak?  (Read 747 times)
cleante
Jr. Member
*

Activity: 476
Merit: 2

View Profile
June 13, 2018, 11:23:48 AM

Çöp oluyor zaten çoğu çıkamıyor çıkan forkdeltada kendi coinini satmaya çalışıyor. Ortalık tam bir çöplük oldu saçma sapan coinler var kafa karışıklığından başka bir şey değiller.
Crypto Toys
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 1

View Profile
June 13, 2018, 11:27:38 AM

Çoğu çöp oluyor, airdropları geçtim iyi kötü para toplayan icolar bile 3. sınıf borsalarda listelenip hacimsizlikten çöp oluyor.
Suskunadam
Hero Member

Activity: 756
Merit: 505

View Profile
June 13, 2018, 12:05:33 PM

Şuan bunun acısını çektiğimizin farkında mısınız ?

En kötü icolar bile milyon dolarlar topladı, sonuç = zengin daha zengin fakir daha fakir.
zorbey
Member
**

Activity: 448
Merit: 33

View Profile WWW
June 13, 2018, 03:22:34 PM

Daha durun bakalım. 3/5 yıl sonra ayda 1000 yeni coin göreceğiz. Blockchain teknolojisi daha tam olarak yayılmadı. Hele herkes bir öğrensin sonra neler oluyor neler? . Buralar daha ısınma turları
fikoley
Jr. Member
*

Activity: 139
Merit: 1

View Profile
June 13, 2018, 04:19:47 PM

Yeni ico çıkması sorun değil ama çıkan icoların %90 'ının çöp olması büyük sorun. Artık projeler para da beğenmiyorlar. 4-5 milyon dolar toplayan icoların gözü doymayıp icolarını uzatıyor. Son zamanda bir çok proje icosunu uzattı. Ethereum tabanlı projelere de artık Neo tarzı bir uygulama yapılması gerekiyor. İsteyen herkes bir site bir contrat adresiyle proje yapıyor.

■ ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  ■  Blackjack.fun ■  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬ ■
Bitcoin - Litecoin - Dash
https://blackjack.fun
sonerbo
Copper Member
Hero Member

Activity: 1358
Merit: 523

View Profile
June 13, 2018, 05:18:10 PM

Gerçekten insanın elinin değdiği heryer kirleniyor. Saçma sapan bir dünya ico airdrop bla bla dolu. Bunların yüzünden bence düzgün projelerde zarar görüyor. Bu kalabalıkta tercih yapmak zorlaşıyor.
Crypto Koala
Member
**

Activity: 406
Merit: 12

View Profile WWW
June 13, 2018, 05:20:48 PM

Binance bile çok fazla coin ekleyerek cryptopia olma yolunda ilerliyor. Coin çoğaldıkça hacim bölünüyor. Borsalara giremeyenleri saymıyorum bile.

emrears05
Full Member

Activity: 742
Merit: 112

View Profile
June 13, 2018, 05:32:17 PM

çoğu tarih olacak. bu icoların bir çoğunun ömrü 1-2 sene ancak. şu vakitlerde hiçbir iconun yapılmaması gerek aslında piyasa çok kötü. 6 sınırına geldi oldu bitcoin buraları da geçerse kırmızılar iyice ayyuka çıkabilir. ico hardcapda yapsa bu saatten sonra işi yine zor.
Ecol
Full Member

Activity: 532
Merit: 102

View Profile
June 13, 2018, 06:08:06 PM

95 tanesi çöp çıkcak 3-4 tanesi vasat kalıcak 1 tanesi çok iyi para toplucak piyasa bu durumdayken başka bir şey olması muhtemel değil bana göre

███████           C O M P R O   F I N A N C E           ███████
The DeFi Way of Synthetic Assets & Trading
│     TELEGRAM     │      TWITTER      │       REDDIT       │      MEDIUM      │
PinkBlue
Full Member

Activity: 616
Merit: 100

View Profile
June 13, 2018, 07:46:52 PM

Her gün neredeyse 100 ico çıkıyor ama bu icolar ne kadar piyasada tutunuyor önemli olan o aslında. Kalite olan ekibi sağlam olan icolar tutuyor diğerleri çöp olup gidiyor.
adempostaci
Member
**

Activity: 518
Merit: 10

View Profile WWW
June 13, 2018, 07:52:15 PM

Mantar biter gibi her gün ico çıkıyor. İcolara yetişmek elde değil. Özellikle airdroplarla ilgilenenler daha çok bilir. 100 tane çıkıyorsa 5 i  anca tutar.
enginp
Newbie
*

Activity: 210
Merit: 0

View Profile
June 14, 2018, 12:09:13 AM

Konu ile çok alakalı değil ama;
Önceleri deli gibi airdroplara giriyordum, 4-5 tane telegram kanalı, whatsapp grubu, web sitesi takip ederken baktım dünyanın airdrobuna girmişim, 2. telegram hesabımı açtım o da dolmak üzereydi. Dedim böyle olmayacak bu forumdan manual takip edeyim. Yine çok şey farketmedi hergün en az 10 tane konu açılıyor ki bunların çoğuna girmiyorum çoğunu da  kaçırıyorumdur.
Tamam airdropların scam çıkma ihtimali ve 3-5 dolar verme ihtimali daha yüksek, az zaman harcıyosun eyvallah ta 2 ay imza taşıdığın(taşıyanlar için) twitter, face bounty programına girdiğin günlük takip ettiğin ICO'nun scam çıkması çok fena arkadaş. Girdiklerimin çoğu yarıda paylaşımı, stake vermeyi bırakıyor o sürede sen 1 ay harcıyosun ve emeğin boşa gidiyor.
Değerleneceğini düşündüğün ICO'ların bounty'si ya hemen doluyor, ya da çok katılım olduğundan az kazanç veriyor.
ICO sayısı arttıkça takibin zorlaşıyor, kazancın düşüyor, piyasadaki para bölünüyor, bitcoinin market hacmi düşüyor vs. vs.
Bunun otokontrolü olan ciddi bir sistem getirilmesi gerekiyor, belki bunu bugün yazdım ama 1 yıl sonra bunun 10 katı fazla artış olacak.
Kısacası otokontrol sağlayacak bir çözüm bulunması gerektiğini düşünüyorum, ortalık çöplük coinlerle doldu yav.
kelbasatarak
Newbie
*

Activity: 37

View Profile
June 14, 2018, 12:11:37 AM

çıkanların 98 i scam çıkıyor artık keşke düzenleme falan gelse
elcezireex
Full Member

Activity: 532
Merit: 151

View Profile
June 14, 2018, 12:15:03 AM

Walletimda 60 tane coin oldu ve hepsi zamanında sağlam diye hypelanan coinler aralarında 3-4 tanesi dişe dokunur bir şey ediyor belki birgün birşey eder diye bekletiyoruz umut fakirin ekmeği
zirtlan
Jr. Member
*

Activity: 75
Merit: 3

View Profile
June 14, 2018, 12:56:50 AM

çok fazla boş ico oluyor ve çoğu zarar ettirmeye başladı o yüzden icolara duyulan güven azalıyor ama hala güzel projeler var. sonuçları ise güzel projeler boş projelerin arasında kaybolabiliyor.bulunması da çok zorlaşıyor git gide
Sacred
Full Member

Activity: 910
Merit: 105

View Profile
June 14, 2018, 01:16:11 AM

Aslında Vitalik bunun için bir düzenleme yapacağız falan demişti yani sadece güvenilir olan icolar olacak falan ama proje ne oldu ne gitti hiç kontrol etmedim. Ne icolar gördüm 10'da biri fiyatına ve hatta daha da beterine gidiyor şu an. Hal böyle olunca yatırımcı oraya yatırdığı parayı trade de kullanamıyor bekletiyor bekletiyor piyasaya bir girdisi yok. Yatırımcı girmeye korkar olmuş marketcap her geçen gün kötüye gidiyor. Biz 1 trilyon dolar diyoruz ama dua edelim 100 milyar dolara düşmesin. Ne ayıymış kardeşim ölmedi gitti.
Arksun
Sr. Member

Activity: 616
Merit: 250

View Profile
June 14, 2018, 01:25:16 AM

Hem hergün birsürü işlevsiz ıvır zıvır proje ile piyasanın kirlenmesi hem genel dengesizlik ve tutarsızlık insanların çoğunu piyasadan soğuttu. Direnen bizler de eridikçe eriyoruz sanki, kendi adıma sabrımı zorluyorum ama şu son düşüş hiç iyi olmadı. Durduk yere keyif kaçırdı yani.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
dedolee
Newbie
*

Activity: 189

View Profile
June 14, 2018, 06:01:14 AM

Hepsi ama hepsi çöp. Birisi de çıksın desin ki şu coin insanlığın şu işine yarıyor. Bizi şu konuda nirvanaya çıkardı falan. Yok abi elde avuçta işe yarar birşey yok.
ZaPpaRa83
Full Member

Activity: 770
Merit: 103

View Profile
June 14, 2018, 06:06:35 AM

tabiki sonuçları acemi arkadaşlar için pek parlak değil. fakat iyi bir değerlendirme yapılır, bütün bileşenler iyi analiz edilirse projenin scam olup olmadığını kolaylıkla anlayabilirsiniz.
truncus
Sr. Member

Activity: 784
Merit: 259

View Profile
June 14, 2018, 07:08:33 AM

bencede düzenleme yapılması gerekiyor. o kadar çok scam proje varki artık iyi projeleri kaçırıyoruz. bu nedenle kalıcı ve yapısal düzenleme şart.
Pages: « 1 2 3 4 5 [6] 7 »  All
  Print  

Jump to: