Bitcoin Forum
June 29, 2024, 12:07:55 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  
Author Topic: Tarihin İlk Blockchain Tabanlı Başkanlık Seçimi Yapıldı  (Read 405 times)
agacsizkoala
Member
**

Activity: 294
Merit: 10

View Profile
March 21, 2018, 07:35:25 PM

Hocam uygulamada şu anda reklam var mı ya da ileride reklam olacağını düşünüyor musunuz? nasıl gelir elde etmeyi planlıyorsunuz
Koray Pulsar
Newbie
*

Activity: 280
Merit: 0

View Profile
March 21, 2018, 07:56:31 PM

Teknoloji bu kadar ilerlemişken kullanmamak mantıksız olurdu Blockchain i kullanarak güvenli bir şekilde hatasız hilesiz işlemleri yapabilirler bunun yanında oy pusulalarının maliyetinden ve insan çalıştırmadan kurtularak maliyetleri düşürerek seçimi yapmak daha mantıklı olduğu gibi örnek olarak diğer ülkelerinde kullanmaya başlaması olası gözüküyor
wanhun
Newbie
*

Activity: 140

View Profile WWW
March 21, 2018, 09:10:38 PM

Blockcahin sağlıktan turizme finans sektöründen yiyecek içecek sektörüne kadar hemen hemen her alana girdi. Şimdi de siyaset alanına girmiş çok doğru bir alan da denenmiş.
atarliromantik38
Newbie
*

Activity: 266

View Profile
March 27, 2018, 06:50:14 AM

valla blok zincir teknolojisi bu açıdan oldukça iyi, ben bu teknolojiyi güncel hayatta kullandıkça seviniyorum ne yalan söyleyim, yani bu benim bir hobim gibi, günlük takip ediyorum
etkisizeleman
Member
**

Activity: 170
Merit: 11

View Profile
March 27, 2018, 09:16:50 AM

hadi hayırlı olsun darısı diğer seçimlerin başına
Bitinator
Sr. Member

Activity: 746
Merit: 251

View Profile
April 15, 2018, 01:51:03 AM

Blokzincirin bir çok kamu kurulusunda kullanılacağı bilindiği gibi seçim sistemlerinde de kullanılacağı bir gerçek.. umarım daha adil ve şeffaf seçimler ile karşı karşıya kalırız.

INVALID BBCODE: close of unopened tag in table (1)
therealbigcoin
Sr. Member

Activity: 729
Merit: 251

View Profile
April 15, 2018, 02:12:10 AM

Sierra Liena’da tarihin ilk blockchain tabanlı Başkanlık seçiminin denemesi yapılmış. Seçim sonuçları memnuniyet yaratmış mıdır bilemeyiz fakat Dünyanın bir çok güçlü ülkesi bu seçimi dikkatle inceleyecektir fakat kendileri bu teknolojiyi kendi ülkelerinin seçimlerinde kullanmayacaktır. Henüz o kadar adil ve medeni bir Dünya’da yaşamıyoruz.
deliedenpsikolog
Jr. Member
*

Activity: 252
Merit: 1

View Profile
April 16, 2018, 11:47:08 PM

blok zincir teknolojisiyle yapılan her türlü çalışmayı ben ilgiyle takip ediyorum, bence blok zincir geleceğimizi değiştirecek
sinanay
Jr. Member
*

Activity: 146

View Profile
April 17, 2018, 09:55:53 AM

Bir sonraki seçimde bizim ülkemiz de kullanır inşallah sanmasam da umut ediyorum .
frankiemalton
Member
**

Activity: 196

View Profile
April 17, 2018, 11:00:24 AM

Olağanüstü bir haber umarım en kısa zamanda da bizde böyle bir gelişme olur diyeceğim ama olsa bile bir şekilde engellenir.
binbash
Full Member

Merit: 101

View Profile
April 17, 2018, 11:56:26 AM

Vay be buğünlerinidemi görücektik Cheesy isviçrede gerçekten bu blockchain üzerinde epey çalışmalar yürütülüyor sanırım dünyada blockchain üzerinde liderler arasında kalacak gibide gözüküyor.

fixmod
Full Member

Activity: 288
Merit: 100

View Profile
April 17, 2018, 03:51:08 PM

Çok güzel bir yöntem bence. Kullanım alanı sınırlı değil ve her geçen gün başka bir ülkenin sistemine entegre edilen bir sistem. Blochchain sistemi güvenilirliği ile geleceğin sistemi olma yolunda. Seçimlerin bu sistemle yapılması oy pusulalarını tarihe gömebilir. Blockchain oylamaları dünya üzerindeki demokratik gelişime büyük ölçüde katkı sağlayacak bence.

emath7
Newbie
*

Activity: 158

View Profile
April 17, 2018, 03:52:24 PM

Blockchain dünya tarihini değiştirebilecek bir teknoloji. Artık yeni bir Dünya kuruluyor. Kripto paralar bu işin sadece görünen yüzü. Dünyada birçok firma ve ekip blockchain teknolojisini hayata geçirerek yeni bir Dünya'nın kurulmasına ön ayak oluyorlar. Zaman kaybetmeden bizim de bu teknolojiye sarılmamız gerek. Başkanlık seçimleri sadece bir başlangıç. Bundan 5-10 sene sonra hayatımızın her alanına girecek. Şu anda blockchain teknolojisinde yapılan projeleri incelersen eski düzenlerin hepsi yıkılarak yerine yeniden blockchain tabanında projeler geliştiriyorlar.
   Örnek vermem gerekirse şu anda GooglePlay ve AppleStore gibi uygulama platformlarının en büyük rakibi konumunda Open Platform projesi hayata geçmek üzere. Bu proje sayesinde uygulama mağazalarının işlemler için yaptığı kesintileri ortadan kaldırarak, sadece uygulama geliştirici ile kullanıcıyı buluşturması ve direk bağlantı kurulması planlanıyor. Hem gereksiz zaman kaybını hem ekstra masrafları ortadan kaldıracak. Eğer PayPal, Stripe gibi ödeme yöntemlerini kullandıysan ve biraz bilgin varsa bu sistemleri blockchain tabanında tekrar kuran bir proje.
   Dünya ivmeli şekilde değişiyor. Buna ayak uydurmamız şart. Eğer bu teknolojinin gerisinde kalırsak o zaman 3. Dünya ülkeleri arasındaki yerimizi alırız...
coinkeke
Newbie
*

Activity: 88

View Profile
April 17, 2018, 09:36:04 PM

Ya benim merak ettiğim bu iş daha da yayılır mı? Ne bileyim güvenliğin önemli olduğu diğer organizasyonlarda da yaygınlaşırsa popularite açısında ve bu teknolojinin güvenilirliğini tanıtma açısından çok güzel olur
agacsizkoala
Member
**

View Profile
April 17, 2018, 11:18:29 PM

Bu tip uygumalarla blok zincir güvenilirliğini kanıtladı, yani bence bundan sonra kolay kolay, sırtı yere gelmez bitcoinin
risinqsun
Sr. Member

Activity: 672
Merit: 273

-

View Profile
April 17, 2018, 11:21:06 PM

Tarihin acaba daha ilk nelerini yapacaız blockchain üzerinde kim bilir hepimiz biliyoruzki bunlar daha yeni başlangıçlar önümüz epey bir aydınlık görünüyor bu yolda sabırlı olan kazanır.
iranli_tacir
Newbie
*

Activity: 154

View Profile
April 17, 2018, 11:37:56 PM

ben valla başkanlık seçimi diyince içimi bir huzur kaplıyor, çünkü hangi ülkede olursa olsun halk lider seçiyor ve ülkeyi doğrudan halk yönetiyor, halkın dediği oluyor,
atarliromantik38
Newbie
*

Activity: 266

View Profile
April 18, 2018, 10:48:21 PM

valla bana başkanlık seçimi diyince ifrit oluyorum, ortadoğu ülkelerinde başkanlık var. türkiye de o yolda ilerliyor, reis sağ olsun
nartanesi
Jr. Member
*

Activity: 111

View Profile
April 20, 2018, 09:30:54 AM

Hazirandaki secimin de blockhain teknolojisiyle yapılması ne güzel olurdu ama
brkttlv
Jr. Member
*

Activity: 896
Merit: 9

View Profile WWW
April 20, 2018, 05:37:48 PM

Nasıl ki internet bugün hepimizin vazgeçilmezi, her an elimizden düşüremediğimiz bir teknoloji oldu, blockchain de aynı şekilde ve daha hızlı hepimizin kullanacağı bir teknolojik gelişim olacaktır. Kaçınılmaz bir durum bu.
Pages: « 1 2 3 [4] 5 »  All
  Print  

Jump to: