Bitcoin Forum
April 24, 2024, 07:44:31 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1] 2 »  All
  Print  
Author Topic: ÇİN DEVLETİ'nin KRİPTOPARALARA ANLAMSIZCA KARŞI OLMASI.  (Read 372 times)
pkblgn (OP)
Member
**

Activity: 180
Merit: 10

Risk takes great win or die.

View Profile
March 11, 2018, 06:28:19 PM
Merited by fuathan (5), oxonhu (1)

Arkadaşlar merhaba size ÇİN'in spekülatif BTC STRATEJİSİ hakkında kendi düşüncelerimi açıklamak istiyorum.
Dünyada En son Bitcoin'i yasaklayacak ülke ÇİN diye düşünüyorum.

SEBEPLER
1-Bu yasaklamalara rağmen Dünyadaki 24 saatlik borsa hacimlerinde ilk 5'te 3 Çin Borsası mevcut.Para akışı Çin'de.
      1.Okex(ÇİN)
      2.Binance(ÇİN)
      3.Bitfinex(ABD)
      4.Huobi(ÇİN)
      5.Bithumb(Güney Kore)

2-Bitcoin madenciliği yapan Bitmain şirketinin ürettiği özel cihazlar Çinli şirketler tarafından üretiliyor.Kaymağını yedikten sonra cihazlar dünyanın dört bir yanına yüksek fiyatlardan mining yapmak isteyen  şahıslara ve şirketlere satılıyor ülkeye büyük bir dolar girdisi sağlıyor.
https://www.bitmain.com/about

3-Büyük poolların yönetimi yine bunların elinde.Piyasının en az %40 ı Çinlilerde.Organize olup spekülasyon yapma olanakları mevcut.

4-NEO tabanlı çıkan icoları incelediğimizde 5x 10x 50x yapan birçok proje olduğunu görüyoruz bunlarda ülkeye sıcak para sokuyor.Özet olarak;

Çin'in yasaklama amacı tamamen spekülatif ortam yaratıp ucuzdan Bitcoin toplamaktan başka hiçbirşey olamaz.

____dock.io____
Decentralized professional data exchange powered by Ethereum

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  ● ⚫ ●  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬[
The trust scores you see are subjective; they will change depending on who you have in your trust list.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
fuathan
Hero Member

Activity: 1092
Merit: 520

Aleph.im

View Profile
March 11, 2018, 06:35:19 PM

Başlık caps açık yazdığını görünce dedim yine saçma sapan bir başlık açılmış. Kusura bakma bu önyargım için. Konu yeni olmasa da mantıklı argumanlarla desteklenmiş beyin fırtınası yaratacak güzel başlık. Meriti bastim  Grin Smiley
Midesiz
Member
**

Activity: 378
Merit: 20

View Profile
March 11, 2018, 06:36:16 PM

Kripto paralara karşı savaş aslında çok anlamsız. Çünkü bu işi savaşarak çözemezler anca uzlaşarak ve ortak bir paydada çözüm yaratarak sonuçlandırabilirler.

pkblgn (OP)
Member
**

Activity: 180

Risk takes great win or die.

View Profile
March 11, 2018, 06:40:07 PM

Başlık caps açık yazdığını görünce dedim yine saçma sapan bir başlık açılmış. Kusura bakma bu önyargım için. Konu yeni olmasa da mantıklı argumanlarla desteklenmiş beyin fırtınası yaratacak güzel başlık. Meriti bastim  Grin Smiley
Sayın Fuathan meritler için teşekkür ediyorum.Meritler daha faydalı paylaşımlar yapmak açısından gerçekten forumdaki herkese motivasyon sağlıyor.

____dock.io____
Decentralized professional data exchange powered by Ethereum

▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬  ● ⚫ ●  ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬[
E.D.T.
Newbie
*

Activity: 4
Merit: 0

View Profile
March 11, 2018, 06:40:24 PM

Bence haklısınız. Yapılanlar tamamen spekülatif hareketler. Ne kadar saldırı olursa olsun kripto paraları engelleyebileceklerini düşünmüyorum.
Piratte
Full Member

Activity: 840
Merit: 103

View Profile
March 11, 2018, 07:23:52 PM

Bence sebeplerinden birisi cin parasinin euro dolar ve diger para birimleri karsisinda degersizligini korumaya calismaktan kaynakli cin parasinin degerlenmesini istemiyor. Uretimin kendilerinde kalmasini istiyor.
ArmaDildo
Full Member

Activity: 672
Merit: 100

View Profile
March 11, 2018, 07:40:17 PM

Çin devleti ruslar gibi amerika'ya karşı atıyor her adımını bence bu yüzden değişik kararlar alıyorlar. Ama coin piyasası asyanın doğusunda dönüyor yinede

hmsr
Full Member

Activity: 798
Merit: 106

👉bit.ly/3QXp3oh | 🔥 Ultimate Launc

View Profile
March 11, 2018, 07:44:52 PM

Kripto paranın çıkış yeri büyük ihtimal Çin olabilir. İcolar yasakladılar zaten. Çin ve Rusya destek verirse önü alınamaz kriptoparaların.Bakalim ne zaman destek verecekler.

tayfundeniz
Sr. Member

Activity: 826
Merit: 296

View Profile
March 11, 2018, 07:45:00 PM

Çin bitcoin piyasasını yönlendiriyor.Görülen olay bu.Çin menşeli coinlerde güzel değerleniyor.Düzenleme yapmaları bir nevi kendi vatandaşlarına korumaya yönelik.Piyasayı biraz tedirgin etsede daha sağlam ilerlemesi için bu gibi önlemlerin olması doğal.Zamanla herşey daha güzel olacak.
kriptom
Hero Member

Activity: 644
Merit: 502

View Profile
March 11, 2018, 07:47:23 PM

Çinin elinde yüklü miktarda kripto para olduğu kadar yüklü miktardada dolar olması . Yasaklamaları komple kaldırdıkları gün fırtınalar kopacaktır .
yavuzcelik
Member
**

Activity: 168

View Profile
March 11, 2018, 07:49:49 PM

Çin en cok hacimli barındıran ülke kripto paralara karşı bir tavır alması anlamsız bi şey  Çin en cok parayı kazanacak ülke olması cabası

Virtual Rehab➣➣➣ Psychological Rehabilitation for Vulnerable Populations
farting_shot
Full Member

Activity: 318
Merit: 100

View Profile
March 11, 2018, 07:50:53 PM

Her türlü haberi ya da düzenlemeyi kripto ruhuna aykırı hareketler olarak görüyoruz ve bu zihniyetin sonucunda da yasaklama olarak adlandırıyoruz. Çin devletinin kendi adına yaptığı düzenlemelerin piyasada olumsuz olarak büyük yankı bulmasına şaşırıyorum doğrusu. Ne olacakti ki bütün devletler kriptoya kuralsız kaidesiz hoş geldin mi diyecekti.
bitpazari
Hero Member

Activity: 896
Merit: 519

View Profile
March 11, 2018, 07:59:02 PM

Güzel noktaya parmak basmışsın Çin olmasaydı zaten ekosistem bu kadar büyüyemezdi ayrıca Çin gibi devasa bir yerde kripto paraların kesinlikle kullanılması ülkeye büyük katkılar getirecektir sadece parasal girdi olarak değil. Fakat yine böyle büyük bir yerde türlü sorunları beraberinde getirebilir tedbirli yaklaşmaları doğru ama karşısında durmaya çalışmaları hem başarıyla sonuçlanmaz ve teknolojik olarak geride kalmalarını sağlar.
mithatozdemir
Newbie
*

Activity: 33
Merit: 0

View Profile
March 11, 2018, 08:17:48 PM

Serçeye yırtıcı kuşların musallat olması serçenin uçma kabiliyetini geliştirir.

Çin hem kriptoya musallat oluyor piyasayı baskılıyor,   hem ucuzdan topluyor  kriptonun reklamını yapıyor, hem para kazanıyor.

Çin teknoloji işçisi olmaktan çıkıyor artık oyun kurucu durumda.

Çok güzel tespitler İbrahim tebrik ederim...
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
March 11, 2018, 08:21:41 PM

çin her zaman bir bahane bulup piyasayı mutlaka manipüle etmeyi başarıyor. bence yine aynısı olacak. adamlar bence dünyanın süper gücü ne maerika ne de rusya varsa yoksa çin bence. özellikle crypto para meselesinde dünya devi.
hasyurt
Full Member

Activity: 602
Merit: 118

View Profile
March 11, 2018, 08:22:31 PM

Serçeye yırtıcı kuşların musallat olması serçenin uçma kabiliyetini geliştirir.

Çin hem kriptoya musallat oluyor piyasayı baskılıyor,   hem ucuzdan topluyor  kriptonun reklamını yapıyor, hem para kazanıyor.

Çin teknoloji işçisi olmaktan çıkıyor artık oyun kurucu durumda.

Çok güzel tespitler İbrahim tebrik ederim...

hocam senin yorumlarında bence 10 numara bravo...
bobita
Legendary
*

Activity: 2506
Merit: 1291

★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!

View Profile
March 11, 2018, 08:27:29 PM

İlgili başka konularda da fikrimi yazdım, yineleyeyim: Çin'in kriptoyu yasaklayacağını düşünen Çin devletinin mantalitesini hiç ama hiç anlamamış demektir.
Çin (devleti) para kazandıran hiçbir faaliyeti asla ve asla yasaklamaz, çünkü her ne şekilde olursa olsun dünyadaki para kazandıran sektörlerde söz sahibi olmak (üretim, ticaret, madencilik, balıkçılık, savunma sanayi vb)  resmi devlet politikalarıdır.
Ama aynı şekilde totaliter yapısı nedeniyle kendi kontrolü dışında gelişmesine de kesinlikle izin vermez, o nedenle başta bir takım yasalar olmak üzere (yasaklar demek yanlış) mutlaka ipleri elinde tutmak için hamleler yapacaktır. Piyasa bunlara kısa bir geçiş döneminden sonra rahatlıkla uyum sağlar, endişelenmeyin.

.
.BIG WINNER!.
[15.00000000 BTC]

▄████████████████████▄
██████████████████████
██████████▀▀██████████
█████████░░░░█████████
██████████▄▄██████████
███████▀▀████▀▀███████
██████░░░░██░░░░██████
███████▄▄████▄▄███████
████▀▀████▀▀████▀▀████
███░░░░██░░░░██░░░░███
████▄▄████▄▄████▄▄████
██████████████████████

▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
██████████████████████
█████▀▀█▀▀▀▀▀▀██▀▀████
█████░░░░░░░░░░░░░████
█████░░░░░░░░░░░░▄████
█████░░▄███▄░░░░██████
█████▄▄███▀░░░░▄██████
█████████░░░░░░███████
████████░░░░░░░███████
███████░░░░░░░░███████
███████▄▄▄▄▄▄▄▄███████

██████████████████████
▀████████████████████▀
▄████████████████████▄
███████████████▀▀▀▀▀▀▀
███████████▀▀▄▄█░░░░░█
█████████▀░░█████░░░░█
███████▀░░░░░████▀░░░▀
██████░░░░░░░░▀▄▄█████
█████░▄░░░░░▄██████▀▀█
████░████▄░███████░░░░
███░█████░█████████░░█
███░░░▀█░██████████░░█
███░░░░░░████▀▀██▀░░░░
███░░░░░░███░░░░░░░░░░

██░▄▄▄▄░████▄▄██▄░░░░
████████████▀▀▀▀▀▀▀██
█████████████░█▀▀▀█░███
██████████▀▀░█▀░░░▀█░▀▀
███████▀░▄▄█░█░░░░░█░█▄
████▀░▄▄████░▀█░░░█▀░██
███░▄████▀▀░▄░▀█░█▀░▄░▀
█▀░███▀▀▀░░███░▀█▀░███░
▀░███▀░░░░░████▄░▄████░
░███▀░░░░░░░█████████░░
░███░░░░░░░░░███████░░░
███▀░██░░░░░░▀░▄▄▄░▀░░░
███░██████▄▄░▄█████▄░▄▄

██░████████░███████░█
▄████████████████████▄
████████▀▀░░░▀▀███████
███▀▀░░░░░▄▄▄░░░░▀▀▀██
██░▀▀▄▄░░░▀▀▀░░░▄▄▀▀██
██░▄▄░░▀▀▄▄░▄▄▀▀░░░░██
██░▀▀░░░░░░█░░░░░██░██
██░░░▄▄░░░░█░██░░░░░██
██░░░▀▀░░░░█░░░░░░░░██
██░░░░░▄▄░░█░░░░░██░██
██▄░░░░▀▀░░█░██░░░░░██
█████▄▄░░░░█░░░░▄▄████
█████████▄▄█▄▄████████

▀████████████████████▀

Rainbot
Daily Quests
Faucet
Kripto_adam
Full Member

Activity: 350
Merit: 108

The World’s First Blockchain Core

View Profile
March 11, 2018, 08:28:51 PM

Arkadaşlar merhaba size ÇİN'in spekülatif BTC STRATEJİSİ hakkında kendi düşüncelerimi açıklamak istiyorum.
Dünyada En son Bitcoin'i yasaklayacak ülke ÇİN diye düşünüyorum.

SEBEPLER
1-Bu yasaklamalara rağmen Dünyadaki 24 saatlik borsa hacimlerinde ilk 5'te 3 Çin Borsası mevcut.Para akışı Çin'de.
      1.Okex(ÇİN)
      2.Binance(ÇİN)
      3.Bitfinex(ABD)
      4.Huobi(ÇİN)
      5.Bithumb(Güney Kore)

2-Bitcoin madenciliği yapan Bitmain şirketinin ürettiği özel cihazlar Çinli şirketler tarafından üretiliyor.Kaymağını yedikten sonra cihazlar dünyanın dört bir yanına yüksek fiyatlardan mining yapmak isteyen  şahıslara ve şirketlere satılıyor ülkeye büyük bir dolar girdisi sağlıyor.
https://www.bitmain.com/about

3-Büyük poolların yönetimi yine bunların elinde.Piyasının en az %40 ı Çinlilerde.Organize olup spekülasyon yapma olanakları mevcut.

4-NEO tabanlı çıkan icoları incelediğimizde 5x 10x 50x yapan birçok proje olduğunu görüyoruz bunlarda ülkeye sıcak para sokuyor.Özet olarak;

Çin'in yasaklama amacı tamamen spekülatif ortam yaratıp ucuzdan Bitcoin toplamaktan başka hiçbirşey olamaz.

Babacim adamlar 1.5 Milyor insan aklin aliyormu bu sayiyi? maca gittinmi?harni deli gibi kalabalik 30-40 bin kisi varken yada AKP mitingine gittinmi hic? Ben hep gidiyorum 150K insan geliyor ohaa diyon bu ne kafan donuyor milyor diyorum baba bak bu anlattiklarim binlerdi milyonlar var arada sonra milyorar cok milyor insan var cinde ondan boyleler. yuce kumandanimiz 3 cocuk derken bunu diyordu.

▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄ ▄ ■        SKYNET        ■ ▄ ▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▐▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬     PRIVATE SALE is LIVE     ▬▬▬▬▬▬▬▬▬▬▌
Whitepaper   Bounty   Bitcointalk   ■   Facebook   Twitter   Telegram
GiannisTR
Member
**

Activity: 224

ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform

View Profile
March 11, 2018, 09:08:03 PM

Koskoca çine bak fiyat düşürüp alttan toplamayı kovalayacak ey Allahım ya utandım yazınızı okurken sorry but true

______________▂▂ ▃ ▄ ▅ ▆ ▇ █►  arizn  ◄█ ▇ ▆ ▅ ▄ ▃ ▂▂______________            ┏━━━━━━━━━━━━━┓
                             A TOKENISED CROWD FUNDING PLATFORM                                         ◄   ICO: 30% BONUS   ►
FacebookTwitterYoutubeInstagramWebsiteWalletTelegramWhitepaper ●    ┗━━━━━━━━━━━━━┛
wolwoo
Legendary
*

Activity: 2058
Merit: 1135

View Profile
March 11, 2018, 09:23:03 PM

İlgili başka konularda da fikrimi yazdım, yineleyeyim: Çin'in kriptoyu yasaklayacağını düşünen Çin devletinin mantalitesini hiç ama hiç anlamamış demektir.
Çin (devleti) para kazandıran hiçbir faaliyeti asla ve asla yasaklamaz, çünkü her ne şekilde olursa olsun dünyadaki para kazandıran sektörlerde söz sahibi olmak (üretim, ticaret, madencilik, balıkçılık, savunma sanayi vb)  resmi devlet politikalarıdır.
Ama aynı şekilde totaliter yapısı nedeniyle kendi kontrolü dışında gelişmesine de kesinlikle izin vermez, o nedenle başta bir takım yasalar olmak üzere (yasaklar demek yanlış) mutlaka ipleri elinde tutmak için hamleler yapacaktır. Piyasa bunlara kısa bir geçiş döneminden sonra rahatlıkla uyum sağlar, endişelenmeyin.

adamlar daha dün sanırım devlet başkanın ömür boyu lider kalmasına onay veren yasayı geçirdi. merkeziyetsiz para ve bilgi akışı - otoriter yönetim !!!! "bu ülkeye komünizm gelecekse onu da biz getiririz"  ankara valiliği yapmış nevzat tandoğan'ın bu sözü herşeyi açıklıyor sanırım. öte yandan demokrasicilik-hümanizmcilik oynayan, emperyalizm ve kapitalizm ile kitleleri köleleştiren batı da kendi kurduğu sistemin yıkılıp özgürlükçü ve eşitlikçi bir yapıya geçilmesine ne kadar müsaade eder muamma! burada devreye diyalektik giriyor! "Diyalektik kavramı, kelime kökü diyalog ve etik kurallı bir şekilde tez ve antitezin ortaya konulmasıyla belli bir konu üzerinden ortak değerlerin inşası anlamına gelir, yani tartışılmış bir şekilde tezden senteze geçmiş, farkında olunmadan tekrar tartışılmasında gene aynı soru ve olası varsayımsal cevaplara ulaşılacak kavram değerlerine verilen genel adlandırmadır." vikipedi
son olarak "siyaset (özellikle sun'i) sorunların zamana yayılarak çözülmesi (!) sanatıdır" 1 yüzyıl da insanlık bunlarla boğuşmaz inşallah...

Kurtla beraber öldürüyorlar, çobanla beraber yiyorlar, sahibiyle beraber ağlıyorlar.
guzuyu zaten ipleyen yok Wink
Pages: [1] 2 »  All
  Print  

Jump to: