Bitcoin Forum
April 25, 2024, 02:18:07 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Kupienie Th/s - pool + info dla nooba  (Read 122 times)
tumis (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 1022
Merit: 69


View Profile
February 18, 2018, 10:45:31 PM
 #1

Witajcie, nie ukrywam że jestem nobem. Chciałem za małą kwote pobawić się w kupowanie hashy,koparek itp

Proszę o wyjaśnienie czy dobrze to rozumiem oraz o poradę.

1.) Dajmy na to kupuję sobie 100M/s dla scryptu który wydobywa monero. I tutaj pierwsza sprawa. z tego co widze to moge wybrac "skrypt" albo "cryptonight" . czy cos jeszcze instnieje do monero? Czy roznia się oba sposoby wydobywania zasadniczo ? Tym ze jeden inaczej kopie no i mogą być różne efekty kopania - raz lepsze , raz gorsze? Czy tak , o to głownie chodzi ? Czy z góry można przyjać że "nowszy" patent jest lepszy?

2 kwestia)  Dajmy na to kupiłem sobie te Mh/s i co dalej? Muszę mieć swoj wlasny "pool" podpięty u siebie na komputerze i już na nim wydobwać monenty? Czy ewentualnie na serwerze vps/chmurze to stworzyć aby mieć pewność że bedze wlaczone 24/h ? Czy tak dobrze rozumiem.

3) kwestia. ) Czy cos pominałem ? Zapewne dochodza jakie prowizje od poola (rzedu 1% ? ) czy sa jakies inne prowizje ?

4. Jak to w zasadzie działa że "cała ta moc wydobywcza" działa np na moim kompie i ja tego nie odczuwam w kwesti podobru mocy oraz zuzycia sprzetu . Dobra wiem głupie pytanie ale w sumie to głupie pytania muszą być ) ;=

pozdro
1714054687
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714054687

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714054687
Reply with quote  #2

1714054687
Report to moderator
Unlike traditional banking where clients have only a few account numbers, with Bitcoin people can create an unlimited number of accounts (addresses). This can be used to easily track payments, and it improves anonymity.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
caex
Hero Member
*****
Offline Offline

Activity: 824
Merit: 512



View Profile
February 19, 2018, 09:01:05 AM
 #2

Witajcie, nie ukrywam że jestem nobem. Chciałem za małą kwote pobawić się w kupowanie hashy,koparek itp

Proszę o wyjaśnienie czy dobrze to rozumiem oraz o poradę.

1.) Dajmy na to kupuję sobie 100M/s dla scryptu który wydobywa monero. I tutaj pierwsza sprawa. z tego co widze to moge wybrac "skrypt" albo "cryptonight" . czy cos jeszcze instnieje do monero? Czy roznia się oba sposoby wydobywania zasadniczo ? Tym ze jeden inaczej kopie no i mogą być różne efekty kopania - raz lepsze , raz gorsze? Czy tak , o to głownie chodzi ? Czy z góry można przyjać że "nowszy" patent jest lepszy?

2 kwestia)  Dajmy na to kupiłem sobie te Mh/s i co dalej? Muszę mieć swoj wlasny "pool" podpięty u siebie na komputerze i już na nim wydobwać monenty? Czy ewentualnie na serwerze vps/chmurze to stworzyć aby mieć pewność że bedze wlaczone 24/h ? Czy tak dobrze rozumiem.

3) kwestia. ) Czy cos pominałem ? Zapewne dochodza jakie prowizje od poola (rzedu 1% ? ) czy sa jakies inne prowizje ?

4. Jak to w zasadzie działa że "cała ta moc wydobywcza" działa np na moim kompie i ja tego nie odczuwam w kwesti podobru mocy oraz zuzycia sprzetu . Dobra wiem głupie pytanie ale w sumie to głupie pytania muszą być ) ;=

pozdro
Napiszę krótko lepiej kupić coś na giełdzie niż wydobywać.To co chcesz zrobić jest nieopłacalne(kupowanie mocy obliczeniowej i kopanie w chmurze) nie zwróci Ci się to co zainwestujesz.
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!