Bitcoin Forum
May 06, 2024, 05:49:40 PM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: GPU Para iade süreci hakkında kısa bilgilendirme...  (Read 94 times)
igotek (OP)
Hero Member

Activity: 2044
Merit: 608

Online Security & Investment Corporation

View Profile WWW
April 10, 2018, 02:39:46 PM

1 Şubat 2018 tarihinde satın aldığım ekran kartlarından bir tanesi arızalı çıktı.
Satın alma işlemi hepsiburada üzerinden betaplus isimli firmadan yapıldı. Arızalı çıkan ekran kartının yetkili teknik servise gönderilmesi gerektiği söylendi.
Arızalı çıkan ürünlerde 14 gün içinde birebir değişim hakkımız olup olmadığını sorduk, ancak olumsuz yanıt aldık.
Distribütör ile irtibata geçerek ekran kartını distribütöre gönderdik. Kargo ücreti ödedik. Distribütör ise Servis Point isimli yetkili teknik servislerine yolladı
Distribütör: Endeks Bilişim (Zotac marka ekran kartlarını Türkiye'ye bu firma getiriyor.)
Distribütör tarafından kargo ücreti hakkında verilen bilgilendirmenin adil olduğunu düşünüyoprum. Biz gönderirken biz, onlar gönderirken onalr ödeme yapıyormuş.
Herhangi bir sonuç gelmeyince distribütörü aradık ve işlem tamamlanmış bugün size kargo göndereceğiz denildi. Kargo ücretini distribütör ödedi.

Ekran kartı test edilmiş ve hiçbir arıza olmadığı belirtilerek iade gönderilmiş. Evet, ekran kartı çalışıyor ancak sadece görüntü veriyor.
Oyun açmaya çalışınca yada mining yapmaya çalışınca hooop görüntü gitti. Detaylı olarak sorunu anlatıp resimli içerik de ekleyerek tekrar geri gönderdik.
Servis Point tarafından tam test yapılmadan arıza tespit edilemedi şeklinde form düzenlenmesi çok can sıkıcı bir durum.
Tekrar kargo ücreti ödedik.

Az önce aradım ve ekran kartımın ne durumda olduğunu sordum. Arızalı olduğu tespit edilmiş ve iade kararı çıkmış diye cevap aldım.
Bunun ne anlama geldiğini ve ne yapmam gerektiğni sorunca bana RMA formu göndereceklerini bu form ile firmaya ulaşırsam varsa ürün değişimi veya para iadesi yapılacağını söylediler.
Hangisini istersem seçme hakkım varmış ve buform 15 gün geçerliymiş. Email yollamam gerekti bu formu almak için.

Daha sonra satıcı ile irtibata geçtim ve RMA formunu + faturayı kendilerine fiziki olarak göndermem gerektiği bilgisi verildi. (fotokopileri)
Ürünü hepsiburada üzerinden aldığım için iade girişi yapamam gerekiyormuş. Bana bir işgünü içerisinde kargo kodu verileckemiş, bu kod ile kargo ücreti ödemeden gönderim yapabilecekmişim.
Daha sonra da paramın gönderilemsini bekleyeceğim.

RMA formu bana digijal olarak gönderildi. Faturayı da tarayıcıdan taratıp mail olarak göndersem hem işlemler daha hızlı olur hem de satıcı kargo ücreti ödemezdi. Ama nedense farklı bir yol izlediler.
10 Nisan 2018 - Yaklaşık 2,5 aylık bir süreç geçmiş. Bakalım para iadesi ne zaman olacak.

Bu bilgileri buraya yazdım, böyle birşey başınıza gelirse sistemin nasıl işlediğini bilmeniz iyi olur diye düşündüm.

Ödediğiniz kargo paraları cebinizden gidiyor, ancak ürün için ödediğiniz ücreti geri iade alabiliyorsunuz.

Not: Endeks Bilişim, daha önce bir adet ekran kartını direk değişim yaparak yenisini göndermişti, bir diğerinde ise direk ücret iadesi çıkmıştı ve bu kadar çok uğraşmak zorunda kalmamıştım. Vatanbilgisayar farkı diyelim ona da. Farklı firmaların farklı pğrosedürleri olduğunu unutmamak lazım.

I cannot live, I cannot die, trapped in myself.
Hold my breath as I wish for death. Oh please god, help me !
Pages: [1]
  Print  

Jump to: