Bitcoin Forum
April 23, 2024, 06:37:28 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Airdrop - co właściwie oznacza ?  (Read 171 times)
tumis (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 1022
Merit: 69


View Profile
March 10, 2018, 07:48:01 AM
 #1

Jak w temacie, co oznacza słowo częstoużywane takie jak airdrop ?
1713897448
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713897448

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713897448
Reply with quote  #2

1713897448
Report to moderator
1713897448
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713897448

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713897448
Reply with quote  #2

1713897448
Report to moderator
1713897448
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713897448

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713897448
Reply with quote  #2

1713897448
Report to moderator
Every time a block is mined, a certain amount of BTC (called the subsidy) is created out of thin air and given to the miner. The subsidy halves every four years and will reach 0 in about 130 years.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713897448
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713897448

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713897448
Reply with quote  #2

1713897448
Report to moderator
1713897448
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713897448

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713897448
Reply with quote  #2

1713897448
Report to moderator
1713897448
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713897448

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713897448
Reply with quote  #2

1713897448
Report to moderator
mikesgrown
Jr. Member
*
Offline Offline

Activity: 54
Merit: 2


View Profile
March 10, 2018, 10:53:04 AM
 #2

Jak w temacie, co oznacza słowo częstoużywane takie jak airdrop ?

Airdrop - usługa marketingowa którą robi każda chętna osoba za wynagrodzenie. Wynagrodzeniem takich usług w większości przypadków jest moneta danego projektu, lub BTC. Do takich usług wchodzą: following strony projektu na Twitterze, following strony projektu na Facebook, być uczestnikiem kanału w Telegram, wypełnienie formularzu. 98% airdropów mają referral program (za każdą osobę, która zarejestruje się przez twój link, dostajesz dodatkowe monety).

Zalety: można zarabiać nie inwestując, nie zajmuje dużo czasu
Wady: czasami projekt po zakończeniu ICO nie pozyskuje potrzebnej ilości pieniędzy i po prostu nie rozdaje monety AIRdropu

ENG strony z AIRDROPAMI i BOUNTY

https://bountyplatform.io/
http://bountylord.com/
https://icodrops.com/bounty-list/
https://airdropalert.com/
https://www.icoalert.com/
https://tokenmarket.net/ico-calendar
 https://icorating.com/
https://www.trackico.io/
https://coinmarketcal.com/
https://cryptomiso.com/
https://icobench.com/icos
https://alpha.bounty0x.io/bounties
https://crypto-my-future.com/
sud
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 826
Merit: 301



View Profile
March 11, 2018, 08:13:38 AM
Last edit: March 11, 2018, 06:31:00 PM by sud
 #3

Airdrop może też być po prostu "zrzutem" (otrzymanie darmowych coinów/tokenów) za posiadanie jakiejś konkretnej kryptowaluty. Niedawne przykłady:
- airdrop Callisto - 1 CLO z każdy posiadany 1 ETC
- airdrop Ontology - 0.2 ONT za każde posiadane 1 NEO
- airdrop Lele coins - 1 LELE za każde 10 IGNIS

Sporo tego jest ostatnio, niektóre z takich airdropów mogą być warte uwagi.
FANCIER
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 207
Merit: 101


View Profile WWW
March 11, 2018, 09:52:15 AM
 #4

Airdrop graficznie Smiley


WordPress Themes That Empower 437,821 Customers.
http://www.elegantthemes.com/affiliates/idevaffiliate.php?id=40460
Jarokdw
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 29
Merit: 0


View Profile
March 11, 2018, 03:49:26 PM
 #5

Dostał ktoś ostatnio?
tumis (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 1022
Merit: 69


View Profile
March 13, 2018, 09:59:21 AM
 #6

No dobra ale prócz tego że otrzymam daną monętę to jeszcze muszę mieć nadzieje że będzie ona miała jakąś wartość?

Bo przecież może się okazać że to co autorzy obiecują to czysta kpina i moneta nawet po roku nie będzie tego warta? Czy mam racje ?

Jeśli nie to jak samemu mogę ocenić "realną" wycene monety w dniu startu ? na jakiej podstawie niby oni to licza??
sud
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 826
Merit: 301



View Profile
March 13, 2018, 10:10:46 AM
 #7

No dobra ale prócz tego że otrzymam daną monętę to jeszcze muszę mieć nadzieje że będzie ona miała jakąś wartość?

Bo przecież może się okazać że to co autorzy obiecują to czysta kpina i moneta nawet po roku nie będzie tego warta? Czy mam racje ?

Jeśli nie to jak samemu mogę ocenić "realną" wycene monety w dniu startu ? na jakiej podstawie niby oni to licza??

Jak ktoś obiecuje jakąś wartość czy wylicza przyszłą wycenę to pisze bzdury (jedynie cena przy ICO może być ustalona). Wartość ustala wolny rynek jak waluta wejdzie na giełdy. Musisz sam ocenić czy projekt ma szanse na realizację, czy będzie popularny i czy przełoży się to na cenę.
AldaronFTW
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 44
Merit: 0


View Profile
March 13, 2018, 10:27:04 PM
 #8

Tak na prawdę w głównej mierze "airdropy" są tylko jak darmowe przedmioty rozdawane na spotkaniach reklamowych, na które zapraszają miłe panie i panowie przez telefon. Przyjdziesz, dostaniesz coś za darmo, ale może będzie ci szkoda, że masz tylko tyle i kupisz więcej. Tylko o to chodzi - zwykła kampania reklamowa. Większość ludzi przychodzi na airdropa, po czym ucieka do następnego i ma nadzieję, że te 10 coinów, które dostali za miesiąc będzie warte grube miliardy.
Mam wrażenie, że dla ludzi, takich jak ja, którzy poważnie chcą w coś zainteresować to tylko irytująca akcja marketingowa, która robi tyle szumu, że aż staje się to irytujące.
Jarokdw
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 29
Merit: 0


View Profile
March 14, 2018, 09:16:40 AM
 #9

Tak na prawdę w głównej mierze "airdropy" są tylko jak darmowe przedmioty rozdawane na spotkaniach reklamowych, na które zapraszają miłe panie i panowie przez telefon. Przyjdziesz, dostaniesz coś za darmo, ale może będzie ci szkoda, że masz tylko tyle i kupisz więcej. Tylko o to chodzi - zwykła kampania reklamowa. Większość ludzi przychodzi na airdropa, po czym ucieka do następnego i ma nadzieję, że te 10 coinów, które dostali za miesiąc będzie warte grube miliardy.
Mam wrażenie, że dla ludzi, takich jak ja, którzy poważnie chcą w coś zainteresować to tylko irytująca akcja marketingowa, która robi tyle szumu, że aż staje się to irytujące.
Slyszalem o air dropach na kilkaset dolarow to chyba nie takie irytujace co?
tumis (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 1022
Merit: 69


View Profile
March 14, 2018, 10:00:56 AM
 #10

Tak na prawdę w głównej mierze "airdropy" są tylko jak darmowe przedmioty rozdawane na spotkaniach reklamowych, na które zapraszają miłe panie i panowie przez telefon. Przyjdziesz, dostaniesz coś za darmo, ale może będzie ci szkoda, że masz tylko tyle i kupisz więcej. Tylko o to chodzi - zwykła kampania reklamowa. Większość ludzi przychodzi na airdropa, po czym ucieka do następnego i ma nadzieję, że te 10 coinów, które dostali za miesiąc będzie warte grube miliardy.
Mam wrażenie, że dla ludzi, takich jak ja, którzy poważnie chcą w coś zainteresować to tylko irytująca akcja marketingowa, która robi tyle szumu, że aż staje się to irytujące.
Slyszalem o air dropach na kilkaset dolarow to chyba nie takie irytujace co?

a ja słyszałem o latających misiach , w sumie nie takie straszne są
sud
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 826
Merit: 301



View Profile
March 14, 2018, 12:23:39 PM
 #11

Tak na prawdę w głównej mierze "airdropy" są tylko jak darmowe przedmioty rozdawane na spotkaniach reklamowych, na które zapraszają miłe panie i panowie przez telefon. Przyjdziesz, dostaniesz coś za darmo, ale może będzie ci szkoda, że masz tylko tyle i kupisz więcej. Tylko o to chodzi - zwykła kampania reklamowa. Większość ludzi przychodzi na airdropa, po czym ucieka do następnego i ma nadzieję, że te 10 coinów, które dostali za miesiąc będzie warte grube miliardy.
Mam wrażenie, że dla ludzi, takich jak ja, którzy poważnie chcą w coś zainteresować to tylko irytująca akcja marketingowa, która robi tyle szumu, że aż staje się to irytujące.
Slyszalem o air dropach na kilkaset dolarow to chyba nie takie irytujace co?

a ja słyszałem o latających misiach , w sumie nie takie straszne są

Nie no żarty żartami, ale faktem jest że są Airdropy przez duże A i są też śmieciowe. Sam brałem udział w kilku na których można było nieźle zarobić. Przykład z końcówki zeszłego roku: Rebellious. Jeśli wykonałeś kilka nietrudnych zadań to mogłeś dostać 5000 REBL na portfel, aktualnie warte ok. 900zł, a sądzę że jeszcze sporo urosną. Drugi przykład to Masternodecoin, który miał airdropa w zeszłe wakacje i przy odrobinie szczęścia i wysiłku można było dostać 50 000 MTNC żeby postawić swojego masternoda, obecnie wartego ok. 14 000 zł. Głośny airdrop DeepOnion, o którym chyba każdy słyszał dzięki spamowaniu naszego forum przez uczestników, też pozwolił wielu zarobić. Z drugiej strony praktycznie codziennie są airdropy jakiś nic nie wartych tokenów czy coinów, które tylko zaśmiecają portfel i nikt nie rozwija tych projektów. Także jak dobrze poszukać to można zaleźć perełki.
AldaronFTW
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 44
Merit: 0


View Profile
March 14, 2018, 06:15:47 PM
 #12

a ja słyszałem o latających misiach , w sumie nie takie straszne są

Cieszę się, że mogłeś sobie dzięki mnie nabić posta do rangi na forum.

Oczywiście, że są aidropy, które dadzą szanse zarobić - kto napisał, że nie? Nigdzie takiego czegoś w swoim poście nie widzę, a czytałem kilkukrotnie. Co więcej, napisałem:
"Większość ludzi przychodzi [...] i ma nadzieję, że te 10 coinów, które dostali za miesiąc będzie warte grube miliardy."
więc wspomniałem, że ludzie mają nadzieję na tym zarobić.

Problem mam z tym, co sam sud wskazałeś:
[...] Głośny airdrop DeepOnion, o którym chyba każdy słyszał dzięki spamowaniu naszego forum przez uczestników [...]

Dokładnie o to chodziło mi, że to, co trzeba zrobić, jest często irytujące dla osób niezainteresowanych przez np. ogromny spam na forum i że jest to zwykła kampania marketingowa, jak dzwonienie do każdego domu czy mieszkańcy nie są zainteresowani "superinternetem w supercenie".
O co więc Ci chodziło, drogi tumisie, to kompletnie nie rozumiem.
sud
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 826
Merit: 301



View Profile
March 14, 2018, 06:40:40 PM
 #13


Problem mam z tym, co sam sud wskazałeś:
[...] Głośny airdrop DeepOnion, o którym chyba każdy słyszał dzięki spamowaniu naszego forum przez uczestników [...]

Dokładnie o to chodziło mi, że to, co trzeba zrobić, jest często irytujące dla osób niezainteresowanych przez np. ogromny spam na forum i że jest to zwykła kampania marketingowa, jak dzwonienie do każdego domu czy mieszkańcy nie są zainteresowani "superinternetem w supercenie".
O co więc Ci chodziło, drogi tumisie, to kompletnie nie rozumiem.

Zgoda, często wymagania są takie, że po prostu wstyd to robić, dlatego takie airdropy po prostu omijam - też nie mam zamiaru "wciskać garnków".
Jarokdw
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 29
Merit: 0


View Profile
March 15, 2018, 08:16:41 AM
 #14

Tak na prawdę w głównej mierze "airdropy" są tylko jak darmowe przedmioty rozdawane na spotkaniach reklamowych, na które zapraszają miłe panie i panowie przez telefon. Przyjdziesz, dostaniesz coś za darmo, ale może będzie ci szkoda, że masz tylko tyle i kupisz więcej. Tylko o to chodzi - zwykła kampania reklamowa. Większość ludzi przychodzi na airdropa, po czym ucieka do następnego i ma nadzieję, że te 10 coinów, które dostali za miesiąc będzie warte grube miliardy.
Mam wrażenie, że dla ludzi, takich jak ja, którzy poważnie chcą w coś zainteresować to tylko irytująca akcja marketingowa, która robi tyle szumu, że aż staje się to irytujące.
Slyszalem o air dropach na kilkaset dolarow to chyba nie takie irytujace co?

a ja słyszałem o latających misiach , w sumie nie takie straszne są
Tumis ale nie na forum od gamoni tylko od dobrych znajomych wiec twoje latajace misie sa nie na miejscu
tumis (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 1022
Merit: 69


View Profile
March 19, 2018, 08:50:30 AM
 #15



No dobra piszesz że: Rebellious. Jeśli wykonałeś kilka nietrudnych zadań to mogłeś dostać 5000 REBL - kilka zadań , masz na myśli typowe dołącznie do sociali , telegramów itp ??
aktualnie warte ok. 900zł, a sądzę że jeszcze sporo urosną - czy w dniu kiedy otrzymałeś te coiny też były tyle warte od razu ? czy czekałeś sporo ?
Piszesz o perełkach. W jaki sposób próbujesz je wychwicić ? - jakiś gruby research czy bardziej intuicja ?
tumis (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 1022
Merit: 69


View Profile
March 19, 2018, 08:57:39 AM
 #16


O co więc Ci chodziło, drogi tumisie, to kompletnie nie rozumiem.

Napisałeś o tym że "słyszałeś o" i tyle. Żadnych szczegółów nie podałeś. Wiesz ile razy na dzień każdy człowiek "słyszał o czymś ?" Co taki post ma wnosić? Wystarczyłoby żebyś podał chociaż zarys tego o czym "słyszałeś". Naprawdę nie zrozumiałeś aluzji do "latających misiów" czy też "ciotki w czechach"?
Jarokdw
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 29
Merit: 0


View Profile
March 19, 2018, 09:48:53 AM
 #17


O co więc Ci chodziło, drogi tumisie, to kompletnie nie rozumiem.

Napisałeś o tym że "słyszałeś o" i tyle. Żadnych szczegółów nie podałeś. Wiesz ile razy na dzień każdy człowiek "słyszał o czymś ?" Co taki post ma wnosić? Wystarczyłoby żebyś podał chociaż zarys tego o czym "słyszałeś". Naprawdę nie zrozumiałeś aluzji do "latających misiów" czy też "ciotki w czechach"?
A co ty oczekujesz nazwisk?? Haha moj przyjaciel dostal wystarczy??
sud
Sr. Member
****
Offline Offline

Activity: 826
Merit: 301



View Profile
March 19, 2018, 03:46:18 PM
 #18


No dobra piszesz że: Rebellious. Jeśli wykonałeś kilka nietrudnych zadań to mogłeś dostać 5000 REBL - kilka zadań , masz na myśli typowe dołącznie do sociali , telegramów itp ??
aktualnie warte ok. 900zł, a sądzę że jeszcze sporo urosną - czy w dniu kiedy otrzymałeś te coiny też były tyle warte od razu ? czy czekałeś sporo ?
Piszesz o perełkach. W jaki sposób próbujesz je wychwicić ? - jakiś gruby research czy bardziej intuicja ?

Tak, zadania to były typowe sociale, 15 minut roboty. Tokeny nie były na żadnej giełdzie zaraz po zrzucie (w grudniu), a później były warte ok. 5x tyle co teraz, zanim spadły razem z całym rynkiem. Aktualnie zespół pracuje nad własnym blockchainem i wprowadzeniem masternodów.

Ciężko o gruby research przy takich projektach, które właściwie dopiero powstają przed samym airdropem. Raczej trzeba mieć nosa i obserwować Twittera oraz bitcointalk. Rebelliousa promował chyba @cryptomocho i tak się o tym dowiedziałem, a on na altcoinach się zna.
tumis (OP)
Member
**
Offline Offline

Activity: 1022
Merit: 69


View Profile
March 23, 2018, 07:44:09 PM
 #19


O co więc Ci chodziło, drogi tumisie, to kompletnie nie rozumiem.

Napisałeś o tym że "słyszałeś o" i tyle. Żadnych szczegółów nie podałeś. Wiesz ile razy na dzień każdy człowiek "słyszał o czymś ?" Co taki post ma wnosić? Wystarczyłoby żebyś podał chociaż zarys tego o czym "słyszałeś". Naprawdę nie zrozumiałeś aluzji do "latających misiów" czy też "ciotki w czechach"?
A co ty oczekujesz nazwisk?? Haha moj przyjaciel dostal wystarczy??

Ale o jakich nazwiskach mówisz ? Cheesy
napisałeś
Quote
"Slyszalem o air dropach na kilkaset dolarow to chyba nie takie irytujace co?"

napisz co to za aidropy po prostu, więcej i tak chyba nic mądrego nie powiesz skoro nagle z czapy wnioskujesz że oczekuje jakiś nazwisk Cheesy
Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!