Bitcoin Forum
April 19, 2024, 01:36:31 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 26.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: Cryptopia.nz de hesabı olanlar dikkat etsin.  (Read 307 times)
2run (OP)
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
March 17, 2018, 10:46:15 AM
Merited by Blacknavy (2)

Az önce mailime gelen bilgi. başka bir konu altında bu durumu paylaştım ama hesabınızda eğer coin varsa güvenliğiniz için kontrol etmeniz yararınıza olacaktır. muhtemelen kullanıcı listeleri birilerinin eline geçti bir şekilde şifre denemesi yapıyorlar. 2FA aktif değilse mutlaka aktif edin. ben yaklaşık 4 aydır bu hesabıma girmiyorum ve burada bulunan şifrem ve mailim sadece bu borsaya özel.

Başka bir konuya yazmıştım ama daha kolay ulaşılabilsin diye konu açtım. konu içerisinde başka bir arkadaş aynı sorunu yaşamış.. dikkatli olun.

Daha bugun cryptopia dan mail geldi hesabiniza su ipden supheli giris tespit ettik diye siz yapmadiysaniz sifrenizi ve eposta adresinizi degistirmenizi oneririz diye Smiley

Bugün aynısı bana geldi. sanırım birisi kullanıcı isimlerini aldı ve liste şeklinde brute force uyguluyor.

Hi Xx,

Your account has been locked out due to failed login attempts from the following IP address: 118.173.213.75
Your account will unlock automatically in 15 minutes - Cryptopia support cannot bypass this lock.

Cryptopia Secuirity Recommendations:

Use a unique and strong password
Ensure Two Factor Authentication is turned on
Create an email address for exclusive use with your Cryptopia account

İp adresi taylandı ı gösteriyor ama %99.9 sahte adrestir.

yine bu sitede hesabınız varsa 2fa aktif edin mutlaka.
1713490591
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713490591
Reply with quote  #2

1713490591
Report to moderator
Activity + Trust + Earned Merit == The Most Recognized Users on Bitcointalk
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
1713490591
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1713490591
Reply with quote  #2

1713490591
Report to moderator
btcmurat
Sr. Member

Activity: 840
Merit: 253

View Profile
March 17, 2018, 11:59:56 AM

bu borsaya girmeye çalışırken 3 yanlış deneme yapınca hesap bloke oluyor ben normal zamanlarda bile giremiyorum.
devamlı mail geliyor hesaba girmeye çalışıydı yanlış şifre account locked falan diye.
bakalım ben bildiğim şifreler ile giremiyorum bunlar girebilecekmi.
Doctor-Coin
Full Member

Activity: 378
Merit: 114

View Profile
March 17, 2018, 03:59:03 PM

şifreyi bulsa bile benimkine zor girer,  emailimi de hacklemesi gerekiyor;  emaile gelen kodla anca siteye girebilir  Cool

acaba bu email listeleri nasıl birilerinin eline geçebiliyor ... o da işin ilginç tarafı ...
ziya1453
Full Member

Activity: 1358
Merit: 193

View Profile
April 01, 2018, 11:38:52 AM

banada sürekli aynı uyarı geliyordu. az bir miktar xspec var diye 2fa yı aktif etmemiştim. artık şifreyi bulsalarda başını alır o sürekli hesaba girmeye çalışan. g.. deliği serefsiz.
velbet
Member
**

Activity: 447
Merit: 88

View Profile
April 07, 2018, 09:29:16 AM

Nasıl olduysa bizim arkadaşta 2fa olmasına rağmen bu sabah hesabına girip boşaltmışlar. 2FA ya rağmen böyle birşey nasıl mümkün oluyor ki ?

EDIT: Arkadaşın 2fa dediği pin koduymuş.
thinkinger
Hero Member

Activity: 784
Merit: 500

View Profile WWW
April 08, 2018, 02:31:09 PM

benim hesabıma da 2 haftadır girmeye çalışıyorlar. miktar az ve şifre zor olduğu için umursamadım ama hesabı olupta parasını kaybetmek istemeyenler siteye başka eposta adresi tanımlamalı ya da hesabı başka exchange taşımalı .

.██████████   bitfons.in- Cryptocurrency Exchange - 10 coins███████.
a.hasat
Member
**

Activity: 252
Merit: 10

View Profile
April 09, 2018, 04:49:06 AM

Bu borsaya üye olmuştum ben sonra nedendir bilmem güvenemedim. belki hacminden belki de pump dump coinlerinin yoğunluğundan. üye olduğum gibi kaldı zaten onaylatmadım bile.
velbet
Member
**

Activity: 447
Merit: 88

View Profile
April 09, 2018, 07:12:46 AM

Pin kodu yerine kesinlikle 2fa kullanın arkadaşlar. Bizim arkadaş toplamda 12.000 TL parasını çaldılar.
felixesteban
Member
**

Activity: 294

World’s First Decentralized ICO Platform

View Profile
April 11, 2018, 11:04:53 PM

Uzun süre burayı kullandım ama son dönemlerde şikayetler çok artınca  burayla ilgili,bende tüm coinleri transfer ettim. Google Authenticator desteği de olmayınca insan ister istemez kıllanıyor.

▐ █   CoinFast   |   World’s First Decentralized ICO Platform
●● ▬▬   Whitepaper   [  Join the Whitelist  ]   Telegram   ▬▬ ●●
Facebook   Instagram   Twitter   ANN Thread   Youtube   Medium
udonmez
Sr. Member

Activity: 686
Merit: 359

View Profile
April 12, 2018, 09:24:37 PM

bana da aynisi oluyordu surekli en son hesabimi dondurdum.
Dyatrev
Sr. Member

Activity: 980
Merit: 257

View Profile
April 13, 2018, 09:44:15 AM

Daha önce kullanıyordum, hic begenmediğim bir borsa. Bazı coinler sadece orada çıktığı için mecburen kullanılan bir borsa.
Sakaleyn_40
Member
**

Activity: 322
Merit: 23

View Profile WWW
April 17, 2018, 06:59:38 AM

Bu sitede hesabım var ama para atmadım. Sürekli epostama uyarı geliyor. Hesabınıza çok sayıda giriş yapıldı diye. Askıya alındı.
Sürekli birileri çalmaya çalışıyor.

2run (OP)
Hero Member

Activity: 1890
Merit: 792

View Profile
April 17, 2018, 10:51:56 AM

Bu sitede hesabım var ama para atmadım. Sürekli epostama uyarı geliyor. Hesabınıza çok sayıda giriş yapıldı diye. Askıya alındı.
Sürekli birileri çalmaya çalışıyor.

Aynı bildirimler bana geliyordu ama sonradan kesildi muhtemelen umudu kestiler. 2fa etkinleştirin ve options bölümünden bütün işlemler için 2fa kullanımını açın Coin Çekme, şifre değişikliği, email değişikliği gibi şeyler için de 2fa işlemini aktif edin. sonra bir sorun olacağını sanmıyorum.
krhnrhn
Sr. Member

Activity: 462
Merit: 306

View Profile
April 17, 2018, 06:47:37 PM

Üşenmeyip zaman harcamış, tecrübeni paylaşmışsın.. Uyarı için teşekkürler..
Asber
Full Member

Activity: 938
Merit: 115

View Profile
April 18, 2018, 08:14:35 PM

Bu borsayı unify almak için kullanmış ve tanımıştım. Her ne kadar işlem hacmi açısından sığ da olsa severim, belki de alıştığım için de olabilir. Unify miktarını al-sat la iki katına çıkarmıştım.
Galacos
Member
**

Activity: 112

View Profile WWW
April 19, 2018, 07:44:50 PM

Bana da başka borsalardan benzer mailler geliyor, sanırım bizim de hesaba girmek istediler ama giremediler. Son zamanlarda borsayı bıraktı başka hesaplara girmeye çalışıyorlar Cheesy Umudu kestiler demek ki borsadan

J.Moriarty
Full Member

Activity: 219
Merit: 109

View Profile
April 19, 2018, 09:27:30 PM

Benim bu borsada halen bir miktar coinim var, sadece bu borsada bulunduklarından bozdurmak istemedim. Hala devam ediyor mu bu sıkıntılar ?
Bana herhangi bir mail yada hatalı giriş denemesi maili gelmemişti, 2fa açık.

“He is the Napoleon of crime, Watson. He is the organizer of half that is evil and of nearly all that is undetected in this great city, He is a genius, a philosopher, an abstract thinker. He has a brain of the first order. He sits motionless, like a spider in the center of its web, but that web has a thousand radiations, and he knows well every quiver of each of them. He does little himself. He only plans.”
criptocash
Jr. Member
*

Activity: 240
Merit: 7

View Profile
April 26, 2018, 04:24:58 PM

bir ara kullandığım borsa  uzun zamandır işlem yapmıyorum orada şifresini unutmadıysam bir kontrol edeyim bende  Cheesy
umburloko
Newbie
*

Activity: 1
Merit: 0

View Profile
April 26, 2018, 08:51:45 PM

Mailinizi sağa sola bounty lere verdiyseniz bunların arasından dolandırıcı olanların mailinizle giriş denemesi yapması pek zor olmayacaktır. Özellikle birçok yerde aynı mail ve şifreyi kullanan insanların kripto camiasında paralarını kaybetmeleri işten değil.

Bundan dolayıdır ki kayıt olduğunuz heryere farklı mailler ve farklı şifreler ile kaydolmanız en doğrusu olacaktır. Alias hizmeti veren mail servisleri kullanın. Uğraşmaya üşeniyorsanız en azından gmail kullananlar maillerinin sonuna "+x" koyarak alias oluşturabilirler. Örneğin ahmetbey@gmail.com kullanıcısı ahmetbey+cyrptopia@gmail.com adresi ile üyeliğe başvurursa gelen mailler otomatik olarak ahmetbey@gmail.com a gelecektir. Ancak bunu gören bir insan rahatça diğer mailleri de sallayabileceği için (örneğin ahmetbey+poloniex@gmail.com deneyebilirim), ahmetbey+2cn34c0284@gmail.com gibi mailler kullanmanız daha uygun olacaktır.

Bilmediğiniz programları, walletları ana bilgisayarınızda, ana işletim sisteminizde kullanmayın. Açık kaynak kodlu olmasına dikkat edin. Daha iyisi -> kripto ile alakalı indirdiğiniz her aplikasyonu farklı sanal makinelerde çalıştırın (virtualbox vmware gibi)

Borsalarda paranızı tutmayın. Kendi hesaplarınıza alın. Private keylerinizi fiziksel olarak saklamayı çalışın. Bilgisayarda tutacaksanız en azından dosyalarınıza şifreleme koyun.

VPN kullanmayı da unutmayın. Bağlantınızı dinlleyebilecek 3.kişilerden korunmanızı sağlayacaktır.

Paranoya seviyenizi maksimumda tutmak blokchain zihniyetine de daha iyi girmenize yardımcı olacaktır.

Pages: [1]
  Print  

Jump to: