Bitcoin Forum
May 10, 2024, 12:48:56 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: « 1 2 [3]  All
  Print  
Author Topic: Uber korsan taksiciliğin görünen yüzü mü yoksa yeni trend taksi sistemi midir?  (Read 366 times)
Mali.sak
Member
**

Activity: 238
Merit: 10

View Profile
April 27, 2018, 12:13:47 PM

uberin taksicilerden daha düzenli vergi verdiğine inanıyorum. binen müşteri nerede binmiş nerede inmiş kaç km gitmiş kaç para vermiş hepsi kayıt altında. devlet istediği zaman bütün dökümleri alabilir. 5 kuruş bile vergiden kaçıramaz.
taksi öyle mi?

şirkete vermek için bi fatura bile istesen yaa abi durakta unutmuşum diyor veya öf pöf çekiyor.

kalkıp vergi kaçırıyorlar demesin. asıl vergiyi kimin kaçırdığını görüyoruz zaten.
"The nature of Bitcoin is such that once version 0.1 was released, the core design was set in stone for the rest of its lifetime." -- Satoshi
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715345336
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715345336
Reply with quote  #2

1715345336
Report to moderator
1715345336
Hero Member
*

Ignore
1715345336
Reply with quote  #2

1715345336
Report to moderator
1715345336
Hero Member
*

Ignore
1715345336
Reply with quote  #2

1715345336
Report to moderator
criptolover12
Member
**

Activity: 238
Merit: 10

View Profile
April 27, 2018, 12:26:13 PM

uber tartismasiz korsan taksi ama ekonomiye sari taksilerden daha fazla katki yaptiklarina eminim. sari taksiler o kadar les ki herhangi bir korsan taksi bile daha fazla vergi oduyordur uber olmasina gerek yok. arac alinca odenen otv bile taksilerin 10 yillik vergisinden fazladir.

OAX - REAL WORLD APPLICATION OF DECENTRALIZED EXCHANGES - V1
■  Hold your own keys - Liquidity Aggregation - Open and Transparent  ■
■ ■ WebsiteTeamWPTWPProject DeckANNBounty ANN ■ ■
kaya.parca
Newbie
*

Activity: 210
Merit: 0

View Profile WWW
April 27, 2018, 12:43:05 PM

bu taksicileri, dolmuş ve otobüs şoförleri gibi çeteleri ve de metro turizm gibi leş firmaları oldum olası sevmiyorum. zamanında bla bla çıktı bu metrodan kurtulduk artık pegasusun kampanyaları sayesinde çok daha ucuza gidiyoruz. uber sayesinde belki taksiciler de kendisine çeki düzen ver. hem insani yönden hem de devamlı vurguladıkları vergi konusunda. tabi olur mu? olmaz.
lightbringer14
Jr. Member
*

Activity: 126
Merit: 2

View Profile WWW
April 28, 2018, 03:39:44 AM

En önemlisi yol kapalı olsa trafik olsa veya başka yoldan gitmiş olsa bile vereceğin para belli o asla değişmiyor. Zaten sistemleri gideceği yolu çiziyor adam da ona göre gidiyor. Sende kafanı arkaya yasliyorsun rahat rahat güvenli bir şekilde yapıyorsun yolculuğunu.

◈ HYPERQUANT ◈ Platform for Professional Asset Management  (https://goo.gl/wGkw41)
assassin15
Jr. Member
*

Activity: 112
Merit: 1

View Profile WWW
April 28, 2018, 10:06:22 AM

Özellikle şoförün kalitesine bakabiliyor ve ona göre çağırabiliyorsun ve İstanbul'da taksilere verilen ciddi miktarların aksine 4 5 kişi binerek konforlu bir ulaşım sağlayabiliyorsun. Uygun saatlerde daha da ucuza ciddi mesafeleri kaydedebilirsiniz. Ben her zaman desteklerim böyle bir uygulamayı
ChevyImpala
Jr. Member
*

Activity: 154
Merit: 4

View Profile
May 04, 2018, 06:35:38 PM

Taksiciliğin biraz kalitesinin arttırılması gerekiyor diye düşünüyorum. Hani lüks araçlarda seyahat edip viskimizi yudumlamaktan bahsetmiyorum. En azından daha kibar, anlayışlı ve en azından dürüst (dolandırmaya çalışmayan) bireyler olmasını temenni ediyorum. Bu açıdan baktığımızda rekabet kaliteyi getirir mi acaba diye düşünüyorum Smiley

◣◣◣     CryptoBank     ◢◢◢
Revolutionary Financial System Based On The Blockchain (https://cryptobank.co)
outjsd
Newbie
*

Activity: 27

View Profile
May 04, 2018, 07:00:46 PM

Taksiciler öyle bıktırdılar ki insanları über in ne olduğu kimsenin umrunda değil. Orada verilen güzel hizmete tav insanlar.
xxbtcxxx
Member
**

Activity: 322
Merit: 11

View Profile
May 05, 2018, 08:38:56 AM

Uber taksicilerin en güzel rakibi diyebilirim. Çok kullanışlı ve güvenilir bir sistem olması da ayrı bir özelliği. Adamlar saygılı ve en önemlisi vereceğin para belli. 40 lira tutar abi diyip 60 liraya götürmüyorlar.
DemirelEylul
Newbie
*

Activity: 98

View Profile WWW
May 06, 2018, 03:17:51 AM

Taksicilerin yaptıklarını say say bitmez. Ama asıl neden para kazanmadıklarına dönüp bir baksınlar. Uçuk fiyatlarda plakalar tekelleşme, fabrika işçilerinden çok daha kötü şartlarda üç kuruşa çalışan taksi şoförleri... bu da yaz yaz bitmeyecek. Sistem değişiyor taksi şoförlerinin çoğu gündelikç olarak çalışıyor imkanı olanlar geçsin übere taksi ve plaka sahibi godamanlar düşünsün
Dncmrt
Newbie
*

Activity: 63

View Profile
May 06, 2018, 09:33:24 AM

Bir taksiciden duyduğuma göre Uberler daha çok vergi veriyorlarmış. Bindiğim hiç bir uberdede sıkıntı yaşamadım. Bence daha çok yaygınlaşmalı Smiley
civilengineer
Full Member

Activity: 434
Merit: 112

View Profile
May 06, 2018, 04:44:01 PM

Her ne kadar genellememek gerekse de çoğunluğunun kendisine çeki düzen vermesi gerekiyor. yakın mesafe gitmem, uzak mesafe dönüşte müşteri alamam gitmem, bir de yolu biliyor mu acaba diye
abi nereden gideyim diye soruları var
Lan nereden gideceksin tam adresini veriyorum üstüne bir de anlatıyorum zaten. düz yoldan gideceksin nereden gideceksin sanki. git önce eskişehir yoluna çık oradan samsun yoluna dön. çevre yoluna çık dikimevine geç.
pandacik
Jr. Member
*

Activity: 168

View Profile WWW
May 06, 2018, 05:10:12 PM

Yeni trend taksi sistemidir hocam. Bana kalirsa oldukca uygun ve harika bir sistem. Cogu taksiciden cok daha iyidir.
Reosta_
Member
**

Activity: 994
Merit: 20

View Profile
May 09, 2018, 03:39:53 PM

Şu an korsan taksi gözü ile bakılıyor olsa da Uber yepyeni bir sistemdir. Yurtdışında fazlasıyla yayılmış olan bu sistem, ülkemize yerleştiği takdirde de taksicilerin saçma triplerinden kurtulmamızı sağlayacaktır.

ront
Newbie
*

Activity: 140

View Profile WWW
May 09, 2018, 03:52:52 PM

hizmet vereceksin kardeşim. o hizmeti vermezsen götün başın ayrı oynarsa böyle yeni bir sistem geldiği zaman yamulursun. destekliyorum überi isterse %20'si yabancı olsun umurumda olsun. belki bunları görünce kendilerine çeki düzen verir kendilerine.
homojenshit
Newbie
*

Activity: 59

View Profile
May 09, 2018, 06:49:05 PM

Vergi diyorlarda sanki taksiciler vergi veriyorlarmış gibi konuşuyorlar. 2 milyonluk plakaya sahipler de ne kadar vergi veriyorlar merak ediyorum?
bjksk
Newbie
*

Activity: 84

View Profile
May 09, 2018, 07:20:08 PM

biz kalabalik oldugumuzda kullaniyoruz aralar guzel odeme problemi yok
blogmantube
Newbie
*

Activity: 70

View Profile
May 11, 2018, 09:38:14 AM

Taksilerin hangisi vergi veriyormuş ben ne gördüm ne duydum. Uber çağa ayak uyduran akıllı bir taksi platformu ötesi yok.
Sikkoin
Newbie
*

Activity: 70

View Profile WWW
May 11, 2018, 10:36:19 AM

Taksicilerin dalaverelerinden bin kat iyidir uber. Turiste geçir, fırsatçılık yap geçir, nereye kadar ?
neblpr
Newbie
*

Activity: 140

View Profile
May 11, 2018, 10:55:26 AM

Zaten hava alanlarında vs vip transfer vardı, bunun uygulama ve çok kullanılan hali olarak görüuorum ben
jakdanyel
Sr. Member

Activity: 1638
Merit: 304

kycfree

View Profile
May 11, 2018, 05:52:11 PM

Ben korsan olarak görmüyorum açıkçası adamların bu işi yaptığı net şekilde ortada kaçıp saklanmıyorlar zaten ve sarı taksilere göre daha iyiler bence

▄▄███████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
███████████▀▌▄▀██████████
███████▄▄███████▄▄███████
██████▄███▀▀██▀██████████
█████████▌█████████▌█████
█████████▌█████████▌█████
██████████▄███▄███▀██████
████████████████▀▀███████
███████████▀▀▀███████████
█████████████████████████
▀█████▀▀████████████████▀