Bitcoin Forum
April 19, 2024, 05:16:08 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]
 
   Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: doresc sa incep minarea de electroneum  (Read 308 times)
bogdanworld (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 7
Merit: 0


View Profile
March 11, 2018, 10:52:55 AM
 #1

 Salut

Sunt nou pe aici.
Doresc sa incep sa minez electroneum.

Ce placi video imi recomandati?

De exemplu https://www.pcgarage.ro/placi-video-profesionale/pny/nvidia-quadro-gp100-16gb-hmb2-4096-bit/ cat produce? Este mai rentabil sa cumpar 1 ca asta, decat 5 https://www.emag.ro/placa-video-gigabyte-geforce-gtx-1080-ti-gaming-oc-11gb-ddr5x-352-bit-gv-n108tgaming-oc-11g/pd/D6RY7NBBM/?gclid=EAIaIQobChMIycmSlI3k2QIVyawYCh26QAPUEAAYASAAEgL59_D_BwE&ref_cmp=ps&emagi_click_id=28280d306a252efb7d3a220d80b682c7 ?
1713503768
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713503768

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713503768
Reply with quote  #2

1713503768
Report to moderator
1713503768
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713503768

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713503768
Reply with quote  #2

1713503768
Report to moderator
In order to get the maximum amount of activity points possible, you just need to post once per day on average. Skipping days is OK as long as you maintain the average.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713503768
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713503768

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713503768
Reply with quote  #2

1713503768
Report to moderator
1713503768
Hero Member
*
Offline Offline

Posts: 1713503768

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713503768
Reply with quote  #2

1713503768
Report to moderator
pcatalin93
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 112
Merit: 0


View Profile
March 12, 2018, 01:05:59 AM
 #2

Daca dai pe google "mining calculator" , cred ca iti apar cel putin 10 site-uri extrem de easy de folosit. Apucandu-te de mining fara sa stii ce Hash Rate scoti pe o anumite placa , nu-ti recomand. Fa intai un research si pe urma ai sa iti faci idee singur de ceea ce trebuie sa achizitionezi si ce e cel mai bine pentru tine.

Edit : Am vazut ca nu te joci si vrei sa investesti o suma considerabila .. cred ca ai de citit si de invatat foarte mult inainte de a investi 300 de milioane.
IonCreanga
Member
**
Offline Offline

Activity: 233
Merit: 32


View Profile WWW
March 12, 2018, 03:56:14 AM
 #3


Salut,
Si eu mi-am batut capul o vreme cu Electroneum, si mi-am dat seama ca, din punct de vedere tehnic, nu sunt prea priceputi. Mai toti oamenilor care stiu cu ce se mananca blockchain-ul ori ii ignora, ori nu vorbesc prea frumos despre ei. Asta initial te face sa crezi ca sunt doar invidiosi.
Dar nu e atat de simplu. Ce pare evident despre Richard Ells totusi, este ca se pricepe foarte bine la a vinde. La naiba, a produs 40 de milioane de dolari intr-o luna, cu un simplu fork la Monero. Care daca te pricepi un pic il faci in 10 minute https://cryptonotestarter.org/ A mai adaugat  si niste promisiuni si aia e.
Eu unu ii sunt recunoscator ca mi-a deschis mintea. Nu e nevoie decat de marketing, partea tehnica e deja facuta.
Asa ca eu te-as sfatui sa nu mai investesti in minerit, ci in crearea unei monede proprii. Apoi tot ce ti-a ramas in marketing.

bogdanworld (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 7
Merit: 0


View Profile
March 12, 2018, 06:33:52 AM
 #4

Cred ca pentru a-ti crea propria moneda ai nevoie mai mult de doar un site. Ai nevoie de o echipa foarte buna in asa ceva, de bani foarte multi, de notorietate. Sunt sute, daca nu mii de criptomonede care nu au nici o valoare sau care nu se tranzactioneaza absolut deloc (uite un exemplu de moneda care nu se mai tranzactioneaza de mult, dar pentru care cineva si-a vandut casa: https://www.youtube.com/watch?v=paKMqPIBp00 ).

Deci daca eu as investi 50-100k euro in minare, cu acesti bani in crearea unei monede nu as avea nici o sansa, sunt necesare sume mult mai mari decat astea, de asemenea este necesar sa fii cineva, sa se scrie la nivel mondial despre tine (sa se scrie de bine...).
sparg
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 280
Merit: 110



View Profile
March 12, 2018, 08:05:14 AM
 #5


Salut,
Si eu mi-am batut capul o vreme cu Electroneum, si mi-am dat seama ca, din punct de vedere tehnic, nu sunt prea priceputi. Mai toti oamenilor care stiu cu ce se mananca blockchain-ul ori ii ignora, ori nu vorbesc prea frumos despre ei. Asta initial te face sa crezi ca sunt doar invidiosi.
Dar nu e atat de simplu. Ce pare evident despre Richard Ells totusi, este ca se pricepe foarte bine la a vinde. La naiba, a produs 40 de milioane de dolari intr-o luna, cu un simplu fork la Monero. Care daca te pricepi un pic il faci in 10 minute https://cryptonotestarter.org/ A mai adaugat  si niste promisiuni si aia e.
Eu unu ii sunt recunoscator ca mi-a deschis mintea. Nu e nevoie decat de marketing, partea tehnica e deja facuta.
Asa ca eu te-as sfatui sa nu mai investesti in minerit, ci in crearea unei monede proprii. Apoi tot ce ti-a ramas in marketing.

Sa faci moneda poate ca nu e greu, dar sa stii sa o promovezi e o arta. Aici Richar Ellis e artistul fiindca omul e foarte bun pe marketing. Faptul ca a dat impresia de transparenta prin interviurile date de la sediul firmei si prin toate anunturile pe care le facea (in care spunea acelasi lucru dar cu alte cuvinte) a atras.
Momentan proiectul lui este bazat pe promisiuni, ei neavand , inca, un produs de vandut.

al1n
Member
**
Offline Offline

Activity: 154
Merit: 29


View Profile
March 12, 2018, 10:38:37 AM
 #6

Sunt foarte multe monede unde PR-ul a facut pretul, iar din punct de vedere tehnic sunt 0 barat.
La fel sunt si altele care tehnic stau bine, dar n-au avut echipa de publicitate cum ar trebui, asa ca se zbat in anonimitate.
Din pacate si aici e ca peste tot in lume, eticheta e uneori mai importanta decat produsul.
Atata doar ca pe termen lung, degeaba ai eticheta. Pacaleala asta merge cat merge, dar la un moment dat se si termina.
O moneda nu-ti ofera imagine (cum e cazul in lumea reala cu iphoneul), asa ca daca echipa din spate nu performeaza, pana la urma o arunci.

Strict despre electoneum, cred ca perioada de hype a trecut. Rezultatele nu au venit, asa ca pretul se duce incet in jos.
Eu nu mai minez electroneum, am trecut la altceva. Am vandut tot ce am avut cat era pretul inca mare.
IonCreanga
Member
**
Offline Offline

Activity: 233
Merit: 32


View Profile WWW
March 13, 2018, 09:20:56 AM
 #7

Apropo de tehnic, mineritul de monede nu pare sa mai fie de viitor.
IOTA si Cadano arata cel mai profesionist din punctul meu de vedere, iar astea folosesc Tangle si Proof of Stake.

Volodin_Pasha
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 54
Merit: 0


View Profile
March 13, 2018, 02:22:05 PM
 #8

Există un site whattomine.com . pe care puteți afla ce este mai bine să minezi. și care placa este cea mai bună pentru mining. opinia mea este că este mai bine să minezi ETH.
bogdanworld (OP)
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 7
Merit: 0


View Profile
March 13, 2018, 02:59:38 PM
 #9

Si cui vinzi iota si cine il cumpara?
Omelette Du
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 24
Merit: 0


View Profile
March 15, 2018, 04:31:00 PM
 #10

Ar trebui a fim atenti in momentele actuale la ce inseamna o ivestitite buna in crypto: minat, trading, ICOs, hold pe termen lung.

Se anunta regulatii severe in domeniu, mai ales cu noua lege europeana a prelucrarii datelor cu caracter personal. Pot fi afectate multe websiteuri de profil sau exchange-uri. Calculeaza un ROI la investitia facuta si vezi daca se merita pentru tine sa investesti in minat.
ubiqland
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 112
Merit: 0


View Profile
June 14, 2018, 10:52:29 PM
 #11

Eu îl minez cu cell android...30h/s
zumzumro
Member
**
Offline Offline

Activity: 195
Merit: 11

Learning more every day


View Profile WWW
June 15, 2018, 07:44:11 AM
 #12


Practic nu il minezi pe Android... deoarece daca ai mina cu adevarat intr-o ora ti s-ar duce bateria... ei de fapt fac o simulare a minarii... dar na.. 30h e extrem de putin:) la cat costa acum electroneum

NOIZ

 ⇐ ● A decentralized cognitive ad network ● ⇒

○ ○ ○ ➀ WEBSITEWHITEPAPERTELEGRAMTWITTERFACEBOOK  ○ ○ ○
ubiqland
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 112
Merit: 0


View Profile
June 15, 2018, 09:12:35 PM
 #13


Practic nu il minezi pe Android... deoarece daca ai mina cu adevarat intr-o ora ti s-ar duce bateria... ei de fapt fac o simulare a minarii... dar na.. 30h e extrem de putin:) la cat costa acum electroneum
Am citit și eu că e simulare ...dar pi cînd vin gratis sunt buni..și aia (300 într-o lună)
Stellite lucrează la mobile mining adevărat...
artstyle1695
Newbie
*
Offline Offline

Activity: 41
Merit: 0


View Profile
June 16, 2018, 12:23:35 PM
 #14

cred ca nu e o varianta foarte stabila si perspectiva
Rakabel619
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 322
Merit: 100



View Profile
June 18, 2018, 08:50:12 PM
 #15

salut, vezi ca sunt filmulete pe youtube. andy popescu are ferma de minat electroneum, dar ce are omu' acolo, este SF si costa extrem de mult. oricum, uita-te acolo poate te inspira, eventual il poti intreba, cred ca iti va raspunde

Rakabel619
Full Member
***
Offline Offline

Activity: 322
Merit: 100



View Profile
June 28, 2018, 08:43:01 PM
 #16

salut. sper ca ai vazut clipurile de pe youtube pe care ti le-am scris mai sus. eu zic ca este o greseala sa incepi sa minezi acum

Pages: [1]
  Print  
 
Jump to:  

Powered by MySQL Powered by PHP Powered by SMF 1.1.19 | SMF © 2006-2009, Simple Machines Valid XHTML 1.0! Valid CSS!