Bitcoin Forum
December 07, 2023, 04:56:40 AM *
News: Mixers will no longer be allowed after Jan 1
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: [ANN] [QWC] Qwertycoin - YENİ - Cryptonote / Anon Cryptocurrency  (Read 214 times)
mr.oz (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 229
Merit: 10


View Profile
February 26, 2018, 10:40:13 PM
 #1

Qwertycoin [QWC] - Cryptocurrency


Zorunlu güncelleme. Çatallanma (Hardfork) 8473 yüksekliğinde. Lütfen cüzdanlarınızı güncelleyin!
Blok yükseklği 15000 küçük güncellemeler. Lütfen cüzdanlarınızı blok yüksekliği 60,000'den önce güncelleyin (tahmini tarih ~ Nisan'ın sonu).Hakkında:
Qwertycoin QWC bir kripto para birimidir. Aynı Bitcoin gibi,bir tür merkezi olmayan dijital paradır . "CryptoNote isimsiz teknolojisine (CryptoNote anonymous technology)" dayanmaktadır.
Hiçkimse Qwertycoin'in sahibi değildir ve onu hiçkimse kontrol etmemektedir. Eşler arası bağlantı teknolojisini kullanmaktadır ve merkezsiz şekilde, adil olarak, ASIC madencilerine karşı dirençli, işe dayalı madencilik (PoW) ile yürütülmektedir.

Qwertycoin, dünya genelinde gizliliği korunan ve anında gerçekleşen işlemler sağlamaktadır.Şifreli ve izlenemez ödeme transferlerini eşler arası kullanıcı ağının içerisinde neredeyse sıfır transfer ücreti karşılığında sağlamaktadır. Matematik, QWC ağını korumaktadır ve bireyleri kendi finansmanları ile bilgilerini kontrol etme konusunda güçlendirmektedir.
Özel anahtarınız; sizin, sansürsüz ve gözetimsiz banka hesabınızdır.

Kripto Paranın Özellikleri:
  • İşe dayalı madencilik (PoW) algoritması: Cryptonote
  • Arz miktarı: tam olarak maksimum, 184 milyar QWC + mevcut kuyruk emisyon planları
  • Blok zamanı: 120 Saniye
  • Para birimleri: 8
  • Olgunlaşma derinliği: 60 blok
  • Madencilik: CPU and GPU madenciliği desteklenmekte
  • Blok ödülü: Qwertycoin'nin blok ödülü her blokta azalmaktadır. Bilgi için burası
  • Zorluk: Her blokta yeniden hedeflenmekte (ayarlanmakta)
  • P2P|PPC-bind-port: 8196 | 8197
  • Açık "Ana Bağlantı Noktaları(Masternodes)" sizin kendi ağınızdaki bekletici programı (Daemon) çalıştırır ve bu fonksiyon ile bizim masaüstü cüzdanlarımız vasıtasıyla sizin bilgisayarınızdaki cüzdan hafif bir cüzdan olarak kullanılabilir, böylece blok zincirini (Blockchain) tamamen indirmek zorunda kalmazsınız ve kendi uzak bekletici programınızı kullanırken ufak bir ödül kazanırsınız.


Yol Haritası:

Blok Rehberi:

Alışveriş (Borsa):

Havuzlar:Masaüstü ve Hafif cüzdanlar:

Qwertycoin cüzdanını bir defa açtığınızda, otomatik olarak sizin ilk Qwertycoin adresiniz oluşturulacak ve ağ senkronizasyonu başlayacaktır.
Yeni cüzdanınızı şiddetle şifrelemenizi tavsiye etmekteyiz . Cüzdanınızı korumasız bırakmak, sisteminizin tehlikeye düşmesi durumunda cüzdanınızı savunmasız bırakır.
Cüzdanınızı şifrelemek için, “Settings” menüsünü seçin ve daha sonra “Encrypt wallet” seçin.

Qwertycoin cüzdanı standart Qwertycoin klasöründe birkaç tane yeni dosya oluşturur:

Quote
Windows:
C:\Users\%user_name%\AppData\Roaming\qwertycoin\

OSX/Linux:
 ~/.qwertycoin/

Cüzdan edinmek için:

Windows:
MacOS:
Linux:Ana Bağlantı Noktaları(Masternodes)

Cryptonote kripto para cüzdanları blok zincirini indirmeden uzak bekletici program vasıtasıyla işlem yürütebilirler. Bu da gerektiğinde hızlı bir şekilde çalışmasına izin verir. Kendi bağlantı noktanızı çalıştırmanız güvenlidir ve tabiki uzak bekletici program sizin kripto paralarınızı çalamasa bile daha az güvenlidir. Ama bu uzak bağlantı noktaları, herhangi bir CN kripto paralarında ödüllendirilmemektedir, sadece Qwertycoin'de uzak bağlantı noktaları hizmetlerinden dolayı ödüllendirilirler.

Yani, temel oalrak, Ana Bağlantı Noktaları; açık portu ile hafif cüzdanların ve daha önemlisi gelecekte mobil cüzdanların bağlanmasına izin veren bir makinanın zürinde çalışan CLI Qwertycoin bekletici programdır. Qwertycoin cüzdanları, ana bağlantı noktalarına bağlanırlar ve onlar üzrinde yaptıkları tranfer gönderimleri sırasında bu bağlantı noktalarına ufak ücretler öderler. Bu ücretler Qwertycoin noktasının işletme ücretlerinin karşılanamsına yardımcı olurlar.

Bu ana bağlantı noktaları mobil cüzdanların ihtiyaçları için de hizmet vermektedirler, ve bununla beraber Qwertycoin ağının sürdürülüp büyütülmesine de yardımcı olmaktadırlar. Gelecekte, daha fazla bağlantı noktası için teşvik planımız bulunmamaktadır.

Kendi Ana Bağlantı Noktanızı başlatabilmeniz içi gerekli şey; statik ip'ye sahip bir makina ve açık port. Makinanız, evinizdeki yedek bilgisayarınız bile olsa, bağlanacak cüzdanlar için blok zincirini ayrıştırmaya yetecek kadar CPU işlem gücüne sahip olmalıdır. Böyle bir makinada çalıştırdığınız qwertycoin bekletici programına, bu ücretlerin gidebileceği bir adresi şu şekilde tanımlayabilirsiniz:
Code:
./qwertycoind --restricted-rpc --enable-cors=*  --enable-blockchain-indexes --rpc-bind-ip=0.0.0.0 --rpc-bind-port=8197 --fee-address=QWC1L4aAh5i7cbB813RQpsKP6pHXT2ymrbQCwQnQ3DC4QiyuhBUZw8dhAaFp8wH1Do6J9Lmim6ePv1SYFYs97yNV2xvSbTGc7s
Hherhangi bir adresi bu şekilde tanımlayabilirsiniz, bu GUI cüzdanınızdaki adresiniz, hatta kağıt cüzdan adresiniz bile olur. Bu cüzdan, senin ücretleri alacağın cüzdan olacak.
Sizin emin olmanız gereken portun açık olması ve güvenlik duvarının engelememesidir. Eğer, makinayıu evinde routerın arkasında çalıştırıyorsanız, portu yönlendirmeniz gerekir.

Eğer evde hızlı bağlantılı ve statik ip'li sürekli çalışan bir bilgisayarınız varsa ve Qwertycoin ağına yardım etmek için Ana Bağlantı Noktası çalıştırmak isterseniz,bekletici programı örnekteki şekildeki gibi çalıştırıp bana IP adresinizi gönderirseniz, varsayılan bağlantı noktası listesine ekleyebilirim.
Browsera bağlantı noktasının adresini şu şekilde yazarak çalıştığını kontrol edebilirsiniz.
Code:
http://78.47.85.215:8197/feeaddress
ve şu şekilde birşey göreceksiniz
Code:
{"fee_address":"QWC1L4aAh5i7cbB813RQpsKP6pHXT2ymrbQCwQnQ3DC4QiyuhBUZw8dhAaFp8wH1Do6J9Lmim6ePv1SYFYs97yNV2xvSbTGc7s","status":"OK"}
ücretlerin gideceği adres ile birlikte.

Ayrılmış alan adına sahip VPS üzerinde Ana Bağlantı Noktası da çalıştırabilirsiniz ve burada açıklama ile yayınlayarak ve insanların tercih etmeleri halinde manuel olarak sizin bağlantı noktasınızı eklemelerini sağlabilirsiniz. VPS üzrinde bağlantı noktası çalıştırılması tercih edilmez özellikle Qwertycoin için. Sadece yedek ve boşta çalışan VPS' in varsa bunu yapın.

Uzak bağlantı noktalarının kullanımı çok az olduğu için şimdilik hemen, ücretler ile çok fazla kazanmayı beklemeyin.

Qwertycoin Projesine Bağış Yapmak için:
Code:
QWC: QWC1L4aAh5i7cbB813RQpsKP6pHXT2ymrbQCwQnQ3DC4QiyuhBUZw8dhAaFp8wH1Do6J9Lmim6ePv1SYFYs97yNV2xvSbTGc7s

Bağışlar, altyapı bakımı ve geliştirilmesi ile hediyelere kullanılacaktır.Diğer Bilgi ve Linkler:

Lisans:
Qwertycoin, "MIT License"altında lisanslanmıştır ve daha fazla bilgi için referans Lisans dosyası

Üçüncü parti servisler onaylanmamaktadır. Kendi riskinizi göze alın. Çatallanma olayında ve diğer ağ olaylarında doğru güncellenmiş ve desteklenen doğru zincire sahip servisleri kullandığınızdan emin olun.

Ana Tartışma Konusu (Official Discussion):
https://bitcointalk.org/index.php?topic=2881418.0
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1701925000
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1701925000

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1701925000
Reply with quote  #2

1701925000
Report to moderator
bravia
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 224
Merit: 100


View Profile
February 27, 2018, 10:39:19 AM
 #2

Çıkış amacı nedir bı coinin. Doge coin gibi bir şaka coini mi? İsmi neden qwerty Cheesy anlamsız anlamsız işer yapıyorlar bence. Eğer tutma potansiyeli bile varsa isimden dolayı kaybedecektir.
Cemlik
Member
**
Offline Offline

Activity: 602
Merit: 32


View Profile
February 27, 2018, 12:10:35 PM
 #3

Çıkış amacı nedir bı coinin. Doge coin gibi bir şaka coini mi? İsmi neden qwerty Cheesy anlamsız anlamsız işer yapıyorlar bence. Eğer tutma potansiyeli bile varsa isimden dolayı kaybedecektir.
Şakasınada çıkmış olabilir tabi Smiley ama qwerty en anlamlı şeylerden biridir Smiley misal şuan yazı yazdığınız klavyede  baskın q harfinden sağına doğru Smiley

...
CoinAgain
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 16
Merit: 0


View Profile
September 30, 2019, 08:43:25 AM
 #4

Çin paraları hızla popülerlik kazanıyor
Avrupalı geliştiriciler tarafından Qwertycoin (QWC) olarak bilinen şifreleme algoritması yaklaşık iki yıl boyunca kazıldı. Bu teknoloji güçlü teknik özelliklere sahip ve gelecekte ödeme alanında atılımlar olacak ... Şimdi, Çin'in QWC meraklıları 10.000'den fazla kişiye ulaştı. Bu hızlı büyüyen bir paradır.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=2881418.0
https://t.me/qwertyco
https://discordapp.com/invite/su4htrdydl
kartepe
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 490
Merit: 104


★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!


View Profile
September 30, 2019, 05:12:28 PM
 #5

Sırf kolay olsun diye qwerty şifresi yazan arkadaşım bile var. Coin adını görünce ulan dedim ben bu ismi nereden tanıyorum. Şimdi klavyeye geçince gördüm. Yakında asdfg diye bir proje bile çıkar bu gidişle

Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!