Bitcoin Forum
April 25, 2024, 08:15:50 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: En iyi PROTEİN tozu sizce hangisi?  (Read 156 times)
Atelleia7 (OP)
Newbie
*

Activity: 42
Merit: 0

View Profile
March 01, 2018, 09:01:36 PM

En iyi protein tozu markası hangisi yardımcı olur musunuz?
1714032950
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714032950
Reply with quote  #2

1714032950
Report to moderator
1714032950
Hero Member
*

Ignore
1714032950
Reply with quote  #2

1714032950
Report to moderator
"Your bitcoin is secured in a way that is physically impossible for others to access, no matter for what reason, no matter how good the excuse, no matter a majority of miners, no matter what." -- Greg Maxwell
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1714032950
Hero Member
*

Ignore
1714032950
Reply with quote  #2

1714032950
Report to moderator
1714032950
Hero Member
*

Ignore
1714032950
Reply with quote  #2

1714032950
Report to moderator
slashgun
Jr. Member
*

Activity: 56
Merit: 2

View Profile
March 01, 2018, 09:08:40 PM

Öncelikle ne kadar süredir spor yaptığın önemli ve kilo boy endeksine de bağlı tabi protein mi karbonhidrat mı alacağın ama protein tozu sorarsan bence en yararlısı NUTRADE markası olabilir yada OLİMP ikisi de çok faydalı ürünler onların yanında creatin, bcaa ve glutamine kullanırsan çok faydasını görürsün
Cryptorianx
Full Member

Activity: 411
Merit: 134

View Profile WWW
March 02, 2018, 06:06:58 AM
Merited by EFS (1)

Kardeşim ve ben Gold Standart kullanıyoruz yıllardır ve gayet memnunuz.Synhta-6 diye bir markada da kullanmıştık.Bu ikisi iyi diyebilirim.

Yalnız şöyle de bir durum var bu piyasaya yeni çıkan supplementler/takviyeler özellikle ilk çıktıkları zaman reklam ve promosyon giderlerinin yanında kaliteleri iyi oluyor.Bir süre sonra o yeni supplement markası belli bir müşteri portföyüne,satış rakamına ulaşınca maliyetleri azaltmak için kaliteyi düşürüyor ve öyle devam ediyor şayet ciddi şikayet vb. durum olmadıkça.Yalnızca yukarıda bahsettiğim bu iki markada böyle bir durum yok diyebilirim.Biraz araştırırsanız üretim tesisleri,ar-ge lab'ları filan çok gelişmiş düzeyde özellikle Gold Standart markasının.

Protein tozuna da öcü gibi bakmamak lazım.Olumsuz yorum yapmadan önce iyice araştırmak lazım.Tabiki her şeyin fazlası zararlıdır.Protein tozunu belirli periyodik ve kendi ağırlığınız ölçüsünde diyetinize uygun olarak almalısınız ki faydasını göresiniz.Günlük kullanımda suya,süte,evde yaptığınız tatlı,kek,mozaik pasta vs veya yemeklere de az miktarda katarak tüketmeniz mümkün.Şunu unutmayalım ki marketten de onlarca paketli ürün alıp tüketiyoruz ve illaki çoğunun az da olsa zararı var.İnanın kaliteli,güvenilir bir markaya ait protein tozu bir çok aldığımız,tükettiğimiz üründen çok çok daha az zararsızdır.
grknondr
Member
**

Activity: 182
Merit: 20

View Profile
March 02, 2018, 06:46:38 AM
Merited by EFS (1)

"Kullandıklarınız arasında en iyi protein tozu hangisi?" şeklinde tanıtlar gelse daha iyi fikir sunar çünkü bu body building işini Türkiye'de bilmeyenimiz yok Smiley Duyumlarımızı da tecrübeymiş gibi aralara serpiştirip yanıltabiliriz.

Ben kendi kullandığım Weider, Multipower, ISO Dymatize 100, Hardline 3 Matrix ve Xtend(protein tozu değil BCA) markaları arasında değerlendirme yapacağım. Kullandığım bu ürünler arasında en iyi verimi ISO Dymatize 100'den aldım. 2200 gramlık kutusunun fiyatı zaten 270 lira. Diğerlerinden açıkçası çok bir fayda göremedim. Weider için en iyi markadır diyen çoktur ama ben ISO derim. Önemli olan bir diğer yönü ise tat konusudur. Bazen alırsın ama tadını beğenmez ve kullanmazsın. Tat konusunda da ISO Dymatize 100 çikolatalı olanı çok iyi. Weider çilek vanilya da çok iyi. Hardline 3 Martix çikolatalı aldım, hiç tavsiye etmem. Birincisi tadı kötü, ikincisi karıştırsan bile topaklar dağılmıyor. Çok geliştirseler de topaklanmayı önleyemediler. Xtend de çok güzeldi, elma suyu gibi.

Bu arada protein tozu kullanman şart mı? Kullanmayı düşünüyorsan illa, amino asit kullan. Weider 2200, Weider 3200, Multipower kullandım. Weider'dan aldığım verimi yukarıda saydıklarım arasında hiçbirinde görmedim. Neredeyse kaldırdığım ağırlıkları iki kat arttırdı 2 ayda.

Bunlar benim bildiklerim, duyduklarıma hiç girmeyeyim. diğer arkadaşlar da yazsınlar, bakalım ne çıkacak.
Pages: [1]
  Print  

Jump to: