Bitcoin Forum
June 16, 2024, 01:24:27 AM *
News: Voting for pizza day contest

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  
Author Topic: Bitcoin Üreteyim Derken Bilgisayarı Alev Aldı!  (Read 459 times)
jaypete
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 257

View Profile
March 02, 2018, 06:56:06 AM

Mining yaparken yüksek ısı çıktığından özellikle soğutucular kullanılması gerekiyor. Hiç mining yapmayan biri olarak birçoğumuz bunu biliyoruz. Mining yapanlar hem kendilerini hem çevrelerini sorumsuzca tehlikeye atmamalılar. Bu durumlar yaygınlaşırsa kripto paralar konusunda alın size bir polemik daha. Neyse ki insanlara bir şey olmamış.
ubeyd.y
Newbie
*

Activity: 196
Merit: 0

View Profile WWW
March 02, 2018, 06:59:57 AM

Gerekli onlemleri almadan yapilmamasi gereken bir is aksi durumda bitcoin ve diger coinler icin kotu reklam olacaktir.
Matthewww
Full Member

Activity: 322
Merit: 102

View Profile
March 02, 2018, 03:13:42 PM

sibiryada yaşıyosun ve mining yapacaksın balkona koy sistemi yada aç bir odanın camını al sana soğuk ekstra bir şeye gerek yok. nasıl becerdiyse yakmayı valla tebrik etmek lazım
gunmunj
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile
March 02, 2018, 04:20:11 PM

Madencilik yapılan mekan çok önemli eğer iyi soğutmanız yoksa bütün cihazlarınızın yanma tehlikesi var demektir. Soğuk iklimde yamak yetmez arkadaş Rusya'nın soğuna güvenmiş ama yetersiz kalmış işte.
cabbaraga
Member
**

Merit: 12

View Profile WWW
March 02, 2018, 05:29:29 PM

Minerlerin çalışması sırasında ortaya ciddi ısı çıkıyor hatta kışın ısınmada kullanılabilecek kadar çoğala da biliyor sistemin bakımlı ve yeterince iyi çalışan soğutma sisteminin olması gerekir

▀▀▀▀▄▀▀▀▀▀ ▀▀ ▀ ▄ ▀    GORECRUIT    ▀ ▄ ▀ ▀▀ ▀▀▀▀▀▄▀▀▀▀
▬▬   ARTIFICIAL INTELLIGENCE FOR HR BASED ON BLOCKCHAIN   ▬▬
Whitepaper   Telegram   [  Pre-Sale 》 24th October  ]   Facebook   Twitter
wanhun
Newbie
*

Activity: 140

View Profile WWW
March 02, 2018, 06:40:55 PM

Sibirya gibi bir yerde madenclik yapacaksın ve cihazın ısıdan yanacak. Madencilik yapan kişi acemiydi herhalde, nasıl cihazların o kadar ısınmasına izin vermiş hala anlayamadım.
aleya yavuze
Member
**

Activity: 224
Merit: 12

View Profile WWW
March 02, 2018, 07:25:53 PM

"Resmi olmayan verilere göre dairede çıkan yangında zarar gören bilgisayar, kripto para üretimi için kullanılıyordu." tahmin bu yönde Sibirya da cihazların yanacak kadar ısınması tamamen kullanıcı hatasına benziyor

▀▀▀▀▄▀▀▀▀▀ ▀▀ ▀ ▄ ▀    GORECRUIT    ▀ ▄ ▀ ▀▀ ▀▀▀▀▀▄▀▀▀▀
▬▬   ARTIFICIAL INTELLIGENCE FOR HR BASED ON BLOCKCHAIN   ▬▬
Whitepaper   Telegram   [  Pre-Sale 》 24th October  ]   Facebook   Twitter
eserersan
Member
**

Activity: 126

View Profile
March 02, 2018, 08:35:45 PM

Gerekli soğutma sistemi yoksa olası bu durum ısınma olması doğal iyi önlemler almak gerek ders niteliğinde olmuş.

various
Sr. Member

Activity: 854
Merit: 267

View Profile WWW
March 02, 2018, 09:42:51 PM

Sürekli açık bırakıp gittiği için, birde ekran kartları ekstra güç harcadıkları için çok fazla ısınıyor. Mining yaparken bakımını kontrolünü düzenli yapmazsanız sonuç böyle olabiliyor.

Zakkaya
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 3

View Profile WWW
March 02, 2018, 09:53:35 PM

Bu nasıl bir makine de alev alabiliyor. Bu kadar çok yüklenme yapiliyor muymus. Çok dikkat etmeli ve yeterli araştırma ve ekipmanlarla bu işe girmek lazım. Büyük felaketlere neden olabilecek kapasitesi varmis.
sundure
Newbie
*

Activity: 168

View Profile WWW
March 02, 2018, 11:15:47 PM

Bende elimde imkan olsa sibirya gibi bir yerde bitcoin madenciliği yapsam diyordum. Soğutma derdim olmaz elektrik tasarrufu yapardım diye düşünmüştüm. Adam sibirya gibi bir yerde cihazı yakmış. Acemiydi herhalde Cheesy
gkhnhsyn1
Newbie
*

Activity: 224

View Profile
March 03, 2018, 10:05:24 AM

kendi hatasından olmuştur ya da sistem anlık yüksek akıma maruz kalmıştır.mining'in böyle riskleri var.garanti kapsamlarını ve bulunulan yerin altyapısını iyi araştırmak lazım.
EUROPEANTURK
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 251

View Profile
March 03, 2018, 10:14:22 AM

Yazık olmuş bilgisayara öbür taraftan da yangın can kaybına sebep olabilirdi Bitcoin üretmek istemek güzel ama bunun tedbirlerinde almak gerek yoksa kaş yapayım derken göz çıkarırsınız.
Umbrella Holdings
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 252

View Profile
March 03, 2018, 01:20:13 PM

Adam Rusya'da mining yapıyor iyi de dairenin içine koymuştur cihazları, daireler sıcacık soğutma için para harcamaya kıyamamıştır, can kaybı olmaması sevindirici tabiiki. Adam bilgisayardan tespitli madem cezası büyük olmuştur, zarar verdiği için, bu yüzden gitti Bitcoinler.

.
      ▄▄█▀▀█▄▄
  ▄▄█████▄▄█████▄▄
████  ███  ███  ████
  ▀▀█████▀▀█████▀▀

▀█▄▄  ▀▀█▄▄█▀▀   ▄▄█
 ▀▀███▄▄     ▄▄██▀██
     ▀███   ██▀  ▄█
██     ██  ██ ▄██▀██
▀██    ██  ███▀  ▄██
 ▀███▄▄██  ██ ▄███▀
    ▀▀███  ▀██▀▀
Just.Bet 

█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
.
DICE
LOTTERY
PLINKO
.
COIN FLIP
CRASH
WHEEL
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
.
        ███████       ▄▄██▄
                  ▄▄███▀▀██▄
      ██████   ▄███████▄▄███▄
               ▀██  █████████▄
                ▀█████████▀▀██▄
████████████     ▀███▀▀███▄▄██▀
██  ████  ██      ▀██▄▄███▀▀
█████▀▀█████  ██   ▀██▀▀
█████▄▄█████
██  ████  ██   ██████
████████████
.
DECENTRALIZED
PROVABLY FAIR
ON CHAIN GAMES
█▀▀▀▀▀

█▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀▀
.
PLAY NOW
.
▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▀▀▀▀▀█

▄▄▄▄▄█
[/center]
lossnet
Legendary
*

Activity: 1820
Merit: 1123

View Profile
March 03, 2018, 01:43:54 PM

Geçen bir arkadaşım aradı, mining işine girecekmiş, ekran kartları alıp sistem toplayacakmış. Boşta da ufak bir dairesi varmış.
"Ben o daireye sistemi kursam, birkaç hafta uğramasam, kendi kendine üretim yapsa olur mu?" diye sormuştu.
Ben de dedim yangın çıkar öyle, sürekli gözetleyecek biri lazım o sistemin başında.
Şu haberi görünce aklıma geldi. Durum tam da böyle olur işte Cheesy
gribalenfeksiyon
Full Member

Activity: 546
Merit: 100

View Profile
March 03, 2018, 02:33:57 PM

ben bu mining işlerini araştırdığım zamanlarda bu ısı kontrol olayının baya önemli olduğunu öğrenmiştim, sistemi kurmak yetmiyor takp edip ısı ayarlarını da iyice korumak gerekiyor yoksa bu tarz yangınlara sebep olabiliyor
izmirligencforvet
Full Member

Activity: 210

View Profile
March 03, 2018, 02:49:51 PM

mining isinden anlamayan adam mining yaparsa boyle seylerin olmasi cok dogal degil mi zaten. bu tur durumlara dikkat etmek gerekiyor. herkesin yapacagi is degil bu.

arapgeceleri
Member
**

Activity: 378

View Profile
March 03, 2018, 02:56:03 PM

mining işi sadece alıp kurmak değil ki hocam işten iyice anlamak lazım şahsen ben hem zamanım hem de yeterince bilgim olmadığını düşünerek girmedim. riskler var işte aynen bu şekilde

kribati7
Full Member

View Profile
March 03, 2018, 03:54:58 PM

Sibirya'da da madencilikten yangın çıkıyorsa Akdeniz kuşağı ne yapsın? Haberde kesin olmayan verilere dayanılarak böyle bir şey söylenmiş. Bu sebepten çıkması olağandır eğer ev içinde havalandırma ya da soğutma sistemi yoksa. Fakat bana pek inandırıcı gelmedi.

madcoin
Sr. Member

Activity: 504
Merit: 251

View Profile
March 03, 2018, 08:43:28 PM

Bitcoin ile yangının ne alakası var? Evdeki herhangi bir cihaz arıza çıkarıp yangın çıkarabilir. Bilgisayarın yanması alışıldık bir durum değil. Haberin niye sunulduğunu anlamak olanaksız.
Pages: « 1 2 [3] 4 »  All
  Print  

Jump to: