Bitcoin Forum
May 17, 2024, 05:29:52 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Projekty Ico - jak odróżnić scieme ? Rozdawnictwo  (Read 236 times)
tumis (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 1022
Merit: 69


View Profile
February 26, 2018, 11:27:28 AM
 #1

Wiem ze moge poszukac sam sprawdzac, porownywac opinie. Ale teraz wszyscyna "slepo" promuja wszystko. Mozna sie poglubic

Jakie sa wasze patentny aby umiec odroznic cos co ma racje bytu ?
Druga sprawa. To czy jakiekolwiek gwarancje mamy nawet w przypadku super projektu za ktorym siedzie 1000 osób ? Rownie dobrze mozemy zainwestowac i nic nie otrzymac ? Jak mam pewnosc ze nawet jak projekt wypali to nie przeniosa sie pod inna nazwe/marke np ??

Cos to zbyt pieknie wyglada. Wszyscy rozdaja i rozdaja...
mikesgrown
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 54
Merit: 2


View Profile
February 27, 2018, 02:06:10 PM
 #2

Cześć!  Wink

Najpierw, to nie jest tak prosto porównywać nawet opinie - musisz ich do tego jeszcze sprawdzać, szukać tak mówiąc fakty.

Jak dla mnie, szukać fajne ICO to samo jak i szukać fajnego coina do inwestycji. Więc nie ma bardzo dużej różnicy pomiędzy etapami sprawdzań: otwierasz topic na bitcointalke z ICO i zaczynasz standardowo - whitepaper, roadmap, idea, zespół, escrow. Sprawdzasz przeszłość zespołu, projekty w których wzięli udział i tp. Jak masz umiejętności w open-source, to lekko możesz sprawdzić algorytm na github.com
Gwarancji...to właśnie wszyscy dają, ale dać gwarancji i dotrzymywać się ich - dwa różnych kierunki. Ważnym jest tutaj escrow ICO, ale bez hypu.
Jak będzie zmieniona nazwa projektu myślę że o to będzie ogłoszono poprzez e-mail lub przez prywatne konto w ICO.
as_Mieszko
Member
**
Offline Offline

Activity: 104
Merit: 12


View Profile
February 27, 2018, 02:52:48 PM
 #3

Wiem ze moge poszukac sam sprawdzac, porownywac opinie. Ale teraz wszyscyna "slepo" promuja wszystko. Mozna sie poglubic

Jakie sa wasze patentny aby umiec odroznic cos co ma racje bytu ?
Druga sprawa. To czy jakiekolwiek gwarancje mamy nawet w przypadku super projektu za ktorym siedzie 1000 osób ? Rownie dobrze mozemy zainwestowac i nic nie otrzymac ? Jak mam pewnosc ze nawet jak projekt wypali to nie przeniosa sie pod inna nazwe/marke np ??

Cos to zbyt pieknie wyglada. Wszyscy rozdaja i rozdaja...

Wiesz, w świecie krypto nigdy nie masz na nic gwarancji. Warto o tym pamiętać. To czy zarobisz na jakimś ICO, to nie tylko kwestia tego, czy projekt jest oszustwem. Przecież może się okazać, że po prostu, mimo szczerych chęci, sam pomysł lub jego wykonanie okazało się klapą i inwestorzy stracili.
Co sprawdzić przed inwestycją? Na pewno zapoznac się dokładnie z samym projektem (whitepapper, roadmap), sprawdzić team. Dla mnie bardzo ważne jest społeczeństwo, zawsze dokładnie sprawdzam wszystkie social media, telegram. sprawdzam aktywność, różnorodność wstawianych postów. Sprawdzam czy projekt "żyje" i czy coś się dzieje w społeczności, czy jest zainteresowanie.

tumis (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 1022
Merit: 69


View Profile
February 28, 2018, 02:35:00 PM
 #4

Cześć!  Wink

Najpierw, to nie jest tak prosto porównywać nawet opinie - musisz ich do tego jeszcze sprawdzać, szukać tak mówiąc fakty.

Jak dla mnie, szukać fajne ICO to samo jak i szukać fajnego coina do inwestycji. Więc nie ma bardzo dużej różnicy pomiędzy etapami sprawdzań: otwierasz topic na bitcointalke z ICO i zaczynasz standardowo - whitepaper, roadmap, idea, zespół, escrow. Sprawdzasz przeszłość zespołu, projekty w których wzięli udział i tp. Jak masz umiejętności w open-source, to lekko możesz sprawdzić algorytm na github.com
Gwarancji...to właśnie wszyscy dają, ale dać gwarancji i dotrzymywać się ich - dwa różnych kierunki. Ważnym jest tutaj escrow ICO, ale bez hypu.
Jak będzie zmieniona nazwa projektu myślę że o to będzie ogłoszono poprzez e-mail lub przez prywatne konto w ICO.


Dzięki za info. Wytłumaczysz jeszcze proszę co znaczy escrow ICO. Często spotykam się z tym pojęciem. Bez hypu - tzn?
mikesgrown
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 54
Merit: 2


View Profile
March 01, 2018, 07:31:49 AM
 #5

Cześć!  Wink

Najpierw, to nie jest tak prosto porównywać nawet opinie - musisz ich do tego jeszcze sprawdzać, szukać tak mówiąc fakty.

Jak dla mnie, szukać fajne ICO to samo jak i szukać fajnego coina do inwestycji. Więc nie ma bardzo dużej różnicy pomiędzy etapami sprawdzań: otwierasz topic na bitcointalke z ICO i zaczynasz standardowo - whitepaper, roadmap, idea, zespół, escrow. Sprawdzasz przeszłość zespołu, projekty w których wzięli udział i tp. Jak masz umiejętności w open-source, to lekko możesz sprawdzić algorytm na github.com
Gwarancji...to właśnie wszyscy dają, ale dać gwarancji i dotrzymywać się ich - dwa różnych kierunki. Ważnym jest tutaj escrow ICO, ale bez hypu.
Jak będzie zmieniona nazwa projektu myślę że o to będzie ogłoszono poprzez e-mail lub przez prywatne konto w ICO.


Dzięki za info. Wytłumaczysz jeszcze proszę co znaczy escrow ICO. Często spotykam się z tym pojęciem. Bez hypu - tzn?

escrow ICO - to osoba która jest przedstawicielem i poręczycielem ICO.
Bez hypu - w tym kontekście oznaczało bez euforii
sud
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 826
Merit: 301



View Profile
March 01, 2018, 12:53:32 PM
 #6

Dobrze to chłopaki opisali powyżej. Poza tym do dobrych ICO oprócz researchu, trzeba mieć też nosa. Ale jak to w krypto było już nie raz: czasem scam przynosi super zyski a na solidnym projekcie można stracić.
tumis (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 1022
Merit: 69


View Profile
March 01, 2018, 01:01:28 PM
 #7

Dobrze to chłopaki opisali powyżej. Poza tym do dobrych ICO oprócz researchu, trzeba mieć też nosa. Ale jak to w krypto było już nie raz: czasem scam przynosi super zyski a na solidnym projekcie można stracić.
Podasz przykłady? jak scam może przynosic zyski ??
sud
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 826
Merit: 301



View Profile
March 01, 2018, 01:32:26 PM
 #8

Dobrze to chłopaki opisali powyżej. Poza tym do dobrych ICO oprócz researchu, trzeba mieć też nosa. Ale jak to w krypto było już nie raz: czasem scam przynosi super zyski a na solidnym projekcie można stracić.
Podasz przykłady? jak scam może przynosic zyski ??

Na przykład Bitconnect.
tumis (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 1022
Merit: 69


View Profile
March 02, 2018, 12:20:47 AM
 #9

Dobrze to chłopaki opisali powyżej. Poza tym do dobrych ICO oprócz researchu, trzeba mieć też nosa. Ale jak to w krypto było już nie raz: czasem scam przynosi super zyski a na solidnym projekcie można stracić.
Podasz przykłady? jak scam może przynosic zyski ??

Na przykład Bitconnect.

No dobra a co powiedziecie o tych wszystkich projektach ico itp. Wszyscy się tam pchają tylko pytanie jest czy aby nie jest to trochę strata czasu. Mam wrażenie czytając te projekty że nie wnoszą nic nowego . Wystarczy jak zobacze sam bełkot marketingowy na 150 tys stron to rzygac mi sie chce.. Piekne haslo grafika a puste w srodku..
sud
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 826
Merit: 301



View Profile
March 02, 2018, 07:25:39 AM
 #10

Dobrze to chłopaki opisali powyżej. Poza tym do dobrych ICO oprócz researchu, trzeba mieć też nosa. Ale jak to w krypto było już nie raz: czasem scam przynosi super zyski a na solidnym projekcie można stracić.
Podasz przykłady? jak scam może przynosic zyski ??

Na przykład Bitconnect.

No dobra a co powiedziecie o tych wszystkich projektach ico itp. Wszyscy się tam pchają tylko pytanie jest czy aby nie jest to trochę strata czasu. Mam wrażenie czytając te projekty że nie wnoszą nic nowego . Wystarczy jak zobacze sam bełkot marketingowy na 150 tys stron to rzygac mi sie chce.. Piekne haslo grafika a puste w srodku..

Jeśli nie szukasz szybkiego zarobku na przewaleniu coinów zaraz po ICO, to musisz szukać takich projektów, które realizują coś konkretnego. Moje podejście jest takie, że skupiam się na projektach mających szansę na szerokie rozpowszechnienie kiedy kryptowaluty staną się bardziej dostępne. Przykłady:

- fundusze inwestycyjne krypto/fiat - gruba kasa czeka tylko, żeby zacząć poważnie zarabiać na kryptowalutach, a takie fundusze będą idealnym sposobem żeby bezpiecznie inwestować.
- platformy finansowe z kartami kredytowymi krypto - chyba aktualnie nie ma jeszcze w pełni działającej karty, ale jak już ruszą to będą popularne, bo to wygodny sposób na wydawanie coinów irl.
- technologie, które są skazane na sukces - AI/VR/blockchain
tumis (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 1022
Merit: 69


View Profile
March 02, 2018, 11:48:55 AM
 #11

..

no właśnie.  A jest sens przelewać od razu po ICO ? czy nie jest tak ze wiekszosc tych projektow nawet po startcie jest nic nie warta i trzeba czekac cierpliwie po prostu ?
Dzięki za info co warto szukać. Natomiast jest to dosyc ogolnie. Przeciez na "blockchain" jest teraz kazdy projekt oparty. I wszedzie wciska hasła typu innowacja , vr, payments , investmets bla bla bla. bardziej zastanawiam sie jak sprawdzac wiarygodnosc głebiej. Bo ładny szablon. Piekny team. Oraz masa komentarzy to nie wszystko. Szczegolnie kiedy oplacamy komentujacych - opinie sa troche g* warte.
mikesgrown
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 54
Merit: 2


View Profile
March 02, 2018, 05:53:18 PM
 #12

..

no właśnie.  A jest sens przelewać od razu po ICO ? czy nie jest tak ze wiekszosc tych projektow nawet po startcie jest nic nie warta i trzeba czekac cierpliwie po prostu ?
Dzięki za info co warto szukać. Natomiast jest to dosyc ogolnie. Przeciez na "blockchain" jest teraz kazdy projekt oparty. I wszedzie wciska hasła typu innowacja , vr, payments , investmets bla bla bla. bardziej zastanawiam sie jak sprawdzac wiarygodnosc głebiej. Bo ładny szablon. Piekny team. Oraz masa komentarzy to nie wszystko. Szczegolnie kiedy oplacamy komentujacych - opinie sa troche g* warte.

Czasami jest tak że od razu po ICO cena może wzlecieć do góry lub odwrotnie do dołu. Nigdy nie będziesz miał gwarancji cen po zakończeniu ICO. Na swoim przykładzie: byłem uczęstnikiem ICO i teraz (po ICO) coin kosztuje tak samo jak i przy ICO, ale on jedynie jest tylko na pierwszych trzech giełdach i project tylko zaczyna swoją realizację. Wszystko zależy od ekipy i czy odpowiada działanie zespołu do roadmap.

Jeśli chodzi o cierpliwość - to jest główna broń każdego inwestora, niezależnie czy to jest ktypto czy nie.

Nikt nie powie gdzie masz inwestować. Tutaj jesteś sam w polu i opierasz się na swoją fantazję - czy jest przyszłość w tym projektcie, czy ma szanse być itp.

Ze swojego własnego doświadczenia powiem Ci tak, że inwestując w ICO - kwotę poniżej 100k $ jest bezsensowna. Taką kwotę lepiej używać na zasadach kupił-sprzedał
tumis (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 1022
Merit: 69


View Profile
March 02, 2018, 06:34:49 PM
 #13

Ze swojego własnego doświadczenia powiem Ci tak, że inwestując w ICO - kwotę poniżej 100k $ jest bezsensowna. Taką kwotę lepiej używać na zasadach kupił-sprzedał

Serio nie wiem czy trolujesz i ile masz lat ale zmiazyles system. Kwota ponizej 100 K$ jest pozsensowna ?? Poważnie . Inwestować w projekt który może się zawinąć bez konsekwencji praktycznie żadnych i to takie grube pieniadze miminum. No to pozdro .
mikesgrown
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 54
Merit: 2


View Profile
March 02, 2018, 08:16:57 PM
 #14

Ze swojego własnego doświadczenia powiem Ci tak, że inwestując w ICO - kwotę poniżej 100k $ jest bezsensowna. Taką kwotę lepiej używać na zasadach kupił-sprzedał

Serio nie wiem czy trolujesz i ile masz lat ale zmiazyles system. Kwota ponizej 100 K$ jest pozsensowna ?? Poważnie . Inwestować w projekt który może się zawinąć bez konsekwencji praktycznie żadnych i to takie grube pieniadze miminum. No to pozdro .

Ale nie inwestujesz w g***. Inwestujesz w te projekty które mają przyszłość !!!! Nie mieszaj rodzaj zarobków. Jak masz 500$ dla inwestycje w krypto - jaki jest najszybszy sposób zarobić: kupic-sprzedać coina czy wejść do ICO i czekać z półroku aby dostać zyski? Nie ma znaczenia czy to jest 500$ czy 50 tys $ - najszybszy i prosty sposób zarobić to kupić-sprzedać
W przypadku kiedy masz 101000 $ jaki jest najmniej ryzykowny sposób zarobić: wybrać ICO z głową, czy zajmować się kupnem-sprzedażą coinów?

Jeśli myślisz że dokonać kupna lub sprzedaży coina na kwotę 5000$ i 100tys$ jest to samo, przykro mi, ale mam powiedzieć że nie
AldaronFTW
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 44
Merit: 0


View Profile
March 08, 2018, 12:16:13 AM
 #15

Pierwsza rzecz, którą należy sprawdzić to po co są zbierane pieniądze (jakie są cele przeznaczenia zebranych funduszy) i sprawdzić czy faktycznie rynek będzie rozwijał się w sposób w jaki zostało to przekazane w ofercie. Następną istotną sprawą to ludzie, którzy ten projekt będą tworzyć. Osobiście wymagałbym od osób zaangażowanych w ten projekt, żeby miały podpięte swoje konta, na np. LinkedIn, gdzie można zobaczyć ich dotychczasową ścieżkę kariery i kto potwierdza ich umiejętności. Koniecznie na najnowszej pozycji w historii zatrudnienia powinna być zaznaczona aktualna pozycja w grupie, która rozpoczęła ICO. Jeżeli wymienionych wcześniej rzeczy nie ma - nie wchodzę w interes. Nawet nie tracę czasu, żeby czytać co planują na przyszłe 5 czy 10 lat.

Poza tym można jeszcze sprawdzić stronę: https://icorating.com. Nie reklamuję tej witryny, nie twierdzę, że ma dobre recenzje ICO, a jedynie informuję, że jest.
tumis (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 1022
Merit: 69


View Profile
March 13, 2018, 10:12:39 AM
 #16

No dobra a w kontekscie przelewania ico to które giełdy się najlepiej do tego nadają. Tzn gdzie warto mieć konto chcąć polowac na fajne projekty i ewentualnie od razu je spieniężyć ??
AldaronFTW
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 44
Merit: 0


View Profile
March 13, 2018, 10:35:09 PM
 #17

Rusza projekt Polskiej narodowej kryptowaluty....

Piękny spam. Na pewno wszyscy polecą na tę cudowną krypto, która musi się reklamować w taki sposób. Brawo, piękna kampania reklamowa!
Tego:
"Każdy wygenerowany dPLN będzie pokryty w 1 złotówce"
to jestem ogromnie ciekawy - czy jak zgłosiłoby się was do odpowiedniego urzędu to bylibyście to w stanie wykazać? Ciekawy jestem czy szło by wam tak dobrze jak Tetherowi.

No dobra a w kontekscie przelewania ico to które giełdy się najlepiej do tego nadają. Tzn gdzie warto mieć konto chcąć polowac na fajne projekty i ewentualnie od razu je spieniężyć ??

Przyznam szczerze, że nie do końca rozumiem o co Ci chodzi. Po prostu masz własny portfel (np. na tokeny ERC20 może być https://www.myetherwallet.com/ albo jakiś hardware'owy jak Trezor) i przelewasz na giełdę, gdzie chcesz je sprzedać, jak widzisz że jest tam dobra cena. Nie trzymałbym tokenów na portfelach giełdowych, dlatego że wtedy nie jesteś jedyną osobą, która ma do nich dostęp.
AldaronFTW
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 44
Merit: 0


View Profile
March 14, 2018, 06:25:58 PM
 #18

Nie odbierzcie tego wszystkiego jako atak. Ja to, w porównaniu do wszystkich naszych urzędów, łagodny człowiek jestem. Musicie solidnie uważać, bo źle skończą nie tylko Wasi inwestorzy, ale też Wy sami. Piszę to jakbyście tego nie wiedzieli... Nie podoba mi się jednak taki spam, tym bardziej w wątku kompletnie niezwiązanym z tematem.
Nie pisałbym o swoim projekcie w temacie, gdzie poruszany jest temat "ściemowych" projektów ICO. Wink
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!