Bitcoin Forum
June 18, 2024, 07:27:48 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  
Author Topic: Japonya'da ücretsiz Bitcoin!  (Read 475 times)
hayratposta
Newbie
*

Activity: 182
Merit: 0

View Profile
February 26, 2018, 09:14:03 AM

Bu tur hatalarin yapilmamasi gerekiyor bence. Cunku bit hata demek ki bir acik var. Bu da oldukca tehlikeli bir durum yatirimcilar icin.
BitCoinsForGold
Full Member

Merit: 100

View Profile
February 27, 2018, 06:39:43 PM

Sıfır Yen ne ya. Adamlar Btc yi bol bulmuş, çekiklere dağıtmış. Benim başıma hayatta gelmez. Nasıl yazılım geliştirmedir allah aşkına. Acemilik değilde nedir? Kullanıcılar şok olmuştur, inanamamıştır.
Koray Pulsar
Newbie
*

Activity: 280

View Profile
February 27, 2018, 09:14:21 PM

Sırf gururları için yaşayan japonların böyle davranması gayet normal burda olsa yamyamlar bırakmazlardı
bney
Full Member

Activity: 333

View Profile
February 27, 2018, 10:13:48 PM

Zaif borsasını ilk defa duydum. Yerel ve hacimsiz borsa herhalde. Neredeyse bedavaya Bitcoin alma dönemi 10 yıl önce diye sanıyordum. Çığır açan bir gelişme olmuş. Bir kullanıcı akıllılık edip Bitcoini transfer etmiş.  Cheesy Grin

therealbigcoin
Sr. Member

Activity: 729
Merit: 251

View Profile
February 27, 2018, 11:08:10 PM

Borsa da yaşanan teknik sorun kısa sürede farkedilmiş. Japonlar enteresan insanlar, ateist olmalarına rağmen hak din mensubu insanlardan daha erdemli ve ahlak kurallarını önemsiyorlar. Bir kişi hariç hiç biri bedava Bitcoini almaya tenezzül etmemiş. Üzerine söylenecek bir şey yok.
virtfund
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 253

View Profile
February 27, 2018, 11:15:04 PM

Borsayı batırabilecek tipte bu türden bir teknik aksaklık nasıl gerçekleşmiş, hem de 18 dakika sürmüş az buz değil, Zaif  borsası çok şanslıymış ki tüm kullanıcılar bedava Bitcoine hücum etmemişler, yatsın kalksın kullanıcılara şükretsin.
RESPECT-XxX
Full Member

Activity: 772
Merit: 135

BiTCOiN

View Profile
February 28, 2018, 08:01:44 PM

Japonya'nın Zaif adlı kripto para borsası tarafından yapılan açıklamada, teknik bir aksaklık yüzünden bazı kullanıcıların sıfır yen karşılığından Bitcoin satın aldıkları duyuruldu.Zaif'ten yapılan açıklamada, 16 Şubat tarihinde, bazı kullanıcıların, 18 dakika boyunca, "sıfır yen" karşılığında Bitcoin aldıklarının belirlendiği, satın alma işleminin ardından parasını borsadan çeken bir kullanıcı dışında bütün hesapların bakiyelerinin revize edildiği duyuruldu.Yaşanan sorun nedeniyle özür dilenen açıklamada, şirketin bu hatayı yeniden yaşamamak için sistem geliştirme çalışmalarına ağırlık vereceği belirtildi.

uyanığın biri hemen parayı demek başka cüzdana çekmiş.

XxX
reddolphin
Newbie
*

Activity: 210

View Profile
March 01, 2018, 09:11:07 AM

bir arkadaşıma anonim birinden 200 dolar değerinde coin gelmişti.ben de her yere wallet adresimi yapıştırmaya başladım.hemen buraya da üye olacağım Cheesy
tadzio
Full Member

Activity: 344

View Profile
March 01, 2018, 11:03:30 PM

Borsalarda zaman zaman bu tür sorunlar oluşur. Hesaba satın alınandan fazla coin geldiğini bir kaç kez duydum. Dürüst olan hemen iade etmeli. Bir borsa kullanıcısı hemen transfer yapmış. Şimdi geri iade süreci başını ağrıtacak.
Matthewww
Full Member

Activity: 322
Merit: 102

View Profile
March 02, 2018, 03:16:47 PM

o parayı çeken bir kişi kesin türktür Smiley riske girmez beleş bulmuş kaçırmaz. artık ne kadar alıp çektiyse Smiley
mahmure
Newbie
*

View Profile WWW
March 02, 2018, 03:52:23 PM

Bende japon devleti gaza geldi kripto para kullanıcılarına bedava bitcoin dağıttı zannettim. Sistemden kaynaklanan hatadan dolayı bir bedav dağıtım söz konusu olmuş oda bir kişi dışında mağduriyet giderilmiş.
gunmunj
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile
March 02, 2018, 04:13:43 PM

Böyle büyük bir hatadan sadece bir kişinin faydalanması, Japon halkının ne kadar dürüst olduğunu gösteriyor. Bizde olsa hesaba geçen paralar hemen bozdurulup harcanmıştı herhalde.
Easx
Member
**

Activity: 490

View Profile
March 02, 2018, 06:15:41 PM

Vay arkadaş. Madem böyle bir açık bulmuşlar. İşin etik yanını bir kenara bırakırsak 18 dakika boyunca bitcoin alan bu kadar insan içersinden neden sadece birisi borsadan çekmeyi akıl etmiş acaba Smiley

canlark
Jr. Member
*

Activity: 94
Merit: 1

“Decentralized Transportation Economy”

View Profile
March 02, 2018, 06:43:32 PM

Güvenlik konusu gerçekten çok çok önemli. Yeni bir arayüz vb bir şey geliştirdikten sonra test aşamaları büyük önem arz ediyor. Düzgün test edilip gerekli gözden geçirmeler yapılmadan canlıya geçişlerde bu tür açıklıkların olması normal. Her şeyden öte itibar kaybına yol açar. İnsanlar nasıl güvenip size güvenip yatırım yapsınlar.

Join Helbiz Mobility System Pre-Sale
● Peer-to-Peer Wheel Rentals ●
 visit: https://www.helbizcoin.io/
btcboom75
Jr. Member
*

Activity: 56

View Profile
March 02, 2018, 07:03:14 PM

japonya teknolojide ileri gelen ülkelerden biri olmasına rağmen böyle bir hata yapması zaif için kötü olmuş alt yapısı olmadan borsa yapılırsa sistem çöker bir kişide bunun ekmeğini yer

⋌┤┃ KEPLER : BRINGING AI & ROBITICS TO THE BLOCKCHAIN : KEPLER┃├⋋
▬▬▬ NEW ERA OF TECHNOLOGIES KEPLER ▬▬▬ (http://keplertek.org/#)
[
silvermicro
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 2

View Profile WWW
March 02, 2018, 10:25:29 PM

Ciddi bir problem ama çok fazla rastlanmadığı için fazla etki etmez. İnsanlar bu konuda bayağı dikkatli davranıyor. Ciddi önlemler alınıyor. Fazla bir sıkıntı beklemiyorum
sundure
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
March 02, 2018, 11:10:37 PM

Japon firması nasıl böyle bir hata yapabildi inanamadım. Teknolojinin olduğu yerde hata olabiliyor işte. Yalnız japon halkını da tebrik etmek lazım böyle bir hatadan istifade etmeyip paraya dokunmamışlar.
gkhnhsyn1
Newbie
*

Activity: 224

View Profile
March 03, 2018, 10:13:04 AM

18 dk gerçekten uzun süre ama şanslı olmak lazım.ne mutlu o şanslı kişilere ama keşke gelir gelmez satsalarmış, boşa gitmiş.
konteskarlo
Newbie
*

Activity: 196

View Profile
March 03, 2018, 01:29:18 PM

borsa oluşturmak kolay değil.böyle şeylerin olması çok normal ama bu olay güvenilirliklerini etkileyecektir.umarım bir daha yaşanmaz.çünkü tam tersi de olabilir, cüzdanlarda ki coinler başka yere transfer olabilir..
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
March 03, 2018, 01:40:47 PM

En çok merak ettiğim: 0 YEN karşılığında ne kadarlık BTC aldıkları Cheesy
Bir tanesi işlemden sonra Bitcoin'i çekip gitmiş. Acaba ne kadarlık aldı da çekti, enteresan bir açık olmuş bu.
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  

Jump to: