Bitcoin Forum
May 03, 2024, 09:40:42 AM *
News: Latest Bitcoin Core release: 27.0 [Torrent]

Home   Help Search Login Register More  
Pages: [1]
  Print  
Author Topic: ICO Nedir ? Nasıl kazanç elde ederim ?  (Read 891 times)
hfx1337 (OP)
Newbie
*

Activity: 18
Merit: 0

View Profile
September 10, 2017, 09:40:06 AM

Evet herkese merhabalar arkadaşlar. Başlıkta da belirttiğim gibi ICO'nun ne olduğu hakkında az çok bilgi edindim internetten fakat nasıl kazanç sağlayacağımı anlayamadım. Diyelim bir ICO'ya 100 dolarlık yatırım yaptım bana karşılığında xCoin'lik sistem bakiyesinden verdi. Bana dönüşü sadece sistem bakiyesi mi olacak ? Yani demek istediğim ben buna yatırım yapmadan ileride başarılı olursa eğer sistem risksiz bir şekilde yine bakiye yükleyebilirim. Yoksa yanlış mı düşünüyorum ?
1714729242
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714729242
Reply with quote  #2

1714729242
Report to moderator
1714729242
Hero Member
*

View Profile Personal Message (Offline)

Ignore
1714729242
Reply with quote  #2

1714729242
Report to moderator
Unlike traditional banking where clients have only a few account numbers, with Bitcoin people can create an unlimited number of accounts (addresses). This can be used to easily track payments, and it improves anonymity.
Advertised sites are not endorsed by the Bitcoin Forum. They may be unsafe, untrustworthy, or illegal in your jurisdiction.
Xexen4
Sr. Member

Activity: 756
Merit: 290

View Profile
September 10, 2017, 10:19:29 AM

icoları halka arz gibi düşünebilirsin.
ico anındaki maliyet çoğu zaman borsalarda eklendikten sonra işlem gördüğü fiyatın altında oluyor.
proje sekteye uğraması ekip sorunları yol haritasındaki aksaklıklar hack olayları gibi durumlarda ico çöp olabiliyor.
bu nedenle sağlam görülen icolar arz sırasındaki değerleri ile markete girdiğindeki değeri arasında epey farklar olabiliyor. 2x 3x 5x 10x kazanç sağlayan icolar olduğu gibi maliyetinin altında işlem görenler de var.

ayrıca ico tamamlandığında yeniden kontrat adresine gönderim yapsanız da token vermez. arz tamamlanır sonra yeniden token basımı olmaz.

maliyetleme yaparken btc yada eth kurunu da gözönünde bulundurun. örneğin 1eth e 1000 token aldığınız icoda eth 300usd iken maliyetiniz 30cent iken eth 500usd olduğunda tokenin 40cent üzerinden işlem görmesi reelde kazanç gibi gözükse de eth bazında zarardadır.
hfx1337 (OP)
Newbie
*

View Profile
September 10, 2017, 12:14:11 PM

ico anındaki maliyet çoğu zaman borsalarda eklendikten sonra işlem gördüğü fiyatın altında oluyor.
proje sekteye uğraması ekip sorunları yol haritasındaki aksaklıklar hack olayları gibi durumlarda ico çöp olabiliyor.
bu nedenle sağlam görülen icolar arz sırasındaki değerleri ile markete girdiğindeki değeri arasında epey farklar olabiliyor. 2x 3x 5x 10x kazanç sağlayan icolar olduğu gibi maliyetinin altında işlem görenler de var.

ayrıca ico tamamlandığında yeniden kontrat adresine gönderim yapsanız da token vermez. arz tamamlanır sonra yeniden token basımı olmaz.

maliyetleme yaparken btc yada eth kurunu da gözönünde bulundurun. örneğin 1eth e 1000 token aldığınız icoda eth 300usd iken maliyetiniz 30cent iken eth 500usd olduğunda tokenin 40cent üzerinden işlem görmesi reelde kazanç gibi gözükse de eth bazında zarardadır.

Benim ICO zamanında aldığım tokenleri satabilme imkanım var mı ? Nerede satarım ?
cryptoglobal79
Full Member

Activity: 308
Merit: 100

--

View Profile
September 10, 2017, 08:14:54 PM

Benim ICO zamanında aldığım tokenleri satabilme imkanım var mı ? Nerede satarım ?

Ethereum bazlı bir token ise(çoğu öyle oluyor) myetherwallet cüzdanında hesap açarak oradan iconun paylaştığı adrese ethereum göndererek tokenlerini alıyorsun. myetherwallet hesabında bir süre sonra tokenlerin gözüküyor. Bu token borsalara düşmeden önce etherdelta da satışa giriyor buradan satabilirsin tokenlerini.
hfx1337 (OP)
Newbie
*

View Profile
September 10, 2017, 10:37:49 PM

Ethereum bazlı bir token ise(çoğu öyle oluyor) myetherwallet cüzdanında hesap açarak oradan iconun paylaştığı adrese ethereum göndererek tokenlerini alıyorsun. myetherwallet hesabında bir süre sonra tokenlerin gözüküyor. Bu token borsalara düşmeden önce etherdelta da satışa giriyor buradan satabilirsin tokenlerini.

Çok teşekkür ederim şimdi anladım. Borsaya düşmeden satmamı mı önerirsiniz ?
dragoz11
Sr. Member

Activity: 420
Merit: 252

View Profile
September 10, 2017, 11:10:45 PM

Çok teşekkür ederim şimdi anladım. Borsaya düşmeden satmamı mı önerirsiniz ?

Tamamen size kalmış bir karar kimi icolar aylarca yerinde sayabiliyor hatta ekside olan da oluyor kimisi de 2-3 ayda 5x-10x yapıyor. 2x görür satarsınız sonra 10x yapınca pişman olursunuz bu iş böyle bir şey.
hfx1337 (OP)
Newbie
*

View Profile
September 11, 2017, 10:19:29 AM

Çok teşekkürler yavaş yavaş oturdu herşey kafamda.
tumece
Full Member

Activity: 392
Merit: 107

View Profile
September 11, 2017, 10:57:39 AM

Risksiz diye bir sey yok. Bu alemin tamami risk zaten. Bir anda paran yuzde elli deger de kaybedebilir. Bir anda yuzde 500 deger kazanabilir de. Bilgi, ongoru ve tecrube isi. Ama var ya nedense bilmeden islem yapanlar sans eseri de olsa daha karli cikiyorlar Smiley kisaca icolarin hepsi risktir.
lordzc
Sr. Member

Activity: 588
Merit: 253

View Profile
September 11, 2017, 11:04:43 AM

ICO = Halka Arz demektir. ICO lar son zamanlarda riskli. Bittrex/poloniex değil liqui bile coin eklerken günlerce bekliyor.
Akboi
Hero Member

Activity: 686
Merit: 501

Blockchain Just Entered The Real World

View Profile
September 11, 2017, 01:13:21 PM

Birinin fikri var ama parası yok. Takımıyla beraber fikrini ortaya koyuyor ve fon toplamaya çalışıyor.
Fon toplayabilirse fikrine ait tokeni basıyor ve yatırımcılara dağıtıyor.
Token borsada işleme girince al sat başlıyor.
Fikir çok güzelse ve tokene ilgi varsa fiyat artıyor. ICO aşamasında tokene yatırım yapanlar kazanmış oluyor.

███████████████████████
     ███▄ ▄▄▄▄   ▄▄▄█▀▀  █████
    ███  █▀  ▀█▀▀▀       ▐█ ███
   ███  ▄██▄▄█▀▄▄▄        █▌ ███
  ███ ▄█▀  █     ▀█▄▄     ▐█  ▐██
 ███▄█▀    █        ▀█▄▄  ▄▄▄ ██
████▀      █           ▀██▀   ▀█ ██
 ██▀█▄     █          ▄█▀▀█▄▄▄█▀██
  ██ ▀█▄   █      ▄▄█▀▀    ▐█  ██
   ██  ▀█▄█▀▀█▄▄█▀▀        █▌ ██
    ███  █▄  ▄█▀█▄▄▄      █▌███
     ███  ▀▀▀▀     ▀▀▀█▄▄▐████
      ███████████████████████

▄▄       ▄▄▄        ▄▄   ▄▄▄▄▄ 
  ▀█▄   ▄█▀ ▀█▄    ▄█▀ ▄█▀▀   ▀▀█▄
    ▀█▄█▀     ▀█▄▄█▀  ▐█         █▌
    ▄█▀█▄      ▄█▀    ▐█         █▌
  ▄█▀   ▀█▄  ▄█▀       █▄       ▄█
▄█▀       ▀██▀          ▀▀█▄▄▄█▀▀

Network
BLOCKCHAIN JUST ENTERED THE REAL WORLD
..Decentralized Crypto-Location Oracle Network.
.........GET WHITELISTED FOR TOKEN SALE ( Limited )..........

.WHITE PAPER.  ││  ANN Thread  Telegram   Medium   Twitter   Reddit
Kfkas
Newbie
*

Activity: 2

View Profile
March 21, 2018, 01:49:20 PM

Risksiz diye bir sey yok. Bu alemin tamami risk zaten. Bir anda paran yuzde elli deger de kaybedebilir. Bir anda yuzde 500 deger kazanabilir de. Bilgi, ongoru ve tecrube isi. Ama var ya nedense bilmeden islem yapanlar sans eseri de olsa daha karli cikiyorlar Smiley kisaca icolarin hepsi risktir.

Hocam peki icoya girmek için birşey yapmak gerekiyor mu önceden başvurmak gibi detaylı anlatımı var mı forumda hiç bilgim yok da kısaca anlatım çok makbule geçerdi.
aragom
Sr. Member

Activity: 728
Merit: 263

View Profile
March 21, 2018, 01:57:25 PM

Evet herkese merhabalar arkadaşlar. Başlıkta da belirttiğim gibi ICO'nun ne olduğu hakkında az çok bilgi edindim internetten fakat nasıl kazanç sağlayacağımı anlayamadım. Diyelim bir ICO'ya 100 dolarlık yatırım yaptım bana karşılığında xCoin'lik sistem bakiyesinden verdi. Bana dönüşü sadece sistem bakiyesi mi olacak ? Yani demek istediğim ben buna yatırım yapmadan ileride başarılı olursa eğer sistem risksiz bir şekilde yine bakiye yükleyebilirim. Yoksa yanlış mı düşünüyorum ?

yanlış düşünüyorsun.

bu mevsimde icoya girme. en iyi icoya bile girme. çückü markete düştüğü an ico fiyatının yüzde 50 sine alabiliyorsun.
nogoodcoin
Sr. Member

Activity: 370
Merit: 250

View Profile
March 21, 2018, 02:15:09 PM

Bana sorarsanız icolardan kar yapmak herzamankinden daha zor bakıyorum proje 50milyon dolarlık token satmış borsaya bi giriyor hacim 100 k, öncelikle hardcap düşük olmalı bence

▄█
            ██  ██
           ██  ████
          ██  ██  ██
         ██  ██    ██
        ██  ██  ██  ██
       ██  ██    ██  ██
      ██  ██  ██  ██  ██
     ██  ██  ████  ██  ██
    ██  ██  ██  ██  ██  ██
   ██  ██  ██    ██  ██  ██
  ██  ██  ██████████  ██  ██
 ██                    ██  ██
█████████████████████▄  ██  █
                         ██
▀███████████████████████████

█████ █   █ █████      ███          █████████████▄▄    ████            ████     ▄▄██████████      ▄▄██████████
  █   █   █ █         █████         ████████████████    ████          ████     █████████████     █████████████
  █   █████ █████    ███████        ███         ▀███     ████        ████     ███▀              ███▀
  █   █   █ █        ███ ███        ███          ███      ████      ████      ███               ███
  █   █   █ █████   ███   ███       ███          ███       ████    ████       ███               ███
                    ███   ███       ███         ▄███        ████  ████        ███▄              ███▄
                   ███     ███      ██████████████▀          ████████          ██████████▄▄      ██████████▄▄
                   ███     ███      ██████████████▄           ██████            ▀▀██████████      ▀▀██████████
                  ███       ███     ███         ▀███           ████                      ▀███              ▀███
                  █████████████     ███          ███           ████                       ███               ███
                 ███████████████    ███          ███           ████                       ███               ███
                 ███         ███    ███         ▄███           ████                      ▄███              ▄███
                ███           ███   ████████████████           ████           ██████████████    ██████████████
                ███           ███   █████████████▀▀            ████           ███████████▀▀     ███████████▀▀

█  █
█  █
█  █
█  █
█  █
█▄▄
▀▀█
█  █
█  █
█  █
█  █
█  █

█  █
█  █
█  █
█  █
█  █
█▄▄
▀▀█
█  █
█  █
█  █
█  █
█  █
TOKEN-SALE : Apr 16 2018
     DAICO :       May 16 2018

ANN Thread  ■  Whitepaper
■  Twitter
■  Telegram
■  Facebook
LGD2Business
Legendary
*

Activity: 2520
Merit: 1510

View Profile
March 21, 2018, 02:18:17 PM

Hocam peki icoya girmek için birşey yapmak gerekiyor mu önceden başvurmak gibi detaylı anlatımı var mı forumda hiç bilgim yok da kısaca anlatım çok makbule geçerdi.

ICO'ya girmek için kurallarını okumak gerekiyor. Orada nelerin lazım olduğu yazar.
Bazı ICO'lar whitelist ile yatırımcı alır. Bazı ICO'lar minimum yatırım miktarı belirler. Bunun gibi birçok farklılık ve detay var.

.
.DuelbitsSPORTS.
▄▄▄███████▄▄▄
▄▄█████████████████▄▄
▄██████████████████████▄
██████████████████████████
███████████████████████████
██████████████████████████████
██████████████████████████████
█████████████████████████████
███████████████████████████
█████████████████████████