Bitcoin Forum
April 25, 2024, 06:12:16 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 »  All
  Print  
Author Topic: Turkey - Türkiye  (Read 48703 times)
türkyildizi
Newbie
*

Activity: 1
Merit: 0

View Profile
April 15, 2013, 03:28:02 PM

arkdaslar bitcoin olayını bu tarihten bir iki gün önce gazete reklamında gördüm ve merak ettim biraz arastırdıktan sonra bu işe baslamaya karar verdim fakat nasıl yapıldıdını yani adım1 şu şekilde adım 2 şu şekilde seklinde bana yardımcı olabilirmisiniz E-mail adresim turkyildizi.54@gmail.com bu adrese mail olarak cevaplarsanız cok memnun kalırım saygılarımla
1714068736
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714068736
Reply with quote  #2

1714068736
Report to moderator
"I'm sure that in 20 years there will either be very large transaction volume or no volume." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714068736
Hero Member
*

Ignore
1714068736
Reply with quote  #2

1714068736
Report to moderator
1714068736
Hero Member
*

Ignore
1714068736
Reply with quote  #2

1714068736
Report to moderator
Teg_men
Newbie
*

Activity: 32

View Profile
April 16, 2013, 12:45:44 PM
Last edit: April 24, 2013, 12:53:16 PM by Teg_men

Merhaba arkadaşlar,

Yaklaşık bir aydır 3 tane 5870 GPU ile mininig yapmaktayım ve 1,30 Bitcoin kazandım bu süre zarfında.
Ama ekran kartlarını belirli aralıklarla aldığım için 3 kartım da 30 gün boyunca çalışmış durumda değil.
Önce onu belirteyim.
1.Kart - 30 Gün, 2.Kart 17 Gün, 3.Kart 8 gün kadar çalıştı.
Sanırım daha fazla ekran kartı almam Smiley

Sırası ile aşağıdaki Pool'ları denedim.
50btc.com
Btcguild.com
slush's pool (https://mining.bitcoin.cz)

Bu kadar çok pool değiştirme sebebim de, kurulumu yapıp Guiminer programını çalıştırdıktan sonra her şey düzgün bir şekilde çalışırken "Connection Problem" mesajı alıp bir daha o pool üzerinden mining yapamıyor olmam.
İlginç olan ise, yazılım ve donanımda herhangi bir değişiklik yapmadan, diğer pool'a geçtiğimde sistemin yine düzgün bir şekilde çalışmaya başlaması.

Şu anda 1 Gpu Btcguild, 2 Gpu Slush's pool olmak üzere 3 tane Gpu, dört gündür sorunsuz bir şekilde çalışıyorlar.

Pool'lar hakkında konuşmak gerekirse;

1-50BTC
İlk denediğim Pool.
Kendi programı var. Hatta o program üzerinde GPU'nun çekirdek ve RAM hızlarını bile ayarlayabiliyorsunuz.
Kendi sayfasında bir Kur hesaplama bölümü bile var. Girdiğiniz Bitcoin oranının ne kadar USD veya Euro yaptığını anında
hesaplayabiliyorsunuz. Sayfada Bitcoinin o andaki değerini USD, Euro ve Ruble olarak görebiliyorsunuz. Ama bu değerleri
nereden aldığını bilmiyorum. Çünkü kimi zaman Mtgox ile birebir tutmuyor bu değerler.

Mesela şu anda Mtgox da 1 Btc = Max:99  Min:50 Weight: 69 yazarken, 50btc'de 61 olarak görünüyor (USD).
Bu pool'da en hoşuma giden taraflardan birisi de "Hall Of Fame" bölümü idi. Çalıştığım süre boyunca adım adım
yükselişimi izlemek baya keyif vermişti. İlk 1500-1600 kişi veya arasında olsanız bile kendi performansınızı
izleyebiliyorsunuz. Kaçıncı sıradasınız, O anki Hızınız kaç, toplam kaç Shares yapmışınız ve kaç blok bulmuşunuz
(malesef ben hiç bulamadım hem de hiç bir pool'da).

2- Btcguild
İkinci Pool'um. 50btc'nin programı 8-10 gün sonra durup bir daha çalışmayınca, Guiminer programını kurup Btcguild
Pool'una kaydoldum ve sistem hemen çalışmaya başladı.
Sanırım en çok üyesi olan pool bu. Şu anda Pool hızı 27 GH/S yazıyor. Daha önce %5 komisyon olurken yaşanan bir aksaklık
sonucu bu oranı yeni üyelerde %7 olarak revize ettiler. İngilizcem pek iyi değil ama forumdan takip ettiğim kadarı ile
bu pool'un toplam Hash oranı Genel Hash oranının % 50'sine yaklaştığı için Bitcoin'i tasarlayan kişiler tarafından bir
müdahale yapıldı (Ben forumdan bu sonucu çıkarttım. Malum %51 saldırısı ile Bitcoin hesaplamalarında hile yapılması mümkün.
Bitcoin'in tek merkezli olmamama prensibi ile ilgili bazı sebepler de var herhalde işin içinde. Eğer ben yanlış anladıysam ve yazdıklarım hatalı ise şimdiden özürlerimi kabul edin lütfen)

Ranking (Derecelendirme - Hall of Fame) bölümünde sadece ilk 25 üyeyi ve sizin kaçıncı olduğunuzu gösteriyor.
Chart bölümünde de 24 Saat, 72 Saat ve 2 Haftalık grafiklerle size ait worker'lerin (Gpu) ortalama hızlarının görebiliyorsunuz.
Bir de son 24 saate kaç Bitcoin kazandığınızı bildiriyor. Mesela bende 0.02374691 yazıyor. Yani 1 Bitcoin 58 Dolar desek ben son 24 saate 1.46 Dolar'lık Bitcoin kazandığım sonucunu çıkartıyorum.
Ne yazık ki 4 gün öncesine kadar 3 GPU ile bu pool'da çalışırken, 2 tane GPU önce aralıklarla "Connection Problem"
mesajı verdi. Sonra da tamamen çalışmayı bıraktı. Şu anda bu pool'da 1 tane GPU çalıştırıyorum.
Ati 5870 - Ortalama 350-400 MH/s hızında ve saate 188 Watt elektrik tüketiyor.

3-slush's pool (https://mining.bitcoin.cz)

Bu pool'da çok yeniyim. Henüz 4 gün oldu. Çalışmaya başladıktan sonra My Account bölümünden tahmini ve kesinleşen
gelirlerinizi görebiliyorsunuz. Statistic bölümünde de hangi tarihte kaç blok bulunduğu, sizin bu blok için kaç tane
paylaşım yaptığınız ve bu paylaşım karşılığında ne kadar Bitcoin kazandığınız belirtiliyor.
Hall of Fame bölümünde en yüksek puanlı 50 üyenin kaç blok bulduğu ve Hash Rate değerleri yazıyor. Ama sizin kaçıncı
sırada olduğunuz yazmıyor.

Eğer mining yapacaksanız ve elinizdeki GPU çok güçlü değilse bir pool'a kaydolmak şart gibime geliyor. Aksi durumda hiç
bir şey kazanamama riskiniz çok yüksek. Harcadığınız elektrik de yanınıza kar kalır muhtemelen.

Elinizde Ati chipsetli bir GPU varsa şansınız daha yüksek.

Aşağıdaki adresten sahip olduğunuz cihazın tahmini Hash değerini ve ne kadar güç tükettiğini bulabilirsiniz.
https://en.bitcoin.it/wiki/Mining_hardware_comparison

Bir de size yardımcı olacak bazı programları kullanmakta fayda var.

1- Amd Catalyst (Ati Catalyst control center)
Genelde ekran kartlarının driverleri ile beraber bu programı da yüklüyorsunuz. GPU'nun RAM ve Çekirdek hızlarını
göstermeye ve değiştirmeye yarıyor. Overclock yapan kullanıcılar bu programı yakından tanır.
Bu programı yüklerken bilgisayarınızda .NET Framework2.00 veya .NET Framework 4.00 kurulumu yapmanız da istenecektir.
Ama ilginçtir bendeki 3 tane farklı marka 5870'in hiç birisi bu program ile çekirdek ve RAM hızlarını değiştiremedi.
Sadece değerleri göstermekle yetindiler.

2-Amd Gpu Clock Tool
Ati Catalyst control center'in değiştiremediği Çekirdek ve RAM hızlarını bu program ile rahatlıkla
değiştirebiliyorsunuz. Elinizin altında olmasında fayda var.

3-Gpu Caps Viewer
Bu program sayesinde de kullandığınız GPU'nun o anki sıcaklığını, RAM ve Çekirdek hızlarını, fan dönüş hızını
izleyebilirsiniz. Dikkat etmeniz gereken nokta, GPU sıcaklığının 85 derece üstüne çıkmaması. Aksi durumda cihazın yanma
riski mevcut.

4-Cpuid Hardware Monitor
İşlemci ve anakart bilgilerini takip etmek için size yardımcı olacaktır.

5-Guiminer
http://guiminer.org/   adresinden veya başka bir yerden bu programın değişik versiyonlarını yükleyebilirsiniz.
Grafik arayüzü var ve kullanımı oldukça kolay. Dikkat edilmesi gereken hususlardan birisi de Extra Flags bölmüne yazacağınız bilgiler.
Kullanıcı adı, şifre ve pool bilgilerinizi girdikten sonra programı çalıştırdığınızda GPU'nuz işlem yapmaya başlıyor.

5870 GPU için ben şu değerleri kullanıyorum;
Clock Speed : 950 Mhz
RAM Speed : 340 Mhz
Extra Flag : -v -w256

Yukarıdaki ayarlarla 188 Watt güç tüketiyor ve GPU sıcaklığı 67-75 derece arasında geziniyor. RAM hızını çok
yükseltmenin pek bir faydası yok gördüğüm kadarı ile.

Sanırım en uygun ayar bu.

Şimdilik yazacaklarım bunlarla sınırlı. Eğer başka şeyler de öğrenirsem buradan sizinle paylaşacağım.
Professor James Moriarty
aka TheTortoise
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

View Profile
April 17, 2013, 05:16:32 AM

Günaydın ,

İstanbul içerisinden elden bitcoin alım - satımı yapan varsa ; mithat90@yahoo.com adresine mail olarak fiyatlarını ve alışverişi nasıl gerçekleştirebileceğimşizi atabilirse sevinirim. Ben şuan için satın almayı planlıyorum yaklaşık 2.3 bitcoin almam gerekiyor.

İyi günler.
renovatix
Full Member

Activity: 301
Merit: 100

View Profile
April 17, 2013, 06:04:01 AM

Teg_men güzel paylaşım eline sağlık. Ancak bu saatten sonra ekran kartları ile mining yapmak pek akıllıca değil. btc 200$larda iken olabilir ancak şuan 70$ civarlarında dolanırken ve ayrıca 10 Nisan felaketinden sonra işler tam rayına oturmamışken ben ekran kartları ile mining yapmayı tavsiye etmiyorum. Kendim 7950 ve 7870 ekran kartı ile mining yapıyordum 10 nisandan sonra mining yapmayı bıraktım. Elektrik faturasını bile zor karşılar uğraştığın çabada boşuna olmuş olur. Zorluk seviyeside her 2 haftada bir artıyor bilgin olsun.
ghostshirt
Full Member

Activity: 216

View Profile
April 17, 2013, 09:55:27 AM

Merhaba

mt.gox sitesinden 10 btc alırsam bunu istediğim an satabilir miyim?

Mesela borsa sisteminde olduğu gibi 100.00 USD olduğunda aldım 105.00 da hemen satmak istiyorum yada 105 usd ye yükseldiğinde satılması için arzda bulunabiliyormuyuz?

sistemi iyi bilen bir arkadaşla mail yada telefonla konuşup yardım almak isterim.yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim.

iyi günler.

İstediğin zaman alıp satabilirsin. Her işlemde %0.60 komisyon alıyor MtGox. Bunun üzerindeki bir farkla alıp-satarsan karlı çıkarsın.

fameto
Newbie
*

Activity: 20

View Profile
April 17, 2013, 10:26:42 AM

Merhaba Arkadaşlar Bende İstanbul'danım 5 Nisan dan itibaren madencilik işine girdim.
2 x  1gb 7850 ekran kartım var BTCMINE ye üyeyim şuana kadar toplamda 0.67 BTC kazandım. Firma Komisyon almıyor ancak 0.5 btc olmadan BTC leri transfer etmiyor.
Bu kötü bir durum BTC lerle al sat yapamıyorsunuz Sad bu yüzden yaklaşık 2 gün Slush  madencisi olayım dedim ancak orada da yaklaşık 0.067 BTC kazanabildim baktım BTCMine uzun vadede daha karlı Tekrar geri döndüm.
Okpay ve Mtgox un onaylı müşterisiyim ancak henüz hiç banka transferi yapmadım.Masraflar hakkında bilgim yok.

VisualBoy
Newbie
*

Activity: 15

View Profile
April 18, 2013, 02:08:07 AM

Son gelişmeleri mi kastediyorsun yoksa genel bir yazı mı? Birşeyler karalamıştım. İlave etmek istediğiniz varsa ekleyebiliriz: http://bitcoin-tr.com/bitcoin-satinalma-rehberi/

çok teşekkürler hocam.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

Herkese merhaba.
Gerekli programları kurdum, bütün bloklar indi. Ancak gpuminer veya poclbm açmaya kalktığımda ikiside hata verip kapanıyor. Ne yapmam gerektiğini bilen var mı acaba? Ati 5470 kartım var. Gpu listesine baktım ama pek bişey anlamadım. Şu an amacım sadece merakımı gidermek. Bu kartla neler yapılabilir?
Şimdiden teşekkürler.

dostum https://en.bitcoin.it/wiki/Mining_hardware_comparison bu adresten baktımda senin kart 17 Mhash/s (bu değer çok düşük ama yinede merakını gider)
http://www.bitcoinx.com/profit/ bu adrestende kullandığın kartın fiyatı, elektrik sarfiyatı, btc/$ paritesini vs... gibi bilgiler girerek günlük elde edebileceğin miktarı bulabilirsin.

mining içinde öncelikle http://guiminer.org adresinden guiminer adlı programı indir.
program içinde adı geçen poollardan birine üye ol.
aslında ilk olarak bir mining pool a üye olman gerekirdi ama kolaylık açısından böylesi daha iyi, ben ilk olarak btcmine'a üye olmuştum, kafana göre bir pool bul.
poolda oluşturacağın worker adını ve şifresini guiminer daki boşluklara yaz (azıcık ingilizcen varsa neyi nereye yazman gerektiğini bilirsin ki azıcıkta ingilizcen olmasaydı sanırım bu foruma üye olamazdın  Cheesy )
daha sonra summary kısmında kartın yada işlemcinin kaç mhash/s ile çalıştığını görebilirsin. umarım yardımcı olabilmişimdir.
fameto
Newbie
*

View Profile
April 18, 2013, 12:24:44 PM

Bu arada arkadaşlar siz hangi maden havuzundasınız Ben BTCMINE deyim ancak daha karlı olan varsa oraya geçebilirim ne önerirsiniz?
Bu arada 580 Mh/s ortalama hızım.
2run
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
April 18, 2013, 05:42:32 PM
Last edit: April 18, 2013, 08:18:27 PM by 2run

Merhaba Arkadaşlar,

17.04.2013 16:00 tarihinde işbankası swift seçeneğini kullanarak mtgox sitesine 600usd para gönderdim. 18.04.2013 12:00 itibari ile para mtgox sitesi hesabımdaydı.

600 USD gönderilen

10 USD iş bankası yurtdışı havale ücreti (hesaptan çekilir havaleden değil)

40.46 Muhabir banka swift havale ücreti ( işbankası haricinde aracı bankanın aldığı komisyondur)

MtGox Hesabına geçen tutar : 559.54 USD

Masraf gönderdiğiniz paranın içerisinden kesiliyor o nedenle hesabınıza örnekle 600 göndermek istiyorsanız 650 usd kadar göndermeniz uygun olacaktır.

Valör tarihi 18.04.2013 dediğim için sanırım fazla bir kesinti oldu 5 günlük opsiyon vardı ben bir gün sonrasını seçtim.. para gönderecek arkadaşların bilgisi olsun.

/c25MCx]

sadece bu işlemle ilgili soru sormak isterseniz yanıtlayabilirim.
Teg_men
Newbie
*

View Profile
April 18, 2013, 06:39:53 PM

Dostum merhaba,

peki Mtgox'dan Türkiye'ye nasıl gönderiyoruz parayı ?
Hangi yöntemi kullanacağız ?

O konuda da yardımcı olursan sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.
ghostshirt
Full Member

View Profile
April 18, 2013, 06:54:09 PM

Merhaba Arkadaşlar,

17.04.2013 16:00 tarihinde işbankası swift seçeneğini kullanarak mtgox sitesine 600usd para gönderdim. 18.04.2013 12:00 itibari ile para mtgox sitesi hesabımdaydı.

İşbankası Masraf : 10 USD
Muhabir banka    : 41.15 USD

hesabıma net geçen : 559.85 usd dir.

Masraf gönderdiğiniz paranın içerisinden kesiliyor o nedenle hesabınıza örnekle 600 göndermek istiyorsanız 650 usd kadar göndermeniz uygun olacaktır.

Valör tarihi 18.04.2013 dediğim için sanırım fazla bir kesinti oldu 5 günlük opsiyon vardı ben bir gün sonrasını seçtim.. para gönderecek arkadaşların bilgisi olsun.

/c25MCx]

sadece bu işlemle ilgili soru sormak isterseniz yanıtlayabilirim.

Paylaştığın için teşekkürler. Ben de İş Bankası'yla 2 ayrı para transferinde ilkinde en kısa valörü, ikincisinde de en uzun (10 güne yakındı sanırım) denedim. Ama ikisinde de masraf aynı oldu.

2run
Hero Member

View Profile
April 18, 2013, 07:37:48 PM

Dostum merhaba,

peki Mtgox'dan Türkiye'ye nasıl gönderiyoruz parayı ?
Hangi yöntemi kullanacağız ?

O konuda da yardımcı olursan sevinirim.

Şimdiden teşekkürler.

Merhaba,

parayı yeni gönderdim hiç çekim yapmadım ancak çekmek daha basit gibi görünüyor yine transfer bölümünden banka transfer seçeneğine giriyorsun oraya türkiyede bulunan döviz hesabının iban numarasını giriyorsun otomatik olarak bilgilerin siteye işleniyor(bu nasıl oluyor bilmiyorum) ben bu şekilde banka bilgilerimi kayıt ettim ancak hala onay aşamasında görünüyor.. şu olabilir hesabım onaylı durumda değil o nedenle tanımlamış olduğum banka hesabı onay bekliyor olabilir.. yine onaylanırsa yada aksi bir durum olursa anlık olarak paylaşırım. ben parayı yatırdım henüz yatırmamış olanlar beklesin haberdar ederim.
2run
Hero Member

View Profile
April 18, 2013, 07:41:05 PM

Paylaştığın için teşekkürler. Ben de İş Bankası'yla 2 ayrı para transferinde ilkinde en kısa valörü, ikincisinde de en uzun (10 güne yakındı sanırım) denedim. Ama ikisinde de masraf aynı oldu.

Rica ederim aynı tahmin ediyordum doğruymuş.. peki gönderdiğimiz para oranı artınca masraflarda artıyor mu yoksa sabit fiyat mı? bu konuda bilgin var mı?
fameto
Newbie
*

View Profile
April 18, 2013, 08:05:01 PM

Muhabir banka    : 41.15 USD

hesapta bir yanlışlık olmasın
600-10-41.15 = 548.5 olması gerekmezmıydi??
2run
Hero Member

View Profile
April 18, 2013, 08:15:36 PM

Muhabir banka    : 41.15 USD

hesapta bir yanlışlık olmasın
600-10-41.15 = 548.5 olması gerekmezmıydi??

Yok yanlışlık olmuş ama o şekilde değil. 600 USD çıkardım hesabımdan aşağıdaki miktar geçmiş görünüyor yani

şu hesap doğrudur.

600 - 40.46 = 559.54 MtGox sitesi hesabına geçen.

10 USD masrafı iş bankası dolar hesabından çekiyor havaleden değil.
acedia
Sr. Member

Activity: 532

View Profile
April 19, 2013, 11:17:37 AM

Bitforce hakkında bilgisi olan var mı? Huh
Teg_men
Newbie
*

View Profile
April 19, 2013, 12:12:38 PM

Teg_men güzel paylaşım eline sağlık. Ancak bu saatten sonra ekran kartları ile mining yapmak pek akıllıca değil. btc 200$larda iken olabilir ancak şuan 70$ civarlarında dolanırken ve ayrıca 10 Nisan felaketinden sonra işler tam rayına oturmamışken ben ekran kartları ile mining yapmayı tavsiye etmiyorum. Kendim 7950 ve 7870 ekran kartı ile mining yapıyordum 10 nisandan sonra mining yapmayı bıraktım. Elektrik faturasını bile zor karşılar uğraştığın çabada boşuna olmuş olur. Zorluk seviyeside her 2 haftada bir artıyor bilgin olsun.

Renovatix teşekkürler.
Deneme amaçlı madencilik yapıyorum. Eğer fiyatlar 150 Dolar'ın altında giderse sadece harcadığım elektriği çıkartmış olacağım Smiley
Mtgox'a üye oldum ama henüz para falan yatırmadım. Sanırım satmak istediğim zaman Türkiye'den birilerini bulursam havale karşılığında satarım elimdeki Bitcoinleri (1.5 BTC oldu bu arada). Keşke sahibinden.com 'da Bitcoin alım satımı yapılan bir bölüm yapsalar Smiley

Dediğin gibi, zorluk seviyesi belirli aralıklarla artıyor. Ama geçmiş tarihlerde bazen de azalmış. Herhalde bizim bilmediğimiz bazı teknik ayrıntıları vardır.
Forumu izlediğim kadarı ile ASIC kartları bekliyor herkes. Hem de baya uzun bir zamandır. Anlamadığım nokta şu, eğer Butterfly şirketi 60 GH/S hızında cihazlar yapabilecek kapasitede ise, neden önce kendisine 8-10 tane yapıp onlarla madencilik işine girmiyor da (bence günde onbinlerce dolar kazanırlar bu fiyatlarla) bunu 1500 -2000 dolar başlangıç fiyatları ile satmaya niyetleniyor. Bana pek de makul gelmedi bu yaklaşım.
Herhalde ön ödeme yapıp 1 yıldır ASIC kart bekleyen kişiler var forumda. Bazıları da bu ASIC işinin dolandırıcılık olduğunu düşünüyor.
Bazı kişiler de Ebay üzerinden, yaptıkları ön ödeme karşılığı Butterfly fimasından aldıkları sıra numarasını satmaya kalkıyor.
Professor James Moriarty
aka TheTortoise
Sr. Member

Activity: 434

View Profile
April 19, 2013, 01:01:53 PM

Herkes meetup kısmında buluşma düzenliyor , Türkiye pazarı için bu kadar yeni olan şu bitcoin işine hep beraber bir adım atsak bir buluşup tanışsak çok iyi olur gibime geliyor .
ghostshirt
Full Member

View Profile
April 19, 2013, 01:54:41 PM

Renovatix teşekkürler.
Deneme amaçlı madencilik yapıyorum. Eğer fiyatlar 150 Dolar'ın altında giderse sadece harcadığım elektriği çıkartmış olacağım Smiley
Mtgox'a üye oldum ama henüz para falan yatırmadım. Sanırım satmak istediğim zaman Türkiye'den birilerini bulursam havale karşılığında satarım elimdeki Bitcoinleri (1.5 BTC oldu bu arada). Keşke sahibinden.com 'da Bitcoin alım satımı yapılan bir bölüm yapsalar Smiley

Dediğin gibi, zorluk seviyesi belirli aralıklarla artıyor. Ama geçmiş tarihlerde bazen de azalmış. Herhalde bizim bilmediğimiz bazı teknik ayrıntıları vardır.
Forumu izlediğim kadarı ile ASIC kartları bekliyor herkes. Hem de baya uzun bir zamandır. Anlamadığım nokta şu, eğer Butterfly şirketi 60 GH/S hızında cihazlar yapabilecek kapasitede ise, neden önce kendisine 8-10 tane yapıp onlarla madencilik işine girmiyor da (bence günde onbinlerce dolar kazanırlar bu fiyatlarla) bunu 1500 -2000 dolar başlangıç fiyatları ile satmaya niyetleniyor. Bana pek de makul gelmedi bu yaklaşım.
Herhalde ön ödeme yapıp 1 yıldır ASIC kart bekleyen kişiler var forumda. Bazıları da bu ASIC işinin dolandırıcılık olduğunu düşünüyor.
Bazı kişiler de Ebay üzerinden, yaptıkları ön ödeme karşılığı Butterfly fimasından aldıkları sıra numarasını satmaya kalkıyor.

sahibinden.com'a ilan vermeye çalışmıştım vakti zamanında ama kabul etmediler ilanı. Herhalde kullanım şartlarına aykırı buldular. Ama gittigidiyor'da satmıştım. Fakat onun da problemi yüksek komisyon ücretleri. En ideali localbitcoins.com tarzı Bitcoin için özelleştirilmiş siteler ya da forumlar.

ghostshirt
Full Member

View Profile
April 19, 2013, 01:57:39 PM

Rica ederim aynı tahmin ediyordum doğruymuş.. peki gönderdiğimiz para oranı artınca masraflarda artıyor mu yoksa sabit fiyat mı? bu konuda bilgin var mı?

Farklı meblağlarda hep aynı ücreti aldılar benden. Belli bir seviyeye kadar aynı olacağını tahmin ediyorum.
Bu arada Garanti Bankası SWIFT ücretleri de 40 TL internet bankacılığı, 45 TL şubedenmiş. Başka bir arkadaştan öğrendim. İş Bankası yarı fiyat.

Pages: « 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 »  All
  Print  

Jump to: