Bitcoin Forum
May 01, 2024, 06:37:11 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Pomoć oko crypto poklona  (Read 202 times)
Gytza (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 131
Merit: 12


View Profile
September 22, 2018, 02:21:17 PM
 #1

Odmah, isprika ako već tema postoji, sve sam pretražila. Huh

Radi se o tome da me prijatelj zamolio da mu kupim Tomo kao poklon za druga tri prijatelja.
Tomo za sada ima samo testnet, nema mogućnosti da isprintam wallet.

Jednoj prijateljici sam za rođ. otvorila acc na Binanceu, otvorila novi protonmail, složila šifre, kupila coine i predala sve info, nek si dalje sama mijenja i uči.
Ova osoba želi svojima dati nešto opipljivo tipa paper wallet.  Roll Eyes

Imate li nekakav savjet kako napraviti ovo s Tomom (ERC 20)?
Možda blesavo pitanje, ali... Da li ja na svom kompu mogu otvarati beskonačno puno MEW-a pa onda to printati?

1714588631
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714588631

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714588631
Reply with quote  #2

1714588631
Report to moderator
1714588631
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714588631

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714588631
Reply with quote  #2

1714588631
Report to moderator
1714588631
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1714588631

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714588631
Reply with quote  #2

1714588631
Report to moderator
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2422
Merit: 1214


View Profile
September 22, 2018, 04:05:36 PM
Merited by RegulusHr (1)
 #2

Odmah, isprika ako već tema postoji, sve sam pretražila. Huh

Radi se o tome da me prijatelj zamolio da mu kupim Tomo kao poklon za druga tri prijatelja.
Tomo za sada ima samo testnet, nema mogućnosti da isprintam wallet.

Jednoj prijateljici sam za rođ. otvorila acc na Binanceu, otvorila novi protonmail, složila šifre, kupila coine i predala sve info, nek si dalje sama mijenja i uči.
Ova osoba želi svojima dati nešto opipljivo tipa paper wallet.  Roll Eyes

Imate li nekakav savjet kako napraviti ovo s Tomom (ERC 20)?
Možda blesavo pitanje, ali... Da li ja na svom kompu mogu otvarati beskonačno puno MEW-a pa onda to printati?



Naravno! Možeš imati beskonačno mnogo Ethereum walleta (na koje se spremaju ERC20 tokeni). Ako misliš printati paper wallete, moraš znati da nije preporučljivo s njih prebacivati ETH ili tokene po malo nego sve odjednom (jer moraš paste-ati private key).
Ja sam frendu na taj način prodao Oyster tokene. Napravio sam paper wallet, prebacio na njega tokene i dao mu. Naravno, uz spomenuto upozorenje da kad prebacuje tokene negdje, neka ih prebaci sve.
ovcijisir
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 1492
Merit: 326


🐪


View Profile WWW
September 22, 2018, 05:29:01 PM
Merited by RegulusHr (1)
 #3

Ako želiš nešto opipljivo, po meni su jedina rješenja paper wallet, usb stick sa private key-evima (ili .json datotekom) ili hardware wallet.

Nadam se da se prijatelji koji će primiti poklon razumiju kako kriptovalute funkcioniraju i kako se vrše transakcije preko MEW-a, jer to zna biti dosta zbunjujuće za početnike.

Gytza (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 131
Merit: 12


View Profile
September 22, 2018, 05:33:51 PM
 #4

Naravno! Možeš imati beskonačno mnogo Ethereum walleta (na koje se spremaju ERC20 tokeni). Ako misliš printati paper wallete, moraš znati da nije preporučljivo s njih prebacivati ETH ili tokene po malo nego sve odjednom (jer moraš paste-ati private key).
Ja sam frendu na taj način prodao Oyster tokene. Napravio sam paper wallet, prebacio na njega tokene i dao mu. Naravno, uz spomenuto upozorenje da kad prebacuje tokene negdje, neka ih prebaci sve.
Puno hvala! Pogotovo na poboldanom.  Smiley


Ako želiš nešto opipljivo, po meni su jedina rješenja paper wallet, usb stick sa private key-evima (ili .json datotekom) ili hardware wallet.

Nadam se da se prijatelji razumiju kako kriptovalute funkcioniraju i kako se vrše transakcije preko MEW-a, jer to zna biti dosta zbunjujuće za početnike.
Dobit će malu školicu o MEW i MM i Idexu Cheesy Meni osobno su dosta bili pomogli članci na Bitfalls. S tim da ja jedva da znam uključiti kompjuter, nisam ni znala da postoje ikakve ekstenzije do prije pol godine, a ovi su puno upućeniji pa bi trebalo ići lakše.
Dobra ideja USB s PK ili .json datotekom!
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2422
Merit: 1214


View Profile
September 22, 2018, 05:53:15 PM
 #5

Naravno! Možeš imati beskonačno mnogo Ethereum walleta (na koje se spremaju ERC20 tokeni). Ako misliš printati paper wallete, moraš znati da nije preporučljivo s njih prebacivati ETH ili tokene po malo nego sve odjednom (jer moraš paste-ati private key).
Ja sam frendu na taj način prodao Oyster tokene. Napravio sam paper wallet, prebacio na njega tokene i dao mu. Naravno, uz spomenuto upozorenje da kad prebacuje tokene negdje, neka ih prebaci sve.
Puno hvala! Pogotovo na poboldanom.  Smiley


Ako želiš nešto opipljivo, po meni su jedina rješenja paper wallet, usb stick sa private key-evima (ili .json datotekom) ili hardware wallet.

Nadam se da se prijatelji razumiju kako kriptovalute funkcioniraju i kako se vrše transakcije preko MEW-a, jer to zna biti dosta zbunjujuće za početnike.
Dobit će malu školicu o MEW i MM i Idexu Cheesy Meni osobno su dosta bili pomogli članci na Bitfalls. S tim da ja jedva da znam uključiti kompjuter, nisam ni znala da postoje ikakve ekstenzije do prije pol godine, a ovi su puno upućeniji pa bi trebalo ići lakše.
Dobra ideja USB s PK ili .json datotekom!

Nemam baš vremena ali ako ćeš mu dati USB stick, razmisli o Bitlocker zaštiti. Radi se o zaštiti na razini Windows operativnog sustava i nema šanse doći do podataka ako ne znaš šifru. To je dodatna sigurnost za slučaj da izgubi stick ili ga netko ukrade.
Gytza (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 131
Merit: 12


View Profile
September 22, 2018, 08:46:55 PM
Last edit: September 23, 2018, 09:58:29 AM by Gytza
 #6

Nemam baš vremena ali ako ćeš mu dati USB stick, razmisli o Bitlocker zaštiti. Radi se o zaštiti na razini Windows operativnog sustava i nema šanse doći do podataka ako ne znaš šifru. To je dodatna sigurnost za slučaj da izgubi stick ili ga netko ukrade.
Bit će ovaj puta paper wallet, no definitivno ću proučiti Bitlocker. Wink U cryptu nikad dosta zaštite. Ljudi se smiju kad im kažeš da u globalu postaju sami svoja banka, ali to je tako.
Edot: e pa neće biti papira Cheesy sad saznah da će ipak biti USB-ovi.
ovcijisir
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 1492
Merit: 326


🐪


View Profile WWW
September 23, 2018, 04:39:16 PM
 #7

Nemam baš vremena ali ako ćeš mu dati USB stick, razmisli o Bitlocker zaštiti. Radi se o zaštiti na razini Windows operativnog sustava i nema šanse doći do podataka ako ne znaš šifru. To je dodatna sigurnost za slučaj da izgubi stick ili ga netko ukrade.
Bit će ovaj puta paper wallet, no definitivno ću proučiti Bitlocker. Wink U cryptu nikad dosta zaštite. Ljudi se smiju kad im kažeš da u globalu postaju sami svoja banka, ali to je tako.
Edot: e pa neće biti papira Cheesy sad saznah da će ipak biti USB-ovi.

Samo da ti spomenem da većinu tema vezanih za sigurnost koje su napisane na domaćem dijelu foruma možeš pronaći ovdje.

EustaceBagge
Member
**
Offline Offline

Activity: 392
Merit: 54


View Profile WWW
September 23, 2018, 05:08:09 PM
 #8

Znam da je veća fora dati nešto papirnato, ali jedan wallet za mobitele, Ethos, je ovaj tjedan uveo podršku za Tomo. Ima OK sučelje, pa ako želiš...
https://www.ethos.io/universal-wallet/

Gytza (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 131
Merit: 12


View Profile
September 24, 2018, 12:06:30 AM
 #9

Ne mogu vjerovati koliko imate živaca s jednim noobom poput mene i koliko ste spremni pomoći! Smiley

Samo da ti spomenem da većinu tema vezanih za sigurnost koje su napisane na domaćem dijelu foruma možeš pronaći ovdje.
Hvala! Stvarno sistematizirano i pregledno, svaka čast!

Znam da je veća fora dati nešto papirnato, ali jedan wallet za mobitele, Ethos, je ovaj tjedan uveo podršku za Tomo. Ima OK sučelje, pa ako želiš...
https://www.ethos.io/universal-wallet/
Hvala! Pogledat ću. Osobno, za svakodnevne zafrkancije, baš volim mob mobitele, koristim ih nekoliko, jednostavni su mi.
Moram samo smisliti i iskopati info o prelasku Tomo na mainnet. Hoće li trebati prijavljivati ili samo držati u nekom određenom walletu... Budući da se radi o ljudima koji nisu "u kriptu" i držali bi ga par godina, ako ispadne da je MEW ok za tu svrhu, dobit će MEW i priča gotova. Pfijuuu!
A sama ću isprobati Ethos. Wink Za sada jedino, nakon nezgodnog iskustva, više ne simpatiziram Jaxx, ali s ostalima nisam imala problem pa eto, Ethos je sljedeći. Smiley
slackovic
Legendary
*
Offline Offline

Activity: 2422
Merit: 1214


View Profile
September 24, 2018, 08:02:20 AM
 #10

Ne mogu vjerovati koliko imate živaca s jednim noobom poput mene i koliko ste spremni pomoći! Smiley

Zašto ne možeš vjerovati? Pa ovdje smo da si pomognemo. Tome forum i služi. Ja se stvarno trudim pomoći kad god vidim neko pitanje jer mrzim forume na kojima imaš par ljudi koji "znaju sve" i onda na početnička pitanja odgovaraju "s visoka" i zapravo ne žele pomoći. Ipak smo mi mala zajednica u kripto svijetu i moramo si pomagati  Smiley
Gytza (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 131
Merit: 12


View Profile
September 24, 2018, 05:38:36 PM
 #11

Ne mogu vjerovati koliko imate živaca s jednim noobom poput mene i koliko ste spremni pomoći! Smiley

Zašto ne možeš vjerovati? Pa ovdje smo da si pomognemo. Tome forum i služi. Ja se stvarno trudim pomoći kad god vidim neko pitanje jer mrzim forume na kojima imaš par ljudi koji "znaju sve" i onda na početnička pitanja odgovaraju "s visoka" i zapravo ne žele pomoći. Ipak smo mi mala zajednica u kripto svijetu i moramo si pomagati  Smiley
Zato! Smiley Poboldano. Wink Jer nas ima svakojakih i ova, kako ti kažeš - “mala zajednica”, je pravo osvježenje.
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!