Bitcoin Forum
July 04, 2024, 05:40:22 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2]  All
  Print  
Author Topic: Sepet yapmanın suyunu çıkarmak! Azaltmamda yardımcı olur musunuz?  (Read 340 times)
SheldonLeeCooper
Full Member

Activity: 434
Merit: 109

View Profile
March 05, 2018, 02:00:38 PM

Şahsen ben bu coinlerin her birine belirlediğim fiyattan satış emri koyardım. Böylelikle hangi coin kar ederse o coinden çıkmış olursun.
Tabi bazi coinlere de stop-loss koyarak ufakta olsa zararla çıkabilirsiniz.
HyperLup
Sr. Member

Activity: 546
Merit: 252

View Profile
March 05, 2018, 03:27:52 PM

Bu sepetten ziyade marketcapi satın almışsın gibi görünüyor. Bir çoğunda 6,7X yaptığını söylüyorsun ki bu iyi bir kar. Çoğu token bu karları yaptıktan sonra düşüyor. Düşme ihtimaline karşılık stop loss iyi bir seçenek fakat genel anlamda sepetteki sayı çok fazla olduğundan içlerinden bir kısmı zarar ettirsa dahi diğerleri farkı kapatır. Sepettekilerşn bir kısmı hakkında benimde fikrim yok ancak genel olarak iyi projeler var.
mariogomer
Member
**

Activity: 462
Merit: 10

View Profile
March 05, 2018, 04:09:43 PM

Coin seçimlerini ben de başarılı buldum. Belli çeşit var ama en azından gelişigüzel oluşturmamışsın. Umarım hepsi iyi karlar bırakırlar kısa vadede, uzun vadede ise ne olur tabii ki kestiremiyoruz

S T R A Y   ███  ANIMAL TOKEN -  CHARITY AND INVESTMENTS
─ ───── ─    BUY NOW       ─ ───── ─
WEBSITE     TWITTER     TELEGRAM     REDDIT     WHITEPAPER
PHI1618 (OP)
Legendary
*

Activity: 1554
Merit: 1334

View Profile
March 05, 2018, 04:20:38 PM

Sepetteki hiç bir coin "öylesine" alınmadı. Hepsi hakkında az çok bilgim var. Bounty'den airdrop'tan gelenleri bile araştırır öğrenirim ne olduğunu ne işe yaradığını.
Para getirecek her şeyi de alırım sorun değil Smiley
Ama anladığım kadarıyla kimse "şunu çıkar" diyemiyor Smiley

"Damnant quod non intelligunt." Anlamadıkları şeyi suçlarlar. BTC
AlyattesLydia
Hero Member

Activity: 1400
Merit: 569

View Profile
March 05, 2018, 04:33:37 PM

kardeşim sen buna sepet demişsin ama bu bildiğin pazarcı tezgahı Smiley takip etme kolaylığı açısından 10 iyidir ama, tuttuklarında güzel güzel gelecek vadeden koinler var arasında, hiç duymadığım da Smiley

en temizi, hepsinin adını bi kağıda yaz, 10 tane seç Smiley kalanları satıp (zarar etmeden) bu 10 taneye orantısal şekilde dağıt Smiley

Hahaha üstteki yoruma sesli güldüm.

Sepetteki hiç bir coin "öylesine" alınmadı. Hepsi hakkında az çok bilgim var. Bounty'den airdrop'tan gelenleri bile araştırır öğrenirim ne olduğunu ne işe yaradığını.

Madem kimse diyemiyor ben başlayayım;

1- Strat kar edince sat,
2- Waves 100 tane kalması yeterli,
3- Mrt sat,
4- Wgr sat,
5- WavesGO kardaysan hemen sat

Bazı coinleri hiç duymadığım için onlara da yorum yapamayacağım. Ama elindeki tutarda az ise bence satma bekle kalsınlar. Örneğin; Anryze şimdi satsan 100 $ atıyorum, satmasan belki bir şeyler olur.

Aslında sepetteki asıl sıkıntı şu, sağlam coinlere çok fazla yatırımın yok. Mesela ETH oranı çok düşük ki, sağlam diyebiliriz, Neo oranı düşük, Btc oranı düşük, Ltc iyi seviyede. Yani üstekileri satıp mesela btc alsan iyi bir adım, sepetin biraz daha güçlenir. Mesela şu ara btc bazında bulunduğumuz dönemde btc bazında baya zarar yazıyor olabilirsin. Benim btc %50, alt %50 ona rağmen btc bazında büyük değer kaybı var.
PHI1618 (OP)
Legendary
*

View Profile
March 05, 2018, 04:46:14 PM

kardeşim sen buna sepet demişsin ama bu bildiğin pazarcı tezgahı Smiley takip etme kolaylığı açısından 10 iyidir ama, tuttuklarında güzel güzel gelecek vadeden koinler var arasında, hiç duymadığım da Smiley

en temizi, hepsinin adını bi kağıda yaz, 10 tane seç Smiley kalanları satıp (zarar etmeden) bu 10 taneye orantısal şekilde dağıt Smiley

Hahaha üstteki yoruma sesli güldüm.

Madem kimse diyemiyor ben başlayayım;

1- Strat kar edince sat,
2- Waves 100 tane kalması yeterli,
3- Mrt sat,
4- Wgr sat,
5- WavesGO kardaysan hemen sat

Bazı coinleri hiç duymadığım için onlara da yorum yapamayacağım. Ama elindeki tutarda az ise bence satma bekle kalsınlar. Örneğin; Anryze şimdi satsan 100 $ atıyorum, satmasan belki bir şeyler olur.

Aslında sepetteki asıl sıkıntı şu, sağlam coinlere çok fazla yatırımın yok. Mesela ETH oranı çok düşük ki, sağlam diyebiliriz, Neo oranı düşük, Btc oranı düşük, Ltc iyi seviyede. Yani üstekileri satıp mesela btc alsan iyi bir adım, sepetin biraz daha güçlenir. Mesela şu ara btc bazında bulunduğumuz dönemde btc bazında baya zarar yazıyor olabilirsin. Benim btc %50, alt %50 ona rağmen btc bazında büyük değer kaybı var.
Azaltmak istememin asıl nedenlerinden biri de bu aslında. Sattıklarım ETH'de, Neo'da Ltc'de  falan kalacak. Btc miktarı da artmalı illa ki. Bu yüzden çok fazla dağılmaktansa azaltıp "baba" coinleri artırmam lazım diye düşünüyorum.

cyrptoturkey
Full Member

Activity: 350
Merit: 106

View Profile
March 05, 2018, 07:35:43 PM

Hacım napmışsın sen öyle sepetteki coinlere baktım inan yarısı aklımdan uçup gitti bile nasıl bir sepettir bu böyle.ben genelde en fazla oda en fazla 10 coinle fala sepet yapıyorum arada kara geçeni satıp kan tazeliyorum.bu kadar coini takip etmek bile bence büyük mesele.bence kara geçenleri 2 3x yapanları anaparanı alıp kalanı beklet en azından bi daha düşüş olursa alttan toplama şansın olur
altanbyz
Member
**

Activity: 112

View Profile
March 05, 2018, 07:38:11 PM

aslında küçük bi bot yardımıyla btc bazında kar realizasyonu yapsan, düşünce tekrar alsan yani kısa vade al sat değil ama ayda bir al-sat avantajlı olur
primeer
Sr. Member

Activity: 883
Merit: 262

View Profile
March 05, 2018, 09:51:06 PM

bence çok fazla coin olması önemli değil. %1'in altındakiler %1'in üstüne çıkana kadar dokunma. %1'in üstüne çıktıklarında satarsın.

%1 üstündende ben olsam gvt, strat, ltc, waves, nav, vtc, link, ins, wct, grs, ark satardım ama sen bilirsin.
snykutlug
Member
**

Activity: 448
Merit: 17

View Profile
March 05, 2018, 10:22:13 PM

Uzun vadede sabredersen iyi kazanırsın ama sabretmeyip satarsan gene kazandırır bu sepet sana güzel olmuş
Hc01
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 252

View Profile
March 06, 2018, 04:37:59 AM

Benim görüşüm şöyle kendım de bıraz boyle yapıcam gıbı, bekleyelım boga gelsın hele hersey bı guzel katlasın da, sonra artık btc 25-30k oldugunda yavastan ısın rengının degısmeye baslayabılecegı noktada; cok da guvenmedıgım, veya almısım 6 aydır bıhalt kazandırmamıs(waves gibi) projelerı satar btcde beklerdım, baktım btc dusucek tethere gecerdım hatta. Enınde sonunda bıkac haftaya btc de altlar da dusmeye baslıcak nasıl olsa. Sonra subat basındakı gıbı katlıam tarzında dususlerle dıbı gormeye yakınken altlara gırerdım, elımdekı guvendıgım ve hızlı artıs yapabılcenı dusunduklerıme koyardım parayı.
kubra68
Member
**

Activity: 336

View Profile
March 06, 2018, 05:25:39 AM

benimde eilimde 32 çeit var maelesf el aldığım düştü ve bir daha satmaya değer bulmadım bile o kadar düştüler biraz pıpırdaması sonucu  çeişt sayısını azaltmayı düşünüyorum elimde şimdi (etc eth waves iota mth arn doge dot posw xmr btg trx tnb iost bnb rdd ltc xrp xvg sc tel )coinler mevcut elimdeki coinleri elekten geçireceğim etc eth waves xmr bnb ltc xrp xvg kalmasını düşündüğüm coinler)bunlara güveniyorum bunlara  bağlı olarak kendinize göre sizlerinde seçmeniz gerekir diye düşünüyorum

rafsa
Member
**

Activity: 252

View Profile
March 06, 2018, 05:44:04 AM

sepetin gayet güzel ama kısa davede kazandıracagını sanmıyorum beklersen uzun vadede kazandıracaktır.
zfrey
Full Member

Activity: 686
Merit: 111

View Profile
March 06, 2018, 07:19:56 AM

neden azaltıyorsun ki ? Bence bırak kalsın. Gayet güzel bir sepet yapmışsın aslında. Baktığın zaman gayet başarılı olabilecek coinler var. Zamanın ne getireceğini bilemezsin belki bitanesi 1 sene önceki neo ethereum gibi olacak ? Bilemeyiz yani dostum.

ben senin yerinde olsam ellemezdim.
PHI1618 (OP)
Legendary
*

View Profile
March 06, 2018, 07:44:22 AM

neden azaltıyorsun ki ? Bence bırak kalsın. Gayet güzel bir sepet yapmışsın aslında. Baktığın zaman gayet başarılı olabilecek coinler var. Zamanın ne getireceğini bilemezsin belki bitanesi 1 sene önceki neo ethereum gibi olacak ? Bilemeyiz yani dostum.

ben senin yerinde olsam ellemezdim.
Bazen bunu da düşünmüyor değilim ama bazı coinler 1 yıl sonra hiç esamesi bile okunmuyor. 1 yıl önce para eden bazı projeler şu an yok bile. Bunları analiz edip çıkarmak lazım ara sıra.

Republicofizmir
Sr. Member

Activity: 434
Merit: 250

View Profile
March 06, 2018, 01:55:05 PM

Ben buraya sepette kalması gerekenleri yazıyım ama diğerlerini takip etmediğim için bunları yazıyorum.
Btc, Ltc Strat, Waves, Posw, Eth, Neo, Bnb, Qash
Sanırım bu da suyunu çıkartmak oldu ama güzel coinler daha azaltmaya da imkanım yok
Okuzgozu
Sr. Member

Activity: 710
Merit: 255

View Profile
March 06, 2018, 01:59:24 PM

max 5 coin tutmanızı tavsiye ederim hem daha hakim olursunuz hemde daha rahat idare edersiniz. Örnegin 5 coininizden biri neo ve neodan beklentileriniz gercekleşti ondan cıkıp baska bir coine geçin. Her icoya her yeni coine atlarsanız uzun vadede portfoyunuz pul olacaktır.
foculur
Full Member

Activity: 406
Merit: 158

View Profile
March 07, 2018, 05:05:57 AM

5 bence çok az, zaten biraz btc biraz neo felan desek 5e çıkıcak sadece sağlam sayılabilcek projeler, asıl parayı daha düşük olup potansiyeli yükseklerden kazanır. Bence şu küçük küçük olanların hepsini satıp bir tanesinde toplayabilirsiniz boğa sezonunda veya boğada satıp ayıda almak şeklinde, benim gözdem nebl.
hidrocop
Sr. Member

Activity: 630
Merit: 267

View Profile
March 07, 2018, 06:14:27 AM

Hocam sepet güzel en fazla 5 tanesini işe yaramaz onun haricinde çok güzel bir sepet hatta kendimce işe yaramaz olan 5 taneyi çıkartıp aynısından yapmayı düşündüm, ama hava yine patladı ne oluyorsa yine dibe gidiyoruz
Pages: « 1 [2]  All
  Print  

Jump to: