Bitcoin Forum
July 03, 2024, 08:59:48 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  
Author Topic: Çin ve ABD projelerine dikkat  (Read 334 times)
rasputincoin
Full Member

Activity: 266
Merit: 148

View Profile
March 09, 2018, 02:59:59 PM

Abd değilde asıl beni korkutan çin, abd de yasal düzenlemelerin bir mantığı var aslında ama çin de durum çok daha vahim bir gün tamam dediklerini ertesi gün yasaklayabiliyor, hacim olarakta bakıldığında çin deki etkinin abd den daha fazla olacağı aşikar
ozgun_a
Jr. Member
*

Activity: 126
Merit: 5

View Profile WWW
March 09, 2018, 03:00:59 PM

Bitcoin için Japon Yeni en az USD kadar değerli. CAD, Euro, Norveç Kronu gibi paraların hacmine bakarsanız çok düşük. Bu ülkelerden akacak para hacmi piyasayı inanılmaz yerlere getirebilir.

Buying.com
Decentralized E-Commerce Network
●    PRE-SALE: October 1, 2018    ●
enfarktus
Full Member

Activity: 980
Merit: 152

View Profile
March 09, 2018, 03:02:43 PM

Familypoints büyük bir ihtimalle ico sürecine başlamadan gerekli hukuksal araştırmaları yapmamıştır. Bu durum yeni bir şey değil. Bu nedenle zaten çoğu proje abd ve çin vatandaşlarını ico'ya katılımını kabul etmiyor. Çin konusuna gelirsek, devlet destekli olan Neo ve Asch gibi projelerin de bu süreçten etkileneceğini sanmıyorum.
ankara44
Member
**

Activity: 434
Merit: 14

View Profile
March 09, 2018, 03:10:19 PM

Ne bu tür haberlerin ne de geçen gün yaşadığımız Binance hack olayanın kripto paraların cazibesini kaybettireceğine inanmıyorum. Geçen yılın BTC hareketleri incelendiğinde bu yaşadığımız düşüş gibi düşüşlerin geçen yıl da yaşandığı görülür. Panik yok, yola devam.
JetToken
Jr. Member
*

Activity: 98
Merit: 1

WWW.OAX.ORG - MARKET INTEGRATION PLATFORM

View Profile
March 09, 2018, 03:13:29 PM

Birincisi Sec in yatırımcı olarak benim üzerimde bir yaptırımı söz konusu olamaz. Ayrıca bu ülke vatandaşları icolara giremeyor diye bu ülkeden çıkan icolara giremezsiniz diye de bir kural yok.

Böyle olması lazım. Zaten Ben senin vatandaşın değilim. Senin, benim üstümde bir yaptırım gücün olamaz. Ben sadece çıkan bir ürünü satın alıyorum. Eğer senin ülkende çıkıyor ve sen buna izin vermiyorsan, en başta böyle yapman lazım. Yolun ortasında yapmak bana biraz üç kağıtçılık gibi geliyor. Bu ico'yu düzenleyenler ile alakalı bir durum da olabilir. Yani onların yapamadık demek yerine arkasına gizlendikleri bir yol da olabilir.

OAX - BRIDGE TO TRADITIONAL FINANCE WORLD
OAX - INTEGRATION OF CRYPTOCURRENCY MARKET
■ oax.org ■ bit.ly/BttANN ■ bit.ly/ActiveBounty ■
h4yfans
Full Member

Activity: 210
Merit: 100

View Profile
March 09, 2018, 06:10:01 PM

Piyasada çoğu proje abd veya çin çıkışlı. Ve madenci gücünün çoğu çinde. baktığınızda merkezsiz bir ortam bile yok. Umarım market düzelir ve herkes tekrar kazanca geçer. Tek isteğim bu.
huseyin15
Member
**

Activity: 1106
Merit: 25

View Profile
March 09, 2018, 06:16:47 PM

sürekli böyle kötü haberler çıkartıp piyasayı aşağıya basmayı becerebiliyorlar. geçen sene btc biraz kafasını kaldırdı ondan sonra çin bir açıklama yaptı ve dump yaptı. bu tarz haberler çıkacaktır. gayet normal
Coinredd
Full Member

Activity: 378
Merit: 103

View Profile
March 09, 2018, 07:35:26 PM

bu tarz haberler birde üstüne binancede meydana gelen olay piyasanın anasını ağlattı. haberler çok etkili oluyor bu piyasa da umarım biran önce birkaç güzel haber çıkarda toplarlanır.
afgan355
Member
**

Activity: 201
Merit: 10

The Experience Layer of the Decentralized Internet

View Profile
March 09, 2018, 08:25:46 PM

doğrusunu söylemek gerekirse çin min abd vs demeden hoşuma giden projeyi benimserim gerisini pek sorgulamam bu zamanda iş icraat daha önemli benim için

tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
March 09, 2018, 08:33:17 PM

Yasal düzenlemeler yatırımcıyı koruma acısından bir yerde yararlı.Scam ve sahte projelerinin önüne geçilmesi için bu şart.Birçok sağlam projenin gerilemesinin nedenide son dönemde artan bu ıco çılgınlığı.Sağlam olan ıcolar için problem teşkil etmeyeceğini düşünüyorum.Çürükler ayıklanıyor.
jaypete
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 257

View Profile
March 09, 2018, 08:50:47 PM

İcolara yasal düzenleme getirileceğini ve denetlemenin olacağını biliyorduk zaten. Gerekli şartları sağlayamayan projelere böyle bir prosedür uyguluyor olabilirler. Öte yandan Amerika’nın Dolar’ın itibarını korumak için yapmayacağı şey yok tabi. Benim anladığım bundan sonra ico çıkarmak önüne gelen herkesin yapabileceği bir şey olmayacak. Bu bir yasaklama değil diye düşünüyorum. Bu haberle piyasa olumsuz etkilenebilir fakat bu karmaşa sona erdiğinde kaliteli projelerle başbaşa kalma olasılığımız yüksek.
yusufmirza
Member
**

Activity: 742
Merit: 19

View Profile
March 09, 2018, 10:33:54 PM

Bencede artık bir düzenlemenin gelmesi gerekiyordu.Bu ülkeler kendi vatandaşlarını scam ıcolardan korumak için düzenleme yapıyorlar.Şartları ağır olabilir.Milyonlarca dolar toplayan ıcolarda bi zahmet artık bu şartlara uysun.Toplayıp paraları el sallayanları çok gördük piyasada.
aniden
Member
**

Activity: 231
Merit: 10

View Profile
March 09, 2018, 11:57:51 PM

Bu tip sorunları KYC yani KNOW your CUSTOMER, mantığıyla aşıyorlar, yani müşterini tanı uygulamalarıyla sorumlulukları üzerlerinden atıyorlar.
seymenyunus1654
Member
**

Activity: 224
Merit: 14

View Profile
March 10, 2018, 12:00:08 AM

Başımıza ne geliyorsa çin ve abd'den geliyor. Ama benim şuan en güvendiğim proje neo. Yani bence piyasada en iyi getiri sağlayabilecek projelerden biri
Bir kere çok güvenilir bir platform.Bu yeni çıkan icoları da çekmeye yarayacaktır.
ucelik
Newbie
*

Activity: 39
Merit: 0

View Profile
March 10, 2018, 01:21:40 AM

Cin ve ABD'den karamsar haberler gelse de Avrupa Birligi ulkeleri, Japonya ve G Kore'nin kripto para birimlerine pozitif yaklasmasi biraz olsun bizi rahatlatiyor. Ozellikle Japonya ve G Kore kripto piyalasalarini duzenleme konusunda adimlar atiyorlar ve AB ise kripto para birimlerine bakis acisi halen pozitif. Sanirim ozellikle Cin bu gelismeler karsinda kripto paralari yasaklamaktan ziyade nasil tekelime alirim onun calismasi icerisinde o yuzden Cin bunun yolunu bulana kadar yasaklama yoluna gidiyor ancak Soylenenlere gore NEO'nun Cin hukumeti ve onemli Cin firmalariyla buyuk bir is birligine girmis durumda.
Artik Bitcoin ve kripto borsalari goz ardi edilemeyecek kadar buyudu ve buyuk gucler bu piyasaya hakim olup yasal duzenlemeler getirmek isteceyecekleri kanisindayim. Ilk asamada bunlar bizlere 'yasaklar' gibi gozukse de bunlar ilerisi icin yasal temeller olacagini dusunuyorum.
cryptobaro
Full Member

Activity: 1120
Merit: 200

Turkish Translator

View Profile
March 10, 2018, 01:55:09 AM

Allah allah..Amerika Çin bozuyor işleri ya..Bi söylenti bile ne hale getiriyor

1881 - 193∞
Lethapudi
Sr. Member

Activity: 476
Merit: 257

View Profile
March 10, 2018, 02:15:51 AM

Çin ve Amerika kaynaklı pek fazla ico yapılmıyor zaten yapan olursa da gidiyor şirketi İsviçre'de kuruyor dolayısıyla ben bu piyasaya için herhangi bir sorun olacağını zannetmiyorum.. şirketi kurabileceğiniz onlarca ülke var.
entr
Sr. Member

Activity: 602
Merit: 277

View Profile
March 10, 2018, 09:35:09 AM

Bu yeni bir olay değil zaten pek çok ico Abd'den katılım kabul etmiyordu. Bu ico çöplüğünde yasak getiren ülke sayısının artacağına inanıyorum.
Crypto Koala
Member
**

Activity: 406
Merit: 12

View Profile WWW
March 10, 2018, 09:51:01 AM

Arkadaşlar üstte değinmiş son dönemde çıkan icolarda estonya ve isviçre yi sıkça görüyoruz.
Avrupa geriden gelip sazı eline alacak gibi.

TurkiyePriest
Full Member

Activity: 1011
Merit: 128

Radix-The Decentralized Finance Protocol

View Profile
March 10, 2018, 12:28:19 PM

İyi de Amerika'nın bu tavrı yeni değil ki..Hatta icolardaki kyc prosedürünün yaygınlaşmaya başlaması (bence iyi oldu) büyük ölçüde bu sebebe dayanıyordu. Çin konusuna gelince, bakış açınızın yanlış olduğunu düşünüyorum, Çin devlet politikası gereği para kazandıracak hiçbir şeyi yasaklamaz/engellemez, ama yine devlet politikası gereği herşeyin kontrolü altında yürümesini ister. Dolayısıyla yeni yasalar (yasaklar değil) gelecek ve piyasa buna uyum sağlayacaktır.
Bu düşünceye sonuna kadar katılıyorum. Bu dünyanın asıl piskopat yönetimi çindedir her zaman. Aşşşırı para göz bir devlettir, ülkeye DOLAR girsin de nerden girerse girsin kafasındadır her zaman. ICOlarda bunun için biçilmiş kaftandır. Kesinlikle revize gelecektir ama yasaklaması çok zor

R A D I X   ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬   The Decentralized Finance Protocol
█████████ GET TOKENS █████████    Facebook      Telegram      Twitter
The Radix DeFi Protocol is    SCALABLE SECURE COMMUNITY DRIVEN
Pages: « 1 [2] 3 »  All
  Print  

Jump to: