Bitcoin Forum
May 13, 2024, 06:42:01 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Bounty için Website nasıl açılır ? [Wordpress-Blogger]  (Read 232 times)
alicaan (OP)
Full Member

Activity: 366
Merit: 101

View Profile
March 15, 2018, 12:51:24 PM
Last edit: March 17, 2018, 09:18:31 PM by alicaan
Merited by mhanbostanci (1)

Merhaba arkadaşlar, bildiğiniz gibi bounty bizler için akmasa da damlayan bir kazanç kapısı. Twitter, facebook, signature gibi kampanyalara katılmayı nerdeyse herkes biliyor, kaynak kolay bulunuyor forumda. Genelde yeni başlayan arkadaşların dikkatinden kaçan İÇERİK OLUŞTURMA kampanyaları da var bountylerde. Bunlar video, makale, logo, gif gibi seçenekler olabiliyor. Genelde makale paylaşımı hazır, medium, steemit, reddit gibi platformlara yapılıyor fakat inanın bu şekilde daha basit ve daha kolay makale üretip paylaşabileceksiniz. İnternette bu konuda kaynaklar mevcut, basite kaçmak amacıyla kaynakları birleştirerek size yardımcı olmaya çalışacağım.

Website açabilmek için 2 seçeneğimiz var,
1- Domain alıp, hazır blog sistemlerine bağlamak. (xxx.blogger.com veya xxx.wordpress.com isimli siteyi sahip olduğunuz xxx.com alan adına yönlendirmek.)
2- Domain ve hosting alıp, cms scriptleri (wordpress-joomla-smf-vbulletin vb) sitenize kurmak. (örnek projem: (xxxxxx) Bu seçenek için detaylı bilgiyi şimdilik vermeyeceğim.

Birinci seçenekte işimiz kolay, internetteki hazır kaynaklarla yönlendirme yaparak bunları nasıl başarabileceğinizi göstereceğim.
Domain  : Alan adı, bir Web sitesinin İnternet'teki adı ve adresidir. Bu adres olmadan bir İnternet kullanıcısı Web sitesine sadece IP adresiyle ulaşabilir.
Hosting  : Hosting veya Barındırma, bir web sitesinde yayınlanmak istenen sayfaların, resimlerin veya dokümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir bilgisayarda tutulmasıdır.
Wordpress : WordPress, GPL lisanslı, PHP ve MySQL kullanılarak yazılmış bir kişisel yayın sistemidir. Bir CMS'dir.
Blogger : Blogger İnternette blog açmaya imkan sağlayan internet sitesi.

Temel olarak bunları bildikten sonra 1. seçenekten devam edelim Smiley

Domain satın almadan önce, https://www.blogger.com/ adresinden google hesabınızla bir blog açıp paneli karıştırarak kullanmayı öğrenebilirsiniz. Nasıl blogger ile blog açılır hakkında internetten bir kaynak https://www.youtube.com/watch?v=K_Q7QtkOdTM
blogger bir google servisidir, farklı olarak

Blog açtınız, yazı yazmayı, içerikleri düzenlemeyi, temalar ile oynamayı hafif çözdünüz fakat siteniz abc.BLOGGER.COM şeklinde. Bundan hoşnut değilseniz, domain satın alarak yönlendirme yapabilirsiniz.

Domain satın alabileceğiniz en iyi platformlar : godaddy ve natro. (internette 1$ kuponları var godaddy için bulabilirsiniz.) Sitelere girdiğinizde üyelik açıp domain alabilirsiniz. Bu platformlardan xxx.com isimli domain aldığınızı farzediyorum artık.

Domaini aldınız ve blogger.com blogunuzu artık aldığınız xxx.com isimli alan adına yönlendirebilirsiniz. Bunu aldığımız alan adının DNS-NS sunucularını google blog servisinin bilgileriyle eşleyerek yapabiliriz. Her blog için özel kod olduğunu unutmayın. Bunu güzel anlatmış bir kaynak : (https://www.youtube.com/watch?v=OnEkGtNaGWI)

Wordpress.com bazlı bir blog açtıysanız alan adınızı nasıl kullanacağınızı godaddy size çok güzel anlatmış : (https://www.youtube.com/watch?v=cXDFZj1N7KA)

HERŞEY TAMAM. Alan adınızı blogunuza bağladınız ve artık xxx.com yazarak sitenize girebiliyorsunuz. Paneli kullanmayı da az çok çözmüş olmanız gerekiyor. Şimdi sadece bounty avlayıp, içerik oluşturmanız gerekmekte. Bountylerin istedikleri şekilde örnek vermek gerekirse 1000+ kelimeli, resimli, özgün ve makale içinde onların sitelerine link vererek bir makale, içerik oluşturduktan sonra, form vasıtasıyla bu içeriği onlara iletiyorsunuz.

2. seçeneği şimdilik es geçiyorum ilgilenen arkadaşlar için internetteki kaynaklara , hosting kullanımı, wordpress kurulumu, filezilla, cpanel gibi terimler yardımıyla direkt ulaşabilirler.

Arkadaşlar, tavsiyem hemen açtığınız bloglar ile siteyi tanıtım yazılarıyla doldurmayın. Biraz içerik olsun, google amcamız sitenin açıldığını duysun (webmastertools yardımcı olabilir). Siteniz google üzerinde görünmeye başlasın. Alexa değeriniz yerine otursun ve 3-5 kişi de olsa günlük bir ziyaretçi kaynağınız olsun (Twitter-Facebook ve Telegram gruplarını kullanabilirsiniz).

Hızlı davranmak isterseniz kazanç sağlayabilir misiniz, alacağınız ödül ne kadar olur bilemem. Ama uğraştığınız zaman belki yazdığınız günlük 3-4 tanıtım yazısı size 20-25$ civarı bir para bırakabilir. Anlatmak istediklerim bu kadar, sorularınız olursa konu altından yardımcı olmaya çalışacağım. Biraz hızlı yazdığımdan basit olmuş olabilir yazı kusurumabakmayın Smiley

not: Örnek projemin olduğu linki kaldırdım, bazı akıllı arkadaşlar wordpress açıklarını yoklamışlar. Herkes Mr. Robot olmuş q memleketinde...
1715625721
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1715625721
Reply with quote  #2

1715625721
Report to moderator
1715625721
Hero Member
*

Ignore
1715625721
Reply with quote  #2

1715625721
Report to moderator
1715625721
Hero Member
*

Ignore
1715625721
Reply with quote  #2

1715625721
Report to moderator
You can see the statistics of your reports to moderators on the "Report to moderator" pages.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1715625721
Hero Member
*

Ignore
1715625721
Reply with quote  #2

1715625721
Report to moderator
karasaplisekerr
Member
**

Activity: 88
Merit: 12

View Profile
March 15, 2018, 03:54:28 PM

Teşekkürler güzel bir yazı olmuş fakat sadece bloğun ismini .com gibi bağlamak yeterli mi?

Yani örneğin bountylere katılım için, o yazıyı yazdığımız sayfanın linkini vermememiz gerek, sadece bloğun adresi yeterli değil.
Bu durumda .com lu domain aldığımızda, sayfalarda otomatik olarak o alan adı üzerinden oluşacak mı,
yoksa yine sayfa linkleri (.blogspot.com / hjkkjkjkjk )olarak mı çıkacak.

Çünkü böyleyse sayfa linkleri ve blog üzerinden görünmeye devam edecekse; bountye katılım için blog spot adresli linki vereceksek özetle,
(.com) lu bir isim almanın avantajı yok gibi geldi.

Sadece bloğun ana sayfasını mı yönlendiriyoruz, bunu sormak istedim aslında.
pek iyi anlatamadım derdimi sanırım, umarım anlamışsındır kardeşim Smiley

alicaan (OP)
Full Member

View Profile
March 15, 2018, 04:09:53 PM

Teşekkürler güzel bir yazı olmuş fakat sadece bloğun ismini .com gibi bağlamak yeterli mi?

Yani örneğin bountylere katılım için, o yazıyı yazdığımız sayfanın linkini vermememiz gerek, sadece bloğun adresi yeterli değil.
Bu durumda .com lu domain aldığımızda, sayfalarda otomatik olarak o alan adı üzerinden oluşacak mı,
yoksa yine sayfa linkleri (.blogspot.com / hjkkjkjkjk )olarak mı çıkacak.

Çünkü böyleyse sayfa linkleri ve blog üzerinden görünmeye devam edecekse; bountye katılım için blog spot adresli linki vereceksek özetle,
(.com) lu bir isim almanın avantajı yok gibi geldi.

Sadece bloğun ana sayfasını mı yönlendiriyoruz, bunu sormak istedim aslında.
pek iyi anlatamadım derdimi sanırım, umarım anlamışsındır kardeşim Smiley

Alan adı almanın amacı bu zaten, blogspot.com'lu domain yerine yeni aldığın domain üzerinden yayın yapar hale getireceksin nameserver değiştirerek. xxxx.blogspot.com/yazi.html yerine düzgün şekilde ayarları yönlendirdiğinde xxxx.com/yazi.html olacak tüm içeriklerin Smiley
etzecet
Jr. Member
*

Activity: 238
Merit: 4

W12.io ▬ Blockchain protocol

View Profile
March 15, 2018, 05:09:22 PM

Hocam bilgilendirme için teşekkürler, bu yazdıklarına ek olarak temel düzeyde HTML bilgi ve Veri tabanı bilgisi de kullanıcıları rahatlatacaktır.

W12.io  ▬▬▬▬▬▬  Blockchain protocol
Built F O R :    ❤ Charity Market    ⚫ ICO    ֆ CROWDFUNDING
[https://tokensale.w12.io/]
Euphrates
Full Member

Activity: 602
Merit: 120

View Profile
March 15, 2018, 07:32:14 PM

Hazırlamış olduğunuz yazı için teşekkür ederim fakat bu kadar kısa bir bilgi ile kimsenin bir site açabileceğini sanmıyorum kripto para dünyası nasıl başlı başına bir dünya ise, webmaster dünyası da tamamen o kadar büyük ve farklı bir dünya.. O yüzden bu konuda bilgi almak isteyen arkadaşların ya profesyonel bir destek alması yada r10 veya wmaracı gibi sitelere takılması gerektiğini düşünüyorum..

Ama zaman ayırıp bu yazıyı hazırlamanız da güzel olmuş elinize sağlık.
alicaan (OP)
Full Member

View Profile
March 16, 2018, 12:03:56 AM

Hazırlamış olduğunuz yazı için teşekkür ederim fakat bu kadar kısa bir bilgi ile kimsenin bir site açabileceğini sanmıyorum kripto para dünyası nasıl başlı başına bir dünya ise, webmaster dünyası da tamamen o kadar büyük ve farklı bir dünya.. O yüzden bu konuda bilgi almak isteyen arkadaşların ya profesyonel bir destek alması yada r10 veya wmaracı gibi sitelere takılması gerektiğini düşünüyorum..

Aslında kısa değil, kaynaklarla desteklemeye çalıştığım için özet geçtim birazcık. Site açmak çocuk oyuncağı hocam, 10-11 yaşındaki bir çocuk bile artık kendi çapında bunu yapabiliyor. Tabi 8-9 senedir bu işin içindeyim insanın bildiklerini anlatması kolaydır benimki de o iş. Ama yazıyı detaylı pekiştiren kaynakları okuyan bi insan rahatlıkla kendi blogunu oluşturabilir Smiley
AoiSpringWater
Newbie
*

Activity: 79
Merit: 0

View Profile
March 16, 2018, 05:19:32 AM

Aslında kısa değil, kaynaklarla desteklemeye çalıştığım için özet geçtim birazcık. Site açmak çocuk oyuncağı hocam, 10-11 yaşındaki bir çocuk bile artık kendi çapında bunu yapabiliyor. Tabi 8-9 senedir bu işin içindeyim insanın bildiklerini anlatması kolaydır benimki de o iş. Ama yazıyı detaylı pekiştiren kaynakları okuyan bi insan rahatlıkla kendi blogunu oluşturabilir Smiley

Ozet Bilgi Icin tesekkurler. Faydali bir kaynak olmus. Ellerinize saglik.
alicaan (OP)
Full Member

View Profile
March 16, 2018, 05:22:47 PM

Hocam bilgilendirme için teşekkürler, bu yazdıklarına ek olarak temel düzeyde HTML bilgi ve Veri tabanı bilgisi de kullanıcıları rahatlatacaktır.
Tabikide ama temel düzeyde html php veya mysql bilen bi insanın bu kadar basit bir kaynağa ihtiyacı olmaz Smiley

Ozet Bilgi Icin tesekkurler. Faydali bir kaynak olmus. Ellerinize saglik.

Rica ederim. Yorum için teşekkürler.
ozgr
Legendary
*

Activity: 1568
Merit: 1012

View Profile
March 16, 2018, 06:53:42 PM

Daha web sitesi açmayı bilmeyen bir insana hazır para yesin diye detaylı anlatım yapmak bilemiyorum altan bilemiyorum Smiley Herkes hak ettiğini alsın.
alicaan (OP)
Full Member

View Profile
March 16, 2018, 09:19:33 PM

Daha web sitesi açmayı bilmeyen bir insana hazır para yesin diye detaylı anlatım yapmak bilemiyorum altan bilemiyorum Smiley Herkes hak ettiğini alsın.
Açınca direk para gelmiyo banka hesabına reis, öğrenen uğraşan çabalayan yer ekmeğini. Elin gavurları 10-15 site açıp giriyo bountylere bizimkilerede ekmek düşmesin mi Cheesy
esscera
Newbie
*

Activity: 3
Merit: 0

View Profile
March 16, 2018, 10:47:03 PM

Peki bu bountylerden yararlanabilmek için, içeriği ingilizce mi yazmamız gerekiyor? Mesela bazılarında içeriği inceleyip kalitesine göre stake veriyorlar. Ben türkçe yazsam geçersiz mi sayılır?
heirinch
Jr. Member
*

Activity: 420
Merit: 1

Bountyhive.io

View Profile WWW
March 16, 2018, 11:33:55 PM

Hocam yazı için elinize sağlık, güzel olmuş. Benim sorum bu makalelerin bir kaç yerini değiştirip 2 sitede yayınlasak anlaşılırmıyız aynı oldukları? Birde örnek makaleler varmı, bir kaç tane örnek gösterirseniz. Bounty işinde yeniyimde. Teşekkürler.
heirinch
Jr. Member
*

Activity: 420
Merit: 1

Bountyhive.io

View Profile WWW
March 16, 2018, 11:43:56 PM

Arkadaşlar, tavsiyem hemen açtığınız bloglar ile siteyi tanıtım yazılarıyla doldurmayın. Biraz içerik olsun, google amcamız sitenin açıldığını duysun (webmastertools yardımcı olabilir). Siteniz google üzerinde görünmeye başlasın. Alexa değeriniz yerine otursun ve 3-5 kişi de olsa günlük bir ziyaretçi kaynağınız olsun (Twitter-Facebook ve Telegram gruplarını kullanabilirsiniz).

Bilemiyorum altana bir detayda benden.  Smiley @ozgur

Tavsiyenizede tavsiye hocam.  Smiley

Bir yan sayfa açıp güncel haberleri keywordsleri ile girerseler haberin sıcaklığı ile site zamanla googlede yerini alacakdır. Haber okumaya kişiler gelecektir. Haberleri çekmeninde kolay yolu var. Arayan bulur.

Merit istiyorum. İşine yarayan olur elbet.  Roll Eyes
coinforumgentr
Member
**

Activity: 714
Merit: 82

View Profile
March 16, 2018, 11:51:38 PM

arkadaşlar sabredin  ico benchin türkçesini açacağım.  5-6 tane kaliteli yazar toplandık mı oradan yazarız.

bloggerden yazılma sitelere yüksek stake vermezler ico bench gibi türkçe prestijli inceleme sitesi olursa iyi stake alırız.

çokta güzel bir domain adı buldum.

alicaan (OP)
Full Member

View Profile
March 17, 2018, 09:12:40 PM

Peki bu bountylerden yararlanabilmek için, içeriği ingilizce mi yazmamız gerekiyor? Mesela bazılarında içeriği inceleyip kalitesine göre stake veriyorlar. Ben türkçe yazsam geçersiz mi sayılır?
Kimi kampanya sadece belirli dilleri kabul ediyor, kimisi tüm dilleri. İmza kampanyası gibi düşünün.

Hocam yazı için elinize sağlık, güzel olmuş. Benim sorum bu makalelerin bir kaç yerini değiştirip 2 sitede yayınlasak anlaşılırmıyız aynı oldukları? Birde örnek makaleler varmı, bir kaç tane örnek gösterirseniz. Bounty işinde yeniyimde. Teşekkürler.

Kampanyayı yönetene ve senin vicdanına bağlı. Yüzde 90 ihtimalle kabul edilmez, anlaşılır ve negatif trust yersin. İnternette örnek ico tanıtım makalelerine bakabilirsin.
oguzhangazi
Member
**

Activity: 308
Merit: 10

View Profile
March 19, 2018, 12:37:06 PM

Benim bir sitem var burada herkes kendi içeriğini girebiliyor bu tür blog yazılarınızı yazmak isterseniz bana özelden mesaj atabilirsiniz site adresi için.. yazdığınız yazının linki ile de içerik oluşturma kampanyalarına katılabilirsiniz.
alicaan (OP)
Full Member

View Profile
March 25, 2018, 08:51:06 PM

Konu taşınınca aşağılarda kalmış, güncelleyeyim belki birinin işine yarar Smiley
Pages: [1]
  Print  

Jump to: