Bitcoin Forum
April 24, 2024, 10:46:34 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 »  All
  Print  
Author Topic: Turkey - Türkiye  (Read 48703 times)
hakan
Newbie
*

Activity: 13
Merit: 0

View Profile
April 01, 2013, 07:13:39 AM

merhaba beyler, bende uzun süredir bitcoin ile ilgili araştırma yapıyor ve sürekli olarak piyasayı takip ediyordum, ne alım ne satım nede mining işine girmemiştim, yaklaşık 3-4 hafta önce deneme maksatlı olarak 0,05 btc ürettim. (btcguild e üye oldum, üretim aşamasında sıkıntı çeken varsa benim ile iletişime geçebilir, mail adresim: visualboy at live dot com)

ben butterflylabs'dan "bitForce little single SC" adlı ürünü sipariş etmeyi planlamaktayım. gümrüğe takılır korkusu yüzünden amerikadaki bir arkaşımın cihazı teslim alması ve hediye adı altında bana yollamasını planlıyorum (butterflylabs gönderdiği cihazları düşük fiyatlı yada hediye olarak gönderme gibi bir işe girmiyor). daha sipariş vermiş değilim. yazmış olduğum bu konu hakkındaki görüşlerinizi merak ediyorum.

btcguild'i salla derim kendine daha iyi bir pool bul bence, ben epeyce dolandiktan sonra mtred'te kaldim ikincisi slush pool.

bitforce siparisi biraz kumar ben daha cesaret edemedim, ya gelir ya gelmez Smiley ama sanirim yakinda ismarlayacam. amerikali birinin uzerinden yapmak sanki en akillicasi gibi gorunuyor cunku bizim gumruk kafasina gore takilir vergisini bile odemene firsat vermden geri gonderebilir; baska bir vesileyle yasadim bu tecrubeyi.  Angry

1713998794
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713998794
Reply with quote  #2

1713998794
Report to moderator
1713998794
Hero Member
*

Ignore
1713998794
Reply with quote  #2

1713998794
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713998794
Hero Member
*

Ignore
1713998794
Reply with quote  #2

1713998794
Report to moderator
1713998794
Hero Member
*

Ignore
1713998794
Reply with quote  #2

1713998794
Report to moderator
1713998794
Hero Member
*

Ignore
1713998794
Reply with quote  #2

1713998794
Report to moderator
hakan
Newbie
*

View Profile
April 01, 2013, 07:19:38 AM

Forumda diger topiclere neden mesaj atamiyorum. Yeni kullanicilara forum sinirlimi?

mesaj siniri var diye biliyom ben de gostshirt'in dedigi gibi amma hicbir yere mesaj atma ihtiyaci hissetmedim bugune kadar. aslinda foruma uye olmak da istemezdim yalnizca bir scammer kardesime pm atabilmek icin uye oldum. aci tecrubeler iyidir bitcoin kowboy filimlerinin amerikasina benziyor yasa duzen falan yok her an dolandirilabilirsiniz.
neden buraya yaziyon kardesim diyenlere: ben turkiyede de bitcoin toplulugu olusmasini istiyom.
sabuncu
Newbie
*

Activity: 22

View Profile
April 04, 2013, 07:02:37 PM

Arkadaşlar bende yeniyim.

Nerden alsam araştırıyorum.Ben denizlideyim yardımcı olursanız sevinirim!!!
Crow
Newbie
*

Activity: 7

View Profile
April 07, 2013, 10:15:19 AM

güvenilir bir site var mı ? bitcoinleri paraya çevirip banka hesabıma gönderebilen ?
ghostshirt
Full Member

Activity: 216
Merit: 100

View Profile
April 07, 2013, 11:14:50 AM

güvenilir bir site var mı ? bitcoinleri paraya çevirip banka hesabıma gönderebilen ?

MtGox ve diğer exchange siteleri güvenilirdir. Fakat her para gönderiminde 50 dolar civarında masraf,vs. çıkıyor.

ghostshirt
Full Member

View Profile
April 07, 2013, 07:26:08 PM

Türkiye'deki bankalardan SEPA transferi yapmak mümkün mü? SWIFT işlemi oldukça masraflı oluyor.

hakan
Newbie
*

View Profile
April 07, 2013, 08:11:23 PM

Arkadaşlar bende yeniyim.

Nerden alsam araştırıyorum.Ben denizlideyim yardımcı olursanız sevinirim!!!

Gostshirt satiyor, Mtgox'dan da alabilirsin lakin epey bir swift parasi odemen gerekebilir.
hakan
Newbie
*

View Profile
April 07, 2013, 08:13:46 PM

Türkiye'deki bankalardan SEPA transferi yapmak mümkün mü? SWIFT işlemi oldukça masraflı oluyor.
Sepa Turkiyeden olmuyor bildigim kadariyla.
http://en.wikipedia.org/wiki/Single_Euro_Payments_Area
wiki de oyle diyor, daha iki hafta once bir swift yapmam gerekti epeyce masrafli oldu haklisiniz (sanirim 50 dolar falandi).
ghostshirt
Full Member

View Profile
April 07, 2013, 08:56:40 PM

wiki de oyle diyor, daha iki hafta once bir swift yapmam gerekti epeyce masrafli oldu haklisiniz (sanirim 50 dolar falandi).

Evet Mtgox'a gönderdiğimde de 50-60 arası bir kesinti oluyor, 10 dolar da bizim banka alıyor.

ozcantest
Newbie
*

View Profile
April 08, 2013, 08:16:39 AM

Arkadaşlar merhaba,

Şu anda elimde 1 Btc var ve mtgox kuru üzerinden satabilirim.
Almak isteyen arkadaşlar lütfen PM atsınlar.
hakan
Newbie
*

View Profile
April 09, 2013, 11:20:06 AM

Arkadaşlar merhaba,

Neden elindeki tek bitcoini satiyorsun, 200 $ ile zengin olmazsin. Ben gecen sene 5 $'dan 10-20 kadar sattim simdi pismanim. Eger elinde 5000 olsaydi ve yuzunu satiyor olsaydin anlardim. Eger gercekten 1 tane varsa elinde satma heyecani yeter adama  Smiley
hakan
Newbie
*

View Profile
April 09, 2013, 11:25:09 AM

Evet Mtgox'a gönderdiğimde de 50-60 arası bir kesinti oluyor, 10 dolar da bizim banka alıyor.

Ben ziraatten yaptim ama kesin rakami unuttum (bitcoinle alakasi yoktu ama, birine para yollamam gerekiyordu)
Evet insanin elinde cooook miktarda olsa 50 100 demez, ben simdilik satmayi dusunmuyorum. yarin  bitcoin gercekten buyuk degerlere ulasirsa o zaman dusunurum ki elimde de zaten fazla birsey yok.
ozcantest
Newbie
*

View Profile
April 09, 2013, 12:27:46 PM

Arkadaşlar merhaba,

Neden elindeki tek bitcoini satiyorsun, 200 $ ile zengin olmazsin. Ben gecen sene 5 $'dan 10-20 kadar sattim simdi pismanim. Eger elinde 5000 olsaydi ve yuzunu satiyor olsaydin anlardim. Eger gercekten 1 tane varsa elinde satma heyecani yeter adama  Smiley

Dostum elimde şu anda 1 Bitcoin var. Aldığım Ekran Kartının bedelini bundan çıkartmayı düşünüyorum Smiley Önce harcadığım parayı çıkartayım, daha sonra yatırım amaçlı hareket ederim sanırım. Mtgox'a üye oldum ama oradan Türkiye'de bulunan bir bankaya (mesela Garanti bankası) parayı nasıl gönderebileceğimi henüz bulamadım.
Bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar bizi aydınlatırsa sevineceğim.
VisualBoy
Newbie
*

Activity: 15

View Profile
April 12, 2013, 08:21:24 PM

Arkadaşlar merhaba,

Dostum elimde şu anda 1 Bitcoin var. Aldığım Ekran Kartının bedelini bundan çıkartmayı düşünüyorum Smiley Önce harcadığım parayı çıkartayım, daha sonra yatırım amaçlı hareket ederim sanırım. Mtgox'a üye oldum ama oradan Türkiye'de bulunan bir bankaya (mesela Garanti bankası) parayı nasıl gönderebileceğimi henüz bulamadım.

ekran kartının parasını çıkarırken elektrik faturasını göz ardı etme, ayrıca geçenlerde amd 7850 (250-300 mh/s) ile deneme yaptım, kasa tam biftek pişirecek kıvama gelmişti Cheesy. ayrıca mtgox hakkında kısa bir döküman hazırlayabilecek bir arkadaş var mı_?
ghostshirt
Full Member

View Profile
April 12, 2013, 09:40:32 PM

Arkadaşlar merhaba,

ekran kartının parasını çıkarırken elektrik faturasını göz ardı etme, ayrıca geçenlerde amd 7850 (250-300 mh/s) ile deneme yaptım, kasa tam biftek pişirecek kıvama gelmişti Cheesy. ayrıca mtgox hakkında kısa bir döküman hazırlayabilecek bir arkadaş var mı_?

Son gelişmeleri mi kastediyorsun yoksa genel bir yazı mı? Birşeyler karalamıştım. İlave etmek istediğiniz varsa ekleyebiliriz: http://bitcoin-tr.com/bitcoin-satinalma-rehberi/

ShuttleMunky
Newbie
*

Activity: 1

View Profile
April 12, 2013, 11:04:44 PM

selam arkadaşlar. Cidden mtgoxdan tam olarak Türkiyedeki bir bankaya nasıl transfer edilir detaylı olarak anlatacak olan var mı?

orasını geçtim  multibit walletımdan mtgox hesabıma bitcoin göndereyim derken 1 bitcoin gibi bir ücret istemesi normal mi? an itibariyle 110 dolar yapıyor. Hadi attık diyelim bitcoini ondan sonra hangi servis üzerinden isteyeceğiz parayı türkiyedeki hesaba ve bunun en ucuz yolu nedir?
ghostshirt
Full Member

View Profile
April 12, 2013, 11:07:02 PM

selam arkadaşlar. Cidden mtgoxdan tam olarak Türkiyedeki bir bankaya nasıl transfer edilir detaylı olarak anlatacak olan var mı?

orasını geçtim  multibit walletımdan mtgox hesabıma bitcoin göndereyim derken 1 bitcoin gibi bir ücret istemesi normal mi? an itibariyle 110 dolar yapıyor. Hadi attık diyelim bitcoini ondan sonra hangi servis üzerinden isteyeceğiz parayı türkiyedeki hesaba ve bunun en ucuz yolu nedir?

SWIFT, uluslararası havale. Buradaki bir USD ya da EUR hesabına. 50-60 dolar civarında masraf tutuyor.

melan2508
Newbie
*

Activity: 1

View Profile
April 14, 2013, 02:01:05 PM

Herkese merhaba.
Gerekli programları kurdum, bütün bloklar indi. Ancak gpuminer veya poclbm açmaya kalktığımda ikiside hata verip kapanıyor. Ne yapmam gerektiğini bilen var mı acaba? Ati 5470 kartım var. Gpu listesine baktım ama pek bişey anlamadım. Şu an amacım sadece merakımı gidermek. Bu kartla neler yapılabilir?
Şimdiden teşekkürler.
SuLH
Newbie
*

Activity: 2

View Profile
April 14, 2013, 11:12:07 PM

Merhaba

mt.gox sitesinden 10 btc alırsam bunu istediğim an satabilir miyim?

Mesela borsa sisteminde olduğu gibi 100.00 USD olduğunda aldım 105.00 da hemen satmak istiyorum yada 105 usd ye yükseldiğinde satılması için arzda bulunabiliyormuyuz?

sistemi iyi bilen bir arkadaşla mail yada telefonla konuşup yardım almak isterim.yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim.

iyi günler.
SuLH
Newbie
*

Activity: 2

View Profile
April 14, 2013, 11:22:02 PM

butterflylabs com sitesinde satılan  25 gh/s bitcoin miner

bu ürün aylık olarak ne kadar kazandırır ortalama olarak.yoksa normal ekran kartlarıyla  bir sistem mi kurayım ?

bu kadar para verirsek geri dönüşü nasıl olur bilgi verebilecek varsa sevinirim.boşuna getirtmeyeyim kar ettirmeyecekse.

Pages: « 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 »  All
  Print  

Jump to: