Bitcoin Forum
July 06, 2024, 05:40:49 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  
Author Topic: NVIDIA GTX1070 8GB Overclock Ayarları - 30.25 MH/s  (Read 563 times)
yuzuak
Member
**

Activity: 683
Merit: 16

View Profile
March 18, 2018, 12:16:17 AM

veya siz hiç uğraşmayın. Ben şimdi indirip gerekli testleri yapıp hazırladım sizin için.

http://www.igotek.net/downloads/miners/igotek_ethminer-0.14.0.dev3-Windows.rar

Start_Music.bat isimli dosyayı çalıştırın mining direk başlayacak.

Sistemin düzgün çalıştığını gördükten sonra cüzdan adresinizi ve havuz bilgilerini değiştirip dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

Not: NVIDIA ekran kartlarıyla çalışacak şekilde ayarlanmıştır. Windows platformda sorunsuz çalışır.

emeği geçen herkese teşekkürler hocam verdiğiniz dosyalar ile nanopoolda çalışıyor 1 tane rigimde deniyorum bakalım fark ne kadar olacak. Yalnız programın eksiği kartların sıcaklık değerleri gözükmüyor. Nanopool havuzunda gönderdiğimiz report 0 gözüküyor ama havuza yansıma oluyor share ve Average Hashrate değerleri sorunsuz gözüküyor.

report hashrate komutu ve hwmon komutu deneyin.

Code:
ethminer.exe -HWMON 1 --report-hashrate

Teşekkürler hocam şimdi denedim on numara oldu.
deneme yapıyordum birebir aynı iki rigde claymore ile arasında ne kadar fark olacak diye fakat maalesef gün içinde exe hata verip çalışmayı durdurmuş. Bi ara internet gidip gelmişti sanırım o zaman durmuş.
berker1987
Newbie
*

Activity: 12
Merit: 1

View Profile
March 20, 2018, 08:42:15 PM
Last edit: March 20, 2018, 10:31:22 PM by berker1987

HiveOS için NVIDIA GTX1070 8GB - ASUS DUAL Overclock Ayarları

CORE -100 MEM 900 PL 130

Bu ayarları kullanarak ETH miner ile 30.25 Mh/s hashrate üretim gücünü görebilirsiniz. Ekran kartı sadece 130 Watt enerji tüketimine sahip. Her bir ekran kartı 20 watt daha az enerji tüketiyor. Ev kullanıcıları için her bir karttan 6 TL elektrik faturanız daha az gelecek demektir. 6 kartlı bir sisteminiz var ise 36 TL aylık elektrik tasarrufunuz olacaktır. Üstelik normalden daha yüksek üretim gücüne sahip olacaksınız.

NVIDIA ekran kartları ETM miner ile kullanıldığı zaman daha yüksek üretim gücüne sahip oluyor. Bu yüzden Claymore dual miner kullanmıyorum. Ancak çoğu kişi Claymore tercih ediyor. Dual kazım yapmak isterseniz Claymore kullanabilirsiniz.

HiveOS Kayıt Linki

Resim:
https://i.hizliresim.com/Vr869r.png

HiveOS Kayıt Linki

Merhaba bende acemiyim ama yinede paylaşmak istedim belki bir işinize yarar msi gtx1070 gaming x kartlarım var micron vram şuanda ayarlarım %50 PL / -100 CC / +825MC / %60FS (32-33 MH) çok stabil 50-55 derece

https://drive.google.com/open?id=1ak_rDTp3KyFc88ep1hvoMmXlI_ggrWfQ

dual mining yaptığım zaman ise daggerpascal (ether-pascal) şeklinde %60 PL / +0 CC / +825 MC / %70FS (32MH eth - 320MH pascal) buda çok stabil 50-55 derece

https://drive.google.com/open?id=13RIXKM0KAvXCCo1SLKruuodT7PskTKP-

Birde şunu belirteyim bence görüntüyü kartlardan değil anakart üzerinden alırsanız daha stabil çalışıyor.
huzurdangolgeler
Jr. Member
*

Activity: 92
Merit: 4

View Profile
March 22, 2018, 11:08:15 PM

ETH Miner şuana dek denediğim tüm poollarda çalışıyor. Sorun çıkartmadı bana.
Hocam bu ETH minerı nerde bulabilirim temiz olarak ? Ayrıca devfee kaç ? birde Amd rx 580 lerde daha iyi değer almamı sağlar mı? Son sorum etc de kazabiliyor mu arkadaş ?
Not: ben amd rx 580 ile 32.2 alıyorum her kartan stabil claymore ile.. aynı değerede razıyım yeterki devfee nasıl ?

HiveOs içerisinde mevcut.
Devfee %0 yani yoktur.
AMD değil NVIDIA için daha etkili.
ETC kazabilir.

bunu yakın zamanda ben de yükleyeceğim, faydaları saymakla bitmiyor gibi şu anda
kral_658
Member
**

Activity: 131
Merit: 10

View Profile
April 28, 2020, 11:24:28 PM

Çok işime yaradı. Yeni aldığım GTX1070 kartarı buradaki ayarlarla kurdum. HiveOs'un havuzuna yönlendirdim.
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  

Jump to: